Itsenäisyyspäivänä myönnettävät kunniamerkit

Vapaudenristin ritarikunta on myöntänyt päivämäärällä 6.12.2007 seuraavat kunniamerkit:

1. luokan Vapaudenristi

Taina Anneli Kristiina, Maaherra, Tampere

2. luokan Vapaudenristi

Rapila Antti Pekka, Eversti, Vantaa

3. luokan Vapaudenristi

Hartikainen Kaarlo, Vanhempi konduktööri, Nummi-Pusula

Heikkilä Jaakko Matti , Puheenjohtaja, Hämeenlinna

Huttula Aati, Harjansitoja, Hämeenlinna

Hyrkkö Eeri Johannes, Maanviljelysneuvos, Nousiainen

Hyrkkö Vieno Annikki, Emäntä, Lohja

Kaskari Atte Kalervo, Pankinjohtaja, Äänekoski

Kosonen Pentti Kalervo, Opettaja, Pori

Peltonen Helvi Mariitta, Puheenjohtaja, Oulu

Raunio Ari Erkki, Everstiluutnantti, Helsinki

Vuokko Esko Olavi, Hallintojohtaja, Juva

Zilliacus Emil Benedict, Kirjailija, Helsinki

4. luokan Vapaudenristi

Pohjasniemi Martti Johannes, Projekti-insinööri, Alavus

Tasavallan Presidentti, Suomen Valkoisen Ruusun ja Suomen Leijonan ritarikuntien suurmestari on päättänyt myöntää 6.12.2007 ansioituneille Suomen kansalaisille seuraavat kunniamerkit.

Suomen Valkoisen Ruusun suurristi

Sallinen, Aino Maria, SVR:n ja SL:n ritarikuntien kansleri, Jyväskylä

Suomen Leijonan suurristi

Liikanen, Erkki Antero, pääjohtaja, Helsinki

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan komentajamerkki

Tulokas, Mikko Juhani, oikeusneuvos, Helsinki

Suomen Leijonan I luokan komentajamerkki

Ala-Kapee-Hakulinen, Pirjo Anneli, maaherra, Pertunmaa

Julin, Jorma Kari Johannes, ulkoasiainneuvos, Helsinki Tokio

Könkkölä, Mikko Johannes, hovioikeuden presidentti, Vaasa

Murto, Kaarlo Arnold Marius, ulkoasiainneuvos, Helsinki/Pariisi

Oinonen, Pekka Artturi, ulkoasiainneuvos, Helsinki

Rissanen, Kirsti Kaarina, kansliapäällikkö, Espoo

Siuruainen, Eino Olavi, maaherra, Oulu

Suomen Valkoisen Ruusun komentajamerkki

Bygglin, Hans Gustav Anders, justitieråd, Helsinki

Gustavson, Stig Gunnar, bergsråd, Helsingfors

Herlin, Antti Juhani, hallituksen puheenjohtaja, Kirkkonummi

Julin, Yrjö Matti Kalervo, toimitusjohtaja, Helsinki

Kajan, Marjatta Anna-Liisa, hallintoneuvos, Helsinki

Kanninen, Heikki Juhani, hallintoneuvos, Helsinki

Pursiainen, Harri Olavi, kansliapäällikkö, Helsinki

Vaittinen, Jarmo Tapani, kansliapäällikkö, Espoo

Vanjoki, Anssi Markku Kaleva, Executive Vice President, Espoo

Suomen Leijonan komentajamerkki

Halttunen, Matti Antero, kirkkoneuvos, Helsinki

Heino, Jan Erik, apulaispääjohtaja, Rom

Hokkanen, Kari Antero, professori, Seinäjoki

Hyvärinen, Juha Antti, laamanni, Kuopio

Jeskanen-Sundström, Heli Marjatta, pääjohtaja, Helsinki

Jolkkonen, Ritva Anneli, Ulkoasiainneuvos, Helsinki Buenos Aires

Jumppanen, Pauli Kalervo, professori, Espoo

Jääskeläinen, Petri Mikko, apulaisoikeusasiamies, Espoo

Kartano, Iiro Kalevi, hovioikeudenlaamanni, Helsinki

Keinonen, Juhani, professori, Espoo

Koistinen, Antti Tapio, ulkoasiainneuvos, Helsinki Jakarta

Komi, Paavo Vilho, professori, Uurainen

Laatunen, Lasse Osmo Tapani, lakiasiainjohtaja, Helsinki

Lahelma, Timo Aleksi, ulkoasiainneuvos, Helsinki Vilna

Lahtinen, Osvi Aatos, professori, Helsinki

Nevanlinna, Eero Olavi, professori, Kirkkonummi

Nordlund, Kjell Roger, marknadsförare, Mariehamn

Pesonius, Kari Veikko Valter, kunniapääkonsuli, Milano

Piekka, Risto Hannu Juhani, puheenjohtaja, Helsinki

Poranen, Erkki Johannes, konsernijohtaja, Jyväskylä

Pulkkinen, Kimmo Veli Pekka, ulkoasiainneuvos, Hki

Salonius, Erkki Juhani, valtakunnansovittelija, Helsinki

Santamäki-Vuori, Tuire-Inkeri, puheenjohtaja, Helsinki

Silvennoinen, Erkki Mikael, toimitusjohtaja, Helsinki

Sollamo, Raija Tellervo, professori, Vantaa

Tirkkonen, Esa Olavi, varapääjohtaja, Espoo

Varis, Erkki Aulis, toimitusjohtaja, Hämeenlinna

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan ritarimerkki

Aartomaa, Tapani Olavi, professori emeritus, Helsinki

Aho, Matti Antero, osastopäällikkö, Helsinki

Alasoini, Tuomo Juhani, työmarkkinaneuvos, Kerava

Alhonen, Tuukka Johannes, everstiluutnantti, Kaarina

Antikainen, Ari Kalevi, professori, Joensuu

Aspfors, Raimo Aulis, kirkkoherra, Kaustinen

Bardy, Hilkka Liisa Marjatta, tutkimusprofessori, Helsinki

Bister, Harri Kalevi, toimitusjohtaja, Tampere

Blomberg, Tage Krister, direktör, Sundom

Brenner, Johan Benedikt, toimitusjohtaja, Esbo

Dahlberg, Kjell Anders Martin, direktör, Pargas

Eela, Esko Matti, teollisuusneuvos, Säkylä

Elfving, Robin Gustaf Henrik, verkställande direktör, Santiago Chile

Eskola, Jyrki Altti Juhani, ylijohtaja, Espoo

Haapala, Pertti Olavi, professori, Tampere

Hakulinen, Timo Reijo, johtaja, Espoo

Halila, Heikki Juhani, professori, Helsinki

Harjola, Pekka-Tapani, professori, Helsinki

Hartikka, Raili Tuulikki, hallitusneuvos, Espoo

Heinilä-Hannikainen, Tarja Sinikka, johtaja, Helsinki

Heinonen, Ritva Marja-Liisa, aluejohtaja, Kauhava

Helenius, Ari Henrik, professori, Zürich

Hiironniemi, Silja Anneli, osastopäällikkö, Helsinki

Hjerppe, Riitta Tuulikki, professori, Helsinki

Holkeri, Jukka Markus, johtaja, Espoo

Hollo, Erkki Johannes, professori, Helsinki

Huomo, Martti Olavi, varatoimitusjohtaja, Helsinki

Hyrkkö, Jarmo Olavi, ylijohtaja, Helsinki

Hyvärinen, Irma Kaarina, professori, Helsinki

Hämäläinen, Juha Erkki Antero, professori, Kuopio

Hänninen, Maria Kristiina, professori, Rovaniemi

Hänninen, Marja-Liisa, professori, Helsinki

Ilmakunnas, Pekka Jouko Ari, professori, Helsinki

Isola, Arja Liisa, professori, Oulu

Jaakkola, Jyrki Juhani, hallituksen puheenjohtaja, Kokemäki

Jauhiainen, Tuula Riitta, hovioikeudenneuvos, Kuopio

Joensuu, Antti Juhana, teollisuusneuvos, Helsinki

Julin, Rauno Juhani, professori, Jyväskylä

Järvinen, Aarno Olavi, varatoimitusjohtaja, Tuusula

Jääskeläinen, Heikki Tapio, arkkipiispan sihteeri, Helsinki

Kalalahti, Hannu Antti Kalervo, toimitusjohtaja, Loimaa

Kangasharju, Marja Helena, professori, Helsinki

Karhu, Juha Antero, professori, Espoo

Kari, Seppo Juhani, tutkimusjohtaja, Espoo

Karvinen, Reijo Juhani, professori, Tampere

Karvo, Erkki Juhani, asianajaja, Rovaniemi

Kastari, Pertti Juhani, laatumikrobiologi, Helsinki

Kerminen, Päivi Kirsi Marjatta, hallitusneuvos, Espoo

Kerttula, Antti Juhani, toimitusjohtaja, Masku

Kiianmaa, Jarmo Kalervo, tutkimusprofessori, Helsinki

Kirkinen, Pertti Paavo, professori, Kuopio

Kiukkonen, Marjo Auli Kyllikki, asianajaja, Hyvinkää

Koho, Antti, TE-keskuksen johtaja, Turku

Koistinaho, Jari Eerik, professori, Leppävirta

Kokkinen, Pentti Juhani, aluejohtaja, Jyväskylän mlk

Kola, Jukka Tuomo Sakari, professori, Vantaa

Kontula, Kimmo Kaleva, professori, Helsinki

Korppi-Tommola, Jouko Emil, professori, Jyväskylä

Koskelainen, Lasse Juhani, professori, Lappeenranta

Koski, Valto Kalevi, kansanedustaja, Kuusankoski

Kronstedt, Kim Mikael, President Fortum Service, Porvoo

Kuitto, Väinö Pekka-Juhani, toiminnanjohtaja, Jyväskylä

Kurula, Vesa Tapani, toimitusjohtaja, Kirkkonummi

Kässi, Tuomo Sakari, professori, Espoo

Laine, Eero Juhani, poliisylitarkastaja, Helsinki

Laine, Jukka Kullervo, professori, Vihti

Laine-Alava, Maija Tellervo, pääsihteeri, Espoo

Laine-Häikiö, Kirsti Kaarina, toimitusjohtaja, Helsinki

Lainema, Matti Kustaa Juhani, kauppatieteiden tohtori, Helsinki

Lehtokangas, Martti Olavi, hallintojohtaja, Espoo

Leino-Kilpi, Helena Tellervo, professori, Turku

Leppä, Jari Juhani, kansanedustaja, Pertunmaa

Liebkind-Ormala, Karmela Rachel, professor, Helsingfors

Liedes, Jukka Antero, johtaja, Espoo

Lievonen, Matti Ilmari, johtaja, Espoo

Liljenfeldt, Raija Annikki, hovioikeudenneuvos, Mustasaari

Lillrank, Paul Martin, professori, Helsinki

Linna, Jyrki Ilmari, johtaja, Turku

Litja, Kari Tuomo, toimitusjohtaja, Espoo

Liuhto, Kari Tapani, professori, Turku

Lund, Peter David, professori, Helsinki

Luostarinen, Leena Estelle, taidemaalari, Helsinki

Lövkvist, Lars Carl Erik, johtaja, Vantaa

Löövi, Kalle Heikki Juhani, kansainvälisen avun johtaja, Valkeakoski

Markkanen, Esa Antero, kehitysjohtaja, Helsinki

Mattila, Raija Marjatta, kulttuuriasiainneuvos, Helsinki

Meder, Linnea Elisabet, talousjohtaja & toimitusjohtaja, Espoo

Metsäpelto, Leena Eila Aulikki, valtionsyyttäjä, Tuusula

Mikkola, Anja Arja Astrid, johtaja, Lempäälä

Mikkola, Pirkko Kaarina, hovioikeudenneuvos, Turku

Moilanen, Hannu Olavi, apulaispäällikkö, Helsinki

Mutikainen, Riitta Johanna, esittelijäneuvos, Riihimäki

Mäenpää, Jarmo Johannes, toimitusjohtaja, Järvenpää

Mäkelin, Lasse Sakari, liiketoimintayksikön johtaja, Espoo

Mäkelä, Eero Olavi, keittiömestari, Helsinki

Mälkki, Esko, geologi, Hyvinkää

Niemelä, Raili Hellevi, hovioikeudenneuvos, Vantaa

Niemimuukko, Ossi Juhani, ylijohtaja, Vantaa

Nupponen, Jarmo Tapio, toimitusjohtaja, Espoo

Nyberg, Stig-Björn, johtaja, Helsingfors

Oittinen, Pirkko Tuulikki, professori, Helsinki

Oivukkamäki, Matti Juhani, teollisuusneuvos, Helsinki

Ollila, Annaliisa, vientijohtaja, Kirkkonummi

Oramo, Ilkka Kalevi, professori, Helsinki

Paaso, Kari Esko, johtaja, Espoo

Paavonen, Jorma Antero, professori, Helsinki

Paloheimo, Heikki Mauri Osmo, professori, Turku

Palva, Erkki Sakari, osastopäällikkö, Helsinki

Patrakka, Eero Tapio, toimitusjohtaja, Espoo

Peltoniemi, Markku Pellervo, professori, Espoo

Pennanen, Jari Olavi, kirkkoherra, Hamina

Penttilä, Seppo Kalervo, professori, Pirkkala

Piironen, Vieno Irene, professori, Helsinki

Putkiranta, Juha Kalevi, Senior Vice President, Espoo

Pyrhönen, Juha Jaakko, professori, Lappeenranta

Päivärinne, Sirkku Elise, työmarkkinaneuvos, Helsinki

Pöyry, Matti Pentti, toiminnanjohtaja, Helsinki

Rantakari, Seppo Ensio, varatoimitusjohtaja, Bad Homburg Saksa

Rantala, Pertti Pauli, hallituksen puheenjohtaja, Hyvinkää

Rantanen, Jouko Juhani, hovioikeudenneuvos, Helsinki

Rinne, Risto Armas Tapani, professori, Turku

Roine, Sirkka-Liisa, toimitusjohtaja, Helsinki

Rusila, Seppo Yrjö Tapio, toiminnanjohtaja, Espoo

Saikkonen, Heikki Kalle Antero, professori, Espoo

Saksman, Ossi Paavo Juhani, toimitusjohtaja, Kuopio

Salonen, Jukka-Pekka, esittelijäneuvos, Helsinki

Salonen, Maunu Haakon, liikkeenharjoittaja, Lahti

Savolainen, Markku Juhani, professori, Oulu

Seppälä, Seppo Ilmari, johtaja, Kangasala

Sere, Kaisa Irene, professor, Åbo

Sinnemäki, Anni Milja Maaria, kansanedustaja, Helsinki

Sippo, Jukka Matti, esittelijäneuvos, Helsinki

Sorjonen, Kauko, hallituksen puheenjohtaja, Jyväskylä

Sundström, Ove Albin, jalostamon johtaja, Porvoo

Suojanen, Markku Esko Juhani, johtaja, Järvenpää

Suomela-Härmä, Marja Elina, professori, Helsinki

Suonpää, Jouko Tauno Kullervo, professori, Turku

Säteri, Jaakko Gabriel, maanviljelijä, Lieto

Söderlund, Jan-Henrik, arkkitehti, Helsingfors

Takkinen, Risto Mikael, kirkkoherra, Ylöjärvi

Tarkka, Aino Helena, budjettineuvos, Helsinki

Tiura, Marja Johanna, kansanedustaja, Tampere

Toljamo, Onni Aatos, nimismies, Pulkkila

Toppila, Jussi Yrjö, työmarkkinaneuvos, Helsinki

Tuomi, Juha Antero, professori, Oulu

Tuominen, Pekka Ensio, diplomiekonomi, Mariehamn

Tötterman, Georg-Olof, direktör, Esbo

Vaahtoranta, Matti Tapani, ohjelmajohtaja, Helsinki

Vahasalo, Raija Elina, kansanedustaja, Kirkkonummi

Waris, Mika Mauri Juhani, markkinointijohtaja, Vantaa

Viikari, Jorma Sauli Antero, professori, Turku

Viitanen, Kauko Jussi, professori, Helsinki

Vilavaara, Auni-Marja Kaarina, hallitusneuvos, Vihti

Voss, Paul Erik Edvard, varatuomari, Helsinki

Vuorenmaa, Erkki, puheenjohtaja, Vantaa

Vuori, Erkki Olavi, professori, Helsinki

Vähämaa, Erkki Kalevi, kaupunginjohtaja, Kajaani

Väyrynen, Seppo Tapio, professori, Oulu

Ylönen, Markku Olavi, pääsihteeri, Espoo

Zilliacus, Clas Robert, professor, Helsingfors

Äkräs, Juha Petri, Senior Vice President, Espoo

Suomen Leijonan Pro Finlandia-mitali

Bruun von, Rolf Erik, professori, Helsinki

Jylhä, Pekka Juhani, kuvanveistäjä, Espoo

Kalaoja, Katri Helena, laulaja, Askola

Koskinen, Harri, suunnittelija, Helsinki

Mäkelä, Jukka Pekka, taidemaalari, Helsinki

Roos, Nina Kristina, kuvataiteilija, Helsinki

Saisio, Pirkko Helena, kirjailija, Helsinki

Siikamäki, Arvo Allan, kuvanveistäjä, Helsinki

Siltanen, Juha, näytelmäkirjailija ja teatteriohjaaja, Helsinki

Snellman, Anja Kyllikki, kirjailija, Helsinki

Storgård, Matts Johan Olavson, teaterchef, Helsingfors

Suomen Leijonan I luokan ritarimerkki

Aho, Seppo Kalevi, kehitysjohtaja, Rovaniemi

Ahonen, Leena Marjanne, osastopäällikkö, Seinäjoki

Akaan-Penttilä, Eero Erkki Emanuel, kansanedustaja, Espoo

Ala-Ilkka, Heikki Salomon, talousjohtaja, Vantaa

Alanen, Rainer Juhani, neuvotteleva virkamies, Vantaa

Anttikoski, Jorma Johannes, käräjätuomari, Kuopio

Anttila, Lasse Juhani, osastopäällikkö, Helsinki

Anttila, Outi Marjukka, tutkimusyksikön johtaja, Helsinki

Anttinen, Pertti Juhani, lähetystöneuvos, Helsinki

Aromaa, Kauko Reijo Tapio, johtaja, Helsinki

Asunmaa, Anna Piritta, lähetystöneuvos, Helsinki

Aura, Pekka Juhani, hallituksen puheenjohtaja, Salo

Auvinen, Erkki Olavi, johtaja, Helsinki

Bacon, George Henry Aslak, filosofian tohtori, Helsinki

Björkman, Kaj Tore, Vice President, Korsholm

Blåfield, Erkki Antti Juhana, pääkirjoitustoimittaja, Helsinki

Dammert, Johannes Rikhard, opetusneuvos, Helsinki

Eirola, Martti Eino, lähetystöneuvos, Helsinki

Enqvist, Esa Eino, myynti- ja markkinointijohtaja, Tampere

Fischer, Kimmo Rafael, toimitusjohtaja, Helsinki

Forsius, Merikukka, kansanedustaja, Vihti

Gunnar, Leena Annikki, johtaja, Kouvola

Haapala, Mauno Ensio, liikennepäällikkö, Helsinki

Haapasalmi, Markku Antero, aluepankinjohtaja, Jyväskylä

Haarala, Eino Tapio, maistraatin päällikkö, Rovaniemi

Hakala, Ilkka Rainer, toimitusjohtaja, Lempäälä

Hakala, Kristiina Päivikki, johtava tietoasiantuntija, Helsinki

Hakala-Zilliacus, Liisa-Maria Tellervo, kulttuuriasiainneuvos, Helsinki

Halinen, Outi Anneli, rouva, Helsinki

Harala, Riitta-Liisa, tilastojohtaja, Nurmijärvi

Harjuhahto-Madetoja, Leila Kaija Katrina, toimitusjohtaja, Espoo

Harkimo, Leena-Kaisa, kansanedustaja, Sipoo

Hauvonen, Martti Antero, vakuutusoikeustuomari, Helsinki

Heikkilä, Sirkka Liisa, hallinto-oikeustuomari, Helsinki

Heikkilä, Veikko Johannes, kunnallisneuvos, Alavus

Heikkinen, Teuvo Henrik, Vice President, Oulu

Heikkurinen, Pentti Toivo Kalevi, toimitusjohtaja, Lahti

Heinonen, Jyri Petri, liiketoimintajohtaja, Jyväskylä

Heinonen, Liisa Maria, hallitusneuvos, Helsinki

Helomaa, Kauko Antero, hallitusten puheenjohtaja, Kauniainen

Hemmilä, Pertti Aatos, kansanedustaja, Halikko

Hilska, Lassi Juhani, liikenneneuvos, Helsinki

Hilska-Aaltonen, Marja Kristiina, metsäneuvos, Espoo

Hiltunen, Lea Rakel, kansanedustaja, Helsinki

Himanen, Keijo Ilmari, pääkirjoitustoimittaja, Helsinki

Hirvensalo, Satu Inkeri, erityisasiantuntija, Järvenpää

Honkala, Kari Untamo, vanhempi hallintosihteeri, Helsinki

Hornborg, Klaus Heikki, toimitusjohtaja, Hollola

Hosia, Pekka Pauli Eerikki, johtava lääkäri, Porvoo

Huhta, Pentti Tapani, maajohtaja, Kotka

Hupli, Markku Tapani, ylilääkäri, Lappeeranta

Hurmerinta, Pentti Veikko, hallituksen puheenjohtaja, Tampere

Hytönen, Heikki Ari, talousjohtaja, Tampere

Häivä, Antti Veli-Mies, Senior Manager, Espoo

Hämäläinen, Eino Ossian, henkilöstöpäällikkö, Helsinki

Hämäläinen, Unto Kalle, toimittaja, Helsinki

Iskala, Mauno Antero Matias, talouspäällikkö, Vantaa

Isohanni, Tiina Irma Kaisa, tuotekehitysjohtaja, Espoo

Isomoisio, Ritva Irene, hallinto-oikeustuomari, Kaarina

Jalasto, Petri Päiviö, liikenneneuvos, Espoo

Jauhola, Seppo Veikko, osastonylilääkäri, Lahti

Johansson, Rolf Henry, ambassadråd, Helsingfors

Joki, Vuokko Päivikki, maakunta-arkiston johtaja, Oulu

Jokinen, Jari Olavi, opetusneuvos, Helsinki

Jokinen, Kari Kaleva, erikoislääkäri, Jyväskylä

Junker, Marja-Leena, teatterinjohtaja, Luxemburg

Jämse'n, Raimo Martti Kalevi, finanssineuvos, Järvenpää

Kaitaniemi, Pertti Reino Uolevi, ylilääkäri, Naantali

Kalaniemi, Maria Helena, muusikko ja säveltäjä, Espoo

Kallio, Visa Pekka, kihlakunnanvouti, Sipoo

Kangas, Matti Eino Antero, kansanedustaja, Jyväskylä

Kansonen, Juha Pekka, ylitarkastaja, Kerava

Kareoja, Pentti, arkkitehti, Helsinki

Karhu, Jorma Juhani, opetusneuvos, Vantaa

Karhu, Saara Elina, kansanedustaja, Tampere

Karimaa, Heikki Juha, varatoimitusjohtaja, Helsinki

Karjalainen, Helmi Marja-Leena, kaupunginlakimies, Kauniainen

Karjalainen, Kari Tapio, kaupunginjohtaja, Raisio

Karjalainen, Veli Kalevi, ylilääkäri, Kuusankoski

Kaukoranta, Päivi Marjaana, lainsäädäntöneuvos, Helsinki

Kekki, Kirsti Marjatta, kulttuuriasiainneuvos, Helsinki

Kellosalo, Jaakko Matias, hallinto-oikeustuomari, Vaasa

Kerola, Eeva Inkeri, kansanedustaja, Raahe

Keski-Opas, Kari Tapani, poliisipäällikkö, Seinäjoki

Knuutila, Kari-Hannu Olavi, teknologiajohtaja, Pori

Koivula, Leo Juhani, tieinsinööri, Espoo

Kojola, Vesa Markku Mikael, osastopäällikkö, Vaasa

Kokkonen, Arvo Kalevi, maanmittausneuvos, Vihti

Kollin, Risto Allan, käräjätuomari, Riihimäki

Komi, Katri Helena, kansanedustaja, Joroinen

Koskinen, Leena Marketta, neuvotteleva virkamies, Espoo

Kosonen, Maini Kristiina, hallitusneuvos, Espoo

Kosonen, Raija Tuulikki, rouva, Helsinki

Kristiansson, Arvo Juhani, henkikirjoittaja, Saarijärvi

Krogell, Lars Osvald, tekninen johtaja, Kirkkonummi

Kujala, Tuire Kristiina, arkkitehti, Espoo

Kullberg, Kai Jukka, kaupunkisuunnittelujohtaja, Porvoo

Kulmala, Matti Juhani, teknikkokapteeni, Tuusula

Kuosmanen, Marja Anna Elina, lähetystöneuvos, Helsinki

Kuusisto, Riitta Tuulikki, hallitusneuvos, Vantaa

Kyrönpalo, Sinikka Marja-Liisa, ylilääkäri, Lempäälä

Kähkönen, Lauri Risto Kalevi, kansanedustaja, Lieksa

Kärkkäinen, Eija Elisa Marjatta, tarkastuspäällikkö, Helsinki

Kärkkäinen, Kari Juhani, kansanedustaja, Varkaus

Käyhty, Maija Helena, tutkimusprofessori, Vantaa

Laakkonen, Jorma Tapani, viestintäjohtaja, Helsinki

Laaksonen, Risto Kalevi, valiokuntaneuvos, Espoo

Lahtinen, Kari Pekka, aluejohtaja, Tampere

Lamminmäki, Kari Aleksanteri, johtaja, Rovaniemi

Lankinen, Paavo Matti Tapani, vientikeskuksen päällikkö, Espoo

Lehmusto, Jouko Kalevi, kansliapäällikkö, Turku

Leskinen, Kimmo Pekka, käräjätuomari, Lieto

Levänen, Marja-Leena, oikeusaputoimen johtaja, Turku

Lindgren, Arno Heikki Ossian, lakiasiain päällikkö, Espoo

Lindgren, Karl-August, överläkare, Espoo

Lindholm, Stig Olof Engelbert, vastuunalainen johtaja, Sjundeå

Lindqvist, Esa Eerikki, osastopäällikkö, Turku

Linna, Pekka Oskari, Senior Group Manager, Helsinki

Lintilä, Mika Tapani, kansanedustaja, Toholampi

Lipponen, Mikko Johannes, johtaja, Helsinki

Lotta, Timo Ilmari, osastopäällikkö, Vantaa

Louhelainen, Juha-Pekka, liiketoimintajohtaja, Helsinki

Loukola, Matti Erkki Elias, maanviljelijä, Kortesjärvi

Mannonen, Leena Marita, kaupallinen neuvos, Espoo

Mattila, Riitta Liisa, käräjätuomari, Tampere

Mattsson, Markus Rainer, hallituksen puheenjohtaja, Tampere

Maunula, Liisa Maarit, lähetystöneuvos, Helsinki

Melkas, Jussi Ilari, kehittämispäällikkö, Espoo

Miettinen, Pentti Kalevi, johtaja, Joensuu

Miettinen, Riitta Kyllikki, käräjätuomari, Espoo

Miikkulainen, Esko Sakari, toimitusjohtaja, Salo

Mikkola, Leena-Kaisa, lähetystöneuvos, Helsinki

Muilu, Merja Annikki, hallitusneuvos, Helsinki

Mylly, Pentti Juhani, tutkimusjohtaja, Kaarina

Mäkelä, Jukka Heikki Antero, lehtori, Rovaniemi

Nevalainen, Ulla-Maija, lähetystöneuvos, Kauniainen

Nissinen, Juha Ensio, ylilääkäri, Vaasa

Nurmi, Marja-Liisa Katriina, hallinto-oikeustuomari, Kouvola

Nyman, Anitta Kristiina, apulaisjohtaja, Helsinki

Nyrhilä, Tapio Antti Kustaa, kihlakunnansyyttäjä, Espoo

Oinonen, Lauri Juhani, kansanedustaja, Keuruu

Ojala, Risto Ilmari, Vice President, Espoo

Ojansuu, Kirsi Johanna, kansanedustaja, Hämeenlinna

Oksanen, Jorma Kalervo, ylilääkäri, Helsinki

Ouni, Kaarlo Ilmari, johtaja, Tampere

Paasio, Heli Tuulikki, kansanedustaja, Turku

Pakkanen, Pirjo Kaarina, Director, Inkoo

Palomäki, Ari Kalevi, ylilääkäri, Hämeenlinna

Parvela, Kimmo Antero, tuotanto- ja materiaalitoimenjohtaja, Espoo

Pasi, Erja Anna, aluejohtaja, Kouvola

Peltoniemi, Teuvo Kaarlo Ilmari, viestintäjohtaja, Helsinki

Pere, Matti Armas, ylilääkäri, Mikkeli

Pesola, Jukka Uolevi, lähetystöneuvos, Espoo

Pesämaa, Tarja Maarit Anneli, lähetystöneuvos, Helsinki

Petrell, Ulla Katarina, chef vid translatorsbyrån, Helsingfors

Piilonen, Timo Tapani, johtaja, Espoo

Pirhonen, Mikko Juhani, toimitusjohtaja, Raisio

Pirilä, Esa Valpas, toiminnantarkastuspäällikkö, Helsinki

Planman, Ahti Ilmari, tietotekniikkakeskuksen johtaja, Siilinjärvi

Polvi, Iivo Alvar, tilintarkastaja, Iisalmi

Poussu-Olli, Hanna-Sofia, dosentti, Naantali

Punnonen, Ahti Jouni Sakari, johtava asiantuntija, Kouvola

Puomila, Maija Kaarina, tiedotusjohtaja, Helsinki

Pussinen, Matti Markku, käräjätuomari, Kajaani

Puustinen, Pekka Sakari, lähetystöneuvos, Helsinki

Pöyhönen, Ossi Veli Pekka, käräjätuomari, Kotka

Rantakangas, Antti Toivo Armas, kansanedustaja, Pulkkila

Rauhala, Leena Maria, kansanedustaja, Tampere

Rautsi, Mikko Eerikki, käräjätuomari, Kuopio

Reunanen, Seppo Erkki, toimitusjohtaja, Espoo

Rintanen, Kari Mikael, työmarkkinaneuvos, Nurmijärvi

Roine, Matti Leo, liikenneneuvos, Helsinki

Romanainen, Jari Juhani, johtaja, Nummela

Rosenberg, Rolf Johan, johtava tutkija, Esbo

Rouhe, Ari Juhani, lainsäädäntöneuvos, Helsinki

Roukkula, Pentti Veli-Matti, kihlakunnanvouti, Hyvinkää

Ruutiainen, Juhani Antero, ylilääkäri, Turku

Rytövuori, Antti Juhani, lähetystöneuvos, Espoo

Räisänen, Heikki Ilari, tutkimusjohtaja, Kirkkonummi

Räisänen, Ilkka Unto Kalervo, lähetystöneuvos, Kerava

Räsänen, Jouko, hallintojohtaja käräjätuomari, Helsinki

Rönni, Tero Matti Johannes, kansanedustaja, Mänttä

Saarela, Tuula Marja Terttu, johtajapsykiatri, Espoo

Salmikivi, Teppo Uolevi, kiinteistöpalvelujohtaja, Helsinki

Salo, Petri Antti Juhani, kansanedustaja, Alahärmä

Salonen, Tuula Helena, ylilääkäri, Espoo

Sarvanti, Risto Tapani, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Sauer, Kai Jürgen Mikael, ulkoasiainsihteeri, Tampere

Schauman-Lönnqvist, Camilla Marianne Elisabeth, suunnittelujohtaja, Helsingfors

Seppälä, Arto Eemil, ylitarkastaja, Mikkeli

Sere'n, Risse Helena, maatalousneuvos, Helsinki

Sevelius, Hans Johan, henkikirjoittaja, Helsinki

Siilasmaa, Risto Kalevi, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki

Silfverberg, Katri Maria, lähetystöneuvos, Helsingfors

Siltanen, Keijo Yrjö Kalervo, lehtori, Nurmijärvi

Soini, Irma Helena, ylilääkäri, Lahti

Soini, Pekka Juhani, johtaja, Espoo

Stude, Ann-Sofie, lähetystöneuvos, Vanda

Ståhlberg, Marja-Riitta Sinikka, ylilääkäri, Turku

Sundblom, Sheila, överläkare, Mariehamn

Sundquist, Anna-Liisa, neuvotteleva virkamies, Tampere

Sutinen, Marja-Liisa, professori, Rovaniemi

Suuronen, Jarmo Petri Juhani, tutkimusjohtaja, Helsinki

Svedberg, Klas Ingmar Egil Johannes, redaktör, Helsingfors

Svedlin, Renata Elin Margareta, utvecklingsdirektör, Sjundeå

Tarkka, Matti Risto, ylilääkäri, Tampere

Tasanen, Reijo Eemeli, johtaja, Kerava

Timonen, Risto Tapani, johtaja, Turku

Tsupari, Juha Pekka, PK-johtaja, Vantaa

Tuominen, Helinä Orvokki, tiedotuspäällikkö, Helsinki

Tuori, Reijo Kari Olavi, rahoitusjohtaja, Espoo

Valli-Lintu, Auli Maria, lainsäädäntöneuvos, Helsinki

Wallin, Harry Olavi, veturinkuljettaja, Seinäjoki

Wallin, Marja Helena, eduskuntasihteeri, Vantaa

Valpas, Unto Olavi, kansanedustaja, Raahe

Vanhala, Juha Kalevi, puheenjohtaja, Helsinki

Vanhatalo, Jukka Eugen, poliisipäällikkö, Kankaanpää

Wargh, Carl Viking, taidemaalari, Mustasaari

Varjoranta, Tero Tapio, johtaja, Helsinki

Venesjärvi, Sirpa-Liisa, johtava veroasiantuntija, Helsinki

Vesalainen, Lauri Olavi, Vice President, Äetsä

Viinikka, Katri Elina, lähetystöneuvos, Helsinki

Wikberg, Maj Kristina, bildningsdirektör, Esbo

Viljanen, Leena Orvokki, lähetystöneuvos, Sipoo

Vilkuna, Ilkka Pekka Väinämö, kansanedustaja, Nivala

Virtanen, Kari Seppo Ilmari, osastonylilääkäri, Espoo

Välitalo, Tarmo Johannes, hallintojohtaja, Vantaa

Ylitalo, Risto Sakari, toimitusjohtaja-päätoimittaja, Iisalmi

Suomen Valkoisen Ruusun ritarimerkki

Aaltonen, Matti Olavi, johtaja, Nurmijärvi

Aaltonen, Tapio Antero, hankejohtaja, Sipoo

Aarnikka, Marjaana Hannele, kaupallinen neuvos, Espoo

Aarnio, Päivi Elina, tutkimuspäällikkö, Espoo

Ahola, Erkki Olavi, projektijohtaja, Nummi-Pusula

Ahonen, Seppo Ilmari, laboratoriopäällikkö, Helsinki

Ala-Heikkilä, Esko Erkki, metsänhoitaja, Nurmo

Alkio, Ritva Katriina, ylitarkastaja, Vantaa

Alstela, Juha Antero, työalasihteeri, Helsinki

Annala, Pauli Jaakko Kullervo, Area Sales Director, Helsinki

Anttonen, Mika Pasi Adolf, ylitarkastaja, Tuusula

Appelgren, Lauri Arthur Johannes, toimitusjohtaja, Pietarsaari

Arvinen, Matti, Tekninen ja ympäristöjohtaja, Mäntsälä

Auvinen, Maija Riitta, johtaja, Mikkeli

Björkqvist, Lars-Göran, verkställande direktör, Karleby

Blomqvist, Runar Gunnarson, aluejohtaja, Vantaa

Britschgi, Anja Carita, hallintopäällikkö, Vaasa

Brown, Sini-Hannele, ylitarkastaja, Helsinki

Bäck, Saara Helena, professori, Helsinki

Eskola, Seppo Antero, hammaslääkäri, Helsinki

Friman, Kirsti Marjatta, lehtori, Jyväskylä

Grönlund, Taina Kristiina, yksikön johtaja, Espoo

Haapala, Tero Sakari, rikosylikomisario, Helsinki

Haapalehto, Veikko Olavi, koulutoimenjohtaja, Kannus

Halinen, Arto Kalevi, hallintopäällikkö, Helsinki

Halme, Liisa Marjatta, apulaisjohtaja, Kauniainen

Halttunen, Hannu Sakari, yksikönjohtaja, Helsinki

Hankilanoja, Arto Antero, poliisitarkastaja, Vantaa

Harju, Pauli Kalervo, kaupunginjohtaja, Pudasjärvi

Harjunheimo, Veli Hannu, asuntotoimenjohtaja, Kuopio

Hartikainen, Lauri, johtaja, Helsinki

Hartoneva, Anne Maarit, hallitussihteeri, Helsinki

Hautala, Sirpa Päivikki, ylitarkastaja, Helsinki

Heinonen, Riitta Anneli, tutkija, Vantaa

Helanti, Arvo Pentti, rehtori, Pyhäjoki

Helske, Elli Päivikki, henkilöstöjohtaja, Espoo

Hernberg, Antti Sakari, johtava sairaalasielunhoitaja, Turku

Hintsanen, Veijo Tuomas, pääjohtaja, Vantaa

Hirvensalo, Ari Juhani, talousjohtaja, Jyväskylä

Holmström, Zabrina Ingegerd, kulturråd, Borgå

Huhma, Hannu Aarto Tapani, erikoistutkija, Espoo

Huhtala, Merja Sinikka, hallitussihteeri, Järvenpää

Hulkkonen, Jaakko Kalevi, rehtori, Lappeenranta

Huovinen, Aino Marjatta, terveysosaston osastopäällikkö, Lapinlahti

Hurme, Hannu Markku, kasvatustoimen johtaja, Kaarina

Hurskainen, Jorma, johtaja, Hyvinkää

Häihälä, Eila Annikki, terveydenhuoltoneuvos, Vesilahti

Hällström, Eric Allan, ylitarkastaja, Helsinki

Hämäläinen, Esa Juhani, kehittämispäällikkö, Espoo

Immonen, Asko Olavi, Chief Development Specialist, Helsinki

Jokinen, Markku Sakari, yksikön johtaja, Helsinki

Julin, Juhani Stefan, hallintojohtaja, Oulu

Jungfelt, Laila Gerda Margaret, toimistopäällikkö, Helsinki

Jänkälä, Markku Sakari, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Järvenpää-Nilsson, Elisa Orvokki, Vice President, Tampere

Järvinen, Ari Jouko, projektipäällikkö, Helsinki

Jäälinoja, Heikki Johannes, toimitusjohtaja, Raahe

Kaartinen, Helena Marjatta, perheasiain neuvottelukeskuksen johtaja, Pori

Kaasinen, Seppo Juhani, ylitarkastaja, Järvenpää

Kaihilahti, Erkki Juhani, työterveyshuollon erikoislääkäri, Helsinki

Kaikkonen, Ritva Marketta, kehittämispäällikkö, Taipalsaari

Kaila, Erkki Olavi, järjestelmäpäällikkö, Rovaniemi

Kara, Raija Hannele, pääsihteeri, Kirkkonummi

Karhumäki, Tuomo Taavi, osastonjohtaja, Helsinki

Karhunen, Heikki Lauri Aukusti, johtaja, Espoo

Karsikas, Vuokko Sirpa, erityisasiantuntija, Helsinki

Karsma, Kai Henrik, erikoistutkija, Helsinki

Kauppinen, Jukka Petteri, ylitarkastaja, Helsinki

Kauppinen, Marjaliisa Matilda, kehittämispäällikkö, Helsinki

Ketola, Eino Juhana Ensio, dosentti, Vihti

Ketonen, Matti Juhani, erikoislääkäri, Joensuu

Kilpinen, Juha Pekka, teknologiapäällikkö, Helsinki

Kilpinen, Ritva-Tuulikki, vastaava konservaattori, Helsinki

Kivelä, Aatos Ensio, toimitusjohtaja, Helsinki

Klemetti, Kaisu Marjatta, graafinen suunnittelija, Helsinki

Koivisto, Jari Juhani, opetusneuvos, Vantaa

Koivisto, Jarmo Kai, kansliapäällikkö, Kotka

Kolimaa, Maire Kaarina, ylitarkastaja, Mikkeli

Komi, Esa Mikko, tietopalvelupäällikkö, Hyvinkää

Kontiala, Tapani Seppo Päiviö, puheenjohtaja, Helsinki

Konttinen, Olli Veli Juhani, johtaja, Porvoo

Korhonen, Timo Kalevi, vaalipäällikkö, Helsinki

Korkka, Risto Juhani, talousjohtaja, Lahti

Korpela, Kari Tapani, lakiasiainjohtaja, Helsinki

Koskinen, Leena Kaarina, opintoasiainjohtaja, Helsinki

Kostamo, Jouko Tapani, tulosalueen päällikkö, Espoo

Kostet, Keijo Matias, Sales Manager, Vaasa

Kouri, Veli Heikki, terveyskeskuslääkäri, Pelkosenniemi

Kousa, Risto Tapani, kansainvälisten asioiden päällikkö, Vantaa

Kuitunen, Tero Tapio, ylitarkastaja, Helsinki

Kulmala, Kari Juhani, toimitusjohtaja, Espoo

Kunnas, Marja-Liisa, toiminnanjohtaja, Helsinki

Kuutsa, Jussi Kaleva, kehitysjohtaja, Tuusula

Kytömäki, Leena Julia, ylitarkastaja, Helsinki

Laatikainen, Päivi Inkeri, erikoissuunnittelija, Espoo

Lagerwall, Bror Eric Kristian, johtaja, Espoo

Laiho, Jorma Kalevi, tekninen johtaja, Espoo

Laine, Kari Johannes, kehittämispäällikkö, Järvenpää

Laine, Pekka, hallituksen puheenjohtaja, Pälkäne

Laine, Tarja Anneli, osastopäällikkö, Helsinki

Laitasalo, Riitta Helena, henkilöstöjohtaja, Espoo

Lalu, Hannu Taisto, liikelaitosjohtaja, Savonlinna

Larjamo, Liisa Inkeri, maanmittausinsinööri, Helsinki

Laukkanen, Lasse Kyösti Kullervo, hallintojohtaja, Mikkeli

Launonen, Irja Anneli, apteekkari, Siilinjärvi

Lehmussaari, Raija Irmeli, balettipedagogi, Turku

Lehtomäki, Erkki Ilmari, tilaajapäällikkö, Lempäälä

Levomäki, Liisa Anneli, kirjastonhoitaja, Lappeenranta

Liedes, Leif Johan, johtaja, Naantali

Lilja, Arja Tellervo, vanhempi tutkija, Järvenpää

Liljeström, Sirpa Kaarina, ylitarkastaja, Sipoo

Lindroos, Mauno Armas, förvaltningsdirektör, Esbo

Linnavuori, Timo Mikael, yksikönjohtaja, Nummela

Lipponen, Vuokko Anneli, pastori, Pirkkala

Lohiniva-Kerkelä, Heli Mirva, lehtori, Rovaniemi

Louko, Maija-Liisa, ylitarkastaja, Kuusankoski

Lukkarinen, Helena Marjatta, Senior Auditor, Espoo

Lundell-Kiuru, Minna Kaarina, ylitarkastaja, Helsinki

Luoto, Eija Eliisa, hallintopäällikkö, Turku

Luoto, Kari Juhani, johtaja, Hattula

Lämsä, Jouko Kalervo, tieinsinööri, Vantaa

Manelius, Tuula Marjatta, lainsäädäntöneuvos, Helsinki

Manninen, Seppo Sakari, aluepäällikkö, Savonlinna

Matikainen, Virpi Sisko Kristiina, kaupunginsihteeri, Helsinki

Mattila, Antti Sakari, perheneuvolan johtaja, Helsinki

Mattila, Bengt Olov, apotekare, Helsingfors

Mattila-Wuoristo, Eeva Katariina, toiminnanjohtaja, Helsinki

Meller-Mattila, Marja-Leena, sairaalasielunhoitaja, Turku

Miettinen, Kaija Kyllikki, opetusneuvos, Helsinki

Moilanen, Kari Juhani, kaupunkisuunnittelupäällikkö, Helsinki

Mustonen, Anu Hilja Maarit, viestintäpäällikkö, Jyväskylä

Myllykangas, Liisi Tellervo, yrityssunnittelujohtaja, Helsinki

Mäkelä, Tauno Olavi, vankilan johtaja, Mynämäki

Mäkinen, Erkki Kalervo, toimitusjohtaja, Äetsä

Mäkinen, Erkki Kari Kaarlo, vetopalvelukeskuksen päällikkö, Hyvinkää

Mäkinen, Risto Kaarlo Kullervo, johtaja, Espoo

Määttä, Vesa Tapani, tuotantopäällikkö, Taivalkoski

Määttä, Yrjö Aukusti, hallintopäällikkö, Jämsä

Mörsky, Yrjö, yksikönpäällikkö, Vantaa

Nenonen, Raimo Juhani, vs johtaja, Helsinki

Nevala, Eero Antero, rehtori, Kuusamo

Nevanperä, Yrjö Esaias, erityisopettaja, Teuva

Niemi, Eila Eliise, ylitarkastaja, Lahti

Nieminen, Leena-Maija Susanna, Research Director, Helsinki

Nieminen, Olli Ilmari, kehityspäällikkö, Helsinki

Nieminen, Pertti Tapani, hankintajohtaja, Espoo

Nurmi, Hannu Henrik, investointivastaava, Kuopio

Nyrönen, Jukka Pekka Sakari, kalatalousjohtaja, Sotkamo

Ojala, Jorma Juhani, lehtori, Jyväskylä mlk

Ojala, Reijo Veli, hankintapäällikkö, Forssa

Oker-Blom, Gun Christel, undervisningsråd, Helsingfors

Pajunpää, Kari Matias, tutkimuspäällikkö, Nurmijärvi

Palomäki, Antti Ilmari, henkilöstöjohtaja, Kauniainen

Palomäki, Reijo Juhani, puheenjohtaja, Seinäjoki

Palosuo, Juha Antero, kehittämispäällikkö, Joensuu

Patrikainen, Jukka Matti Juhani, apulaisjohtaja, Jyväskylä mlk

Paukkala, Erja Kaarina, johtava toiminnantarkastaja, Naantali

Pehu, Tuula Marita, ylitarkastaja, Helsinki

Pelkonen, Ritva Marjaana, ylitarkastaja, Joensuu

Peltomaa, Marja-Liisa, sisäisen tarkastuksen päällikkö, Helsinki

Perksalo, Eeva-Liisa, verojohtaja, Turku

Pertilä, Heikki Veikko Einari, ylihammaslääkäri, Huittinen

Peräläinen, Ilkka Juhani, tietoliikenneasiantuntija, Helsinki

Pesonen, Risto Jorma Juhani, kehittämispäällikkö, Helsinki

Pesonen, Risto Veli-Erkki, johtaja, Helsinki

Pietilä, Hannu Juhani, ylikomisario, Helsinki

Pietiläinen, Asser Tapani, lehtori, Rovaniemi

Pohjolainen, Olavi Vilho, aluemyyntipäällikkö, Hyvinkää

Pursiainen, Markku Tapani, ohjelmapäällikkö, Jyväskylä

Raiski, Seppo Johannes, sosiologian lehtori, Rovaniemi

Rantahalvari, Pasi Toivo, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Rantala, Tapio Ilmari, toimitusjohtaja, Jyväskylä

Rautaheimo, Juha Pekka, rikosylikomisario, Kerava

Repo, Tarmo Juha, toimistopäällikkö, Helsinki

Riihikallio, Reino Kaarlo Antero, talousjohtaja, Tuusula

Rissanen, Ritva Marketta, rakennusarkkitehti, Helsinki

Romppanen, Matti Antero, maanviljelijä, Juankoski

Ronkainen, Timo Juhani, hallintopäällikkö, Oulu

Rytivaara, Seppo Veikko Antero, toimitusjohtaja, Raahe

Rytsölä, Elina Tellervo, ylilääkäri, Tammisaari

Saastamoinen, Liisa Marjatta, vanhempi hallitussihteeri, Helsinki

Salminen, Kari Kalervo, kauppias, Helsinki

Salo, Pertti Olavi, toimitusjohtaja, Hyvinkää

Salokannel, Marja-Riitta, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Salonen, Marja-Leena, perheneuvoja, Tampere

Salovuori, Eero Sakari, osastonjohtaja, Helsinki

Sara, Rolf Antti, överingenjör, Nådendal

Saraste, Markku Kalevi, erikoislääkäri, Turku

Selkäinaho, Jorma Tapani, yli-insinööri, Espoo

Siitonen, Kauko Kalervo, hallintopäällikkö, Helsinki

Siivonen, Teuvo Olavi, diakoniajohtaja, Lahti

Silfverberg, Klaus Harald, tutkija, Vantaa

Sillanpää, Heimo Leo, tuotantojohtaja, Vanha-Ulvila

Similä, Juha Sakari, tulosalueen johtaja, Lappeenranta

Simola, Martti Henrikki, erityisasiantuntija, Helsinki

Simola, Pentti Paavali, pankinjohtaja, Tammela

Sirviö, Markku Kalevi, talousjohtaja, Mikkeli

Snellman, Hans Leonard, biträdande polischef, Karleby

Soramäki, Jussi Veikko, ympäristöneuvos, Tuusula

Sormaala, Eero Antero, logistiikkajohtaja, Helsinki

Suominen, Tauno Olavi, kehittämispäällikkö, Järvenpää

Suppola, Pentti Juhani, johtava lääkäri, Lohja

Suvanto, Tuomo, neuvotteleva virkamies, Espoo

Svanljung, Jukka Tapani, tuotantojohtaja, Raahe

Swanström, Paul Stefan, manager, Espoo

Tegel, Jukka Tapio, laboratoriopäällikkö, Helsinki

Telkkä, Jorma Kalevi, toimistopäällikkö, Mikkeli

Terho, Aino Helena, osaamisjohtaja, Helsinki

Terho, Arja-Liisa, neuvotteleva virkamies, Espoo

Tiitinen, Yrjö Tapani, Merenkulun ylitarkastaja, Espoo

Timonen, Ulla Marit, asiantuntijalääkäri, Espoo

Toivonen, Markku Juhani, taloushallintokeskuksen johtaja, Espoo

Tulensalo, Ari Martti, lentoasemajohtaja, Lohja

Tuovinen, Jukka Viljami, valvontapäällikkö, Oulu

Tyrväinen, Ilkka Olavi, myymäläpäällikkö, Sodankylä

Uusimäki, Aira Annikki, lääninlääkäri, Kempele

Walle'n, Karl Gustaf, johtaja, Kyrkslätt

Vallinheimo, Kirsti Lea Helena, neuvotteleva virkamies, Espoo

Valtasaari, Mikko August, projektipäällikkö, Helsinki

Valtonen, Raija Hannele, apulaisjohtaja, Helsinki

Vanhala, Ulla Pirjo Sinikka, lehtori, Helsinki

Vanhanen, Heidi Maria, tutkija, Kirkkonummi

Vartiainen, Katri Elina, sairaalapastori, Lahti

Vasara, Urpo Ilkka Tapio, neuvonantaja, Porvoo

Vatanen, Osmo Kalevi, jumalanpalveluskouluttaja, Helsinki

Vate'n, Asko Kalevi, rikostarkastaja, Vantaa

Ventola, Jouko Antero, tekninen johtaja, Anjalankoski

Venäläinen, Eija Riitta, kemisti, Vantaa

Venäläinen, Juha Matti, toimitusjohtaja, Kuopio

Vihanto, Martti, yliassistentti, Turku

Vihonen, Reijo Rainer Juhani, ostologistikko, Vantaa

Vilkamo, Olli Heikki Tapani, toimistopäällikkö, Espoo

Vinkka-Puhakka, Heli Aulikki, hammaslääketieteen lehtori, Turku

Virmala, Timo Heikki Kalervo, sähköasennuskeskuksen päällikkö, Hyvinkää

Vuorinen, Taina Marita, hallintopäällikkö, Kaarina

Ylihurula, Eeva Inkeri, rovasti, Rovaniemi

Ylitalo, Liisa Matilda, apteekkari, Kangasala

Ylä-Mononen, Jaana Maria, terveyskeskuslääkäri, Virrat

Suomen Leijonan ritarimerkki

Aarnio, Jorma Osmo Kalevi, tietohallinto- ja kehityspäällikkö, Anjalankoski

Aho, Juhani Ilmari, terveyskeskuslääkäri, Jalasjärvi

Ahokas, Maija-Liisa, verojohtaja, Savonlinna

Airaksinen, Markku Juhani, yli-insinööri, Järvenpää

Alanen, Antti Arvi Tapani, erikoistutkija, Helsinki

Albrecht, Kristoffer Henrik, tutkija, Porvoo

Andsten, Merja Päivi, yksikön päällikkö, Vantaa

Ansio, Timo Antero, maanmittausteknikko, Nokia

Arnkil, Jarl Lars Vilhelm, tietoturvapäällikkö, Espoo

Autio, Jorma Mikael, johtava asiantuntija, Oulu

Brandt, Harri Tor, toimistopäällikkö, Helsinki

Brunou, Risto Olavi, sivistysjohtaja, Paltamo

Burman, Lars Rainer, lektor, Korsholm

Carter, Timothy Robert, tutkimusprofessori, Helsinki

Cederlöf, Jan-Magnus Henrik, yli-insinööri, Espoo

Eronen, Teuvo Eerik, maanviljelijä, Tohmajärvi

Faehnle Lawton, Maximo Eduardo, suunnitteluinsinööri, Espoo

Farin, Anja Regina, talousjohtaja, Kaarina

Gebhard, Päivi Inkeri, hankintapäällikkö, Helsinki

Geisor-Goman, Astrid Katarina, ylitarkastaja, Kirkkonummi

Granskog, Riitta Katariina, rahoituspäällikkö, Helsinki

Haapajärvi, Raimo Kalevi, business controller, Oulu

Hammaren, Erkki Yrjö, ylläpitopäällikkö, Muurame

Hapuoja, Pekka Juhani, kiinteistöpäällikkö, Helsinki

Harju, Leena Anneli, vakuutuspiirin johtaja, Nivala

Harju, Sauli Kustaa, jakelujohtaja, Vantaa

Heinilä, Mika Johannes, lääninylikomisario, Hämeenlinna

Heinonen, Jaakko Tapani, vanhempi tutkija, Joensuu

Heinonen, Paula Elisa, kirjanpitäjä, Kuusjoki

heinänen, Anne Päivikki, tiedeasiainneuvos, Helsinki

Hella, Juhani Jaakko, toimitusjohtaja, Alahärmä

Helle, Risto Sakari, suunnittelupäällikkö, Kuopio

Henriksson, Taisto Karl Gustav, hälsocentralläkare, Pargas

Hiekkasalmi-Linna, Soile Helena, kehityspäällikkö, Helsinki

Hietaniemi, Antti Aukusti, pankinjohtaja, Viljakkala

Hiltunen, Virpi Pirjo Katriina, ylitarkastaja, Helsinki

Hokkanen, Erkki Olavi, pelastusjohtaja, Lappeenranta

Honkanen, Mika Jarno, ylitarkastaja, Sipoo

Horttanainen, Erja Maritta, EU-asiain päällikkö, Helsinki

Hovi, Raija Anneli, johtava atk-suunnittelupäällikkö, Helsinki

Hurskainen, Raija Helena Marketta, kehittämispäällikkö, Turku

Hyysalo, Katri Helena, tuoteturvallisuuspäällikkö, Helsinki

Häkkilä, Kauko Olavi, ylitarkastaja, Raisio

Häkkinen, Risto Sakari, erikoistutkija, Helsinki

Hänninen, Paavo Sakari, perustoimituspäällikkö, Kajaani

Härkäpää, Markus, kehittämispäällikkö, Helsinki

Härkönen, Pasi Matti Juhani, ylikonstaapeli, Ähtäri

Härmä, Liisa Kaarina, lakimies, Hämeenlinna

Ihaksinen, Mika Johannes, rikoskomisario, Helsinki

Immonen, Arla Annikki, ekonomi, Espoo

Inkinen, Eeva Marjatta, kustannustoimittaja, Helsinki

Isopahkala, Raimo Juhani, arkkitehti, Rovaniemi

Itkonen, Paula Anita, toimialajohtaja, Mikkeli

Jantunen, Mauno Jouko, lukion rehtori, Parikkala

Jantunen, Riitta-Leena, toiminnanjohtaja, Mikkeli

Jarva, Anne Kristiina, yliarkkitehti, Helsinki

Jokinen, Arja-Leena Anneli, rehtori, Tornio

Jokinen, Heikki Lauri, pääluottamusmies, Hämeenlinna

Jokinen, Tarmo Vilho Juhani, geofyysikko, Espoo

Jokiniva, Veli-Pekka, sijoitusjohtaja, Kerava

Jouttimäki, Liisa Kaarina, tutkija, Helsinki

Juga, Ilkka Olavi, ylimeteorologi, Vantaa

Juhola, Markku Anselmi, logistiikkajohtaja, Helsinki

Jussila, Sakari Ilpo Tapani, rahoitusylitarkastaja, Oulu

Jääskeläinen, Esko Tapani, toimitusjohtaja, Lohja

Jääskeläinen, Mikko Veli Matti, ylitarkastaja, Lappeenranta

Kaakinen, Teuvo Juhani, ympäristönsuojelupäällikkö, Kiiminki

Kaarre, Martti Olavi, aloiteasioiden hoitaja, Oulu

Kaijomaa, Kyösti Kalervo, yksikönjohtaja, Lahti

Kallio, Timo Antero, rakennuspäällikkö, Espoo

Kalliomäki, Antti Mikael, kunnaninsinööri, Helsinki

Kangas, Riitta Sylvia Kaarina, talouspäällikkö, Helsinki

Kangas, Tarmo Juhani, julkinen oikeusavustaja, Uusikaupunki

Kare, Pekka Elias, toimitusjohtaja, Siuntio

Karlsson, Lars-Erik, myndighetschef, Mariehamn

Karttunen, Ritva Satu Anneli, laatupäällikkö, Espoo

Kataja, Seppo Kalervo, lehtori, Vimpeli

Katilainen, Seppo Juhani, virastomestari, Helsinki

Kauko, Kaisa Maija, yli-insinööri, Vantaa

Kauppi, Raija Pirkko Anneli, lehtori, Oulu

Kauppila, Pirkko Helena, vanhempi tutkija, Espoo

Kauppinen, Mikko Jouko Sakari, erikoissuunnittelija, Vantaa

Keinonen, Lasse Juhani, kuntoutusylilääkäri, Pieksämäki

Kemiläinen, Eero Juhani, talousjohtaja, Riihimäki

Kentala, Kari Jouko, tekninen johtaja, Ylivieska

Kilpeläinen, Jouko Ilmari, ylitarkastaja, Tuusula

Kilpi, Leila Raija Marjaana, tiedottaja, Espoo

Kinnunen, Pauli Tapio, verojohtaja, Pyhäselkä

Kivinen, Matti Tapani, arkkitehti, Vantaa

Kivistö, Sirkku Rakel, tiimipäällikkö, Vantaa

Kokkarinen, Yrjö Veijo, ylitarkastaja, Vantaa

Kokkonen, Jukka Antero, rehtori, Riihimäki

Kolehmainen, Hannu Tapio, toimitusjohtaja, Leppävirta

Korpi, Jaana Katriina, toimitusjohtaja, Helsinki

Koskinen, Heli Maija, tietokanta-asiantuntija, Järvenpää

Kotola, Juha Matti, Vice President, Pirkkala

Kotro, Pirjo Riitta, projektipäällikkö, Helsinki

Kouki, Maiju Tellervo, johtaja, Virolahti

Kuikka, Jorma Paavo Johannes, rehtori, Pyhäselkä

Kujala-Räty, Hilppa Katriina, kehitysinsinööri, Espoo

Kurkela, Kari Olavi, diplomi-insinööri, Pirkkala

Kuusikko, Karri Kalervo, aluemyyntipäällikkö, Helsinki

Kylmäniemi, Ari Kalervo, rikosylikomisario, Kajaani

Kähkönen, Jukka Olavi, riskienhallintapäällikkö, Helsinki

Kämäräinen, Tiina Helena, ympäristönsuojelupäällikkö, Rovaniemi

Kääriäinen, Ilpo Ensio, hallintojohtaja, Kuopio

Laakso, Marjatta Kaarina, talousjohtaja, Helsinki

Laaksonen, Merja Tuulikki, ylikielenkääntäjä, Helsinki

Laamanen, Kirsi, toimitusjohtaja, Laukaa

Laitinen, Tomi Tapio, apulaisjohtaja, Helsinki

Lamminpää, Osmo Olavi, managing Director, Gorizia Italia

Lampinen, Pentti Kalervo, arviointipäällikkö, Ristiina

Lankinen, Arja Elisabet, rekisteripäällikkö, Hämeenlinna

Lappalainen, Juha Matti, toimitusjohtaja, Jyväskylä

Lappalainen, Sirkka Liisa, tulosaluejohtaja, Kuopio

Latvala, Ahti Jaakko, kaupungininsinööri, Lapua

Laukkanen, Matti Heikki, ohjaaja, Piippola

Laukkanen, Yrjö Hannu, esittelijä, Joensuu

Lehikoinen, Jorma Mikael, Osuuspankin toimitusjohtaja, Lieksa

Lehikoinen, Vesa Sakari, toimitusjohtaja, Janakkala

Lehtinen, Riitta-Leena, verkställande direktör, Helsingfors

Lehtonen, Iiro Olavi, toimitusjohtaja, Helsinki

Lehtonen, Mika Sakari, ylitarkastaja, Espoo

Lehtonen, Raimo Tapio, insinööri, Lempäälä

Lehtonen, Soila Kristiina, toimittaja, Helsinki

Leinonen, Hannu Tapani, toimitusjohtaja, Sysmä

Leppänen, Matti Kauko Kalevi, tuotantopäällikkö, Varkaus

Liimatainen, Sakari Matias, suunnittelupäällikkö, Jyväskylä

Liljemark, Olavi, pelastusjohtaja, Porvoo

Lindberg, Bo Vilhelm, fakultetsdirektör, Pargas

Lindh, Jan Erik Gustav, rektor, Lovisa

Lindh, Stig Göran, toimitusjohtaja, Kirkkonummi

Lindström, Karl-Gustaf Johannes, ekonomidirektör, Kyrkslätt

Lukkarinen, Harri Tapio, suunnittelupäällikkö, Joensuu

Lukkarinen, Tuomas Antero, yli-insinööri, Helsinki

Luoma, Jukka Mikael, varatuomari, Tampere

Lyytikäinen, Ari Ilkka Juhani, toimistopäällikkö, Helsinki

Långbacka, Ulf-Erik Runar, lektor, Åbo

Lähteenmäki, Esko Olavi, johtava tutkija, Tuusula

Mannerkorpi, Antti Mikko Tapani, oppilaanohjaaja, Karttula

Mattila, Mikko Lasse Juhani, turvallisuuspäällikkö, Anjalankoski

Mikkola, Antti Robert, Senior QC specialist, Espoo

Miller, Nyle David, lehtori, Helsinki

Mustonen, Riitta Hellevi, läänineläinlääkäri, Kuopio

Myllykoski, Hannu Sakari, henkilöstöpäällikkö, Kemi

Myllymäki, Alpo Oskari, aluepäällikkö, Kempele

Myllyperkiö, Veikko Juhani, viestintäjohtaja, Vantaa

Mäkelä, Jukka Tapani, ylikomisario, Vantaa

Nevala, Päivi Elina, projektipäällikkö, Turku

Niemelä, Raine Kullervo, diplomi-insinööri, Hyvinkää

Nordström, Seppo Olavi, toiminnanjohtaja, Rovaniemi

Nyberg, Ralf Gunnar, tiedotuspäällikkö, Helsingfors

Näsi, Heino Matti Johannes, kotiseutuneuvos, Alahärmä

Oksala, Heikki, Private Banking johtaja, Tampere

Oksanen, Maarit Hannele, ylitarkastaja, Turku

Ollikainen, Matti Heikki Juhani, myyntipäällikkö, Kuopio

Ollila, Jyri Mika Olavi, EU-erityisasiantuntija, Helsinki

Paasovaara, Tuomo Antero, Chief Network Specialist, Joensuu

Paatola, Erkki Olavi, luokanopettaja, Kangasniemi

Palmu, Veikko Ilmari, käyttöpäällikkö, Lapua

Palva, Elsa Marianne, neuvonantaja, Helsinki

Parikka, Anne Marjatta, hankekoordinaattori, Hämeenlinna

Patrikainen, Risto Juhani, lehtori, Joensuu

Pehkonen, Ilkka Antero, pankinjohtaja, Tampere

Pellinen, Risto Anssi, henkilöstö- ja hallintojohtaja, Helsinki

Peltomäki, Marjo Kerttu, vararehtori, Espoo

Peura, Jari Unto Olavi, ylitarkastaja, Vantaa

Pietilä, Seppo-Ilmari, T&K-päällikkö metallurgi, Pori

Piiparinen, Jouko Pentti Uolevi, hallintojohtaja, Kerimäki

Pirhonen, Riitta Maija, ylitarkastaja, Helsinki

Pirilä, Raija Helena, suunnittelija, Helsinki

Pirjola, Jussi Tapani, vastuunalainen johtaja, Raisio

Pirkola, Hannu Matias, kaupunginjohtaja, Saarijärvi

Puro, Ilkka Otso Juhani, finanssineuvos, Helsinki

Puustjärvi-Soininen, Päivi Helena, suunnittelija, Kuopio

Pyy, Outi Kristiina, diplomi-insinööri, Nurmijärvi

Pyykkönen, Veikko Henrik, erikoissunnittelija, Kerava

Pääkkönen, Tapani, metsätalousinsinööri, Hyrynsalmi

Raatikainen, Arto Kristian, ylitarkastaja, Helsinki

Rainio, Matti Lauri Ilmari, toimitusjohtaja, Tampere

Raitolahti, Seppo Juhani, tarkastuspäällikkö, Helsinki

Rantala, Martti Olavi, yksikönpäällikkö, Turku

Rautajoki, Kaarlo Tuomas, controller, Kerava

Rautavuori-Lehtinen, Mirja Anneli, rehtori, Koski Tl

Rontu, Laura Elina, erikoistutkija, Helsinki

Ruotsalainen, Seppo Kalevi, tarkastaja, Kerava

Saarimäki, Kyösti Martti Tapani, yrittäjä, Muurame

Saarni, Tuomo Asser, johtaja, Espoo

Sailas, Hannu Juhani, maanmittausinsinööri, Turku

Sailio, Pekka Olavi, rikosylikomisario, Kouvola

Salmi, Veli Juhani, diplomi-insinööri, Harjavalta

Salo, Pentti Ilmari, tieinsinööri, Helsinki

Salomaa, Heljä Maaret Ainamo, kehityspäällikkö, Helsinki

Saukkonen, Martti Olavi, rehtori, Valkeakoski

Savola, Tapio Juhani, varatuomari, Lappajärvi

Seinä, Ari Erkki Tapio, tutkija, Helsinki

Seppälä, Mikko Antero, geologi, Masku

Sihto, Suoma Aino Marketta, projektipäällikkö, Helsinki

Sikström, Jouko Kalevi, talousvastaava, Suonenjoki

Sillanpää, Heikki Kaarlo Juhani, rakennuspäällikkö, Espoo

Siltala, Silja Tellervo, liikenneinsinööri, Espoo

Simola, Pertti Väinö Antero, johtaja, Vammala

Simonen, Kirsti Elina, päätoimittaja, Helsinki

Sinervo, Oiva Johannes, apulaisnimismies, Loimaa

Sinisalo, Timo Hannu Tapani, erityisasiantuntija, Helsinki

Sipilä, Yrjö Olavi, rehtori, Riihimäki

Soini, Vesa Juhani, toimialajohtaja, Riihimäki

Soininvaara, Anna-Maria, kirjastotoimen apulaisjohtaja, Helsinki

Sorri, Veikko Antero, metsätalousinsinööri, Jämsä

Soudunsaari, Martti Pekka Juhana, pelastusjohtaja, Rovaniemi

Sukanen, Eeva Lea, maanmittausinsinööri, Tampere

Sulo, Tarja Hannele, lehtori, Uusikaupunki

Sutinen, Virve, tuottaja, Helsinki

Svensk, Kirsti Anna-Liisa, henkilöstöjohtaja, Jyväskylä

Syrjälä, Kai Viljam, Director MDU Customization, Muurla

Syrjänen, Veikko Kristian Erkki, ylitarkastaja, Oulu

Sytelä, Heikki Kalervo, rehtori, Nivala

Syvänen, Kari Aimo Tapani, insinööri, Mustasaari

Tahvanainen, Päivi Hannele, verkkotoimittaja, Helsinki

Tahvanainen, Veli-Matti Antero, Corporate Credit Manager, Helsinki

Tarkkanen, Jaakko, aluerehtori, Espoo

Taskila, Esko Vilhelm, vastuunalainen johtaja, Turku

Taskinen, Esko Juhani, ylikonstaapeli, Tuusniemi

Temisevä, Juha Heikki, maanmittausteknikko, Mikkeli

Temmes, Maj-Lis Ellen Anneli, varatoimitusjohtaja, Helsinki

Tervonen, Hannu Kalervo, palvelupäällikkö, Nilsiä

Tiitinen, Virpi Pia Marketta, erikoissuunnittelija, Espoo

Tikkanen, Jukka Tapani, toimitusjohtaja, Jyväskylä

Tikkanen, Mervi Anneli, opintopäällikkö, Rovaniemi

Tinell, Teuvo Arto Antero, johtava asiantuntija, Vantaa

Toikkanen, Kalevi Tauno, insinööri, Järvenpää

Toiviainen, Matti Mauri Villiam, palvelupäällikkö, Järvenpää

Tolvanen, Pekka Ilmari, lukion rehtori, Lieksa

Toorikka, Eija Tellervo, kunniavarakonsuli, Malaga

Tuokkola, Matti Aarre, Group Manager, Kerava

Tuomaala, Vesa Juhani, ylitarkastaja, Helsinki

Tuominen, Jukka Tapani, hallintopäällikkö, Vammala

Utti, Hannu Antero, tieinsinööri, Hyvinkää

Utti, Mervi Tuulikki, johdon erityisavustaja, Espoo

Wagello-Sjölund, Wivi-Ann Elisabeth, ylitarkastaja, Helsingfors

Vainio-Stefanis, Pirjo, johtava opettaja, Rodos

Valtonen, Arto Matti, projektipäällikkö, Helsinki

Vanhala, Pertti Kalervo, kuntatekniikan toimialajohtaja, Kouvola

Vartila, Eija Irmeli, tavaratalon johtaja, Tampere

Vasama, Markku Matias, kaupungininsinööri, Hämeenlinna

Vaskuri, Juhani Henrik, lehtori, Oulu

Weckman, Arja Marjatta, johtaja, Espoo

Vento, Heikki Antero, johtaja, Pori

Vento, Vesa Heikki, toimittaja, Helsinki

Viinamäki-Mäkinen, Eeva Marjatta, rehtori, Kittilä

Viinisalo, Kari Heikki Juhani, oppisopimusjohtaja, Helsinki

Viitala, Jorma Iisakki, etuuspäällikkö, Oulu

Vikman, Aino Tellervo, henkilöstöpäällikkö, Helsinki

Viljakainen, Seppo Antero, perheneuvolan johtaja, Hollola

Wilkman, Göran Wilhelm, markkinointipäällikkö, Espoo

Virta, Anna-Maija, tutkimuspäällikkö, Helsinki

Vuorivirta-Heikkinen, Johanna Maria, rikostarkastaja, Oulu

Väisänen, Sanni Helena, lehtori, Kajaani

Vättö, Juha Kalevi, johtaja, Joutseno

Yli-Hannula, Ulla Kristiina, toimituspäällikkö, Vantaa

Äijö, Matti Kalevi, metsäluontosuunnittelija, Ikaalinen

Suomen Valkoisen Ruusun ansioristi

Aaltonen, Anne Kristiina, myyntipäällikkö, Tampere

Aho, Markku Antero Kustaa, alueohjaaja, Riihimäki

Ahonen, Eeva Anna-Maija, vastaava tutkija, Helsinki

Ahoniemi, Arja Päivikki, ammatinvalintapsykologi, Helsinki

Airaksinen, Kari Antero, tarkastaja, Helsinki

Airosmaa, Ulla Kaarina, vanhempi asiantuntija, Espoo

Alajääski, Maria Johanna, tutkimuspäällikkö, Rauma

Alamartimo, Esa Eemil, maanviljelijä, Tornio

Alhoke, Raimo Antero, varatuomari, Ilmajoki

Alpia, Arto Tapio, kunnanjohtaja, Kaustinen

Andersse'n, Valborg Catarina Maria, kehitysvalmentaja, Helsingfors

Annola, Olli Matti, tarkastusryhmän päällikkö, Lahti

Arinperä, Helena, henkilöstöjohtaja, Helsinki

Artukka, Juha Kalevi, asiakaspäällikkö, Turku

Auranen, Arto Tapio, myyntipäällikkö, Turku

Beijar, Mary Mirja Marita, lääninsosiaalitarkastaja, Turku

Bergman, Eija Elina, kehittämispäällikkö, Helsinki

Bergström, Nils Jörgen Lennart, ostopäällikkö, Esbo

Björk, Pirjo Helena, konttorinjohtaja, Helsinki

Blomberg, Pentti Juhani, työsuojeluinsinööri, Tampere

Boman, Bengt Arne Veijo, bankdirektör, Korpo

Cederholm, Nils Ole, vanhempi tutkijainsinööri, Helsinki

Colliander, Christina Elizabeth, sales director, Amsterdam

Damström, Mona Christina, produktionschef, Esbo

Ehrs, Bjarne Johannes, jordbrukare, Vörå

Elo, Airi, erikoissuunnittelija, Helsinki

Elomaa, Marjatta Kaarina, maanviljelijä, Laihia

Elovaara, Jorma Akseli, aluepalopäällikkö, Salo

Engström, Anna Kaisa, Group Quality Expert, Sipoo

Eronen, Kari Veli Sakari, palopäällikkö, Joensuu

Etelämäki, Irma Tuulikki, kaupungineläinlääkäri, Vantaa

Etzel, Liisa Kristiina, lehtori, Helsinki

Forsman, Pentti Juhani, ekonomisti, Kerava

Forsström, Barbro Margareta, förvaltningschef, Sibbo

Golnick, Ulla-Maija Kristiina, yritystutkija, Lahti

Gynther, Jari, veroasiantuntija, Helsinki

Haapanen, Hannu Ilmari, johtaja, Espoo

Haapanen, Rauno Kari, kehitysjohtaja, Pälkäne

Haarasilta-Repo, Hilkka-Maija Hillevi, tiedotussihteeri, Lahti

Hakala, Pertti Olof, forskare, Helsingfors

Halonen, Tapio Valdemar, tehdaspäällikkö, Tampere

Hannukainen, Jyrki Veikko Kalervo, vakuutusanalyytikko, Vantaa

Harju, Markku Antero, kirjakauppias, Alajärvi

Harju, Pekka Johannes, kunnanjohtaja, Janakkala

Harjupatana, Mauri Kullervo, kauppias, Veteli

Harri, Jorma Olavi, vanhempi konsultti, Vähäkyrö

Harsu, Marja-Leena, psykologi, Valkeakoski

Hausmann, Tuula Hannele, kehittämispäällikkö, Helsinki

Hautaniemi, Jorma Juhani, opettaja, Mouhijärvi

Heikkilä-Paukkonen, Irma Saara, erikoissuunnittelija, Helsinki

Heikkola, Antti Juhani, maanviljelijä, Töysä

Helasti, Heikki Olavi, toimistopalvelupäällikkö, Helsinki

Helenius, Marja-Leena, kamreeri, Helsinki

Helminen, Erkki Jarmo, tarkastuspäällikkö, Helsinki

Hiivala, Kalevi Juhani, yritystutkija, Ii

Hinkka, Markku Juhani, maanviljelijä, Valkeakoski

Hollo, Jukka Tapio, hankintajohtaja, Turku

Hongisto, Anja Irmeli, amanuenssi, Kajaani

Honkanen, Risto, johtaja, Espoo

Hosia, Martti Hanne Oskari, toimittaja, Helsinki

Huikko, Kauko Aulis, palomies, Hamina

Huotari, Hannu Tapio, järjestelmäarkkitehtuuriryhmän päällikkö, Pirkkala

Huotari, Marjatta Kaarina, asiantuntija, Valkeala

Huupponen, Kari Juhani, toimitusjohtaja, Somero

Hyvönen, Mervi Irmeli, testauspäällikkö, Helsinki

Hyytiäinen, Jouni Karl Emil, vuoromestari, Kuusankoski

Häkkinen, Lasse Veli Tapio, vanhempi tutkija, Helsinki

Hämäläinen, Anita Elisabet, esittelijä, Vantaa

Hänninen, Anne Marita, ylitarkastaja, Vaasa

Höglund, Kari, tarkastaja, Turku

Ijäs-Suominen, Eeva Maria, lehtori, Helsinki

Ilves, Jaakko Eero Juhani, lehtori, Helsinki

Istala, Päivi Kaarina, toimittaja, Helsinki

Itäranta, Ilkka Eero Sakari, asiantuntija, Jyväskylä

Jaala, Ari-Pekka, B757-vararyhmäpäällikkö, Helsinki

Jalava, Arja-Leena, apulaisjohtaja, Tammisaari

Janhunen, Marja-Leena, rehtori, Varkaus

Jansson, Marja-Terttu Helena, tutkija, Ypäjä

Joensivu, Leena Anita, apulaisrehtori, Ylöjärvi

Johansson, Inger, psykolog, Finström

Johansson, Kirsti Helena, säätiön asiamies, Tammisaari

Jokinen, Eero Tuomas Mikael, markkinointipäällikkö, Pori

Jukkola, Martti Olavi, puheenjohtaja, Brisbane

Jungner, Folke Yngve Matias, rektor emeritus, Vasa

Juntumaa, Jouni Henrik, tietohallintopäällikkö, Espoo

Jurvakainen, Alpo Hemminki, erikoissuunnittelija, Kiiminki

Jyske, Pentti Jaakko Johannes, assistentti, Helsinki

Järvenpää, Markku Olavi, rakennusmestari, Rutalahti

Kaatra, Anne Elisabeth, palvelupäällikkö, Helsinki

Kaikkonen, Kaarina Kerttu Helena, terveydenhoitaja, Nastola

Kallio, Esko Reino Johannes, suunnittelupäällikkö, Raisio

Kanerva, Arto Turo Kalevi, markkinointijohtaja, Kittilä

Kanerva, Raimo Roger, ylitarkastaja, Kyrkslätt

Kangassalo, Keijo Kalervo, toimialapäällikkö, Pori

Karjalainen, Heikki Veli, talouspäällikkö, Helsinki

Karjalainen, Jouko Ilmari, verkkosuunnittelija, Valkeakoski

Karppi, Kirsi Helena Anneli, kehittämispäällikkö, Helsinki

Karppinen, Raimo Johannes, yksikön päällikkö, Helsinki

Karppinen, Seija Hannele, ylitarkastaja, Helsinki

Karvonen, Seppo Ensio, Business Controller, Kirkkonummi

Kaski, Ritva Alli Aulikki, ympäristöhallinnon päällikkö, Helsinki

Kauppila, Marja Tellervo, lakimies, Kerava

Kauppinen, Tuula Marja, ylihoitaja, Helsinki

Keinänen, Päivi Kaarina, kehittämispäällikkö, Vantaa

Kejonen, Aimo Heikki, geologi, Kuopio

Keloneva, Jouko Paavo, erikoistutkija, Sipoo

Kesti-Helia, Anitta Elisa, toimialapäällikkö, Pori

Ketola, Vesa Eino Juhani, kunnanjohtaja, Suomusjärvi

Kilian, Päivi-Sisko, YO-merkonomi, Buenos Aires

Kinttula, Ilpo Olavi, yritystutkija, Kuusankoski

Kivistö, Liisa Marketta, terapiapsykologi, Helsinki

Knuutti, Marju Aulikki, ratkaisupäällikkö, Espoo

Koistinen, Kaarlo Markku, kehityspäällikkö, Helsinki

Koivisto, Tarja Sinikka, taloussuunnittelija, Kaarina

Kojola, Taina Elina, biologi, Rovaniemi

Kokko, Heljä Maritta, tarkastaja, Vantaa

Kokkonen, Alpo-Petteri, liikuntasihteeri, Pihtipudas

Konno, Kai Robert, erikoistutkija, Helsinki

Konstenius, Seppo Kauko Olavi, Invoicing Specialist, Kuopio

Korhonen, Eero Kalervo, erikoistutkija, Kerava

Korhonen, Erkki Emil, työsuojelupäällikkö, Kuopio

Korolainen, Heikki Kari Juhani, kalustovastaava, Oulu

Korpivaara, Päivi Tuulikki, henkilöstöhankintapäällikkö, Espoo

Kortesmaa, Tarja Kristiina, aktuaari, Kerava

Koskela-Suo, Senja Sinikka, tiedottaja, Helsinki

Koski, Seija, terveyskeskushammaslääkäri, Oulu

Koski, Tuulikki Sisko, erikoissuunnittelija, Helsinki

Koskimies, Heikki Sakari, luomuneuvoja, Ilmajoki

Koskinen, Harri Juhani, toimittaja, Turku

Koskinen, Seppo Ilmari, pääluottamusmies-työsuojeluvaltuutettu, Parainen

Koskiniemi, Marja Katriina, psykologi, Vantaa

Koskivaara, Seija Riitta, johtaja, Helsinki

Kosonen, Urpo Antero, lehtori, Ruovesi

Koukku, Tuula Hannele, päätoimittaja, Helsinki

Koutaniemi, Paula Irene, psykologi, Kuusamo

Kukkonen, Merja Inkeri, tiedottaja, Järvenpää

Kultima, Johannes, geofyysikko, Sodankylä

Kumpula, Paavo, ympäristönsuojeluteknikko, Jämsänkoski

Kuosmanen, Pirjo Riitta Hannele, ekonomisti, Vantaa

Kupiainen, Alli Marketta, hallintoylihoitaja, Helsinki

Kurki, Sirkka-Liisa Hannele, erikoistutkija, Helsinki

Kurula, Timo Marko Tapio, lukion lehtori, Kittilä

Kuusela, Teuvo Viljam, johtava palotarkastaja, Turku

Kuusi, Matti-Veikko, kanttori-urkuri, Mikkeli

Kämäri, Suvi Tuulikki, työmarkkina-asiamies, Helsinki

Kärkkäinen, Pentti Juhani, kehittämisjohtaja, Kajaani

Kärkkäinen, Viljo Uolevi, hankintajohtaja, Vantaa

Lahdensalo, Sirpa Liisa, osastonhoitaja, Riihimäki

Lahtinen, Jouko Kalevi, toimitusjohtaja, Janakkala

Laine, Ritva Eeva-Anneli, yliarkkitehti, Helsinki

Laitinen, Riitta Johanna, asiakaspäällikkö, Vantaa

Lakka, Jorma Uolevi, aluejohtaja, Lappeenranta

Lankinen, Pekka Antero, ostopäällikkö, Turku

Lappalainen, Helena Marjatta, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Lappalainen, Kirsi Katriina, koulutuspäällikkö, Helsinki

Larilahti, Ritva, hallinnollinen avustaja, Järvenpää

Latvi, Ari Juhani, kirjastoamanuenssi, Helsinki

Lauhakangas, Rauno Taisto Arimo, laboratorioinsinööri, Helsinki

Laukkanen, Hannu Ilmari, projektipäällikkö, Helsinki

Lavikkala, Raino Viljo Kalevi, erikoissuunnittelija, Helsinki

Lehtinen, Timo Tapani, rakennustarkastaja, Hämeenlinna

Lehtivuori, Martti Väinö Juhani, yrityspalveluyksikön johtaja, Seinäjoki

Lehtonen, Keijo Tapani, tulliylitarkastaja, Vantaa

Leino, Elina Johanna, lennonjohtaja, Naantali

Lepistö, Timo Olavi, projektipäällikkö, Helsinki

Leppäjärvi, Hannu Matti, piiripäällikkö, Tampere

Leväjärvi, Anja Elisa, toimialapäällikkö, Noormarkku

Lievejärvi, Simo Kaarle, tehtaanjohtaja, Punkalaidun

Liikala, Pertti Tapio, tehdaspäällikkö, Iisalmi

Lindberg, Ari, merikapteeni, Kymi

Lindell, Orvo Juhani, terapiapsykologi, Espoo

Linna, Briitta Marjatta, ylitarkastaja, Oulu

Loikkanen, Raimo Heikki Juhani, projektipäällikkö, Porvoo

Lotvonen-Siren, Leena, lehtori, Kemi

Lyytikäinen, Jukka Yrjänä, agronomi, Leppävirta

Maaranen, Juha Kaleva, rakennuttamispäällikkö, Mikkeli

Mahosenaho, Juhani Viljo, suunnittelija, Pyhäntä

Maijala, Hannu Tapani, kunnanjohtaja, Urjala

Makkonen, Risto Pentti Olavi, toimittaja, Helsinki

Mantere, Terhi Elina, sivistystoimen johtaja, Hanko

Mattila, Kalevi Vilhelm, kuljetuspäällikkö, Seinäjoki

Mattila, Lea Kaarina, osastopäällikkö, Kotka

Mattsson, Vivan Margareta, kompetenssijohtaja, Turku

Mehtälä, Jouni Kullervo, ylitarkastaja, Helsinki

Melleri, Jorma Veli Antero, uutispäällikkö, Helsinki

Miettinen, Kirsti Kaarina, kunnanjohtaja, Pylkönmäki

Miikkulainen, Raija, tutkija, Vantaa

Mikkola, Silja Kaarina, emäntä, Kannus

Muhonen, Seppo Antero, toimitusjohtaja, Jyväskylä

Muilu, Markku Antti, ylirakennusmestari, Lapua

Mustakallio, Toini Anneli, apulaisrehtori, Raahe

Myllylä, Raili Marjatta, emäntä, Kalajoki

Myllynen, Erkki Kalevi, servicedesk-päällikkö, Hyvinkää

Mäenpää, Helinä-Sisko, viestintäpäällikkö, Jyväskylä

Mäenpää, Raimo Antero, atk-suunnittelija, Vaasa

Mäkinen, Eeva Heleena, toimistosihteeri, Lahti

Mäkinen, Kalevi Antero, geologi, Rovaniemi

Mäkitörmä, Raija Sinikka, ammatinvalintapsykologi, Iisalmi

Mänty, Tarja Tuulikki, johtaja, Alavus

Mäntymäki, Vappu Elvi Tuulikki, talouspäällikkö, Espoo

Neuvonen, Hilkka Irmeli, henkilöstökoordinaattori, Rovaniemi

Niemelä, Veikko Johannes, maanmittausinsinööri, Seinäjoki

Niemi, Lauri Ilmari, projektinjohtaja, Helsinki

Nousiainen, Maarit Helena, talousjohtaja, Vaala

Nurmi, Hans Lennart, projektipäällikkö, Åbo

Nurminen, Taito Erik, hankintajohtaja, Oulu

Nuutinen, Tuija Anneli, pankinjohtaja, Hämeenlinna

Nyberg, Kerstin Ingeborg Maria, hälsocentraltandläkare, Sjundeå

Näkki, Jari Pekka, ylikomisario, Tampere

Näsi, Jyrki Sakari, aluepäällikkö, Asikkala

Ojanperä, Marja-Liisa Annikki, vanhempi lehtori, Alahärmä

Oksanen, Irma Anneli, taloussihteeri, Helsinki

Oravainen, Juha Jouko Antero, tuotekehityspäällikkö, Jokioinen

Paajanen, Risto Kalervo, valintapäällikkö, Espoo

Paalumäki, Tauno Juhani, kaivosjohtaja, Kaarina

Paavola, Oili Marjana, kunnanjohtaja, Tarvasjoki

Pahkala, Lea Sisko Marjatta, kunnanjohtaja, Virolahti

Pajala, Matti Juhani, palomestari, Paimio

Pajari, Raili Marjatta, rehtori, Helsinki

Pajunen, Ilpo Juhani, uutispäällikkö, Helsinki

Pajunen, Jari Juhani, ylikomisario, Kerava

Palkki, Riitta Liisa, erikoistutkija, Lohja

Palolahti, Mikko Immanuel, rehtori, Keminmaa

Parkkonen, Pertti Johannes, maanviljelijä, Laukaa

Pasila, Olli Juhani, eläkeasiamies, Iitti

Patana, Arja-Leena, uutispäällikkö, Naantali

Pekkala, Marja Telllervo, tuoteryhmäjohtaja, Espoo

Pellinen, Toivo Juhani, mittamies, Muurame

Pelo, Marja Kaarina, laboratoriopäällikkö, Espoo

Pelto-Arvo, Eero Juhani, yrittäjä, Kannus

Peltola, Raimo, asiantuntija, Järvenpää

Peltomäki, Matti Olavi, kaupunginsihteeri, Ylöjärvi

Peltonen, Pirkko Irmeli, suunnittelija, Espoo

Peltoniemi, Vuokko Tuulikki, lehtori, Kokkola

Pennanen, Harri Juhani, tietoliikenneohjaaja, Muurame

Pentti-Tuomisto, Anne Mari, maaseutuasiamies, Somero

Perksalo, Erkki Olavi, asiakasvastuullinen johtaja, Espoo

Pesonen, Aino Ingegerd, chef för Yles programinköp, Helsingfors

Pesonen, Keijo Antero, toimitusjohtaja, Kuusamo

Peurasaari, Saila Kristiina, ammatinvalintapsykologi, Raisio

Pitkänen, Jyrki Martti Johannes, ylitarkastaja, Iitti

Poropudas, Seija Tuulikki, jaostopäällikkö, Helsinki

Posti, Sisko Katariina, SHEQ-päällikkö, Kotka

Prusti, Juhani Antero, sähköteknikko, Seinäjoki

Purovirta, Liisa Anneli, toimituspäällikkö, Vantaa

Pursiheimo, Ritva Anja Kaarina, ylitarkastaja, Turku

Puustinen, Jarmo Reino Olavi, rehtori, Siilinjärvi

Päivinen, Keijo Kalervo, osastopäällikkö, Espoo

Päivänen, Veli-Pekka, kehittämispäällikkö, Jyväskylä

Pärjälä, Raili Inkeri, ylitarkastaja, Kuopio

Pölönen, Martti Ilmari, toimistonjohtaja, Eno

Qvickström, Börje Olof, lähetystoiminnan päällikkö, Helsinki

Raitasalo, Raimo Eino, tutkimusprofessori, Helsinki

Ranta, Risto Olavi, metsätalouden laatuasiantuntija, Vantaa

Rantakaulio, Liisi Marjatta, veroasiantuntija, Espoo

Rantanen, Hannu Tapani, yliopettaja, Kuopio

Rask, Pekka Juhani, tehtaanjohtaja, Nokia

Rautiainen, Pentti Johannes, paperiteknologiajohtaja, Järvenpää

Rautio, Maria Maritta, osastonjohtaja, Helsinki

Riissanen, Markus Rafael, lektor, Kronoby

Rikberg, Leif Rafael, laskentapäällikkö, Borgå

Rinta-Jouppi, Helena Marja-Liisa, terveyskeskushammaslääkäri, Pori

Rinta-Jouppi, Meeri Marjatta, vastaava eläinlääkäri, Alavieska

Ritakallio, Pekka Oskari, kehityspäällikkö, Hämeenlinna

Roschier, Tiina Sisko Marjatta, pankinjohtaja, Espoo

Ruotsalainen, Matti Heikki, metsänhoidon asiantuntija, Helsinki

Ruponen, Ritva Anneli, erikoispsykologi, Joensuu

Räbinä, Pekka, maanviljelijä, Oulu

Räsänen, Markku Juhani, osastopäällikkö, Lappeenranta

Räsänen, Pentti Heikki Juhani, Controller, Pyhäselkä

Rönkkö, Kalle Tapani, rehtori, Kontiolahti

Saarimaa, Raimo Vilho, laboratorioinsinööri, Kempele

Saavalainen, Anja Kaarina, pankkitarkastaja, Nurmijärvi

Sahlsten, Heikki Raineri, johtava suunnittelija, Espoo

Salerma, Martti Juhani, laitepalvelun päällikkö, Espoo

Sallinen, Pekka Juhani, johtaja, Espoo

Sallinen, Tuomo Jukka, maanmittausinsinööri, Ylivieska

Salmi, Marja-Liisa, lehtori, Vantaa

Salminen, Kimmo Kalervo, metsätalousinsinööri, Asikkala

Salminen, Risto Olavi, maanviljelijä, Pertunmaa

Sandberg, Anne Kristiina, järjestelmäpäällikkö, Rovaniemi

Santaharju, Riku Sakari, tutkija, Helsinki

Savolainen, Erkki Seppo Johannes, sovelluspäällikkö, Espoo

Savolainen, Liina Onerva, yliaktuaari, Helsinki

Sederholm, Margit Cecilia, kielenkääntäjä, Helsinki

Seppälä, Eero Antero, asiakaspalvelupäällikkö, Lappeenranta

Similä, Sakari Juho Vihtori, projektipäällikkö, Tampere

Simola-Nikkanen, Leena Kaarina, suunnittelija, Helsinki

Simpura, Pekka Jalmari, suunnittelija, Espoo

Sinkko, Veli-Pekka, toimitusjohtaja, Mikkeli

Sirniö, Teppo Henrikki, kunnanjohtaja, Petäjävesi

Sjödahl, Ralf Åke, kommundirektör, Pernå

Sjöholm, Kari Vidar, erityisasiantuntija, Espoo

Skyttä, Mervi Kristiina, biologian ja maantiedon lehtori, Espoo

Sormunen, Raija Tuulikki, laboratoriopäällikkö, Oulu

Sorsavirta, Seija Kyllikki, erityisluokanopettaja, Raisio

Sorvari, Rauli Ensio, koulutuspäällikkö, Jyväskylä

Sourander, Ulf Torsten, lektor, Nykarleby

Stenman, Jan Henrik, kaupallinen johtaja, Tammerfors

Strandman, Raimo Kalevi, yhteyspäällikkö, Viitasaari

Strömberg, Georg Gustaf Mauritz, tandläkare, Finström

Städter, Soili Irene, markkinointipäällikkö, Tampere

Sudenniemi, Seppo Sakari, toimittaja, Turku

Sumela, Seppo Sakari, osastopäällikkö, Porvoo

Suomela, Reijo Johannes, myyntipäällikkö, Helsinki

Suominen, Kari Johannes, johtaja, Turku

Suoninen, Hannu Vesa, työsuojeluinsinööri, Joensuu

Söderlund, Gun Ellen Mirjam, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsingfors

Talvitie, Pauli, maanviljelijä, Kuortane

Tarna, Tauno Tapani, sisustusarkkitehti, Porvoo

Tenhola, Markku Kalevi, geologi, Kuopio

Tiainen, Martti Juhani, kehityspäällikkö, Espoo

Tienari, Eino Johannes, pääsuunnittelija, Oulu

Tirronen, Kari Tapio, järjestökoordinaattori, Helsinki

Toivonen, Pirjo Irmeli, IT-kehittämispäällikkö, Espoo

Tokola, Esa Markku, merikapteeni, Kotka

Tornberg, Helena Maria, yrittäjä, Liminka

Tornio, Tarja Hillevi, luonnontieteiden kandidaatti, Asikkala

Tuhkanen, Helena Alma, maanviljelijä, Karttula

Tuohimaa-Kari, Leena Hannele, toimistonjohtaja, Kauhava

Tuomarila, Mikko Tapio, markkinointijohtaja, Espoo

Tuomimäki, Irmeli Helinä, informaatikko, Helsinki

Tuominen, Jorma Kalevi, hallintopäällikkö, Tampere

Tuominen, Tarja Kielo Tellervo, rehtori, Kokemäki

Vahter, Anneli, ylitarkastaja, Vantaa

Valkama, Aila Annikki, ylikamreeri, Turku

Valkama, Veikko Ilmari, apulaisjohtaja, Espoo

Walta, Kari Juhani, tiimiesimies, Nurmijärvi

Valtonen, Jarmo Tapani, toimistonjohtaja, Joensuu

Vasari, Pekka Toivo Yrjänä, lehtori, Oulu

Vaskelainen, Timo Juhani, kauppias, Muurame

Vennonen, Pekka Väinämö, Senior Advisor Communications, Porvoo

Vesavaara, Veli-Erkki Olavi, toimialajohtaja, Oulu

Westerberg, Karl Martin, jordbrukare, Närpes

Vikman-Kanerva, Merja Eliisa, kaavoitusjohtaja, Mäntsälä

Wikström, Gustav, chefen för svenska undervisningsärenden, Sibbo

Vilokkinen, Pekka, konttorinjohtaja, Kuopio

Virkkunen, Reijo Antero, tilanhoitaja, Vaala

Virtanen, Lasse Jalmari, maanviljelijä, Marttila

Virtanen, Leena Kaarina, kehityspäällikkö, Kerava

Voutilainen, Seppo Antero, toimitusjohtaja, Turku

Vuorinen, Raimo Matias, erikoistutkija, Jyväskylä

Vähäpassi, Asta Inkeri, liikennepalvelupäällikkö, Ylivieska

Vähäsarja, Pirjoriitta, tarkastaja, Vantaa

Väliahde, Vieno Inkeri, päätoimittaja, Haukipudas

Välimäki, Eero Herman, ylikomisario, Vaasa

Österman, Carl-Sture Rudolf, miljövårdschef, Pargas

Suomen Leijonan ansioristi

Aalto, Jari Pekka, mittauspäällikkö, Anjalankoski

Aalto, Sirpa Aulikki, henkilöstöpäällikkö, Vantaa

Aaltonen, Jouko Uolevi, senior advisor, Turku

Agander, Anja Kaarina, informaatikko, Jyväskylä

Ahlroth, Susanne Ingeborg, avdelningsschef, Helsingfors

Aho, Markku Juhani, psykologi, Jalasjärvi

Aho, Päivi, opintoasiainhallinnon päällikkö, Helsinki

Aho-Oikkonen, Hanna Leena, lehtori, Espoo

Ahosniemi, Hilkka Helena, sosiaalijohtaja, Mäntsälä

Ahovuori, Mailis Ulla Hannele, maatilan emäntä, Korpilahti

Ahtiainen, Jouko Ilari, myyntipäällikkö, Jyväskylä

Ahtola, Lasse Erkki Mikael, toimitusjohtaja, Kaskinen

Aila, Mikko Mauno Juhani, maanviljelijä, Ylistaro

Airikka, Tuula Kristiina, rakennusmestari, Kouvola

Airo, Kari Armas, myyntipäällikkö, Lahti

Alatervo, Jukka Veli, insinööri, Rovaniemi

Alestalo, Helena Maria, logistiikkayksikön päällikkö, Helsinki

Alinen, Tuula Marjatta, talouspäällikkö, Jyväskylä

Alonen, Kalevi Johannes, toimitusjohtaja, Jyväskylä

Antikainen, Pekka Juhani, pankinjohtaja, Rovaniemi

Antikainen, Sanni Marjatta, yrittäjä, Kaavi

Anttila, Ari Sakari, maanviljelijä, Artjärvi

Anttila, Hannu Einari, esittelijä, Kuopio

Anttila, Hannu Oskari, suunnittelupäällikkö, Helsinki

Arola, Aino Mirjami, kaupunginkamreeri, Somero

Arola-Kokko, Anja Helena, kehityspäällikkö, Hämeenlinna

Aslo-Arponen, Aino-Maija, notaari, Helsinki

Auranen, Mikko Untamo, palomestari, Lemu

Backlund, Anna-Stina, executive assistant, Espoo

Blom, Kirsti Helena, hallintopäällikkö, Jyväskylä

Buri, Esa Pauli Ernst, elinkeinoasiamies, Laitila

Cave'n, Olavi Olli, rakennuskonservaattori, Nurmijärvi

Dahl, Ulla-Britt, organisationssekreterare, Sund

Dahlen, Alvar Vilhelm, jordbrukare, Nagu

Dannbäck, Erik Johan, tullchef, Kyrkslätt

Ehnlund, Christer Nils Erik, business controller, Helsinki

Eira-Keskitalo, Satu-Marja, vastaava hoitaja, Enontekiö

Elomaa, Arto Hannu Olavi, komisario, Iisalmi

Engdahl, Holger Gustav, vanhempi tutkija, Savonlinna

Erkkilä, Tarmo Aatos, osastopäällikkö, Parkano

Fagerholm, Kari Juhani, rehtori, Jyväskylä

Forsblom, Tom Gunnar, rahoitusjohtaja, Espoo

Forsman, Christer Thure, Area Director, Helsinki

Forsström, Anna Kaarina, kanslisti, Pulkkila

Frilander-Paavilainen, Eeva-Liisa, yliopettaja, Kotka

Frölander-Ulf, Marie-Louise Helene, ylihoitaja, Helsinfors

Fält, Jouko Tapani, kehityspäällikkö, Vantaa

Goyal, Lea Marketta, sivistystoimentarkastaja, Jyväskylä

Grannas, Nils Göran, forsttekniker, Mariehamn

Grommi, Kaija Marjatta, tuoteryhmäpäällikkö, Vantaa

Gräsbeck, Lasse Ole Gustav, myymäläpäällikkö, Karjaa

Haapanen, Merja Irmeli, terminaalisuunnittelupäällikkö, Vantaa

Hafre'n, Clas Michael, privatföretagare, Lovisa

Haimola, Yrjö, business controller, Helsinki

Hakala, Pekka Ensio, ylipostimies, Pori

Hakala, Seppo Erik, insinööri, Vaasa

Hakkarainen, Juha Olavi, osastotyönjohtaja, Porvoo

Halen, Raija Anneli, ylitarkastaja, Turku

Haliseva, Jorma Einari, kiinteistöpäällikkö, Lempäälä

Hallama, Anne Maarit, myyntiesimies, Varkaus

Hallikainen, Eeva Liisa, suunnittelija, Kaarina

Halmekoski, Pekka Antero, lehtori, Sodankylä

Haltsonen, Jatta Helena, komisario, Turku

Harju, Kai Juhani, ympäristöasiantuntija, Nurmijärvi

Harsia, Pertti Erik, esimies, Vantaa

Hartikainen, Erkki Johannes, insinööri, Joensuu

Hautaviita, Timo Kalervo, maanviljelijä, Karijoki

Haverinen, Heini Maarit, tutkimuskemisti, Helsinki

Heikkanen, Pirjo Linnea, yksikön päällikkö, Espoo

Heikkilä, Arja Hanna Tellervo, aluemyyntipäällikkö, Oulu

Heikkilä, Eero Kalevi, asiantuntija, Espoo

Heikkinen, Anja Kristina, suunnittelupäällikkö, Vantaa

Heikkinen, Irja Maria, palveluesimies, Helsinki

Heikkinen, Mauno Antero, maanviljelijä, Ristijärvi

Heikkinen, Pekka Antero, rikoskomisario, Järvenpää

Heilä, Aulikki Marja Irmeli, myyntiesimies, Turku

Heinilä, Irmeli Aulikki, insinööri, Pori

Heinonen, Erkki Lauri, palvelumyyjä, Rauma

Heinonen, Jari Veikko Sakari, maatalousyrittäjä, Miehikkälä

Helaakoski, Aino Sylvia, lehtori, Pyhäjoki

Helin, Jorma Tapio, aluepäällikkö, Oulu

Hellman, Tuula Anneli, notaari, Masku

Henritius, Marja-Liisa, tutkimussihteeri, Vantaa

Hepo-oja, Taija Anneli, tietopalvelupäällikkö, Helsinki

Hietala, Hannu Kalevi, maanviljelijä, Maaninka

Hiilovaara-Uronen, Hannele, hankintapäällikkö, Helsinki

Hiironniemi, Erkki Jaakko, projektipäällikkö, Vaasa

Hiissa, Juha Kaarlo Antero, päällikkö, Tuusula

Hinkkanen, Pekka, asuntotoimenjohtaja, Tampere

Hinttu, Timo Juhani, maanviljelijä, Jämijärvi

Hirvonen, Martti Olavi, rikoskomisario, Lahti

Hoffre'n, Seppo Ilmari, toimitusjohtaja, Kuopio

Hokka, Reijo Tapio, työnsuunnittelija, Jämsä

Hokkanen, Maila Kaarina, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Holkonen, Pekka Mikael, projektivastaava, Ruovesi

Hollme'n, Maarit Elisa, järjestöagrologi, Luvia

Holm, Johan Mikael, myyntipäällikkö, Jyväskylä

Holma, Urpo Juhani, rakennuttamispäällikkö, Turku

Holmberg, Jan Peter, maaselvityspäällikkö, Helsinki

Holmström, Kari Johannes, turvallisuuspäällikkö, Vantaa

Honkala-Mäenpää, Kirsti Helena, myyntipäällikkö, Hyvinkää

Honkila, Tuula Marjatta, tavaratalojohtaja, Oulu

Huhtala, Reima Matti, mittauspäällikkö, Ylivieska

Huhturi, Henna Katarina, notaari, Kuopio

Hultgren, Liisa Marjatta, lehtori, Keminmaa

Huopalainen, Kalle Heikki, jakelupäällikkö, Kerava

Huotari, Terho Sakari, vammaispalvelujen johtaja, Rovaniemi

Huovila, Markku Aarre Mikael, lennonjohtotarkastaja, Nurmijärvi

Hutri, Reijo Juhani, toimitusjohtaja, Orimattila

Huttunen, Hannu-Pekka, projektipäällikkö, Turku

Hynynen, Pekka Johannes, palopäällikkö, Karkkila

Hyvärinen, Satu Maria, erikoissuunnittelija, Espoo

Hyvärinen, Seppo Juhani, tietohallintopäällikkö, Kuopio

Hyyryläinen, Kari Juhani, rikoskomisario, Lappeenranta

Hyytinen, Matti Erkki, maankäyttöpäällikkö, Lappajärvi

Häggblom, Alf Göran, jordbrukaren, Oravais

Häggblom, Heidi Harriet, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Häggman, Bengt Hans, ordförande, Åbo

Häkkinen, Juha Petri, yhteyspäällikkö, Vantaa

Hällis, Bertil Anders Lennart, miljövårdschef, Jakobstad

Härmä, Rainer Uolevi, maanviljelijä, Anjalankoski

Ikonen, Jarmo, maanmittausteknikko, Lappeenranta

Ilmola, Timo Tapani, myyntijohtaja, Kotka

Immonen, Merja Anita, maaseutusihteeri, Kerimäki

Inkilä, Hannu, maanviljelijä, Luumäki

Innanen, Pia Sinikka, aluepäällikkö, Hämeenlinna

Intke, Juha Teppo, koulutuspäällikkö, Joroinen

Iso-Kuortti, Heikki Tapani, maatalousyrittäjä, Pertunmaa

Istolahti, Asko Jaakko, asennuspäällikkö, Ylistaro

Jaakkola, Eero Antero, taksiyrittäjä, Helsinki

Jaakkola, Marja Hannele, apulaistoimistonjohtaja, Vantaa

Jaakkola, Riikka Eeva Kyllikki, musiikin opettaja, Jokioinen

Jaatinen, Matti Juhana, toimitusjohtaja, Ruokolahti

Jahkonen, Ilkka Tapio, yksikönjohtaja, Hämeenlinna

Janhunen, Pirjo Leena, assistentti, Järvenpää

Jansson, Stefan Magnus, producent, Sundom

Johde, Eero Juhani, tuotantojohtaja, Ähtäri

Jokela, Kimmo Veli-Pekka, tuotetukipäällikkö, Ylöjärvi

Jokinen, Eeva Inkeri, taloussuunnittelija, Helsinki

Jokinen, Kauko Johannes, taksiyrittäjä, Helsinki

Jokitalo, Matti Väinö, insinööri-maanviljelijä, Kiuruvesi

Joutsenlahti, Juha Ilmari, rikoskomisario, Pori

Juottonen, Tarja Hannele, kunnansihteeri, Toivakka

Jussila, Mauno Johannes, rehtori, Sievi

Jutila, Aune Helmi, kehitysjohtaja, Tampere

Juvonen, Matti Aukusti, koneyrittäjä, Joensuu

Juvonen, Väinö Esko, pääsuunnittelija, Lahti

Jäntti, Ritva-Liisa, ylihoitaja, Helsinki

Jäppinen, Hannu Juhani, komisario, Pieksämäki

Järvelin, Juha Kalle Sakari, rikoskomisario, Alavus

Järvenpää, Jari Erik Mikael, rakennustarkastaja, Lempäälä

Jääskeläinen, Jyrki Juhani, toimitusjohtaja, Seinäjoki

Kaihlajärvi, Matti Vihtori, maanviljelijä, Saarijärvi

Kaistakorpi, Markku Ari-Topi, toimistotekninen asiantuntija, Toijala

Kaisti, Riikka Annikki, intendentti, Turku

Kalliomaa, Lasse Esko Herman, myyntijohtaja, Laihia

Kalliosalo, Antti Johannes, taksiyrittäjä, Kemi

Kanerva, Jyrki Juhani, tuntiopettaja, Jokioinen

Kangas, Jussi-Pekka, lehtori, Teuva

Kankare, Rauno Johannes, järjestelymestari, Halikko

Kanth, Kirsi-Marja, komisario, Järvenpää

Kareinen, Raimo Olavi, toimitusjohtaja, Artjärvi

Kariniemi, Juha Pertti, rehtori, Tervola

Karjalainen, Seppo Tapio, ilmoituspäällikkö, Kotka

Kartamaa, Maija Riitta, tullikemisti, Helsinki

Karvala, Tuula Kaarina, tulliylitarkastaja, Helsinki

Karvinen, Teuvo Hannu Juhani, ylityönjohtaja, Savonlinna

Kattelus, Hilkka Raakel, atk-suunnittelija, Helsinki

Kaunismäki, Timo Sakari, rikoskomisario, Kuusankoski

Kaunisto, Jaakko Pauli, sosiaalijohtaja, Loimaa

Kavander, Jouko Isidor, LVI-alan yrittäjä, Hanko

Kekki, Kimmo Tapani, erityisopettaja, Tampere

Kela, Jouni Esa Ilari, aluetoimittaja, Rovaniemi

Kellomäki, Rauha Kirsti Kaarina, tekstiilitaiteilija, Helsinki

Kemppainen, Ari Kalervo, luokanopettaja, Kälviä

Kestilä, Säde Hannele, pääkirjanpitäjä, Rovaniemi

Kettunen, Teuvo Ilmari, kuljetusyrittäjä, Lieksa

Kiiski, Markku Pekka Antti, tietohallintopäällikkö, Naantali

Kinnunen, Kalevi Matias, maatalousyrittäjä, Kinnula

Kirjavainen, Keijo Eino Kalevi, yrittäjä, Orimattila

Kiskola, Markku Tapio, Chief Specialist, Vantaa

Kivikko, Eini Orvokki, perusturvajohtaja, Luvia

Kivi-Mannila, Tuomo Aukusti, maanviljelijä, Keuruu

Kjellman, Hannu Juhani, kenttäpäällikkö, Haukipudas

Knuuttila, Lea Marjatta, lehtori, Isokyrö

Koistinen, Leo Antero, rehtori, Uusikaupunki

Kokemäki, Tapani Olavi, tekninen johtaja, Laitila

Kokkonen, Maija Tellervo, palvelupäällikkö, Varkaus

Kokkoniemi, Hannu Vesa Pellervo, projektipäällikkö, Haapajärvi

Koljonen, Antti Juhani, hallituksen jäsen, Janakkala

Konttinen, Vesa Olli Egil, kenttäpäällikkö, Lappeenranta

Korhonen, Pekka Juhani, komisario, Järvenpää

Korkalainen, Pertti Juhani, lentokenttätarkastaja, Tuusula

Koroleff, Anna Irene, materiaalinohjaaja, Tuusula

Korpi, Eija Mirjam, hallintolakimies, Helsinki

Korpijaakko, Lauri Jaakko, maanviljelijä, Hämeenkyrö

Korpimäki, Marja-Leena, erikoissairaanhoitaja, Kauhava

Koskela, Juhani Fredrik, piiritarkastaja, Kokkola

Koskela, Riitta Kaarina, henkilöstösihteeri, Lohja

Koskela, Veli Tapani, vanhempi tutkija, Helsinki

Koskinen, Jouko Ilmari, projektipäällikkö, Vantaa

Koskinen, Timo Sulo, yritystutkimuspäällikkö, Espoo

Koskiniemi, Helena Annikki, pääluottamusmies, Tampere

Koskipirtti, Ritva Helena, henkilöstöpalvelupäällikkö, Helsinki

Kostia, Marjo-Riitta Annukka, hallintosihteeri, Espoo

Kotkamo, Pirkko Orvokki, henkilöstösihteeri, Helsinki

Kuitto, Mauri, maanviljelijä, Lemi

Kujala, Kirsi Marja Esteri, rikoskomisario, Noormarkku

Kujala, Pirjo Tuulikki, määräaikainen laatupäällikkö, Tampere

Kullanmäki, Reijo Tapani, varatuomari, Pöytyä

Kulo, Arvo Ensio, kemisti, Vantaa

Kuokkanen, Terttu Anne Kyllikki, työvoimaohjaaja, Kuopio

Kuoppala, Sauli Eemeli, yhtymävaltuuston puheenjohtaja, Ylitornio

Kuorelahti, Veikko Kalevi, tuotantopäällikkö, Kuopio

Kuosa, Veijo Pertti Juhani, atk-erikoissuunnittelija, Vantaa

Kupari, Jukka Matti, järjestelmäintegraattori, Tuusula

Kupila, Armi Anneli, terveysneuvonnan tulosyksikköryhmän esimies, Mikkeli

Kurimo, Pertti Harry, kaupunginaktuaari, Lahti

Kuukka, Veijo Juhani, toimitusjohtaja, Mikkeli

Kuukkanen, Kari Kalevi, teknologiajohtaja, Tampere

Kuusisto, Kari Olavi, kehityspäällikkö, Helsinki

Kuusisto, Tiina-Liisa, kuntoutustoiminnan päällikkö, Lahti

Kähkönen, Asko Uljas, yrittäjä, Kuhmo

Kähkönen, Ritva Sinikka, osastonhoitaja, Mikkeli

Käki, Kyösti, koulutus- ja kehittämispäällikkö, Helsinki

Käkönen, Kristiina Helena, käytönsuunnitteluinsinööri, Rauma

Kälkäjä, Mirjam Kaisa Marjatta, toimittaja, Tornio

Kärki, Marja-Leena, myyntineuvottelija, Pieksämäki

Kärkkäinen, Tero Tapani, ketjujohtaja, Oulu

Kärnä, Lauri Heikki Juhani, päällikkö, Espoo

Laaksonen, Juha Matias, maanviljelijä, Karstula

Laaksonen, Katri Johanna, käytönsuunnittelija, Helsinki

Lahdensivu, Hilkka Kaarina, laitosapulainen, Jämijärvi

Lahtinen, Helena Susanna, osastonhoitaja, Lapua

Laine, Jarmo Tapani, rikoskomisario, Pori

Laitinen, Lea Sinikka, myyntiesimies, Lohja

Lajunen, Markku Tapani, veroasiantuntija, Joensuu

Lakkala, Martti Tapani, rakennusmestari, Rovaniemi

Lamminen, Hannu Mikael, liikenteenharjoittaja, Ruovesi

Landström, Rita, toimittaja tuottaja, Helsinki

Lappalainen, Anna-Liisa, johtava hoitaja, Nilsiä

Lappalainen, Asko Uolevi, kuljetusyrittäjä, Kiuruvesi

Lappalainen, Jorma Arimo, sisäinen tarkastaja, Mäntsälä

Latikka, Kaija Anneli, lehtori, Simo

Launiainen, Pekka Tapani, business controller, Espoo

Laurikkala, Ella Marketta, tiedottaja, Helsinki

Lavonen, Ossi Kalervo, rakennusmestari, Anjalankoski

Lehtinen, Pekka Tapani, aluekehityskoordinaattori, Helsinki

Lehto, Anne Sisko Kaarina, erikoissuunnittelija, Helsinki

Lehtonen, Ilpo Antero, piiripäällikkö, Jyväskylä

Lehtonen, Markku Allan, toimialajohtaja, Pori

Lehtonen, Pertti, paineastiamestari, Järvenpää

Lehtonen, Sulo Einari, vanhempi verotarkastaja, Ylöjärvi

Leino, Tuula Maritta, talouspäällikkö, Kisko

Leinonen, Veijo Kullervo, maanviljelijä, Simo

Lemmetti, Lea Aulikki, erikoisasiantuntija, Järvenpää

Leppänen, Raimo Kalervo, vesihuoltoinsinööri, Tampere

Leppänen, Teppo Juhani, maataloussihteeri, Pyhäselkä

Leskinen, Kalervo Tapio, työvoimapäällikkö, Lappeenranta

Leskinen, Kari Aatos, yhdyskuntatekniikan insinööri, Kuopio

Levonmaa, Anne Maria, järjestelmävastaava, Riihimäki

Lihavainen, Veli Pekka Juhani, metsätaloustarkastaja, Outokumpu

Liimatainen, Markku Tapio, apulaiskaupunginkamreeri, Raisio

Liimatainen, Mauri Einari, maankäyttöpäällikkö, Espoo

Liisanantti, Ilkka Pekka, yksikönjohtaja, Kerava

Lilja, Vesa Sakari, komisario, Helsinki

Lindberg, Paavo Eelis, paikallisjohtaja, Muurame

Lindgren, Pertti Kalevi, korjaamopäällikkö, Tampere

Lindholm, Bert Mikael, tarkastuspäällikkö, Espoo

Lindqvist-Lagerbohm, Marita Linnea, specialplanerare, Karis

Lindroos, Martti Heikki Juhani, yrittäjä, Pyhtää

Lindstedt, Kari Veli, myyntipäällikkö, Kaarina

Lisitsin, Martti Olavi, rakennuspäällikkö, Varkaus

Liukko, Irja Onerva Tellervo, talouspäällikkö, Hollola

Liukkonen, Pekka Sakari, kehityspäällikkö, Jyväskylä

Liukku, Esko Johannes, metsänhoidonneuvoja, Jurva

Lokka, Risto Salomon, hallinnollinen avustaja, Helsinki

Loponen, Taisto Manu, rakennusmestari, Tampere

Lounaskorpi, Jyrki Juhani, ylikomisario, Hattula

Luoma, Anja Kyllikki, toiminnanjohtaja, Porvoo

Luoma, Tuula Anneli, myyntipäällikkö, Kauhava

Luomi, Riitta Kristina, toimistopäällikkö, Lohja

Luopa, Matti Pauli Samuel, yksikönpäällikkö, Helsinki

Luoranen, Jouko Juhani, perusopetuksen rehtori, Enonkoski

Luotola, Seppo Sakari, ylitarkastaja, Nakkila

Lybeck, Ari Tuomo Tapio, lehtori, Savonlinna

Läärä, Aarne Olavi, esivalmistelupäällikkö, Heinola

Lönnroth-Vaattovaara, Erja Elise, tulliylitarkastaja, Helsinki

Lösönen, Seija Inkeri, palvelupäällikkö, Juankoski

Maajoki, Ritva Helena, myyntipäällikkö, Helsinki

Malmgren, Varpu-Leena, talousopettaja, Vihti

Manninen, Leila Suvi Irma, henkilöstökouluttaja, Järvenpää

Manninen, Tapio Kullervo, kirjastonjohtaja, Piikkiö

Marin, Ritva Kaarina, yliaktuaari, Helsinki

Marjamaa, Suvi Marja Annikki, myymäläpäällikkö, Rovaniemi

Markkanen, Paavo Kalervo, viilaaja, Leppävirta

Martikainen, Ari Taavi Tapani, lehtori, Pulkkila

Marttinen, Eeva Helena, toimistopäällikkö, Helsinki

Masalin-Toivonen, Marja Marli Kristina, viestintäpäällikkö, Helsinki

Mattsson, Solveig Margaretha, regissör, Helsingfors

Maunula, Ilkka August, tarkastaja, Rautavaara

Maunula, Leena Marjatta, tiedotussihteeri, Helsinki

Mecklin, Mauri Jalmari, maanhankintajohtaja, Helsinki

Mecklin, Reijo Antero, toimitusjohtaja, Lohja

Mehto, Harri Matti, kartoittaja, Jyväskylän mlk

Melto, Lauri Johannes, senior expert, Kuusankoski

Mielonen, Seppo Viljo Kalervo, piiritarkastaja, Eno

Miettinen, Arto Tapani, verkkopäällikkö, Rovaniemi

Mikkola, Arto Juhani, työnjohtaja, Iitti

Mikkola, Timo Reino Ilmari, rakennusmestari, Kokemäki

Mikkonen, Olavi Juhani, vanhempi verotarkastaja, Kuopio

Mommo, Veikko Rikhart, palotarkastaja, Rovaniemi mlk

Mustonen, Martti Eelis, maanviljelijä, Ilomantsi

Mutka, Erkki Antero, liikennepäällikkö, Järvenpää

Mård, Reijo Tapio, projektivastaava, Jyväskylä

Mäenpää, Vuokko Hellevi, yrityspalveluneuvoja, Ruovesi

Mähönen, Tapani, tekninen johtaja, Pieksämäki

Mäki, Marja Helena, myyntiesimies, Somero

Mäkiniemi, Jari Matti, komisario, Vantaa

Mäkipää, Hannu Tapio, laatuneuvoja, Kuopio

Mäkitalo, Seppo Veli Tapani, laadunhallintapäällikkö, Kemi

Mäkitalo, Teuvo Johannes, tuotantopäällikkö, Rauma

Määttä, Vesa Allan, ylitarkastaja, Kiiminki

Määttänen, Pauli Kalevi, myyntipäällikkö, Mäntsälä

Naumanen, Erkki Olavi, kehityspäällikkö, Porvoo

Neitola, Eila Marjatta, talouspäällikkö, Rovaniemi

Niemenmaa, Heikki Kalevi, työkykykoordinaattori, Pori

Niemi, Kauko Juhani, talouspäällikkö, Punkalaidun

Niemi, Riitta-Liisa, datanomi, Palokka

Niemi-Aro, Jaakko Samuel, maidontuottaja, Kauhajoki

Niittymäki, Seija Marjatta, hallintojohtaja, Pirkkala

Nivalainen, Arja Kaisa, tarkastaja, Helsinki

Nordqvist, Harry Tor Oskar, tiedotuspäällikkö, Turku

Noronen, Ulla-Kaarina, tullikemisti, Espoo

Nuotio, Tarja Päivi, ohjelmajohtaja, Masku

Nurmela, Reijo Aatos, yrittäjä, Simo

Nurmi, Aila, maaseutuyrittäjä, Siilinjärvi

Nurminen, Jukka Antero, tuottaja, Tampere

Nuuja, Jussi Tapani, maanviljelijä, Vähäkyrö

Nygren, Reino Matti Olavi, työnjohtaja, Joensuu

Nygård, Riitta Sinikka, tuotepäällikkö, Kuusankoski

Nykänen, Aimo Tapio, kuljetusohjaaja, Pieksämäki

Nyman, Jarmo Juhani, toimittaja, Helsinki

Nyman, Pertti Tapani, eduskuntatoimittaja, Järvenpä

Nyqvist, Jorma Juhani, yksikönjohtaja, Helsinki

Närhi, Ari Tapani, järjestelmäasiantuntija, Kitee

Näse, Kjell Stefan, socialdirektör, Pedersöre

Näsman, Sigbritt, äldre forskare, Helsingfors

Nöjd, Ismo Kalevi, puheenjohtaja, Järvenpää

Ohvo, Esko Juhani, projektipäällikkö, Kokkola

Ojala, Jarmo Uolevi, komisario, Vantaa

Ojanen, Esa Juhani, maanviljelijä, Raatala

Oksanen, Heikki Sakari, sosiaalijohtaja, Jämsänkoski

Olkkola, Aimo Antero, maanviljelijä, Toholampi

Ollanketo, Terttu Orvokki, apulaisjohtaja, Kempele

Olsio-Tuisku, Anna-Greta, ledande skötare, Närpes

Osara, Kalevi Antero, koneyrittäjä, Mouhijärvi

Ottela, Erkki Juhani, kehityspäällikkö, Tampere

Paakkinen, Kari Matti, tutkimusinsinööri, Muurame

Paalu, Iris Elisabeth, sosiaalijohtaja, Tarvasjoki

Paavonheimo, Jari Olavi, kirjastonjohtaja, Lahti

Pakkala, Risto Juhani, projektipäällikkö, Helsinki

Pakkala, Risto Tapani, maanviljelijä, Veteli

Pakkanen, Veli-Pekka, liikkeenjohdon neuvoja, Helsinki

Palm, Erkki Vilho Antero, ylityönjohtaja, Kajaani

Palomäki, Sakari Juha Jaakko, rikoskomisario, Ylihärmä

Parkko, Reino Kalevi, maanviljelijä, Elimäki

Partanen, Lasse Esa Antero, maanviljelijä, Sulkava

Pasuri, Tarja Hillevi, myyntipäällikkö, Turku

Peippo, Maria Birgitta, maaseutusihteeri, Sauvo

Pekkarinen, Juha Paavo Kalevi, Senior Advisor, Espoo

Pekonen, Sirkka-Liisa, liikennesuunnittelija, Helsinki

Petrow, Seppo Tapani, jaospäällikkö, Espoo

Petäjä, Pentti Juhani, huoltoinsinööri, Tampere

Peuhkuri, Esko Antero, veroasiamies, Joutseno

Pietikäinen, Helmi Jaana, emäntä, Pielavesi

Pietikäinen, Niilo Heikki, maanviljelijä, Kiuruvesi

Pihlaja, Ossi Aulis, tavaratalojohtaja, Kerava

Piiroinen, Teuvo Tapio, maanviljelijä, Outokumpu

Piispa, Rauno Olavi, rikoskomisario, Heinola

Piispanen, Kari Pekka, markkinointipäällikkö, Seinäjoki

Pikkarainen, Aarno Sakari, työvoimapäällikkö, Kouvola

Pikkarainen, Jouko Vilho, tiimiesimies, Kajaani

Pilviö, Jussi Erik, komisario, Tampere

Pircklen, Rolf Sigfrid, myyntipäällikkö, Helsinki

Pohja, Kerttu Inkeri, tutkija, Helsinki

Poussa, Kari Olavi, toimitusjohtaja, Kangasala

Poussu, Olli-Pekka Johan, käyttöpäällikkö, Harjavalta

Puisto-Ylimäki, Merja Hannele, uutispäällikkö, Helsinki

Pusa, Kirsti Marita, vientipäällikkö, Helsinki

Puustinen, Esko Raimo Antero, toimistopäällikkö, Taivassalo

Pyhälä, Liisa Annikki, laboratorionjohtaja, Vantaa

Pyykkö, Aki Aarre Olavi, lehtori, Kemi

Pölönen, Kalevi Antero, perusturvajohtaja, Lappajärvi

Pöntinen, Jukka Tapani, erikoissuunnittelija, Helsinki

Rahkola, Juha Matti, toimitusjohtaja, Kalajoki

Rajahuhta, Tuula Anitta, application specialist, Helsinki

Rajala, Esko Antero, henkilöstökouluttaja, Tampere

Rajala, Ismo Tapio, komisario, Lempäälä

Rajala, Jaakko Antero, atk-päällikkö, Seinäjoki

Rajaniemi, Jouko Lauri Joonas, tietopalvelupäällikkö, Helsinki

Rantala, Pirjo Hannele, henkilöstöpäällikkö, Helsinki

Rantalaiho, Merja Inkeri, tulliylitarkastaja, Turku

Rantasaari, Tarja Tuulikki, tulliylitarkastaja, Helsinki

Rasi, Olavi Ilmari, toimitusjohtaja, Vihanti

Ratia, Maija Liisa, osastosihteeri, Helsinki

Rauhala, Jorma Johannes, aikataulusuunnittelija, Vantaa

Rauhala, Martti Olavi, rehtori, Heinola

Rauhala, Tuomo Albert, projektipäällikkö, Inari

Raunio, Iiris Helena, vanhempi diagnostiikkainsinööri, Pirkkala

Rautava, Hilkka Orvokki, vanhustyön ohjaaja, Kittilä

Rautio, Ari Pentti Kalevi, peruskoulun luokanopettaja, Juva

Regnell, Inga Maj, rekisteröintiassistentti, Esbo

Remes, Markku Ensio, tuotepäällikkö, Mäntsälä

Renvall, Marja Kristiina, tuoteryhmäpäällikkö, Vantaa

Reunanen, Olli Johannes, myyntipäällikkö, Vammala

Rihu, Voitto Ensio, myyntipäällikkö, Hyvinkää

Riihijärvi, Yrjö Olavi, yksikönpäällikkö, Espoo

Rinne, Leena Tuulikki, henkilöstöassistentti, Vantaa

Risku, Leeni Raakel, kamreeri, Järvenpää

Risku-Tiihonen, Tuire Mariaana, erityisopettaja, Karttula

Rissala, Tuula Eliina, ylihoitaja, Oulu

Ristiluoma, Jorma Olavi Kalervo, kuljetusyrittäjä, Isokyrö

Ristola, Harri Antero, osastoinsinööri, Jyväskylä

Ritari, Sakari Iisakki, konduktööri, Nurmo

Roiha, Kaija Hannele, suunnittelija, Merimasku

Rosenberg, Benita Christina Viveca, laboratoriopäällikkö, Helsinki

Rosenberg, Pentti Ilmari, projektivastaava, Kankaanpää

Rossi, Hannes Juhani, ylivartija, Pyhäselkä

Rotko, Niilo Markku Olavi, toimitusjohtaja, Lieksa

Rotola-Pukkila, Paavo Anselmi, myyntipäällikkö, Seinäjoki

Routama, Risto Tapani, luokanopettaja, Köyliö

Ruissalo, Pekka Jorma Antero, kehittämispäällikkö, Jyväskylä

Rukko, Ilkka Johannes, rahoituspäällikkö, Tammela

Ruuhonen, Matti Kalevi, tavaratalojohtaja, Jyväskylä

Ruuskanen, Pertti Juhani, käyttöpäällikkö, Vantaa

Ruusuvuori, Tuija Marja-Leena, tuotantotoimittaja, Helsinki

Rytkönen, Tuula Marjatta, suunnittelija, Vantaa

Räsänen, Juha Risto Kalevi, kunnossapitopäällikkö, Kuopio

Saari, Aino Maria, omamyyjä, Isokyrö

Saarikko, Pentti Kalervo, suunnittelija, Helsinki

Saarimaa, Seppo Aimo Antero, henkilöstökouluttaja, Järvenpää

Saarinen, Jukka Severi, ostopäällikkö, Helsinki

Saarinen, Markku Keijo Ilmari, vanhempi tutkija, Parkano

Sainio, Markku Kalevi, asiakaspalveluinsinööri, Porvoo

Sainio, Seppo Tapani, kehityspäällikkö, Porvoo

Sallinen, Veijo Olavi, vapaa-aikapäällikkö, Kontiolahti

Salmela, Aila Sanelma, kehityspäällikkö, Rovaniemi

Salmela, Juha Tuomas, projektipäällikkö, Kajaani

Salmi, Raino Kalevi, työnjohtaja, Riihimäki

Salminen, Arja Helena, hallintosihteeri, Järvenpää

Salminen, Jouni Olavi, vanhempi opettaja, Kuopio

Salo, Heikki Ensio, yksikönpäällikkö, Helsinki

Salo, Jussi Heikki, maankäyttöjohtaja, Lappeenranta

Salo, Kari Vilho Antero, toiminnanjohtaja, Liminka

Salo, Keijo Kalervo, rehtori, Harjavalta

Salo, Marja Elina, hallintopäällikkö, Helsinki

Salo, Raimo Kalevi, vanhempi verotarkastaja, Hämeenlinna

Salomaa, Jukka Tapio, ylikomisario, Tampere

Salonen, Harri Kalevi, laatuinsinööri, Rauma

Salpakoski, Seppo Olavi, johtaja, Laukaa

Sandberg-Peppas, Anna-Kristina, sosiaalikuraattori, Ateena

Sarajärvi, Mikko Ilmari, kiinteistövälittäjä, Ranua

Saviniemi, Yrjö Antti Aleksanteri, verkkopäällikkö, Helsinki

Savolainen, Aino Tuulikki, notaari, Anjalankoski

Savolainen, Raija Inkeri Kyllikki, ylihoitaja, Outukumpu

Seesoja, Tarja Irene, tulliylitarkastaja, Helsinki

Seppälä, Simo Antero, koulunjohtaja, Parkano

Sievänen, Raimo Olavi, toimistopalvelupäällikkö, Imatra

Sievänen, Tarja Hannele, yhteyspäällikkö, Järvenpää

Sievänen-Machado, Marjut Hellevi, hallintoasiantuntija, Helsinki

Sihvonen, Aulikki Sirkka Katriina, sairaanhoitaja, Kontiolahti

Sihvonen, Pertti Kalevi, projektipäällikkö, Helsinki

Siikarla, Marja Helena, toimistopäällikkö, Turku

Siivonen, Reijo Juhani, diakoniasihteeri, Rauma

Sikkilä, Raili Terttu Tellervo, voinvalmistaja, Seinäjoki

Siljamäki, Juha Tapio, rikoskomisario, Tampere

Siltanen, Raimo Juhani, simulaattorikouluttaja, Rauma

Silvennoinen, Veikko Juhani, sovellusasiantuntija, Valkeala

Simonen, Matti Johannes, toiminnansuunnittelija, Kankaanpää

Siukkola, Matti Olavi, opettaja, Pori

Sjöblom, Reijo Veikko, tekninen ostaja, Eurajoki

Smedberg, Anna Liisa, toimistopäällikkö, Kuopio

Smeds, Ingmar, områdeschef, Petalax

Soidinmäki, Pirkko Helena, vanhustyönjohtaja, Korpilahti

Soininen, Pentti Olavi, työkeskuksen johtaja, Nilsiä

Sointu, Tapio, keittiömestari, Rovaniemi

Sokka, Timo Tapani, erikoissuunnittelija, Jyväskylä

Somero, Kalle Sakari, ostopäällikkö, Pirkkala

Stenman-Kässi, Liisa, maanviljelijä, Uurainen

Storbacka, Håkan Albert, högstadierektor, Pedersöre

Strandell, Mårten Gunnarson, hederskårchef, Kyrkslätt

Streng, Hely Marja-Liisa, kehittämispäällikkö, Lahti

Strengell, Helena Anna Liisa, vanhempi verotarkastaja, Kuopio

Suikka, Arto Reino Päiviö, jaospäällikkö, Vantaa

Sundquist, Salme Paula, kehityspäällikkö, Helsinki

Suominen, Jean Oskari, luottamushenkilö, Uusikaupunki

Suominen, Virve Kaisa Marjatta, rehtori, Nurmijärvi

Suoraniemi, Marja Riitta, tulliylitarkastaja, Espoo

Syrjä, Kaisa Helena, ylihoitaja, Nurmijärvi

Syrjälä, Väinö Lauri, yrittäjä, Perho

Syrjänen, Harri Henrik Antero, kultaseppä, Helsinki

Tahvanainen, Pirjo Terhikki, tietohallintokoordinaattori, Helsinki

Tainio-Markelin, Kirsti Sinikka, johdon sihteeri, Kerava

Takala, Pekka Juhani, talousjohtaja, Joutsa

Talja, Markku Sakari, projektipäällikkö, Järvenpää

Tammela, Kari Jalmari, rakennusmestari, Inari

Tammi, Ilkka Päiviö, verkkopäällikkö, Kontiolahti

Tammilehto-Koli, Tarja Anneli, työvoimaneuvoja, Vihti

Tammisto, Aulis Uolevi, maanviljelijä, Luhanka

Tapio, Matti Juhani, myyntipäällikkö, Tampere

Tauriainen, Marjut Hannele, toimialajohtaja, Rovaniemi

Tavela, Raili Marjatta, vientipäällikkö, Portimao Portugali

Tenkanen, Aili Irmeli, toimistopäällikkö, Kerava

Tenkula, Aimo Kalevi, Business Controller, Vaasa

Tervo, Olli Kalle Olavi, toimistopäällikkö, Kankaanpää

Tervo, Tuula Anneli, hallintopäällikkö, Helsinki

Thiel, Johan Christian, Controller, Espoo

Tiejoki, Pentti Olavi, vuoropäällikkö, Rauma

Tikkanen, Liisa Marjatta, suunnittelija, Helsinki

Tikkaoja, Seppo Ilmari, teknisen palvelun koordinaattori, Nurmijärvi

Timonen, Maria Terttu Tuulikki, 4H-toiminnanjohtaja, Rovaniemi

Timonen, Sirpa Kirsti Anneli, lehtori, Vilppula

Tinakari, Alvi, agrologi, Pieksämäki

Tiukkanen, Arto Allan, tarkastaja, Helsinki

Tjäderhane, Matti Juhani, tulliylitarkastaja, Tornio

Toivari, Henry Erik, toiminnanjohtaja, Turku

Toivomäki, Jarmo Tapani, apulaisjohtaja, Mikkeli

Toivonen, Marja Tuulikki, ylikielenkääntäjä, Kerava

Toivonen, Merja Katariina, vanhustyön johtaja, Jokioinen

Toivonen, Pertti Juhani, liikennejärjestelyvastaava, Lempäälä

Tokola, Jaakko Juhani, komisario, Kokkola

Tolvanen, Kari Matti, maanviljelijä, Valtimo

Torppa, Jussi Tapani, maanviljelijä, Toivakka

Torvikoski, Pirkko Marjatta, talouspäällikkö, Muhos

Tuisku, Anneli Marja-Leena, toimittaja, Espoo

Tulkki, Eero Juhani, pääholvikamreeri, Tuusula

Tunturi, Pirjo Anneli, asiantuntija, Vantaa

Tuomi, Alpo Ilari, markkinointipäällikkö, Pori

Tuomikoski, Henna Maarit Hannele, perushoitaja, Pori

Tuomisto, Jaakko Antero, rehtori, Nokia

Turja, Ritva Anneli, perushoitaja, Lapua

Turpeinen, Marita Kaarina, yhteissihteeri, Joensuu

Turtiainen, Tero Yrjö Olavi, maanviljelijä, Savonranta

Turunen, Jaana Maria, toimistopalvelupäällikkö, Vantaa

Turunen, Ritva Anneli, osastosihteeri, Vantaa

Tynkkynen, Arja Sisko Annikki, lipunmyynnin esimies, Pieksämäki

Törmä, Jouko Ilmari, järjestelmäasiantuntija, Helsinki

Törmänen, Maija Liisa, opettaja, Pyhäselkä

Udd, Ann-Lis Katarina, studiehandledare, Strömfors

Ukkonen, Tenho Tapio, tuotetukipäällikkö, Tampere

Uola, Ulla Kirsi Maarit, lehtori, Rauma

Uotila, Urpo Martti Olavi, päätoimittaja, Lohja

Uronen, Pirjo Sirkka Hannele, tuotantosuunnittelupäällikkö, Helsinki

Urpilainen, Ari Hannu, maanviljelijä, Kinnula

Utter, Pekka Tapani, projektipäällikkö, Rauma

Uusitalo, Erkki Juhani, metsänhoitaja, Mäntsälä

Vahervuo, Kari Aku Pekka, vanhempi asiantuntija, Espoo

Vainio, Anne Katariina, projektipäällikkö, Mynämäki

Valkama, Hannu Pertti Tapani, aluepäällikkö, Kerava

Valkeajoki, Anneli Marjatta, sihteeri, Orivesi

Valkeapää, Vesa Toivo Juhani, katuylläpidon päällikkö, Espoo

Valo, Tuula Irmeli, arkistotoimittaja, Helsinki

Vartola, Kari Pekka, tuotantojohtaja, Tampere

Vauhkonen, Antti Veli, hankintapäällikkö, Hämeenlinna

Veijonen, Arto Sakari, yrittäjä, Uurainen

Vepsä-Komula, Irma Anneli, lehtori, Vantaa

Vepsäläinen, Jarmo Emil, toimistonjohtaja, Juuka

Westerback, Leila Helena, informationschef, Åbo

Vesterinen, Jukka Tapani, projekti-insinööri, Kotka

Vesterinen, Vilho Kalervo, rakennusinsinööri, Rusko

Viitanen, Tapani Antero, maanmittausteknikko, Asikkala

Viljakainen, Mauri Pentti Kalevi, maanmittausteknikko, Turku

Viljander, Veikko Antero, päällikkö, Vantaa

Willem, Anna-Riitta, vanhempi vartija, Jokela

Vonka, Tore Pekka, pääsuunnittelija, Loviisa

Vuorma, Matti Seppo Ilmari, Controller, Kiiminki

Vähä, Pekka Andreas, toiminnanjohtaja, Tornio

Vähäkainu, Teuvo Antero, piiripäällikkö, Kokkola

Vähävuori, Jarmo Johannes, maanmittausinsinööri, Kurikka

Väistö, Eija Irmeli, perushoitaja, Elimäki

Väisänen, Jouni Ensio, rikoskomisario, Savonlinna

Väkevä, Maija Riitta Irmeli, kielenkääntäjä, Joensuu

Välimäki, Timo Juhani Kustaa, komisario, Jyväskylä

Vänninen, Leena Inkeri, osastonsihteeri, Siilinjärvi

Vänskä, Pentti Juhani, vanhempi verotarkastaja, Joensuu

Wäre, Jukka, verotarkastaja, Espoo

Väänänen, Antti, kunnansihteeri, Joroinen

Ylhäinen, Anna-Kaisa Kristiina, järjestelmäpäällikkö, Helsinki

Ylinampa, Aapo Rainer, maanmittausinsinööri, Rovaniemi

Ylitalo, Aimo Veikko, konttorinjohtaja, Valkeakoski

Ylitalo, Keijo Kaleva, hallintojohtaja, Simo

Ylitalo, Marja-Leena, nuoriso-ohjaaja, Kokkola

Ylitervo, Sirkka Helena, hallintojohtaja, Oulu

Yli-Viikari, Katri Sisko, toiminnanjohtaja, Vihti

Ylä-Kaarre, Saara Marjatta, perushoitaja, Ähtäri

Ylämurto, Eeva Anneli, vanhustyön johtaja, Hämeenlinna

Åhlman, Teija Tuulikki, viestintäpäällikkö, Uusikaupunki

Ålander, Veikko Lauri Olavi, toimitusjohtaja, Espoo

Äijälä, Anne Sinikka, toimistopäällikkö, Hämeenlinna

Äikäs, Eila Onerva, varhaiskasvatusneuvoja, Lappeenranta

Örn, Pirkko Sinikka, esittelijä, Helsinki

Örnberg, Tauno Aksel, kirvesmies, Vihti

Österberg, Frey Yngve, rektor, Närpes

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein

Aalto, Anne, lehtori, Järvenpää

Aalto, Kirsti Marjatta, A-klinikkatoimen johtaja, Lohja

Aalto, Markku Mikael, ylikonstaapeli, Pori

Aalto, Petri Antero, maanmittausteknikko, Turku

Aalto, Timo Kaarlo Juhani, maatalousyrittäjä, Hauho

Aaltonen, Esa Mauri Tapio, ylikonstaapeli, Riihimäki

Aaltonen, Matti Sakari, konservaattori, Espoo

Aatrala, Brita Sinikka Anneli, vakuutussihteeri, Kerava

Agge, Seija Maritta, palvelumyyjä, Piikkiö

Ahokainen, Seppo Johannes, vastaava varastonhoitaja, Tampere

Ahokas, Eino Tapani, käyttöinsinööri, Nurmo

Ahoketo, Päivi Marja Helena, kauppias, Raahe

Ahola, Aarne Pentti, luokanopettaja, Harjavalta

Ahola, Jukka Rainer, tuotannonosastopäällikkö, Rauma

Ahola, Kelpo Aarne Antero, myyntipäällikkö, Nakkila

Ahola, Tomi-Juha Kalevi, rikosylikonstaapeli, Tampere

Aholin, Raimo Kalevi, tietoliikenneyliasentaja, Vuorentausta

Ahonen, Annu Marja, kustannuspäällikkö, Helsinki

Ahonen, Lassi Matti, rikosylikonstaapeli, Mikkeli

Ahonen, Ulla Marketta, osastosihteeri, Helsinki

Ahti, Heidi Carita, johdon sihteeri, Helsinki

Ahtola, Pertti Markku Juhani, paperityöläinen, Nokia

Ainali, Veli Aatto Sakari, kanttori, Kalajoki

Airio, Marja Helena, kuvaaja, Espoo

Ala-Haavisto, Kirsi Marja, ylikonstaapeli, Huittinen

Alamommo, Pekka Olavi, ylikonstaapeli, Vantaa

Alander, Veikko Martti Olavi, varastopäällikkö, Vihti

Alanko, Anja Helena, kanslisti, Kuhmo

Ala-Tuuhonen, Sari Päivi, markkinointiassistentti, Turku

Alho, Eeva Maria, toimistosihteeri, Espoo

Alkula, Seppo Ilmari, metsätalousinsinööri, Hämeenlinna

Ampuja, Seija Tuulia, palvelumyyjä, Pori

Andersson, Jorma Johan, vuorokonemestari, Espoo

Andersson, Rigmor Margareta, sjöpersonalinspektör, Mariehamn

Antila, Pentti Juhani, kauppias, Kangasala

Antinoja, Sirkka Tuula Annikki, kaavoitussihteeri, Kemi

Antola, Jouko Kalervo, terveystarkastaja, Uusikaupunki

Anttila, Helge Olavi, apulaismarketpäällikkö, Sääkskylä

Anttila, Unto Emil, sähköteknikko, Outokumpu

Ant-Wuorinen, Liisa-Irene, tullitarkastaja, Helsinki

Apell, Oili Irmeli, perushoitaja, Karkkila

Aranko, Marjaliisa, lastenvalvoja, Hyvinkää

Arfman, Eero Juhani, sähköryhmän vetäjä, Turku

Arima, Jarmo Juhani, haastemiesten esimies, Helsinki

Aro, Antti Juhani, hankintaesimies, Oulunsalo

Arola, Esko Emil Juhani, linja-autonkuljettaja, Ylöjärvi

Arotie, Riitta Anneli, musiikin opettaja, Puumala

Asamäki, Lea Irmeli, kirjasto-tietopalvelupäällikkö, Oulunsalo

Asikainen, Kauko Aukusti, tuotekehittäjä, Mikkeli

Asikainen, May-Len Maria, rikosylikonstaapeli, Sipoo

Askola, Pekka Kalervo, työpäällikkö, Laitila

Aspblad-Huohvanainen, Elina Margareta, yliaktuaari, Vantaa

Astikainen, Esko Olavi, metsätyönjohtaja, Kerimäki

Auren-Elonen, Anne Kristiina, kuntoutusneuvoja, Tampere

Auressalmi, Timo Kalevi, ylikonstaapeli, Pori

Autere, Harri Jouko Olavi, vankeinhoitoesimies, Mikkeli

Autero, Pirjo Orvokki, apulaispäällikkö, Tampere

Autio, Marketta Eila, kenttäpäällikkö, Turku

Autio, Tuula-Marja Helena, sivistys- ja vapaa-ajanjohtaja, Vaasa

Backman, Anne Marjatta, osastosihteeri, Tampere

Bamberg, Tarja Tuulikki, pääjohtajan sihteeri, Helsinki

Berg, Henry Allan, tuotepäällikkö, Järvenpää

Bergström, Roger, kontorschef, Korsnäs

Bernas, Ernst Olav, utbildare vid Korsnäs Kurscenter, Korsnäs

Björkell, Jan-Eric, jordbrukaren, Pernå

Björkell-Ahlgren, Katarina Alice, företagaren, Pernå

Björkholm, Anja Kaarina, tullitarkastaja, Hollola

Blomberg, Leif Erik, varaosapäällikkö, Porvoo

Blomberg, Seija Kristiina, asumispalveluvastaava, Siilinjärvi

Blomster, Barbro Anneli Margareta, assistentti, Borgå

Blåberg, Lena Susanna, daghemsföreståndare, Pargas

Brax, Anne Anu Erja, palvelupäällikkö, Helsinki

Brunberg, Gunvor Margareta, administrativ daghemsföreståndare, Sibbo

Brunila, Lisbeth Margareta, daghemsföreståndaren, Sund

Castre'n, Viena-Leena, työterveyshoitaja, Helsinki

Cederqvist, Pirkko-Liisa, palvelumyyjä, Somero

Clavert, Violette Marian, amanuenssi, Espoo

Dahlman, Martti Juhani, tullitarkastaja, Lahti

Dammert, Karl Fredrik, kriminalöverkonstapel, Träskända

Dannbäck, Tor, jordbrukare, Kyrkslätt

Dufva, Eero Hannes, yhteyspäällikkö, Virolahti

Eerikäinen, Eija Riitta, palvelupäällikkö, Pori

Ekblom, Anna Margaretha, erikoissuunnittelija, Helsinki

Ekebom, Kaj Henry, verkstadschef, Vårdö

Ekman, Jan Håkan, tulliylitarkastaja, Porvoo

Elo, Riitta Liisa, julkaisusuunnittelija, Hyvinkää

Englund, Gun Monica, hälsovårdare, Brändö

Enlund, Ann-Britt Christina, sjukskötare, Nykarleby

Eriksson, Evald Marcus, företagaren, Föglö

Erkkilä, Kari Juhani, verkostosuunnittelija, Lapua

Erkkilä, Niilo Kalervo, maanviljelijä, Pulkkila

Erkkilä, Seppo Kalevi, pääluottamusmies, Säkylä

Eronen, Leila Anelma, osastosihteeri, Helsinki

Eronen, Veijo Olavi, toimittaja, Järvenpää

Eskola, Antti Johannes, tuotantomestari, Kokkola

Eskola, Seppo Juhani, aluemyyntipäällikkö, Hollola

Eskola, Sirkka Tuulikki, palveluohjaaja, Orimattila

Esse'n, Tor Johan, järjestösihteeri, Kyrkslätt

Estala, Toivo Kaarlo, kirvesmies, Uusikaupunki

Fellman, Ralf Erik Uno, överkonstapel, Mariehamn

Finnila, Magnus Johannes, farmaren, Nykarleby

Flykt, Ulla Helena, sihteeri, Porvoo

Fomin, Eugen, maalari, Hämeenlinna

Forsberg, Ahti, rakennusmestari, Eno

Forsberg, Leena-Maija, osastosihteeri, Rusko

Forsberg, Vesa Antero, rakennusmestari, Helsinki

Forsell, Pekka Juhani, ylikonduktööri, Kouvola

Fredin, Pertti Kalevi, maaseutuyrittäjä, Leivonmäki

Friman, Else-May Margaretha, ansvarig laboratorieskötare, Närpes

Fält-Itkonen, Satu Aila Helena, laatuvastaava, Tuusula

Gargoulas, Salli Sinikka, toimistosihteeri, Helsinki

Granholm, Christer Bo-Erik, överkonstapel, Pedersöre

Granlund, Vald-Erik Rafael, farmare, Nykarleby

Gromoff, Anja Kaarina, osastosihteeri, Vantaa

Gröhn, Ahti Auvo, rikosylikonstaapeli, Lieksa

Grönholm, Gösta Viljam, autonkuljettaja, Pyhtää

Grönlund, Reino Juhani, vuoromestari, Jaala

Haapakoski, Marja Annikki, emäntä, Pyhäjoki

Haapala, Matti Juhani, tuoteryhmäpäällikkö, Kangasala

Haapaniemi, Juhani Antero, ylikonstaapeli, Hämeenkyrö

Haapasalo, Sirkka-Liisa Orvokki, johdon sihteeri, Eurajoki

Haavisto, Markku Kari Antero, rikosylikonstaapeli, Forssa

Haimi, Jari Heikki, työnjohtaja, Porvoo

Hakala, Asko Olavi, liikeideapäällikkö, Hyvinkää

Hakala, Heikki Tapani, veturinkuljettaja, Tampere

Hakala, Jukka Armas, rikosylikonstaapeli, Jämsä

Hakanen, Helena Anneli, tutkintasihteeri, Jyväskylä mlk

Hakola, Taija Tuulikki, Sanssinkartanon emäntä, Kauhajoki

Hallamaa, Risto Armas, kuljetusesimies, Nurmijärvi

Halme, Hilkka Inkeri, liikkeenharjoittaja, Sysmä

Halminen, Risto Jussi, opettaja, Kiikoinen

Halonen, Paula Marjatta, perushoitaja, Oulu

Haltia, Maila Anna Maria, fysioterapeutti, Rovaniemi

Hannonen, Leena Annikki, kanslisti, Parikkala

Happo, Esko Olavi, hankintaesimies, Lieksa

Harle, Aimo Jouko, luokanopettaja, Karttula

Hartikainen, Esa Päiviö, keittiömestari, Helsinki

Hartikainen, Marja Kirsti, osastonhoitaja, Kouvola

Hassinen, Anja Liisa Anneli, palveluvastaava, Eno

Hassinen, Väinö Armas, metsätyönjohtaja, Eno

Hasunen, Paula Marjatta, erityisopettaja, Maaninka

Hautamaa, Juhani Iivari, kuorma-autoilija, Seinäjoki

Heijas, Seija Kyllikki, palvelumyyjä, Turku

Heikkilä, Antti Lauri, maanviljelijä, Taivassalo

Heikkilä, Jukka Kalevi, rakennuspäällikkö, Oulu

Heikkinen, Eeva Miina Anneli, taloussihteeri, Espoo

Heikkinen, Elvi Anitta, ravitsemustyöntekijä, Kaavi

Heikkinen, Jorma Tapani, vanhempi kanslia-avustaja, Mäntsälä

Heikkinen, Matti Antero, metsätalousinsinööri, Mäntsälä

Heikkinen, Matti Mauno Kalervo, taksiyrittäjä, Kuopio

Heikkinen, Seppo Jyrki, tarkastaja, Muhos

Heikkinen, Sirkka Maria, perushoitaja, Pyhäntä

Heikkinen, Tuula Marita, palvelupäällikkö, Suomussalmi

Heikura, Tuula Helena, markkinahoitaja, Lieksa

Heimonen, Eeva Liisa, sairaanhoitaja, Imatra

Heinonen, Esa-Matias, taidemaalari ja kuvaamataidon opettaja, Isokyrö

Heinonen, Kari Tapani, tuotanto- ja päivämestari, Naantali

Heinonen, Markku Tapani, ylivirastomestari, Helsinki

Heinonen, Matti Antero, työvoimaohjaaja, Kerava

Heinonen, Pentti Sakari, metsätalousinsinööri, Hartola

Heinonen, Sauli Emanuel, liikuntasuunnittelija, Vantaa

Heiska, Osmo Antero, putkiasentaja, Haapavesi

Heiskanen, Ulla Mirjami, sairaanhoitaja, Mikkeli

Helanniemi, Jorma Taisto, kehitysinsinööri, Helsinki

Helenius, Soile Helena, myyjä, Orimattila

Hellanmaa, Jouko Johannes, yrittäjä, Kurikka

Hellström, Aira Annikki, palvelumyyjä, Turku

Helminen, Anja Kaarina, keittäjä, Suomusjärvi

Henriksson, Barbro Karolina Elisabeth, kartoittaja, Korsholm

Hernetkoski, Pirkko Aulikki, notariaattipäällikkö, Nivala

Herttua, Taina Hilja, maanviljelijä, Sievi

Hietanen, Pirjo Hannele, asiantuntija, Espoo

Hietaniemi, Pirkko Anneli, vanhainkodin johtaja, Perho

Hiltunen, Kerttu Marjatta, logistikko, Helsinki

Himanen, Reijo Aulis, ylikonstaapeli, Jämsä

Himanka, Merja Tuulikki, korkeakoulusihteeri, Raisio

Hinkka, Eija Birgit, koulutussihteeri, Helsinki

Hirvas, Marju Rosa, päivähoitoalueen päällikkö, Helsinki

Hirvonen, Juha Tapani, ylikonstaapeli, Vantaa

Hirvonen, Päivi Maarit, johtaja, Tampere

Hirvonen, Ritva Tuulikki, vastaava diakonian viranhaltija, Imatra

Hirvonen, Veli Juhani, osastosihteeri, Espoo

Hoikkala, Veikko, toimitusjohtaja, Kuusankoski

Hokkanen, Leena Kaarina, myyntiesimies, Kauhajoki

Hokkanen, Seija Inkeri, konttorinjohtaja, Vantaa

Holla, Heikki Olavi, tietohallintoasiantuntija, Rusko

Holm, Kari Erkki, sähkölaitosmies, Lappeenranta

Holm, Tiina Katariina, osastosihteeri, Vaasa

Honkamäki, Jarmo Kalevi, rikosylikonstaapeli, Iisalmi

Honkamäki, Veli-Matti, betonimylläri, Vilppula

Honkanen, Hannu Pekka, rakennustarkastaja, Jokioinen

Honkonen, Raili Hannele, korvausratkaisija, Järvenpää

Horjander, Seppo Gunnar, ostaja, Pieksämäki

Hossi, Matti Heikki Sakari, yrittäjä, Ypäjä

Hotti, Tauno Eemeli, poromies, Rovaniemi

Hovi, Lars Elias, sähköteknikko, Parainen

Huhtala, Rauno Heikki, metsäenergiaesimies, Kauhava

Hulkkonen, Lauri Artur Aleksander, kalustopäällikkö, Espoo

Huotari, Tellervo Annikki, englannin kielen lehtori, Kajaani

Huotarinen, Markku Kalevi, pääluottamusmies, Joutseno

Huotinen, Irma Anneli, executive assistant, Klaukkala

Huovilainen, Jukka Tapani, taksiautoilija, Kalvola

Husu, Eeva Sisko, pääkirjanpitäjä, Lahti

Huttunen, Irja Helena, kirjastosihteeri, Helsinki

Huuhilo, Laila Marjo Tellervo, yrittäjä, Lemi

Huusko, Eero Ilmari, koneenhoitaja, Elimäki

Hyttinen, Lauri Juhani, kuntatekniikan päällikkö, Kontiolahti

Hytönen, Jukka Sakari, ylikonstaapeli, Espoo

Hyvönen, Leena Annikki, eläkeneuvoja, Kerava

Hyvönen, Ritva Anita, naudanjalostusneuvoja, Iisalmi

Hyytiäinen, Aliisa Marketta, ylikonstaapeli, Hämeenlinna

Hyytiäinen, Pertti Olavi, työpäällikkö, Kuusjoki

Häikiö, Ahti Kalevi, ammatillisten aineiden lehtori, Siikajoki

Häikiö, Ulla Maija Katriina, osastonhoitaja, Muurame

Häkkilä, Tapio Antero, ylikonstaapeli, Oulainen

Hämäläinen, Leena Hellevi, ulkomaankaupan assistentti, Vantaa

Hämäläinen, Matti Veikko, aluejohtaja, Hämeenlinna

Hämäläinen, Onni Edvin Ilmar, skogsförman, Liljendal

Hänninen, Aino Eliisa, hallinnollinen avustaja, Helsinki

Hänninen, Sirpa Irmeli, osastosihteeri, Tampere

Härkönen, Tuula Maria Annikki, lehtori, Kyyjärvi

Hökkä, Laila Toini Elisabet, metsäsuunnittelija, Taivalkoski

Höri, Pirjo Helena, johtava sosiaalityöntekijä, Kokkola

Iisakka, Mauno Elias, hankintaesimies, Tornio

Iivari, Jussi Iisakki, ylikonstaapeli, Ylistaro

Ijäs, Tero Tapani, yrittäjä, Heinola

Ikonen, Kari Ensio, konduktööri, Järvenpää

Ikäheimo, Erkki Antero, marketpäällikkö, Nilsiä

Ikäheimo, Kari Veikko, rikosylikonstaapeli, Järvenpää

Ikäheimo, Maria Liisa, rikosylikonstaapeli, Järvenpää

Ikäheimonen, Lauri Antero, vuoromestari, Kemi

Ikävalko, Jari Juha Kalevi, ylikonstaapeli, Virkkala

Ilkka, Leena Marjatta, laskujenkäsittelypäällikkö, Porvoo

Ilmarinen, Urpo Juhani, LVI-insinööri, Oulu

Ilorinne, Anna-Maija, ostaja, Espoo

Impiö, Eila Kaarina, kiinteistönvälittäjä, Ranua

Inkala, Jouko Olavi, henkilöstökonsultti, Espoo

Isojärvi, Johannes, veroasiamies, Rovaniemi

Isosalo, Lauri Antero, varastomies, Vantaa

Isotalo, Antti Kaarlo, maanviljelijä, Alahärmä

Itkonen, Tiina Eija-Inkeri, tuoteryhmäpäällikkö, Vantaa

Itäniemi, Pekka Johannes, veturinkuljettaja, Seinäjoki

Jaakkola, Heikki Heimo, luottamushenkilö, Mynämäki

Jaakola, Marja-Riitta, osastosihteeri, Hyvinkää

Jaakonsaari, Päivi Marjut, johdon assistentti, Helsinki

Jakobsson, Markus Kristian, käyttömestari, Ulvila

Jakobsson, Sylvi Alexandra, lektor, Lemland

Jalava, Riitta-Leena, osastosihteeri, Espoo

Jalonen, Teuvo Armas, myyntineuvottelija, Sotkamo

Jamalainen, Jari Uolevi, veturinkuljettaja, Pirkkala

Janhonen, Seppo Kalevi, opettaja, Tampere

Jarkko-Suomi, Mervi Tuulikki, matkailuyrittäjä, Hämeenkoski

Jatkola, Irma Inkeri, korvausasiantuntija, Helsinki

Jeskanen, Silja Marjatta, osastosihteeri, Nurmijärvi

Joensuu, Hilkka Orvokki, lehtori, Alajärvi

Johansson, Christine, toimitusjohtajan sihteeri, Espoo

Johansson, Jarmo Tapio, avustava ulosottomies, Vantaa

Johansson, Marianne Ingeborg, kehityspäällikkö, Porvoo

Jokela, Harri Kalevi, lehtori, Riihimäki

Jokela, Heimo Kalevi, vuoropäällikkö, Porvoo

Jokela, Marja-Liisa, palvelupäällikkö, Karvia

Joki-Erkkilä, Pekka Juhani, tekninen johtaja-rakennustarkastaja, Alavieska

Jokinen, Heikki Kalevi, automaatiotyönjohtaja, Kuusankoski

Jokinen, Kerttu Margit, osastonhoitaja, Helsinki

Jokinen, Mika Toivo Johannes, ylikonstaapeli, Riihimäki

Jokiniemi, Eine Orvokki, työvoimaneuvoja, Kärkölä

Jokiniemi, Pentti Ilmari, pääsuunnittelija, Kerava

Jokirinta, Jouko Juhani, luokanopettaja, Oulu

Jormanainen, Kosti Sakari, keskus- ja käyttöpäällikkö, Joensuu

Jousi, Taina, osastosihteeri, Espoo

Juhala, Marja-Riitta, taloussihteeri, Forssa

Juhola, Eero-Juhani, rehtori, Espoo

Julkunen, Pentti Kalevi, hankintaesimies, Kuhmo

Juntikka, Marja Irmeli, päivähoitoalueen päällikkö, Helsinki

Juntunen, Veikko Einari, myymälänhoitaja, Suomussalmi

Juselius, Armi Anneli, toimistosihteeri, Vantaa

Jussila, Hannu Antero, ylikonstaapeli, Kotka

Jussila, Kari Juhani, palvelupäällikkö, Harjavalta

Juurinen, Vesa Pertti, ylikonstaapeli, Nokia

Juvonen, Hannu Heikki, ylikonstaapeli, Helsinki

Jäkkö, Tuire Anneli, pääjohtajan sihteeri, Helsinki

Jäntti, Aarne Ensio, kiinteistönhoitaja, Jyväskylä

Järvelä, Tuula Aulikki, verosihteeri, Tampere

Järvenpää, Tellervo Marjatta, pankinjohtaja, Ikaalinen

Järvensivu, Vesa-Pekka Johannes, ylikonstaapeli, Nokia

Järvinen, Jukka Olavi, veturinkuljettaja, Turku

Järvinen, Kimmo Juhani, ylikonstaapeli, Hyvinkää

Järvinen, Pekka Juhani, metsän- ja luonnonhoidonasiantuntija, Kouvola

Järvinen, Reijo Olavi Einari, projektinjohtaja, Helsinki

Järvinen, Ritva Tuulikki, palvelupäällikkö, Oulu

Järvinen, Tellervo Marjatta, postinjakaja, Töysä

Järvinen, Varpu Elina, tuotekehittäjä, Kokemäki

Järvistö, Sirpa Maili Tellervo, palvelukeskuksen johtaja, Nakkila

Kaarela, Paavo Armas, faktori, Oulunsalo

Kaartinen, Reijo Kalevi, rikosylikonstaapeli, Pargas

Kaasalainen, Veli Terho Tapio, rikosylikonstaapeli, Lahti

Kahilainen, Seppo Juhani, yrittäjä, Pihtipudas

Kaikkonen, Rauno Kalervo, mittausteknikko, Kemijärvi

Kajava, Eija Anita, tietopalvelusihteeri, Helsinki

Kajo, Ari-Juhani, purseri, Espoo

Kakko, Rauha Sisko, puhelinvälittäjä, Yli-Ii

Kakko, Seppo Ilmari, koneasentaja, Porvoo

Kakkori, Pentti Jaakko, graafikko, Kirkkonummi

Kallinen, Niilo Antero, johtava työvoimaneuvoja, Juuka

Kallio, Jorma Kalervo, kulttuurisihteeri, Lappeenranta

Kallioniemi, Reijo Tapani, rakennusmestari, Rovaniemi

Kallunki, Kari Sakari, ylikonstaapeli, Haapajärvi

Kalpa-Puolatie, Tuula Marjatta, palveluneuvoja, Kouvola

Kanamäki, Eero Juhani, johtaja, Raahe

Kananen, Jaakko Sakari, metsätaloustarkastaja, Pieksämäki

Kananen, Markku Juhani, kenttämestari, Pihtipudas

Kanerva, Arja Anneli, puheenjohtaja, Kerava

Kangas, Vuokko Helena, luokanopettaja, Oulunsalo

Kangaskokko, Tuula Anneli, osastosihteeri, Helsinki

Kangasniemi, Tuula Kyllikki, toimistopäällikkö, Vantaa

Kangasvieri, Ari Ossi, rikosylikonstaapeli, Porvoo

Kankaanpää, Terho Juhani, myyjä, Nurmo

Kanniainen, Raija Helinä, opettaja, Liminka

Karhu, Helena Maria Johanna, osastonhoitaja, Kotka

Karhu, Pauli Johannes, pääluottamusmies, Vaasa

Karhunen, Maija Kaarina, lehtori, Rautalampi

Kari, Antti Tapani, rakennustarkastaja-rakennusmestari, Kuhmalahti

Kari, Pauli Juhani, työnjohtaja, Turku

Karjalainen, Veikko Ensio Juhani, tuntiopettaja, Nurmijärvi

Karlsson, Anita Märta Kristina, avdelningsskötare, Lovisa

Karppinen, Timo Henrik, metsäneuvoja, Valtimo

Karttunen, Juha Sakari, ylikonstaapeli, Lahti

Karvinen, Heikki Veli, metsätalousteknikko, Juva

Karvonen, Aimo Antero, kaivosmies, Pyhäjärvi

Kaskela, Veli Pekka, lehtori, Valkeakoski

Kastell, Kari Olavi, menetelmäsuunnittelija, Kangasala

Kastelli, Kerttu Mirjami, kirjailija, -

Katajainen, Kirsti Kyllikki, palvelumyyjä, Turku

Kauhanen, Sointu Aila Hannele, johdon sihteeri, Vantaa

Kaukanen, Sirkka-Liisa, apulaisosastonhoitaja, Lahti

Kaukomaa, Matti Juha Olavi, työnjohtaja, Helsinki

Kaukonen, Erja Sinikka, opettaja, Tampere

Kaukoranta, Ann-Pauline Emilia, tullitarkastaja, Helsinki

Kaukua, Pertti Markus, tarkastaja, Klaukkala

Kaunismäki, Maria-Liisa, apuhoitaja, Ylistaro

Kaunisto, Elli Maria, pääkassanhoitaja, Lempäälä

Kaunisto, Veijo Mikael, ylikonstaapeli, Hanko

Kauppi, Ari Antero, maaseutusihteeri, Tyrnävä

Kauppi, Raija Marjatta, KT-myyntipäällikkö, Mikkeli

Kauppinen, Irma Marjatta, palveluesimies, Helsinki

Kauppinen, Kyösti Olavi, pajan johtaja, Iisalmi

Keinänen, Anna-Maija, johdon sihteeri, Helsinki

Kelonen, Ulla Anneli, henkilöstösihteeri, Jyväskylä

Kemiläinen, Risto Juhani, lipunmyynnin esimies, Rovaniemi

Kemppainen, Sirpa Liisa, diakonian viranhaltija, Oulu

Kemppi, Tarja Helena, apulaisosastonhoitaja, Tarvasjoki

Kesti, Briitta Sisko Inkeri, taloussihteeri, Rovaniemi

Ketonen, Kari Juhani, tilapalvelupäällikkö, Nokia

Kettunen, Anna Riitta, henkilöstösihteeri, Kuopio

Kettunen, Terttu Maarit, toimistopäällikkö, Vantaa

Kietäväinen, Anita Birgit, emäntä, Juva

Kiiliäinen, Seppo, suunnittelija, Helsinki

Kiiski, Jouni Jarmo Kalevi, postityöntekijä, Helsinki

Kiiskilä, Rainer Matias, panimomestari, Tuusula

Kiljunen, Tiina Katariina, emäntä, Hämeenkoski

Kinnunen, Anja Tellervo, tarkastaja, Helsinki

Kinnunen, Juhani Olavi, laitoshuoltomestari, Harjavalta

Kinnunen, Kauko Kaarlo, vanhempi pääsuunnittelija, Jyväskylä

Kinnunen, Matti Tapani, inventoija, Kajaani

Kivelä, Hannu Aleksi, maanviljelijä, Toholampi

Kivi, Marja-Leena, sijoitusjohtaja, Salo

Kivilahti, Jukka Ilmari, tuotepäällikkö, Helsinki

Kiviluoma, Matti Juhani, työnjohtaja, Helsinki

Kivimäki, Jutta Merja Kristiina, tarkastaja, Kirkkonummi

Kivinen, Jaakko Olavi, veturinkuljettaja, Toijala

Kiviranta, Reino, työnjohtaja, Vähäkyrö

Kiviranta, Seppo Sakari, suunnittelupäällikkö, Jyväskylä

Kivirinta, Arto Jaakko, vankeinhoitoesimies, Vaala

Kivirinta, Jyrki Olavi, ylikonstaapeli, Oulu

Kivistö, Anneli Agda Elisa, kaupunginvaltuutettu, Tampere

Kivivuori, Tuula Hannele, yhteyspäällikkö, Helsinki

Klemelä, Pentti Sakari, maanviljelijä, Jokioinen

Klemettilä, Kari Jaakko, verosihteeri, Espoo

Knuuti, Seppo Juhani, konekunnossapitomestari, Oulu

Knuuttila, Jussi, kunnossapitomestari, Tampere

Koho, Pauli Kalevi, jalostamon korjaamopäällikkö, Askola

Kohonen, Leila Anja Irmeli, osastosihteeri, Helsinki

Kohonen, Raimo Olavi, suunnittelupäällikkö, Savonlinna

Kohtamäki, Eija Irmeli, maatalousyrittäjä, Jalasjärvi

Koikkalainen, Pirjo Hannele, osastosihteeri, Jyväskylä

Koivisto, Eino Ensio, ylikonstaapeli, Tammela

Koivisto, Hilkka Anna, erikoiskäsittelijä, Espoo

Koivu, Pekka Tapio, tarkastaja, Helsinki

Kojo, Kirsti Kaarina, sovellusneuvoja, Helsinki

Kokkonen, Erkki Salomon, maanviljelijä, Savonlinna

Kokkonen, Tauno Johannes, maanviljelijä, Varpaisjärvi

Kolho, Ritva Aulikki, kirjastotoimenjohtaja, Uusikaupunki

Kontti, Juhani Antero, ylikonstaapeli, Helsinki

Konttinen, Terho Tapio Abram, laboratorioteknikko, Kirkkonummi

Kontturi-Keränen, Leena Marjatta, lehtori, Eno

Koponen, Maija-Liisa, avustava ulosottomies, Juankoski

Koponen, Pekka, ylikonstaapeli, Vihti

Koppanen, Kari Juhani, opettaja, Lempäälä

Korhonen, Birgit Anne Elisabet, sihteeri, Lovisa

Korhonen, Tero Tapani, salaojateknikko, Virrat

Korpela, Jorma Lauri, kenttäesimies, Seinäjoki

Korpela, Kari Samuli, toimittaja, Kauhajoki

Korpela, Terttu Sinikka, tullitarkastaja, Lahti

Korte, Leila Tuulikki, osastonhoitaja, Joutseno

Korte, Virpi Päivi Hannele, sairaanhoitaja, Jokioinen

Koskela, Leena Marjatta, vastaava hoitaja, Kerava

Koskela, Sirkku Maria, agrologi, Lohtaja

Koskela, Timo Eerik, järjestelmäneuvoja, Turku

Koski, Hanna Marjatta, johtava työvoimaneuvoja, Laitila

Koski, Matti Tapio, järjestyksenvalvoja, Kuopio

Koskiahde, Pirkko Anneli, henkilökohtainen pankkineuvoja, Vaasa

Koskimaa, Ilmo Ensio, työnjohtaja, Turku

Koskinen, Erkki Matias, tarkastusteknikko, Espoo

Koskinen, Kaija Marjatta, palvelupäällikkö, Loppi

Koskinen, Timo Pekka, rikosylikonstaapeli, Hämeenlinna

Kosonen, Antti Kalle, veturinkuljettaja, Helsinki

Kostamo, Pauli Petteri, työnjohtaja, Tuusula

Kostamovaara, Johan Teemu Matias, aluepäällikkö, Kemijärvi

Kostamovaara, Oili Helena, marketpäällikkö, Inari

Kotaja, Jarmo Antti Juhani, lehtori, Kaustinen

Kotaviita, Erja Kaarina, kehityspäällikkö, Rusko

Kotro, Reijo Kaarle Juhani, isännöitsijä, Juva

Kottonen, Pirjo Kristiina, myyntiesimies, Kaarina

Kouhia, Keijo Juhani, pääluottamusmies, Hyvinkää

Kovalainen, Ari Kalervo, logistikko, Vantaa

Kronström, Tiina Marjukka, osastosihteeri, Helsinki

Kuhanen, Vilho Sakari, kunnossapitopäällikkö, Nokia

Kuikko, Erkki Veikko, puheenjohtaja, Hamina

Kuisma, Eeva Liisa, osastosihteeri, Helsinki

Kujala, Tauno Olavi, luokanopettaja, Pudasjärvi

Kujanpää, Anne-Saija, myyntiesimies, Halikko

Kujanpää, Hilkka Helena, emäntä, Tarvasjoki

Kujansuu, Marja Liisa, luokanopettaja, Tampere

Kukkola, Jorma Juhani, tullitarkastaja, Turku

Kukkonen, Arto Eino Olavi, veturinkuljettaja, Joensuu

Kukkonen, Erkki Kari Juhani, huoltoinsinööri, Helsinki

Kukkonen, Kaisu Matilda, toimistosihteeri, Oulu

Kulmala, Pirjo Anneli, palvelumyyjä, Aura

Kulonpää, Kirsti Irmeli, pyhäkoulusihteeri, Vammala

Kummala, Pekka Tapani, piiriagrologi, Posio

Kunelius-Aalto, Ritva Hellevi, terveystarkastaja, Imatra

Kuntanen, Jouko Toivo, asennuspäällikkö, Pori

Kuoppa, Risto Tapio, perhekodin johtaja, Hämeenkoski

Kuorikoski, Eero Reijo Juhani, automaatiotyönjohtaja, Kokkola

Kupari, Mikko Sakari, tuotepäällikkö, Laukaa

Kurhela, Tuija Helena, liikennesuunnittelija, Vaasa

Kuro, Marjo Tuulikki, osastosihteeri, Rauma

Kuronen, Eija Marita, atk-suunnittelija, Kuopio

Kurvinen, Armi Annikki, sairaanhoitaja, Tampere

Kuumola, Sirpa Maria, laskentasihteeri, Riihimäki

Kuusela, Anna-Liisa, tilitoimistoyrittäjä, Vihti

Kuusela, Seija Marjatta, osastosihteeri, Kauhajoki

Kuusinen, Hannu Ilari, atk-suunnittelija, Tampere

Kuusinen, Paula Katariina, sairaanhoitaja, Seinäjoki

Kuusinen, Saija Hannele, osastosihteeri, Helsinki

Kuusirati, Heimo Aleksanteri, lehtori, Oulu

Kuvaja, Juha Pekka, rakennusmestari, Helsinki

Kähkölä, Kaija Anneli, vakuutussihteeri, Inari

Kähkölä, Veikko Antero, tekninen johtaja, Tervola

Kähkönen, Timo Kalevi, ylikonstaapeli, Helsinki

Kälkäjä, Leena Eila, tarkastaja, Kajaani

Kärkkäinen, Erkki Juhani, käyttöinsinööri, Pyhäjärvi

Kärkkäinen, Kaarlo Juhani, maanviljelijä, Haapajärvi

Kärkkäinen, Matti Kalervo, ATK-vastaava, Lieksa

Kärkölä, Kai Erik, myyntipäällikkö, Tampere

Kääriäinen, Erkki Tapio Pekka, vanhempi valiokunta-avustaja, Helsinki

Kössi, Heikki Olavi, maanviljelijä, Orivesi

Laaja, Raimo Olavi, veturinkuljettaja, Tampere

Laakkonen, Eero Tapani, kasvintuotanto- ja talousneuvoja, Juankoski

Laakso, Liisa Anneli, hallintosihteeri, Pori

Laakso, Liisa Kristiina, hallintojohtaja, Kuhmoinen

Laakso, Marja Tuulikki, toimistosihteeri, Enontekiö

Laakso, Sirkka Helena, talous- ja henkilöstösihteeri, Helsinki

Laaksonen, Pirjo Eeva Pilvikki, tulliylitarkastaja, Helsinki

Laaksonen, Raimo Tapani, työpäällikkö, Vantaa

Laari, Sinikka Helena, purseri, Helsinki

Lahdenperä, Anja Tellervo, osastosihteeri, Helsinki

Lahonen, Eva Kristiina, assistentti, Helsinki

Lahtela, Arto Aulis, toimistopäällikkö, Lohja

Lahtinen, Henna Maija Kaarina, asuntosihteeri, Lapua

Lahtonen, Arto Olavi, ohjaaja, Mikkeli

Laine, Eeva Kristiina, asumispalvelujohtaja, Tuusula

Laine, Helena Kristiina, lapsityönohjaaja, Kotka

Laine, Sirkka-Liisa, viestintäsihteeri, Rauma

Laine, Tuula Anita, konttoristi, Pori

Lainesalo, Pirjo Leena, tuotepäällikkö, Helsinki

Lainio, Jarkko Tapio, tuotantopäällikkö, Rauma

Laitinen, Juha Samuli, ylikonstaapeli, Vantaa

Laitinen, Jukka Eerik, laboratorioteknikko, Kuopio

Laitinen, Väinö Olavi, tullitarkastaja, Naantali

Laitio, Paula Marita, apulaisosastonhoitaja, Nurmijärvi

Lakeus, Marja-Leena, erikoissairaanhoitaja, Helsinki

Lalu-Toivio, Hilja Helena, vierailukoordinaattori, Tuusula

Lammi, Aino Anneli, järjestelmäasiantuntija, Helsinki

Lammi, Seppo Sakari, ylikonstaapeli, Jyväskylä

Lammi-Heikkilä, Pirjo Hannele, talouspäällikkö, Vampula

Lankinen, Marja-Leena, johtaja, Iisalmi

Lankinen, Veikko, maatalousyrittäjä, Vantaa

Lappalainen, Pauli Johannes, agrimarketpäällikkö, Ylistaro

Lappalainen, Seppo Ensio, ympäristöpäällikkö, Viitasaari

Lappi, Helena Tuulikki, koulutustarkastaja, Lempäälä

Larsson, Irja Pirkko-Liisa, osastosihteeri, Helsinki

Larvanto, Kari Juhani, operaattori, Pornainen

Lassi, Asta Marjatta, kirjanpitäjä, Kuusankoski

Latvala, Aino Elina, rahoituspäällikkö, Nivala

Laukka, Raija Tuulikki, ryhmäkodin johtaja, Oulu

Laukkanen, Päivi Tuulikki, vanhustyön johtaja, Kiiminki

Laukkanen, Terttu Elina Päivikki, myyntipäällikkö, Jyväskylä

Laurila, Aulikki Arja-Liisa, kuntoutuspäällikkö, Vammala

Laurila, Sirkka-Liisa, tietopalvelusihteeri, Helsinki

Lauttamus, Eino Olavi, maanviljelijä, Kauhava

Lax, Bore Henrik Mikael, vattenverks- och avloppsverksskötare, Oravais

Lehmus, Risto, liikenteenharjoittaja, Lempäälä

Lehtiluoma, Tiina Sinikka, suunnittelija, Helsinki

Lehtimäki, Oili Marjatta, toimistosihteeri, Pori

Lehtimäki, Raija Tellervo, palvelupäällikkö, Kolari

Lehtinen, Jari Jouni Olavi, työnjohtaja, Espoo

Lehtiranta, Veli-Matti, työterveys- ja turvallisuusteknikko, Pori

Lehto, Aatto Johannes, maanviljelijä, Kangasala

Lehto, Arto Olavi, insinööri, Liminka

Lehto, Lasse Juhani, kaapelimestari, Turku

Lehto, Leena Anneli, myyntipäällikkö, Janakkala

Lehtokannel, Olli Einar, liikenteenharjoittaja, Noormarkku

Lehtola, Ruut Eeva Annina, vuoromestari, Rovaniemi

Lehtomäki, Lauri Juhani, projektivastaava, Haapajärvi

Lehtonen, Pauli Johannes, autonkuljettaja, Vähäkyrö

Lehtonen, Tuula Marita, tarkastaja, Joensuu

Lehtonen-Havu, Pirkko Päivikki, vastaava työterveyshoitaja, Kirkkonummi

Leinonen, Anja-Riitta Orvokki, varastonhoitaja, Ylöjärvi

Leinonen, Esko Veikko, liikennemyymäläpäällikkö, Kouvola

Leinonen, Juha Erik, ylikonstaapeli, Lahti

Leinonen, Marja-Leena Irmeli, suunnittelija, Helsinki

Leinonen, Niilo Antero, autonasentaja, Kajaani

Leinonen, Pertti Antero, kehitysinsinööri, Raahe

Leinonen, Sisko-Liisa Marjatta, kirjastoamanuenssi, Oulu

Leinonen, Tapio Ilmari, tulliylitarkastaja, Naantali

Leinonen, Veikko Aamos, johtajaopettaja, Lahti

Leiramo, Mauri, maanviljelijä, Porvoo

Lepikkö, Arto Antero, Section Manager, Hämeenlinna

Lepistö, Pirjo Helena, työvoimaneuvoja, Vantaa

Leppä, Nina, osastonhoitaja, Helsingfors

Leppäkoski, Jarmo Juhani, yksikön päällikkö, Turku

Leppänen, Elvi Irene Birkitta, osastosihteeri, Helsinki

Leppänen, Maija Liisa, erikoissuunnittelija, Helsinki

Lerssi, Matti Sakari, rakennustarkastaja, Kuhmoinen

Liimatainen, Heikki Antero, tarkastaja, Helsinki

Liimatainen, Mervi, toimistosihteeri, Vantaa

Liimatta, Jari Pekka, ylikonstaapeli, Espoo

Lilja, Pirkko Annikki, filosofian maisteri, Pori

Limnell, Olav Rainersson, luotsi, Pargas

Lind, Pentti Erkki, veturinkuljettaja, Helsinki

Linden, Jarmo Tapani, rikosylikonstaapeli, Piikkiö

Linden, Mika Juha Olavi, ylikonstaapeli, Rauma

Lindholm, Rita Margareta, myyntiesimies, Espoo

Lindqvist, Vesa Veli, vanhempi kanslia-avustaja, Vantaa

Lindström, Paula Marjatta, osastonhoitaja, Nokia

Lipasti, Terttu Irmeli, osastonhoitaja, Helsinki

Lipponen, Kaija Elina, vastaava sairaanhoitaja, Sonkajärvi

Litma, Markku Juhani, haastemies, Tampere

Liukkonen, Anneli Marja-Leena, verosihteeri, Vantaa

Liukkonen, Pekka Juhani, metsäasiantuntija, Toivakka

Ljungberg, Matti Artturi, rikosylikonstaapeli, Espoo

Loponen, Martti Tapio, markkinointipäällikkö, Vantaa

Lopperi, Ulla Mirja, sairaanhoitaja, Kotka

Louhela, Milja, sosiaalityöntekijä, Rovaniemi

Lumpeela, Eino Bernhard, osastonhoitaja, Outokumpu

Lund, Kenneth Bo-Erik, ylikonstaapeli, Helsinki

Lunde'n, Seppo Antero, tekninen isännöitsijä, Lahti

Luoma, Sisko Kyllikki, verosihteeri, Espoo

Luostarinen, Marja-Leena, apulaisjohtaja, Helsinki

Luukkainen, Eila Anneli, apulaisjohtaja, Vantaa

Luukkonen, Sirpa Eija Birgitta, palvelupäällikkö, Helsinki

Luusua, Tarja Sinikka Kustaava, alue-esimies, Rovaniemi

Lylyharju, Harri Juhani, automaatioinsinööri, Porvoo

Lyytikäinen, Kari Heikki, metsäneuvoja, Liperi

Lyytinen, Pekka Pellervo, metsätalousteknikko, Joutsa

Lähteenmäki, Arja Irmeli, asiakkuuspäällikkö, Espoo

Lämsä, Simo Pekka, maanviljelijä, Kiuruvesi

Länsman, Vieno Tellervo, poroisäntä, Utsjoki

Lääti, Kari Antero, kaupungininsinööri, Hamina

Löflund, Patricia Cecilia Margaretha, osastosihteeri, Helsinki

Löfstedt, Raimo Erik Johannes, ylikonstaapeli, Uusikaupunki

Maaranto, Sisko Kyllikki, metsäsuunnittelija, Liminka

Maijala, Arvo Kalervo, luokanopettaja, Hamina

Majamäki, Erkki Salomon, urakoitsija, Jalasjärvi

Majuri, Seija Sinikka, osastosihteeri, Laukaa

Makkonen, Juha Pekka Tapani, rikosylikonstaapeli, Vieremä

Malinen, Risto Antero, ylivartija, Jyväskylä

Malinen, Taisto Henrikki, rakennusalan konsultti, Mäntyharju

Malmberg, Antti Kalevi, hankintaesimies, Keminmaa

Malmi, Leena Marjatta, sairaanhoitaja, Karstula

Manni, Riitta Helena, kirjastosihteeri, Kiikala

Markkanen, Heikki Antero, metsäasiantuntija, Viitasaari

Martikainen, Eero Olavi, kasvuohjelman myyntipäällikkö, Jyväskylä

Marttinen, Ritva Marjaana, erikoissairaanhoitaja, Mikkeli

Matikainen, Erkki Olavi, virastomestari, Joensuu

Matikainen, Seija Annikki, fysioterapeutti, Alavus

Matilainen, Mauri Kalervo, tuotannon suunnittelija, Vilppula

Matinlauri, Kauko Johannes, maanviljelijä, Tyrnävä

Mattila, Katri Salme Johanna, sairaanhoitaja, Lappajärvi

Mattila, Pekka Juhani, ylikonstaapeli, Helsinki

Mattila, Taina Marketta, lehtori, Kestilä

Maukonen, Eeva Esteri, pankkitoimihenkilö, Helsinki

Maunuksela, Keijo Veli, maanviljelijä, Alajärvi

Mehtomaa, Riitta Anne, palvelumyyjä, Oulu

Mekkonen, Erkki Matti Sakari, maanviljelijä, Nokia

Melfsen, Hark Melf, myyntineuvottelija, Heinola

Merenlahti, Hilkka Tellervo, henkilöstösihteeri, Oulu

Merikko, Markku Kalevi, tullitarkastaja, Turku

Merilä, Maritta Hillevi, osastosihteeri, Uusikaupunki

Mertjärvi, Minna Johanna, ylikonstaapeli, Järvenpää

Metsämarttila, Toivo Tapio, kirvesmies, Pyhtää

Mettälä, Hannele Ilta Tuulia, osastosihteeri, Helsinki

Miettinen-Timko, Maija Leena, osastosihteeri, Helsinki

Mikkola, Anne Maria, osastosihteeri, Vantaa

Mikkola, Jaakko Kalervo, johtava asiantuntija, Harjavalta

Mikkola, Markku Juhani, prosessilaskija, Kokkola

Mikkola, Ritva Eliisa, tarkastaja, Hämeenlinna

Mikola, Erkki Untamo, ohjelmistosuunnittelija, Helsinki

Moilanen, Antti Sakari, kampanjasuunnittelija, Helsinki

Moilanen, Jaakko, kauppias, Suomussalmi

Moilanen, Rauno Tapio, avustava ulosottomies, Haukipudas

Moilanen, Tuomo Johannes, teknikko, Oulu

Moisio, Maritta Oili Helena, johdon sihteeri, Helsinki

Moisiomäki, Anja Tellervo, luokanopettaja, Nurmes

Molander, Petri Uolevi, ylikonstaapeli, Nastola

Muhonen, Kari Hannu Ensio, rikosylikonstaapeli, Kerimäki

Multamaa, Kari Tapio, työnjohtaja, Iisalmi

Murtomäki, Jarmo Tapio, atk-suunnittelija, Vantaa

Mustajärvi, Petri Kalervo, johtava työvoimaneuvoja, Loimaa

Mustakangas, Kauno Henrik, palopäällikkö, Vihanti

Mustamäki, Marja-Terttu, marketpäällikkö, Lieto

Mustonen, Hannu Tapani, maanviljelijä, Humppila

Mustonen, Riitta Irene, sairaanhoitaja, Outokumpu

Mutanen, Leena Annikki, sairaanhoitaja, Jyväskylän mlk

Muukkonen, Erkki Veikko, puheenjohtaja, Savonlinna

Muukkonen, Seppo Tapio, toiminnanjohtaja, Lappeenranta

Muurinen, Jorma Juhani, piirtäjä, Kouvola

Myllyaho, Leevi, konduktööri, Muurame

Myllymäki, Lasse Juhani, veturinkuljettaja, Nurmo

Myllymäki, Risto Heikki Antero, ylikonstaapeli, Helsinki

Myllyniemi, Soili Sirkku Sinikka, opettaja, Tampere

Myllyntaus, Aino Marjatta, sairaanhoitaja, Parainen

Myllys, Sirkka Liisa, osastosihteeri, Oulu

Myyry, Sirpa Helena, pääkassanhoitaja, Helsinki

Myöhänen, Mika Juhani, ylikonstaapeli, Helsinki

Mäenpää, Leena Katri Kyllikki, pääkirjanpitäjä, Riihimäki

Mäkelä, Merja Kristiina, taloussihteeri, Hattula

Mäkelä, Reino Juhani, maanviljelijä, Hämeenkyrö

Mäkelä, Vuokko Liisa, pääluottamusmies, Turku

Mäkikyrö, Lauri Tapio, liikenteenharjoittaja, Pello

Mäkinen, Ake Veli, korvausratkaisija, Helsinki

Mäkinen, Annikki Maria, maatilan emäntä, Korpilahti

Mäkinen, Heimo Ilmari, avustava ulosottomies, Kylmäkoski

Mäkinen, Irja Oili, sijoitusasiantuntija, Jämsä

Mäkinen, Keijo Tapani, työnjohtaja, Köyliö

Mäkinen, Kirsti Kaarina, kaaviosuunnittelija, Ylöjärvi

Mäkinen, Niilo Johannes, yrittäjä, Punkalaidun

Mäkinen, Pirkko Hillevi, palvelumyyjä, Säkylä

Mäntynen, Ritva Helena, tarkastaja, Rovaniemi

Mäntypuro, Heikki Olavi, työnjohtaja, Hausjärvi

Määttänen, Armas Heikki Erkki, talonrakennusmestari, Parikkala

Määttänen, Leena Kaarina, palvelumyyjä, Paimio

Mönkkönen, Paula Anneli, toimistosihteeri, Joensuu

Naakka, Reijo Olavi, kenttäpäällikkö, Vantaa

Naalisvaara, Reijo Kullervo, energiamies, Tornio

Naski, Seppo Tapio, projektin johtaja, Kotka

Nenonen, Olavi Tapio, liikenteenharjoittaja, Pieksämäki

Nevala, Eila Marjatta, ostaja, Oulu

Nevala, Liisa Kyllikki, päiväkodin johtaja, Kurikka

Nevalainen, Aki Olavi, porotalousyrittäjä, Kittilä

Nevalainen, Niilo Johannes, ylitullivartija, Tornio

Nevatalo, Kaisu Helinä, liikkeenharjoittaja, Oulu

Niemelä, Jukka Teemu Kalevi, maaseutuyrittäjä, Virolahti

Nieminen, Aila Maija-Liisa, lehtori, Piippola

Nieminen, Helga Kaarina, palvelumyyjä, Salo

Nieminen, Kalle Kauno, terveystarkastaja, Mikkeli

Nieminen, Lasse Sakari, operaattori, Porvoo

Nieminen, Leila Maija, osastonhoitaja, Helsinki

Nieminen, Markku Eerik, autonkuljettaja, Helsinki

Nieminen, Pekka Tapio, erikoistyövoimaneuvoja, Nurmes

Nieminen, Raimo Kalevi, kuljetusyrittäjä, Helsinki

Nieminen, Seija Kaarina, vakuutussihteeri, Hyvinkää

Nieminen, Ulla-Maija, osastosihteeri, Rauma

Niemistö, Eeva Margareta, aluepäällikkö, Espoo

Niemistö, Jaakko Tapani, metsätalousteknikko, Kortesjärvi

Niinimäki, Anja Orvokki, esimies, Helsinki

Niiranen, Pertti Juhani, veturinkuljettaja, Outokumpu

Niiranen, Teuvo Kalervo, informaatikko, Espoo

Niittykoski, Otto Joel, työkaluviilaaja, Hyvinkää

Nikkanen, Eila Maria, maatalousyrittäjä, Kokemäki

Nikkanen, Kaarina Kastehelmi, näyttelyassistentti, Helsinki

Nikurautio, Maija Kristiina, osastosihteeri, Hausjärvi

Nilsson, Kirsti Hannele, laboratoriohoitaja, Pirkkala

Niskanen, Arto Juhani, rikosylikonstaapeli, Kotka

Niskanen, Heikki, neuvonta-agrologi, Iisalmi

Niskanen, Ritva Kaarina, verosihteeri, Helsinki

Niskanen, Seppo Juhani, vankeinhoitoesimies, Sonkajärvi

Niskanen, Sirkka Tuulikki, sairaanhoitaja, Turku

Nissinen, Eila Anneli, lehtori, Liperi

Nissinen, Jaana Anneli, tarkastaja, Vantaa

Nivukoski, Kaisu Marjatta, sairaanhoitaja, Ylistaro

Nojonen, Pertti Olavi, logistiikkakoordinaattori, Kangasala

Noopila-Hentilä, Riitta Margit, tullitarkastaja, Turku

Nora, Hannu Olavi, ylikonstaapeli, Helsinki

Noranta, Veli Ilkka, veturinkuljettaja, Sipoo

Nordström, Erkki, aluepäällikkö, Joensuu

Nordström, Terttu Kaarina, toimitusvalmistelija, Tampere

Norokytö, Juha Tapio, TV-kuvaaja, Oulu

Norrgård, Maj-Lis Kristina, sekreterare, Korsholm

Norring-Nyström, Vivan Elisabet, bankfunktionär, Pargas

Nousiainen, Lahja, maanviljelijä, Kitee

Nousiainen, Riitta Hannele, kamreeri, Helsinki

Nukala, Arja Anneli, toimituksen assistentti, Vaasa

Nukala, Raili Marjatta, osastonhoitaja, Alahärmä

Nummela, Esko Johannes, työsuhdepäällikkö, Rauma

Nummi, Pertti Urpo, koulun johtaja, Kiikala

Nuorala, Antti Olavi, maanviljelijä, Raahe

Nurme, Marja Helena, myyntivalmentaja, Porvoo

Nurmi, Juha Kalevi, Senior Project Manager, Raippaluoto

Nurmi, Kari Juhani, tullitarkastaja, Nousiainen

Nurminen, Helena Anneli, projektiassistentti, Helsinki

Nurminen, Kaija Kaarina, yrittäjä, Keuruu

Nuutinen, Jari Tapani, kirvesmies, Pielavesi

Nuutinen, Veli Matti, tuotantomestari, Lohja

Nyberg, Maria Carina, alarmsekreterare, Vasa

Nygre'n, Tuire Hannele, tutkija, Ilomantsi

Nylund, Carola Annette Wilhelmina, yhteyspäällikkö, Helsingfors

Nyländen, Hannu Antero, myyntijohtaja, Kauniainen

Nyqvist, Jan Kristian Alexei, ylikonstaapeli, Pieksämäki

Näränen, Auli Sisko Sinikka, lähihoitaja, Rautjärvi

Ojala, Antero Eero, maanviljelijä, Teuva

Ojala, Eija-Liisa Tellervo, sihteeri, Pori

Ojala, Jukka-Pekka Tapani, ylikonstaapeli, Haapajärvi

Ojala, Seppo Johannes, ylikonstaapeli, Vantaa

Ojala, Sirkka Riitta Anneli, talouspäällikkö, Huittinen

Oksala, Marja Inkeri, vuoroesimies, Espoo

Oksanen, Mauri Olavi, lehtori, Askola

Oksanen, Teppo Ilmari, palvelumyyjä, Raisio

Oksman, Reino, maanviljelijä, Eno

Olakivi-Miftari, Kirsi Päivi Kristiina, osastosihteeri, Helsinki

Ollanketo, Tarja Sinikka, kuluttajaneuvoja, Raahe

Olli, Marja-Leena, tullitarkastaja, Karhula

Olli, Pentti Juhani, metsätalousteknikko, Rovaniemi

Ollikainen, Reetta Anneli, toimistosihteeri, Kokkola

Ollikka, Hannu Juhani, järjestelmäkouluttaja, Valkeakoski

Onnela, Risto Pertti Jalmari, ylikonstaapeli, Keminmaa

Oravasaari, Jari Tapani, työnjohtaja, Seinäjoki

Paajanen, Hannu Juha Kalevi, studiopäällikkö, Helsinki

Paakkanen, Tauno Markus, mittaaja, Iisalmi

Paakkarinen, Markku Tapani, insinööri, Ruotsinpyhtää

Paasonen, Kaarle Petteri, ylikonstaapeli, Helsinki

Paasovaara, Alpo Vihtori, yrittäjä, Suomussalmi

Paavola, Mailis Inkeri, proviisori, Helsinki

Pakarinen, Jouko Ensio, vanhempi konstaapeli, Äänekoski

Pakkala, Mauno Antero, metsätalousinsinööri, Turku

Pako, Mauri Sakari Uolevi, erikoislaboratoriomestari, Oulu

Paksuniemi, Sulo Fredrik, yhteyspäällikkö, Rovaniemi

Palmi, Teuvo Kalevi, tekninen johtaja, Pori

Palmumäki, Aarno Johannes, johtaja, Helsinki

Palmumäki, Olavi Antero, ylikonstaapeli, Hyvinkää

Palviainen, Pertti Veli, sairaankuljettaja-hoitaja, Joensuu

Parjanen, Hilkka Hellevi, sovellusasiantuntija, Espoo

Parjo, Lea Anneli, erikoistutkija, Helsinki

Parkkonen, Kari Karl-Erik, yrittäjä, Pihtipudas

Parkkonen, Voitto Johannes, hammasteknikko, Kurikka

Paronen, Marja Seija Tellervo, toimitusjohtajan sihteeri, Helsinki

Partanen, Irja Annikki, maatalousyrittäjä, Pielavesi

Partanen, Klaus Veli, kirjanpitopäällikkö, Anjalankoski

Partanen, Reino Johannes, linja-autonkuljettaja, Parikkala

Parviainen, Anneli, johdon sihteeri, Kotka

Parviainen, Auli, taloudenhoitaja, Savonlinna

Patama, Taisto Valfrid, korjuuesimies, Kannus

Patana, Pekka Sakari, rikosylikonstaapeli, Laihia

Patja, Helena Birgitta, palvelumyyjä, Raisio

Patjas, Reijo Armas, päällikkö, Kempele

Pehkonen, Eila Hellevi, osastopäällikkö, Lieksa

Peippo, Pirkko Kaarina, palvelumyyjä, Raisio

Peisanen, Kari, maanviljelijä, Sipoo

Pekkala, Raija Annikki, taloussuunnittelija, Mänttä

Pekkala, Raimo Robert, kuorma-autonkuljettaja, Inari

Pekkala, Veijo Juhani, ylikonstaapeli, Siilinjärvi

Pekkarinen, Pekka Juha, maanviljelijä, Siilinjärvi

Pekonen, Leena Marjatta, emäntä, Pieksämäki

Peltokangas, Sirpa Annikki, merkantti, Kauhajoki

Peltola, Hannu Tapani, käyttöpäällikkö, Porvoo

Peltola, Kalle Juhani, lehtori, Kerava

Peltola, Timo Juhani, kuvaaja, Lappeenranta

Peltonen, Eira Kyllikki, pääkirjanpitäjä, Pirkkala

Peltonen, Heikki Lauri Edvard, ylikonstaapeli, Järvenpää

Peltonen, Riku Tapani, ylikonstaapeli, Vammala

Pennanen, Pauli Antero, ylikonstaapeli, Savitaipale

Pentikäinen, Jukka Erik, myymäläpäällikkö, Kotka

Pentikäinen, Jukka Ilmari, sähkömestari, Lieto

Penttilä, Tapio Lauri, ylikonstaapeli, Lempäälä

Perilä, Teemu Ensio, metsätyönjohtaja, Miehikkälä

Perjus, Marita, skolekonom, Jomala

Perttilä, Kirsi Anneli, osastosihteeri, Helsinki

Perälä, Jukka Tapio, ylikonstaapeli, Teuva

Pesonen, Kaija Tuulikki, rikosylikonstaapeli, Tuusula

Pesonen, Pirkko Sisko, konsernijohdon sihteeri, Kerava

Pettinen, Elina Irmeli, myyntipäällikkö, Ristiina

Peutere, Airi Elina, tulliylitarkastaja, Lemi

Piekkari, Tuula Marjatta, perhepäivähoidonohjaaja, Simo

Pietilä, Riitta Anneli, sihteeri, Helsinki

Pietilä, Tarja Orvokki, kehittämispäällikkö, Rymättylä

Pihlaja, Kaija Sinikka, erikoissairaanhoitaja, Espoo

Pihlajamies, Pauli Mikael, maanviljelijä, Keuruu

Piippo, Arvo Antero, kasvintuotanto- ja talousneuvoja, Maaninka

Piippo, Esa Henrik, myyntipäällikkö, Mouhijärvi

Piirilä, Aki Sakari, ylikonstaapeli, Helsinki

Piispanen, Markku Tapio, laborantti, Kokkola

Pikkarainen, Tarja Tuulikki, osastonhoitaja, Tampere

Pikkarainen, Tuula Marjatta, aluejohtaja, Nurmes

Pikkujämsä, Leena Aulikki, palvelumyyjä, Turku

Pilvi, Jorma Tapani Antero, myyntipäällikkö, Vihti

Pind, Jörgen, idrottsledare, Karis

Pirhonen, Tuula Irmeli, kokki, Lempäälä

Pirttinen, Meeri Helena, toimistosihteeri, Laukaa

Pitkonen, Eija Anneli, eläkeratkaisija, Helsinki

Pitkänen, Jorma Paavali, maanviljelijä, Nilsiä

Pitkänen, Outi Hilja Mariaana, kustannustoimittaja, Espoo

Pitkänen, Outi Kristiina, suunnittelija, Sotkamo

Pitkänen, Pekka Rainer, kehityspäällikkö, Halkia

Pitkänen, Pertti Juhani, rikosylikonstaapeli, Kuopio

Pitkäniemi, Marja-Leena, kirjaaja, Rovaniemi

Pohjonen, Markku Armas, erikoisammattimies, Kokkola

Polsn, Ritva Marjatta, palveluohjaaja, Loppi

Porkka, Heljä Margareta, osastonhoitaja, Imatra

Porkka, Matti Markku, kirvesmies, Hamina

Porokka, Elvi Marjatta, emäntä, Juuka

Pousi, Raili Maria, suunnittelija, Helsinki

Pouta, Pirjo-Riitta, palvelupäällikkö, Jyväskylän mlk

Poutiainen, Jaakko Antti Juhani, työsuhdepäällikkö, Vantaa

Pramila, Veikko Jaakko, maanviljelijä, Hailuoto

Prokkola, Anni Vappu Johanna, arkistonhoitaja, Kärkölä

Puhakka, Jorma Aulis, mittausaseman esimies, Simpele

Pulkkinen, Esa Ilkka Tapani, pelastuspäällikkö, Ruokolahti

Purho, Hannu Veikko, puoluesihteeri, Luumäki

Puronkari, Yrjö Juhani, maanviljelijä, Tyrnävä

Pursiainen, Ilkka Matti, marjanviljelijä, Tervo

Puukki, Reima Ilmari, koulunjohtaja, Äetsä

Puumala, Kaleva Antero, rikosylikonstaapeli, Kokkola

Puumalainen, Eero Henrik, hankintaesimies, Leppävirta

Puurunen, Kirsti Saara Elina, yhteyspäällikkö, Vantaa

Puustinen, Paavo Olavi, laitosasentaja, Lapinlahti

Pyykkö, Rauno Mikael, rikosylikonstaapeli, Perttula

Pyykkö, Tuulikki, tilaaja-asiantuntija, Oulu

Pyykönen, Vesa Henrik, sairaanhoitaja, Nurmes

Päivänsalo, Jussi Mika, ylikonstaapeli, Vantaa

Päivärinta, Leena Anita, myyntiesimies, Eura

Pälä, Taina Johanna, vuoromestari, Hattula

Pääkkölä, Kauko Onni Juhani, hankintaesimies, Sodankylä

Pääkkönen, Erkki Aulis, hieroja, Tervo

Pääkkönen, Hannu Kalevi, asentaja, Kuusankoski

Pölkkynen, Ossi Untamo, kalustonhoitaja, Valkeakoski

Pöllänen, Irja Orvokki, osastosihteeri, Espoo

Pönkkä, Rea Riitta Helena, apulaistarkastaja, Muurame

Pötry, Ulla Helena, logistiikka-assistentti, Helsinki

Raatikainen, Anja Helena, johdon assistentti, Espoo

Rahikainen, Keijo Juhani, ylivirastomestari, Mikkeli

Raikio, Keijo Kalervo, varastonhoitaja, Jokioinen

Raiskila, Erja Anneli, hallinnollinen avustaja, Vantaa

Raivio, Mauri Uolevi, metsätalousinsinööri, Tampere

Rajala, Kalervo Iisakki, sähköasentaja, Seinäjoki

Rajala, Matti Edvard, maanviljelijä, Seinäjoki

Rajaniemi, Kaarina Marjatta, ravitsemispäällikkö, Ylivieska

Randelin, Tuula Kyllikki, henkilöstösihteeri, Mikkeli

Rannanmaa, Vilho Olavi, metsätyönjohtaja, Loppi

Ranta, Anita Anneli, kirjanpitäjä, Kurikka

Rantakurtakko, Aino Marketta, varastotyöntekijä, Jyväskylä

Rantala, Taina Kristiina, tarkastaja, Helsinki

Rantanen, Carin Elisabeth, rahoituspäällikkö, Tuusula

Rantanen, Eila Maria, työvoimaohjaaja, Tampere

Rantanen, Kaija Marjatta, Product information specialist, Mynämäki

Rantanen, Paula Orvokki, yhteyspäällikkö, Espoo

Rantanen-Timonen, Laila Inkeri, kuntohoitaja, Pietarsaari

Rapo, Raija Helena, vakuutussihteeri, Kuopio

Rasa, Keijo Antero, hydrausosaston työnjohtaja, Hamina

Rauhamäki, Ismo Antero, puuseppä, Hollola

Raukola, Eero Johannes, laitosmies, Kangasala

Rautanen, Ulla Helena, kirjanpitäjä, Valkeakoski

Rautiainen, Leena Kaarina, tulliylitarkastaja, Sipoo

Rautiainen, Olli Antti Sakari, hankintaesimies, Joensuu

Ravander, Leea Sisko, tullivartija, Tornio

Rehunen, Vesa Kimmo Kalevi, rikosylikonstaapeli, Imatra

Reinikainen, Pirkko Helena, opettaja, Werribee Australia

Rejström, Fjalar, jordbrukare, Karis

Reponen, Kari Pellervo, erikoistyövoimaneuvoja, Tampere

Riihimaa, Raimo Johannes, myyjä, Riihimäki

Riihinen, Helena Marjaana, laboratoriomestari, Espoo

Riikkula, Asko Antero, myyntipäällikkö, Lahti

Riikonen, Hilkka Marita, luokanopettaja, Jyväskylän mlk

Riikonen, Irja Leena, terveydenhoitaja, Kerava

Riikonen, Tuula Irmeli, ostopäällikkö, Forssa

Riitakorpi, Juha Salomon, ylikonstaapeli, Helsinki

Rikkinen, Juha Tapio, metsätalousinsinööri, Mikkeli

Rinne, Jouko Juhani, toimitusjohtaja, Mellilä

Rinne, Matti Kalevi, liikennemyymäläpäällikkö, Halikko

Rintala, Knuutti Ilmari, työnjohtaja, Kauhajoki

Rinta-Panttila, Heidi Kaarina, kansakoulunopettaja, Jokioinen

Rinta-Seppälä, Raija Kaarina, palvelumyyjä, Teuva

Rissanen, Kari Tapio, työnjohtaja, Lappeenranta

Rissanen, Pirjo Marjatta, metsäsuunnittelija, Keuruu

Ristimäki, Tuula Kirsti Mirjam, yrittäjä, Vammala

Rohunen, Matti Tapani, A-klinikkatoimen johtaja, Turku

Rokkamäki, Reijo Olavi, metsuri, Uurainen

Ronkainen, Kalevi Ilmari, rikosylikonstaapeli, Tuupovaara

Roos, Sven Gustav, taxiägare, Mariehamn

Ropponen, Eila Anita, osastosihteeri, Helsinki

Rosendahl, Rainer Charles, salaojateknikko, Närpiö

Rosenqvist, Lisa Valborg, kirjaaja, Helsinki

Rossi, Helmi Elina, puhelunvälittäjä, Lahti

Roto, Pekka Antero, tekninen suunnittelija, Bryssel

Rouhiainen, Pekka Antero, kenttämyyntipäällikkö, Vaajakoski

Roukala, Juhani Päiviö, ylikonstaapeli, Himanka

Ruoholahti, Pauli Erik, toiminnanjohtaja, Tampere

Ruokonen, Matti Anshelm, työnjohtaja, Nastola

Ruotsalainen, Onni Juhani, autonkuljettaja, Espoo

Ruotsalainen, Paavo Johannes, ylikonstaapeli, Espoo

Ruottunen, Markku Pentti, ylikonstaapeli, Vantaa

Rutanen, Tauno Kaarlo, konduktööri, Nastola

Ruuskanen, Olli Sakari, ylikonstaapeli, Kerava

Ryde, Jan Heimer, urkujen rakentaja, Gressvik Norja

Rämö, Kaiju Pirkko Kaarina, lähettäjä, Hausjärvi

Räsänen, Hannele Margareta, kanslisekreterare, Sibbo

Räsänen, Sinikka Marjatta, museoamanuenssi, Lappeenranta

Rönkkönen, Eija Birgit, konttorin esimies, Enonkoski

Rönnberg, Arne Mikael, projektipäällikkö, Helsinki

Saapunki, Pentti Juhani, marketpäällikkö, Kuusamo

Saapunki, Unto Arvid, myyjä, Kuusamo

Saarela, Erkki Ilmari, rikosylikonstaapeli, Hyvinkää

Saarenpää, Veijo Tapio, veturinkuljettaja, Riihimäki

Saari, Esa Antti, TV-kuvaaja, Vaasa

Saari, Kari Johannes, ylikonstaapeli, Vammala

Saari, Viljo Johannes, kalastaja, Uusikaupunki

Saarikivi, Marja-Leena, vastaava työterveyshoitaja, Karhula

Saarimies, Erkki Juhani, käyttöteknikko, Lappeenranta

Saarinen, Aila Irmeli, luokanopettaja, Lohja

Saarinen, Matti, rakennusmies, Pälkäne

Saarinen, Paavo Tapani, nuohoojamestari, Nokia

Saarinen, Tuula Päivikki, toimittaja, Hyvinkää

Saarnio, Juha Matti, kauppias, Jalasjärvi

Saastamoinen, Mirjam Sylvia, luokanopettaja, Kiuruvesi

Sahlberg, Arja Anneli, opettaja, Korpilahti

Sahros, Brita Helena, työnjohtaja, Helsinki

Salkosalo, Elli Anna Inkeri, erityisluokanopettaja, Pieksämäki

Sallinen, Hannele Sinikka, tiedottaja, Helsinki

Salmela, Riitta Kaarina, asiakasneuvoja, Mäntsälä

Salmela, Timo Olavi, tuotannon asiantuntija, Harjavalta

Salmenoja, Risto Sakari, suunnittelija, Lohja

Salmenranta, Iiris Elisa, tutkintasihteeri, Pori

Salmi, Jyrki Kalevi, suunnittelija, Vihti

Salmi, Timo Taisto, rakennuttajainsinööri, Imatra

Salmikivi, Seija Margareta, vastaava fysioterapeutti, Porvoo

Salmilehto, Hannu Pauli, ylikonstaapeli, Helsinki

Salminen, Eija Annikki, toimistoesimies, Helsinki

Salminen, Mariitta Johanna, reskontranhoitaja, Salo

Salo, Aimo Olavi, ostaja, Kangasala

Salo, Marit Hannele, terveyden edistämisen yhdyshenkilö, Mikkeli

Salo, Olli Matti, etsivä, Järvenpää

Salo, Raija Marjatta, vakuutussihteeri, Lahti

Salo, Sirpa Hellevi, tarkastaja, Jyväskylä

Saloila, Sinikka Marjaana, assistentti, Helsinki

Salonen, Väinö Emil, työntutkija, Loppi

Saloranta, Pekka, asiantuntija, Espoo

Salorinne, Maila Sinikka, sairaanhoitaja, Anjalankoski

Salow, Harri Antero, koneagrologi, Rovaniemi

Salovaara, Riitta Hannele, kuntoutussihteeri, Lahti

Samarhan, Feysal, project manager, Järvenpää

Sampo-Kaskela, Katri Anita, osastosihteeri, Helsinki

Sandbacka, Leif Allan, skogsbruksingenjör, Korsholm

Sandell, Holger Rafael, tullitarkastaja, Hanko

Santaholma, Irma Kristiina, osastonjohtaja, Kalajoki

Sappinen, Raija Anja Tuulikki, technology assistant, Mikkeli

Saukkonen, Urho Johannes, asuntotoimenpäällikkö, Kerava

Saunajoki, Sirpa Aina Sofia, johdon sihteeri, Kankaanpää

Saura, Juha Veikko Kalervo, liikennelentäjä MD 11 kapteeni, Pöytyä

Savela, Paavo Henrik, ylikonstaapeli, Vihti

Savinen, Anneli Marja, HR-asiantuntija, Pori

Savola, Pekka Juhani, huoltoteknikko, Turku

Savolainen, Paavo Ilmari, luotsi, Savonlinna

Savolainen, Pirkko Annikki, eläkeratkaisija, Hämeenlinna

Savolainen, Reijo Heikki Olavi, ylikonstaapeli, Pori

Schukov, Matti Kalevi, tuotannon esimies, Salo

Seppä, Arja Hannele, työvoimaohjaaja, Tampere

Seppälä, Arto Juhani, rakennusmestari, Rovaniemi

Seppälä, Jari Juhani, ylikonstaapeli, Tornio

Seppälä, Pekka Kustaa, järjestelmäpäällikkö, Vilppula

Seppänen, Anita Irmeli, kehittämispäällikkö, Kuusankoski

Seppänen, Ari Heikki Antero, tutkimusmestari, Forssa

Seppänen, Juha Yrjäänä, vastaava mestari, Vantaa

Seppänen, Maija-Liisa, assistentti, Järvenpää

Seppänen, Rauha Aili Inkeri, pankinjohtaja, Kerimäki

Siekkinen, Esa Olavi, ylikonstaapeli, Vantaa

Siermala, Esa Sakari, huoltoesimies, Himanka

Sihvonen, Jari Rainer, kunnaninsinööri, Sonkajärvi

Sihvonen, Markareetta Marja-Liisa, sosiaalityöntekijä, Vihti

Siippainen, Jaana Helena, henkilöstösihteeri, Helsinki

Sikanen, Jukka Tapio, mekaniikkasuunnittelija, Espoo

Silius, Eeva Marja Kristina, toimialasihteeri, Kangasala

Siltakoski, Arja Anneli, tiedottaja, Uusikaupunki

Silvamaa, Antti Väinämö, ylikonstaapeli, Oulu

Simi, Anja Sinikka, ravintolapäällikkö, Helsinki

Simola, Jari Kaarle, vankeinhoitoesimies, Turku

Simola, Mikko Vilho Ulrik, maanviljelijä, Hollola

Sinelampi, Aarno Kalervo, agrimarketpäällikkö, Lahti

Sinisalo, Arja Helena, henkilöstösihteeri, Helsinki

Sinivuori, Kari Tapio, ylikonstaapeli, Järvenpää

Siren, Anna Kaarina, tullitarkastaja, Helsinki

Sivula, Jukka Kalle Henrik, rikosylikonstaapeli, Hollola

Sjöros, Pirjo Hannele, pääkirjanpitäjä, Turku

Skog, Sirkka Elisabet, työsuhdeasiantuntija, Helsinki

Skogster, Airi Mirjami, suunnittelija, Vantaa

Smolander, Hannu Pekka, maanviljelijä, Tuusniemi

Sneck, Seppo Ilkka Juhani, kirvesmies, Jämsänkoski

Soininen, Liisa, perhepäivähoitaja, Eno

Soitula, Mari Pauliina, pääjohtajan sihteeri, Helsinki

Solasaari, Ilkka Sakari, kuntoutussosiaalityöntekijä, Lahti

Solmula, Jouko Ensio, johtava työvoimaneuvoja, Keuruu

Somero, Risto Armas, maanviljelijä, Sievi

Sotamaa, Liisa Kaarina, yhteistoimintasihteeri, Nokia

Spiegel, Eva, kotitalousopettaja, Helsinki

Starr, Sari Anitta, arkistonhoitaja, Helsinki

Stenvall, Jari Tapani, ylikonstaapeli, Raisio

Storckovius, Lena, erikoissairaanhoitaja, Helsinki

Store, Ulf Alexander, supply manager, Vaasa

Storrank, Monica Lilian, ylikonstaapeli, Helsingfors

Strand, Pirjo Sirkka, terveydenhuollon maisteri, Helsinki

Strandman, Iiris Aulikki, osastosihteeri, Helsinki

Strömberg, Karl John, jordbrukare, Liljendal

Ståhl, Bo Karl-Göran, beredskapsplanerare, Vasa

Ståhlberg, Kerstin Margaretha, privatföretagare, Pojo

Suhonen, Anne-Riitta Maarit, henkilöstöasiain hoitaja, Tampere

Suikkola, Lauri Johannes, maanviljelijä, Kannus

Sulonen, Kirsti Kyllikki, koulutusvastuuhenkilö, Turku

Sund, Martti, laitosvalvoja, Hailuoto

Sundman, Sirkka Liisa, koulutussuunnittelija, Helsinki

Sunnari, Satu Elisabeth, palvelumyyjä, Mietoinen

Suojanen, Yrjö Veli-Pekka, ylikonstaapeli, Järvenpää

Suomalainen, Pekka Sakari, rikosylikonstaapeli, Ylöjärvi

Suomalainen, Sari Kristiina, kunnanpuutarhuri, Pirkkala

Suomela, Reijo Juhani, sovellussuunnittelija, Vantaa

Suomela, Risto Samuli, kunnaninsinööri, Salo

Suomela, Seppo Juhani, ylikonstaapeli, Salo

Suomela, Teuvo Johan, maanviljelijä, Ii

Suomela, Timo Väinö Juhani, käyttöpäällikkö, Rauma

Suominen, Aulis Antero, maanviljelijä, Taivassalo

Suurpää-Niemelä, Marja-Riitta, vanhainkodin johtaja, Nummi-Pusula

Syngelmä, Vesa Olavi, opettaja, Valkeakoski

Syrjälä, Kalle Unto Ilmari, ilmastointilaitteen hoitaja, Forssa

Syrjänen, Risto Kalervo, yrittäjä, Tuulos

Söderholm, Göran Tom Rurik, tullinspektör, Mariehamn

Söderlund, Zita Tuulikki, toiminnanjohtaja, Hämeenlinna

Söderström, Eija Kaarina, tarkastaja, Turku

Tahkola, Ahti Aulis, piiripäällikkö, Kempele

Takala, Arto Uolevi, valokuvaaja, Turku

Takaluoma, Tarja Elina, johtava työvoimaneuvoja, Lapua

Takanen, Mauri Mikael, ylikonstaapeli, Lahti

Takaneva, Kari Juhani, ostoesimies, Seinäjoki

Takkinen, Pekka Kalevi, ylikonstaapeli, Laukaa

Takkinen, Sanna Maria, osastosihteeri, Oulu

Talasmo, Osmo Ensio, opettaja, Ähtäri

Tallgren, Pekka Tapio, lehtori, Tornio

Talsi, Eija Anneli, liikenteenhoitaja, Hamina

Talvitie, Esko Johannes, metsätalousinsinööri, Salo

Tammilehto, Jarmo Juhani, paloesimies, Hamina

Tamminen, Seija Inkeri, kuntoutusesittelijä, Espoo

Tanhuanpää, Reino Ensiö, työnjohtaja, Loimaa

Tanska, Seppo Heikki, alueellinen underwriter, Kangasala

Tanskanen, Erkki Kullervo, projektipäällikkö, Helsinki

Tanttari, Jaakko Juhani, standardointi-insinööri, Savonlinna

Tapper, Sirpa Sisko, työvoimaneuvoja, Hyvinkää

Tarvainen, Erkki Vilhelm, myyntipäällikkö, Laukaa

Tarvonen, Pentti Olavi, ylikonstaapeli, Vantaa

Taskinen-Pleshak, Sirpa Helena, osastosihteeri, Helsinki

Tattari, Annikki, yrittäjä, Kokkola

Teinilä, Virpi Inkeri, kassanhoitaja, Tampere

Teittinen, Pirjo Päivikki, järjestelmäasiantuntija, Helsinki

Teles-Huttunen, Sari Hannele, osastosihteeri, Helsinki

Teljo, Eero Oskari, rakennusmestari, Helsinki

Tenhiälä-Vainio, Heljä Pilvikki, lehtori, Helsinki

Tenho, Kosti Henrik, maanviljelijä, Ulvila

Tervo, Irma Aulikki, johtava työvoimaneuvoja, Pello

Tervonen, Ilkka Ensio, yrittäjä, Kauhajoki

Tervonen, Seija Marjatta, vastaava työterveyshoitaja, Helsinki

Terävä, Ari Tapani, kouluttaja, Helsinki

Teräväinen, Anna Riitta, päivähoidon johtaja, Rantasalmi

Tiainen, Vesa Juhani, ylikonstaapeli, Mikkeli

Tiensuu, Kaino Valdemar, maanviljelijä, Somero

Tiihonen, Kari Kullervo, toimistopäällikkö, Kangasniemi

Tiihonen, Pauli Erkki Olavi, product engineer, Lahti

Tiiri-Salonen, Sirpa Kaarina, lehtori, Jämsä

Tiitinen-Salmela, Seija Irene, luonnonhoitopäällikkö, Jämsä

Tiits, Virpi Helinä, osastonhoitaja, Kangasala

Tiittanen, Satu Sinikka, osastosihteeri, Vantaa

Tikkanen, Sirkka Maria, pääkirjanpitäjä, Vantaa

Tilli, Tuomo Viljo Olavi, rikastamon päivämies, Lappeenranta

Timonen, Teuvo Olavi, opastinesimies, Kontiolahti

Toivanen, Matti Juhani, vuorovastaava, Joensuu

Toivonen, Esa Tapani, rikosylikonstaapeli, Siikainen

Toivonen, Jukka-Pekka, liikunnanohjaaja, Lempäälä

Toivonen, Leena Orvokki, myyntiesimies, Naantali

Tolonen, Esa Elmeri, apulaisjohtaja, Kotka

Tolonen, Juha Mikko, koulutoimenjohtaja, Laukaa

Tolonen, Kyösti Johannes, ylikonstaapeli, Suomussalmi

Tolvanen, Ida Nanneli, nuoriso-ohjaaja, Suomussalmi

Tolvanen, Pertti Olavi, veturinkuljettaja, Siilinjärvi

Torppa, Rauni Seliina, toiminnanjohtaja, Veteli

Torrbacka, Lasse Tapani, rakennusmestari, Alahärmä

Tossavainen, Niilo, maanviljelijä, Leppävirta

Tunturi, Ginger Harriet, kriminalöverkonstapel, Vasa

Tunturi, Olavi Tapio, ylikonstaapeli, Oulu

Tuomaala, Pentti Tapani, hankkija, Vaasa

Tuomela, Esko Heikki, opinto-ohjaaja, Rantasalmi

Tuomi, Iris Hannele, esittelijä, Hämeenlinna

Tuominen, Pirkko Hannele, osastosihteeri, Rauma

Tuomisto, Mikko Johannes, maanviljelijä, Laihia

Tuovinen, Laila Kaarina, myyntipäällikkö, Helsinki

Tuppuri, Tuovi Elsa, konttorinhoitaja, Järvenpää

Turklin, Teija Päivi Ilona, palvelumyyjä, Turku

Turpeinen, Tuula Marjatta, ylikonstaapeli, Helsinki

Turtia, Pia Paula Helena, tarkastaja, Järvenpää

Turunen, Arto Tapani, opettaja, Hämeenlinna

Turunen, Jorma Kalevi, aluepäällikkö, Tuusula

Tusa, Leo Lauri, ylikonstaapeli, Rauma

Tuunainen, Aino Marja, rouva, Kuopio

Tuunanen, Hannu Olavi, tietoliikenneyliasentaja, Hyvinkää

Tuure, Einar Kaj Jörgen, kontorsdirektör, Korsholm

Tynkkynen, Maija Kaarina, urkuri, Oulu

Tyrväinen, Lahja Lempi, perhepäivähoitaja, Kivijärvi

Törrö, Leena Anneli, toimistosihteeri, Kajaani

Törrönen, Kirsti Inkeri, henkilöstösihteeri, Vantaa

Törrönen, Martti Tapani, ylikonstaapeli, Outokumpu

Töyrä, Risto Juhani, rikosylikonstaapeli, Oulu

Uitto, Esa Ensio, veturinkuljettaja, Rauma

Ukonaho, Arvo Antti, maanviljelijä, Vihanti

Ullgren, Helvi Annikki, peruskoulun luokanopettaja, Rautavaara

Untolahti, Raija-Liisa Sinikka, vastaava erityislastentarhanopettaja, Kuusankoski

Uotila, Marita Satu Hannele, ylikonstaapeli, Turku

Uronen, Liisa Hannele, hallintosihteeri, Lohja

Uusi-Kouvo, Unto Aulis Antero, maanviljelijä, Punkalaidun

Uusiniemi, Markku Tapio, Atk-suunnittelija, Espoo

Uusitalo, Ilpo Johannes, ylikonstaapeli, Loimaa

Uusitalo, Sirkka Marjatta Amanda, luokanopettaja, Perniö

Vaajaniemi, Virpi Hannele, kätilö, Muurame

Vaara, Pirkko Marja Hellevi, osastosihteeri, Kouvola

Vaartio, Helena Marja-Leena, palvelumyyjä, Somero

Vahera, Mirja Lahja Kaarina, erikoislaboratoriomestari, Oulunsalo

Vahtera, Sirpa Viola, terveydenhoitaja, Vahto

Vaikkinen, Maija Liisa, johdon assistentti, Kerava

Vainio, Ari Jukka, ylikonstaapeli, Kouvola

Vainio, Heikki Kalevi, sivistysjohtaja, Loimaa

Vainio, Kari Veikko, ylikonstaapeli, Rovaniemi

Vainio, Marja-Leena, nuorisotoimenjohtaja, Anjalankoski

Vainio, Seppo Antero, design engineer, Vaasa

Valkama, Paul Harry, jordbrukare, Liljendal

Valkonen, Aune Sirkka, vankeinhoitoesimies, Mäntsälä

Valli, Ahti Ilmari, mittaustoiminnan vastaava hoitaja, Tampere

Valli, Paavo Sakari, maanviljelijä, Ulvila

Vallinoja, Urho Aulis, kuorma-autoilija, Tohmajärvi

Valpio, Ossi Allan, tuotepäällikkö, Vantaa

Waltari, Heikki Veikko Olavi, johtaja, Helsinki

Vanhala, Eija Hannele, suunnittelija, Helsinki

Vanhanen, Jaakko Kalevi, kenttäesimies, Seinäjoki

Vanhanen, Raili Marita, osastosihteeri, Espoo

Varjo, Ulla-Maija, kuvaussihteeri, Tampere

Vartiainen, Anja Helena, esiluokanopettaja, Kiuruvesi

Vastamäki, Pirjo Marita, controller, Rauma

Weckman, Carl Bertel, bankdirektör, Esbo

Weckman, Rolf Krister, byggmästare-byggnadsinspektör, Lappträsk

Weckström, Ritva Helena, pääluottamusmies, Sipoo

Vehmas, Teuvo Johannes, lihavalmistetyöntekijä, Mikkeli

Vehviläinen, Rauno Kullervo, ylikonstaapeli, Jyväskylä mlk

Veijalainen, Hannu Juhani, suunnittelija, Helsinki

Welling, Maija Johanna, terveydenhoitaja, Lempäälä

Wennerstrand-Kekkonen, Christel Maria, osastonhoitaja, Lohja

Venojärvi, Eeva Aili Anneli, maanviljelijä, Siikainen

Venäläinen, Matti Heikki Kalevi, suunnittelija, Kerava

Vepsäläinen, Veli Pekka, avustava ulosottomies, Liperi

Vesamäki, Raili Kyllikki, johtava työvoimaneuvoja, Jyväskylän mlk

Vesasto, Kari Veikko Antero, pääluottamusmies, Raisio

Whetton, Eija, kuvaussihteeri, Tampere

Wideman, Ragnhild, biträdande avdelningsskötare, Jomala

Viemerö, Lea Annikki, siivooja, Outokumpu

Viertola, Jyrki Tapani, rikosylikonstaapeli, Tuusula

Viertomies, Kari Tapio, tietoliikenneteknikko, Kuopio

Vieru, Ilkka Tapani, opettaja, Hämeenlinna

Vihinen, Eino Tapio Juhani, liikenteenharjoittaja, Leivonmäki

Viima, Jaakko Juhani, maanviljelijä, Pertteli

Viinikka, Tapio, toiminnanjohtaja, Keuruu

Viinikkala, Arvo Vihtori, autoilija, Uusikaupunki

Viiru, Ahti Tapani, kuljetusesimies, Karstula

Viita-aho, Åke Armas, kuljetusesimies, Lempäälä

Viitanen, Markku Tapio, vanhempi konstaapeli, Keuruu

Viitasalo, Reijo Johannes, rikosylikonstaapeli, Vaasa

Wiklund, Ken Peter, ylikonstaapeli, Turku

Vikman, Jari Erkki Olavi, järjestelmäasiantuntija, Raahe

Vikman, Marita Kristina, kirjanpitäjä, Turku

Wikner-Löthman, Christina, ansvarig sjukskötare, Mariehamn

Vilen, Erkki Matias, pääsuunnittelija, Nakkila

Wilen, Yrjö Mikael, veturinkuljettaja, Turku

Wilenius, Sari Anneli, suunnittelija, Porvoo

Viljanen, Kristian Teodor, maskinchef, Dragsfjärd

Villikka, Aino Kaarina, yrittäjä, Lapinjärvi

Wink-Haapaniemi, Seija-Riitta, myyntiesimies, Nummi-Pusula

Viren, Arto Olavi, maanviljelijä, Myrskylä

Vires, Eero Juhani, suunnittelija-ohjelmoija, Sipoo

Virolainen, Ossi Sakari, avustava ulosottomies, Vantaa

Virranta, Sirkka-Liisa, johtava hoitaja, Mäntsälä

Virta, Marja-Leena, palvelumyyjä, Turku

Virtanen, Jarmo Uolevi, ylipainaja, Masku

Virtanen, Kari Antero, menetelmäsuunnittelija, Kangasala

Virtanen, Kirsti Tuulikki, osastonhoitaja, Loimaa

Virtanen, Pekka Ilmari, lehtori, Kuusamo

Virtanen, Terttu Marjatta, vastaava suuhygienisti, Jyväskylä

Viskari, Astrid Lilly Elisabet, osastonhoitaja, Lempäälä

Viskari, Jorma Kalevi, mainospäällikkö, Pori

Viuhko, Kerttu Helena, tehdasompelija, Lahti

Voipio, Pekka Martti, tutkimusavustaja, Suonenjoki

Vornanen, Tuula Anneli, sairaanhoitaja, Kangasniemi

Voutilainen, Teuvo Tapio, hankintaesimies, Tuusniemi

Vuojärvi, Pasi Veli, ylikonstaapeli, Loviisa

Vuokila, Sirpa Orvokki, 4H-toiminnanjohtaja, Tervola

Vuokila, Toivo Erik, toiminnanohjaaja, Raahe

Vuolle, Markku Tuomo Iisakki, sähköaluepäällikkö, Kurikka

Vuorenmaa, Jouko Matias, tuotantopäällikkö, Sipoo

Vuori, Lauri Vilhelm, maatilan hoitaja, Porvoo

Vuorinen, Leena Marja, luokanopettaja, Tervo

Vuorinen, Pirjo Anneli, avustava ulosottomies, Pori

Vuorinen, Tarja Kyllikki, työvoimaneuvoja, Vähäkyrö

Vuorio, Erkka Juhani, maanviljelijä, Laitila

Vuorio, Markku Juhani, ylikonstaapeli, Porvoo

Vähänen, Veijo Johannes, maanviljelijä, Tyrnävä

Väinölä, Pentti Juhani, yliasentaja, Tampere

Väisänen, Veikko Juhani, metsätaloustarkastaja, Heinola

Välimaa, Arvo Viljami, viljavaraston hoitaja, Punkalaidun

Välimaa, Erkki Sakari, aluemyyntipäällikkö, Vähäkyrö

Väliverronen, Pauli Johannes, peruskoulun lehtori, Veteli

Vänninen, Hannu Olavi, ylikonstaapeli, Sotkamo

Vänttinen, Vuokko Liisa Orvokki, sosiaaliohjaaja, Kangasniemi

Västi, Jarmo Matti Juhani, ylikonstaapeli, Vantaa

Västilä, Lasse Johannes, taksiyrittäjä, Isojoki

Vääräniemi, Rauno Juhani, viestiasentaja, Helsinki

Ylevä, Raija Helena, pääkirjanpitäjä, Kurikka

Yli-Hallila, Esko Adiel, rikosylikonstaapeli, Kokkola

Yli-Hannuksela, Lauri Antero, maanviljelijä, Ilmajoki

Yli-Hongisto, Ulla Marjatta, opinto-ohjaaja, Äetsä

Yli-Hukka, Hannu Antero, veturinkuljettaja, Kokkola

Ylijurva, Ilpo Sakari, kartoittaja, Rovaniemi

Yli-Kerttula, Olli Tapio, maanviljelijä, Lappi

Ylimäki, Tarja Katariina, perushoitaja, Töysä

Yliniemi, Kalevi Tapio, huoltopäällikkö, Muonio

Yliselä, Ari Pekka, ylikonstaapeli, Espoo

Ylitalo, Jaakko Matti Oskari, ylikonstaapeli, Rovaniemi

Ylänen, Martti Rainer, varastosuunnittelija, Porvoo

Ylönen, Aila Annikki, johtava kodinhoitaja, Kiiminki

Ylönen, Mikko Kalevi, avustava ulosottomies, Helsinki

Ylönen, Pekka Tapani, rikosylikonstaapeli, Mikkeli

Ylönen, Seppo Tapani, ylikonstaapeli, Helsinki

Åberg, Kaj Ragnar, maskintekniker, Sibbo

Åberg, Pirjo-Leena, erikoistariffikäsittelijä, Turku

Åberg, Stina Marianne, eläkeasiantuntija, Esbo

Ågren, Maire Kyllikki, työvoimaohjaaja, Raisio

Äijö, Kirsti Katriina, osastosihteeri, Helsinki

Österberg, Jorma Erik, kehityspäällikkö, Vantaa

Österholm, Nils Johan, planeringsingenjör, Vasa

Östersund, Gottfrid Per-Erik, planerare, Vasa

Östman, Eino Tapani, osastopäällikkö, Jyväskylän mlk

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali

Aalto, Aimo Jaakko, maanviljelijä, Rantsila

Aalto, Marja-Leena, toimistosihteeri, Turku

Aalto, Ritva Sinikka Helena, perushoitaja, Ruotsinpyhtää

Aalto, Timo Olavi, Haastemies, Helsinki

Aaltola, Päivi Helena, ravintolatyöntekijä, Jyväskylän mlk

Aaltonen, Matti Sakari, autonkuljettaja, Espoo

Aarnio, Raija Alina Orvokki, pankkitoimihenkilö, Salo

Adel, Helena Orvokki, konttoristi, Turku

Aerila, Samuli Verner, aluetyönjohtaja, Pyhäranta

Ahanen, Janne Kari, vanhempi konstaapeli, Salo

Ahava, Arja Helena, myyntiassistentti, Vaasa

Ahlqvist, Seija Maria Orvokki, osastosihteeri, Hausjärvi

Aho, Helena Kyllikki, liikkeenharjoittaja, Rusko

Ahokas, Roosa Maria, laitoshuoltaja, Loimaa

Ahola, Kirsti Helena, ostoreskontranhoitaja, Merikaarto

Ahola, Mirja-Liisa, järjestelmäasiantuntija, Seinäjoki

Ahonen, Seija Margit, kerrospalvelunhoitaja, Lahti

Ahra, Terttu Hanna Tuulikki, eläinvälittäjä, Kauhajoki

Ahtonen, Irja Anneli, hätäkeskuspäivystäjä, Iisalmi

Ahvenainen, Arja Aila Alisa, toimistosihteeri, Orimattila

Ainasoja, Joonas Jeremias, maanviljelijä, Nivala

Ainasoja, Veikko, maanviljelijä, Nivala

Airaksinen, Irma Liisa, sanomalehdenjakaja, Kiuruvesi

Airola, Agnes Annikki, filosofian maisteri, Järvenpää

Ala-Aho, Kari Kalervo, vanhempi konstaapeli, Oulu

Ala-Aho, Marja Kyllikki, ompelija, Jalasjärvi

Ala-Fossi, Helena Inkeri, toimistosihteeri, Ilmajoki

Alajärvi, Alli Marjatta, asiakassihteeri, Sodankylä

Ala-Outinen, Helga Annikki, perheenemäntä, Turku

Alardt, Taina Kaarina, toimistosihteeri, Oulu

Alatalo, Antti Juhani, vanhempi konstaapeli, Hamina

Alatalo, Väinö Johannes, veneseppä, Muonio

Alho, Onni Oskari, autoilija, Punkalaidun

Ali-Junnila, Uuno Johannes, maanviljelijä, Tarvasjoki

Alikirri, Matti Juhani, salaojaurakoitsija, Lieto

Almi, Marja Liisa, asiakassihteeri, Raisio

Andersson, Helena Maria, emäntä-siivooja, Emäsalo

Antikainen, Pirjo Riitta, sijoitusneuvoja, Kuopio

Antila, Sirkka-Liisa Marjatta, emäntä, Tampere

Antila, Teppo Oiva Niilo, vanhempi konstaapeli, Kangasala

Anttila, Anne, erikoistyövoimaneuvoja, Raahe

Anttila, Raisa Marketta, toimistosihteeri, Lempäälä

Anttila, Seppo Pauli, vanhempi konstaapeli, Kirkkonummi

Anttonen, Jorma Olavi, hydrauliikka-asentaja, Lappeenranta

Anttonen, Vilho, puutavaraliikemies, Parikkala

Arhippainen, Heikki Antero, sähköasentaja, Turku

Arminen, Ilmari, rakennusmies, Tarvasjoki

Aro, Marjatta Suoma, myyjä, Ilmajoki

Arola, Elvi Ester, emäntä, Korpilahti

Arousva, Terttu Tellervo, myymäläkassanhoitaja, Pori

Arpiainen, Maija-Liisa, meijeristi, Riihimäki

Artomaa, Tuula Marja-Liisa, verosihteeri, Pori

Artoma-Inki, Anitta Irmeli, toimistosihteeri, Lahti

Arvelin, Ulla Marjatta, assistentti, Espoo

Asanti-Aalto, Ritva Mirjam, toimistosihteeri, Turku

Asikainen, Benita Alice, byråsekreterare, Åbo

Asikainen, Sulo Toivo, autoilija, Varkaus

Askola, Eija Tellervo, suunnittelija, Helsinki

Askonen, Kari Tapio, vartija, Lappeenranta

Astikainen, Anne Helena, marketpäällikkö, Helsinki

Asuinmaa, Eeva-Liisa Helena, toimistonhoitaja, Evijärvi

Autio, Arja Liisa Kyllikki, asiakasneuvoja, Seinäjoki

Autti, Kaarina Tuulikki, perhepäivähoitaja, Pello

Beijar, Sven Gösta, timmerman, Korsholm

Berlin, Henry Daniel, paloesimies, Loviisa

Bildo, Veijo Ilmari, panostaja, Liminka

Björklund, Viking Vilhelm, sjökapten, Mariehamn

Björn, Bruno Kenneth, montör, Pedersöre

Blomqvist, Kristina Margareta, myyntivirkailija, Jakobstad

Blomqvist, Raili Maria, assistentti, Vantaa

Bragge, Ritva Marketta, myyntivirkailija, Ii

Brandt, Jouni Jaakko, veturinkuljettaja, Haapajärvi

Brygger, Carola Ingegerd, assistentti, Porvoo

Ce'der, Mirva Elina, tutkimusmestari, Jokioinen

Cederström, Tiina Helena, toiminnanjohtaja, Savonlinna

Collanus, Eva Iris, toimistosihteeri, Nummi-Pusula

Collin, Simo Antero, vahtimestari, Seinäjoki

Corander, Kirsi-Marjukka Hannele, tietopalveluneuvoja, Inkoo

Dahl, Elis Arvid, jordbrukare, Korsholm

Danielsson, Peter Ove, luotsikutterinhoitaja, Nagu

Danielsson, Ralf Hjalmar, luotsikutterinhoitaja, Nagu

Eerikäinen-Kuokkanen, Hilpi Helena, tutkintasihteeri, Vihti

Eilo, Sauli Esa, palomestari, Laihia

Ek, Frans Einari, maanviljelijä, Vihanti

Ek, Nils Göran, företagare, Strömfors

Eklund, Bengt Axel, tarjouslaskija, Turku

Eklund, Jack Engelbert, överbrandman, Borgå

Ekman, Erik, småbrukare, Kyrkslätt

Ekman, Marja-Leena, järjestelmäasiantuntija, Helsinki

Ek-Marjamäki, Teija Maria, palvelupäällikkö, Loimaa

Elgbacka, Marja Leena, taloussihteeri, Helsinki

Eloranta, Tuje Liisa, työvoimaneuvoja, Hyvinkää

Enqvist, Arja Helena, osastosihteeri, Jakari

Erkkilä, Harri Juhani, tutkimusmestari, Rovaniemi

Ervasti, Reijo Jaakko, varikkopäällikkö, Oulunsalo

Eräjoki, Eeva-Liisa, osastosihteeri, Helsinki

Erälähde, Ismo Otto, autonkuljettaja, Helsinki

Eskelin, Inger Margareta, bankfunktionär, Helsingfors

Eskelinen, Seppo Antero, rataesimies, Iisalmi

Eskola, Eija Anneli, vakuutusvirkailija, Lempäälä

Eskola, Marjo Kaisa, vanhempi rikoskonstaapeli, Järvenpää

Etelämäki, Marjo Helene, toimistosihteeri, Pori

Fagerudd, Glenn Hardy, luotsikutterinhoitaja, Larsmo

Filppula, Ritva Anneli, vanhempi rikoskonstaapeli, Eura

Flinkkilä, Mirjami Katariina, kotiäiti, Tampere

Flinkman, Teuvo Ilmari, linja-autonkuljettaja, Kitee

Forsbacka, Kerttu Maria, suurtalousemäntä, Turku

Forss, Kaj-Erik, inköpsförman, Oravais

Forssell, Arja Sisko Hellevi, sihteeri, Vantaa

Forsström, Tuija Anneli, toimistosihteeri, Vantaa

Fransman, Karl Birger, chaufför, Borgå

Fransman, Nils Isidor, svetsare, Sibbo

Fronden, Harry Christian Birgersson, ostoesimies, Porvoo

Gaiani, Eija Anneli, osastosihteeri, Mäntsälä

Graevenitz von, Irene, Finlands UNICEF-förenings frivilligarbetare, Helsingfors

Granholm, Berndt Ingmar, politices magister, Pargas

Groth, Marjo Sinikka, laskentasihteeri, Turku

Grön, Jouko Tapani Johannes, vesihuoltoinsinööri, Loimaa

Grönmark, Lasse Antero, luotsikutterinhoitaja, Pori

Grönvall, Hans Ragnar, vaktmästare, Mariehamn

Gustafsson, Sirkka-Liisa, taloussihteeri, Joensuu

Haajanen, Urpo Pauli Juhani, konduktööri, Virtasalmi

Haanperä, Marita Kaarina, osastosihteeri, Loppi

Haapamäki, Marja Leena, yo-merkonomi, Rovaniemi

Haapanen, Esa Leonardo, apulaistarkastaja, Helsinki

Haapaniemi, Asta Helena, siivooja, Ylivieska

Haapaniemi, Kalle Olavi, rakennusmestari, Jyväskylä

Haapaniemi, Pekka Tapio, valssaaja, Raahe

Haapaniemi, Teuvo Kalevi, sähköasentaja, Kemi

Haapasalo, Leena Tellervo, perushoitaja, Rauma

Haapsaari, Mauri Sakari, suodinaseman hoitaja, Köyliö

Haapsaari-Harkko, Tuula Marjatta, hätäkeskuspäivystäjä, Kotka

Haarala, Riitta Kaarina, apulaisverosihteeri, Forssa

Haaranen, Ella Marjatta, tutkimussihteeri, Helsinki

Haatainen, Anja Kaarina, maatilan emäntä, Iisalmi

Haatainen, Eila Kaarina, toimistosihteeri, Vantaa

Haatainen, Pekka Aapeli, mielenterveyshoitaja, Mikkeli

Haataja, Raija Eriika, kaavavalmistelija, Rovaniemi

Haavisto, Lasse Olavi, operaattori, Pori

Haavisto, Pentti Sauli, vanhempi konstaapeli, Hämeenlinna

Haglund, Maija Tuulikki, toimihenkilö, Espoo

Haglund, Merja Kyllikki, kartanpiirtäjä, Helsinki

Hagström, Asta Birgitta, hätäkeskuspäivystäjä, Vasa

Hahto, Arto Uolevi, työnjohtaja, Vaasa

Haiko, Jaana Katariina, vartija, Järvenpää

Haimilahti, Tauno Armas, autonkuljettaja, Mikkeli

Hakakoski, Veikko Viljo Matias, veturinkuljettaja, Riihimäki

Hakala, Hilja Hilli Maria, työnjohtaja, Rovaniemi

Hakala, Irma Irmeli, myymäläpäällikkö, Mänttä

Hakala, Jarmo Tapio Juhani, after sales toimihenkilö, Vaasa

Hakala, Jyrki Sakari, vartija, Ylöjärvi

Hakala, Tapani, vanhempi rikoskonstaapeli, Kirkkonummi

Hakkarainen, Reijo Heikki Antero, asiakaspalvelupäällikkö, Kuopio

Hakkarainen, Sulo Emil, kirvesmies, Viitasaari

Hakkarainen, Tuomo Johannes, vanhempi konstaapeli, Lempäälä

Hakko, Helena, dokumentointisuunnittelija, Vaasa

Hakkola, Oiva Iisak, maanviljelijä, Jalasjärvi

Hakulinen, Arvo Olavi, maanviljelijä, Kitee

Hakulinen, Iina Marjatta, emäntä, Kitee

Hakulinen, Kauko Kalevi, maanviljelijä, Kitee

Hakulinen, Sulo, kirvesmies, Kitee

Halkola, Ritva Anneli, hätäkeskuspäivystäjä, Oulu

Halkosaari, Timo Tapani, vanhempi konstaapeli, Ilmajoki

Halla-aho, Irja Inkeri, salepäällikkö, Pihtipudas

Halla-aho, Olli Valto, vartija, Yläne

Halmetoja, Paula Annikki, palveluneuvoja, Oulu

Halonen, Niilo Olavi, maanviljelijä, Perniö

Halonen, Pentti Olavi, kansakoulun opettaja, Jyväskylä

Halonen, Uuno Erkki, maanviljelijä, Juuka

Hamama, Tuula-Marjatta, laborantti, Somero

Hannula, Mirja Orvokki, toimistosihteeri, Helsinki

Hannula, Vilho, maanviljelijä, Ylivieska

Hara, Irma Tellervo, valokuvalaborantti, Jyväskylä

Harala, Maija Oili Tuulikki, johdon assistentti, Tampere

Harjakari, Riitta Annikki, hoivatyöntekijä, Raisio

Harju, Alpo, metsäkoneyrittäjä, Savukoski

Harju, Ari Petri, jälkimarkkinointipäällikkö, Seinäjoki

Harju, Asta Helvi Maria, asiakaspalvelusihteeri, Seinäjoki

Harri, Matti Asko, työnjohtaja, Vantaa

Hartikainen, Marjatta Soile Sisko, ostolaskujen käsittelijä, Vantaa

Hartikainen, Paula Marjatta, tutkintasihteeri, Joutseno

Hassinen, Anna, emäntä, Kiihtelysvaara

Hatanpää, Pirjo Marita, pääkassanhoitaja, PoriI

Hauhia, Merja Riitta Anneli, osastosihteeri, Helsinki

Hautakorpi, Mikko, hitsaaja, Lempäälä

Hautala, Paula Helinä, osastosihteeri, Vantaa

Hautamäki, Alpo, ostoesimies, Lehtimäki

Havurinne, Sulo, metallimies, Kitee

Hed, Niina Marjut, puhelinkeskuksen hoitaja, Vantaa

Hedetniemi, Timo Olavi, vanhempi konstaapeli, Haapajärvi

Hedman, Eino Anselmi, metsuri, Joroinen

Heikel, Matti Anders, järjestelmäasiantuntija, Porvoo

Heikkilä, Anna Katariina, toimistosihteeri, Kolari

Heikkilä, Elisa Annikki, laborantti, Pöytyä

Heikkilä, Veli-Matti, palveluneuvoja, Hämeenlinna

Heikkinen, Hannu Tapani, tiemestari, Oulunsalo

Heikkinen, Jouko Pekka, konduktööri, Kuopio

Heikkinen, Pentti Juhani, korjaustarkastaja, Pieksämäki

Heikkinen, Pirjo Tellervo, asiakaspalvelusihteeri, Rovaniemi

Heikkonen, Aarre Tuomo Juhani, vanhempi konstaapeli, Tuusula

Heimonen, Jari Kustaa, kehitysinsinööri, Mustasaari

Heinaro, Orvokki, toimistoapulainen, Turku

Heino, Aino Kyllikki, tuoteryhmänhoitaja, Vanha-Ulvila

Heino, Helmi Anita, työvoimaneuvoja, Valtimo

Heino, Hilkka Aili Irene, lastenhoitaja, Turku

Heino, Tauno, toimitusjohtaja, Lahti

Heinola, Kai Antero, vanhempi konstaapeli, Turku

Heinonen, Erkki Tapani, junamies, Lahti

Heinonen, Hilkka Annikki, postityöntekijä, Kiuruvesi

Heinonen, Irmeli Henna Helena, elektroniikkatyöntekijä, Halikko

Heinonen, Kaisa Helinä Elisabeth, apulaistutkija, Helsinki

Heinonen, Pirkko Maria, palveluneuvoja, Hämeenlinna

Heiska, Lauri Johannes, maanviljelijä, Nivala

Heiskanen, Jouko Aatos Aatami, hienomekaanikko, Espoo

Heiskanen, Laila, postityöntekijä, Sonkajärvi

Helenius, Harri Pekka, kuivatuskoneen hoitaja, Kotka

Henriksson, John Emil, diplomekonom, Helsingfors

Henttonen, Mikko Juhani, apulaisverosihteeri, Elimäki

Hernesaho, Tauno Ilmari, osastotyönjohtaja, Anjalankoski

Herranen, Aune Kyllikki, sanomalehdenjakaja, Kiuruvesi

Hienonen, Aila Kyllikki, luotto- ja tietopalvelusihteeri, Vantaa

Hietanen, Anita Tuula Sinikka, tarjousassistentti, Jyväskylä

Hietanen, Pirjo Marjatta, toimistosihteeri, Forssa

Hietanen, Teuvo Olavi, työmestari, Ikaalinen

Hietaranta, Helli Kaarina, toimistosihteeri, Helsinki

Hietikko, Risto Emerik, maanviljelijä, Jalasjärvi

Hiiri, Taina Marjatta, toimistosihteeri, Ikaalinen

Hilde'n, Timo Eetu, projektipäällikkö, Tikkakoski

Hiltunen, Aino Ellen Maria, pääkirjanpitäjä, Mäntyharju

Hiltunen, Seppo Kalevi, konduktööri, Siilinjärvi

Himanka, Sirkka-Liisa, tutkimussihteeri, Kolari

Hindersson, Lisbeth Margaretha, gruppansvarig, Ingå

Hindström, Georg Harald Rickard, tekniker, Helsingfors

Hinkkanen, Sirpa Marita, terveyskeskusavustaja, Parikkala

Hirn-Repo, Pirkko Lea Johanna, tarkastaja, Helsinki

Hirvelä, Maria Rakel, emäntä, Ylivieska

Hirvonen, Aarne Einari, autoilija, Varkaus

Hirvonen, Raisa, emäntä, Juuka

Hissa, Armas Aukusti, kirvesmies, Nivala

Hoffre'n, Raimo Kalevi, lääkintävahtimestari, Maaninka

Hokkanen, Mirja Marjatta, laborantti, Mellilä

Holck, Airi Annikki, toimistosihteeri, Savonlinna

Holck, Leena Ilona, fysioterapeutti, Muonio

Holm, Kaarlo Kalevi, metsäkoneyrittäjä, Kinnula

Holm, Panu Fredrik, ostoesimies, Akaa

Holmberg, Rut, kontorist, Kyrkslätt

Holmström, Elna Else Margareta, porslinsdekoratör, Karis

Holopainen, Pentti Juhani, vanhempi konstaapeli, Joroinen

Holtinkoski, Risto Ilmari, prosessinhoitaja, Oulu

Hongisto, Heikki Veli, veturiasentaja, Pirkkala

Honkala, Timo Uolevi, kaukokäyttöteknikko, Rovaniemi

Honkanen, Eeva Sirkka, maanviljelijän vaimo, Somero

Honkavaara, Vilho Gabriel, maanviljelijä, Jalasjärvi

Honkola, Yrjö Antero, lentokonemekaanikko, Vantaa

Hovi, Ulla Eija Helena, laborantti, Rauma

Huhtala, Matti Antero, tuotantosuunnittelija, Lapua

Huhtamo, Esko Pentti Juhani, autonkuljettaja, Järvenpää

Huhtanen, Rita Margit Johanna, myyjä, Turku

Hujanen, Pauli Pekka Juhani, vapaa-ajanohjaaja, Maaninka

Hukkanen, Esko Aleksi, mittausteknikko, Ikaalinen

Humaljoki, Raili Birgit, suunnittelija, Espoo

Hurskainen, Reino Eevert, maanviljelijä, Kitee

Hurskainen, Terttu Sinikka, asiakassihteeri, Vantaa

Huru, Ari Eerik, metsätalousteknikko, Inari

Huttunen, Aulis Evald, palomies, Varkaus

Huttunen, Ester Helena, emäntä, Ylivieska

Huttunen, Jorma Juhani, vanhempi rikoskonstaapeli, Mikkeli

Huttunen, Seija Eeva Liisa, osastosihteeri, Vantaa

Huuhka, Kaija, emäntä, Kitee

Huumo, Sirpa Anneli, lääkintävoimistelija, Espoo

Huuska, Seija Tuulikki, fysioterapeutti, Jyväskylä

Huuska, Tapio Erik, osastomestari, Kemi

Huuskonen, Pentti Kalevi, hitsaaja, Suonenjoki

Hyden, Ralf Åke, produktionstekniker, Vasa

Hynni, Kirsti Helinä, toimistosihteeri, Juupajoki

Hyppönen, Maritta Anneli, johdon sihteeri, Loppi

Hytti, Ulla, tutkimuspäällikkö, Turku

Hytönen, Stiina Ritva Kristiina, toimistosihteeri, Helsinki

Hyvärinen, Eino Johannes, kuljetuspäällikkö, Varkaus

Hyvärinen, Olavi Antti, sähköasentaja, Naantali

Hyvärinen, Raija Helinä, liikunnanohjaaja, Kiuruvesi

Hyvönen, Aila Sisko Inkeri, controller, Kuopio

Hyyppä, Väinö Eemil, maanviljelijä, Nivala

Hyyrönmäki, Esko, koneasentaja, Kokkola

Hyörtti, Usko Kalevi, verstaspäällikkö, Ulvila

Hägen, Kerstin Mari-Ann, personalsekreterare, Malax

Häkkinen, Pentti Juhani, koulusuunnittelija, Lappeenranta

Häkkinen, Ritva Hellevi, ravitsemistyöntekijä, Outokumpu

Häkämies, Heikki Johannes, atk-tukihenkilö, Lahti

Hälinen, Tauno Eliel, metsätyömies, Lahti

Hällfors, Kaarina Irmeli, ruokamestari, Kerava

Hämäläinen, Kirsi-Marja Marita, hätäkeskuspäivystäjä, Jyväskylän mlk

Hämäläinen, Lauri Armas, maanviljelijä, Viitasaari

Hämäläinen, Marja-Riitta, toimistosihteeri, Hämeenlinna

Hänninen, Eila Pellervo, myyjä, Lahti

Hänninen, Pirkko Annikki, toimistosihteeri, Kotka

Hänninen, Raija Marketta, henkilöstösihteeri, Kuopio

Hänninen, Viljo, maanviljelijä, Mikkeli

Härkönen, Riitta Irmeli, osastosihteeri, Turku

Häyrinen, Leo Olavi, työnjohtaja, Mikkeli

Högnabba, Ralf Folke Mathias, montör, Pedersöre

Ihalainen, Taina Maria, osastonhoitaja, Pihtipudas

Ihamäki, Seija Hannele, johdon assistentti, Perttula

Ihatsu-Herranen, Lea Kaarina, avustava ulosottomies, Iisalmi

Iholin, Aila Kaarina, toimistosihteeri, Helsinki

Iivari, Arvi, maalari, Virolahti

Ikonen, Heikki Mikael, työnjohtaja, Vantaa

Ikonen, Kaarlo, maanviljelijä, Kitee

Ikäheimonen, Ulla-maija, tutkintasihteeri, Sipoo

Ilmarinen, Arvo Aulis, arkistonhoitaja, Helsinki

Ilmonen, Lea Sinikka, diakonissa, Liminka

Ilmonen, Ritva Orvokki, asiakassihteeri, Vantaa

Ilomäki, Mauri Samuel, tuotantovastaava, Kurikka

Iman, Kauko Armas, työnjohtaja, Jyväskylän mlk

Imberg, Airi Sirpa Sanelma, osastosihteeri, Helsinki

Inna, Timo Olavi, varastotyöntekijä, Jyväskylä

Invenius, Riitta Maila Kyllikki, toimistosihteeri, Kontiolahti

Iso-Ahola, Aaro Matti, maanviljelijä, Saarijärvi

Issabeigloo, Annikki Maria, osastosihteeri, Espoo

Issakainen, Simo, varastomies, Kitee

Issakoff, Simo, maanviljelijä, Jalasjärvi

Itäranta, Mari Marja-Liisa, viestintä- ja markkinointipäällikkö, Laukaa

Jaakkola, Siv Yrsa Wivian, vanhempi konstaapeli, Helsinki

Jaakola, Aune, emäntä, Vihanti

Jaatinen, Raija Helena, kanslisti, Liperi

Jaatinen, Raimo Hermanni, varastonhoitaja, Joensuu

Jakonen, Raija Sinikka, kodinhoitaja, Laitila

Jalasjoki, Hertta Marja Liisa, tarkastaja, Tammela

Jalkanen, Heikki, hammaslääkäri, Saarijärvi

Jalkanen, Marja-Leena, tutkimusmestari, Suonenjoki

Jalonen, Toivo Alarik, maanviljelijä, Laitila

Janhonen, Mauri Kalervo, vanhempi rikoskonstaapeli, Siilinjärvi

Jarvansalo, Matti Antero, vartija, Turku

Jauhola, Toivo Kalervo, rakennusmestari, Hämeenlinna

Jelonen, Mikko, raidemies, Viitasaari

Jernström, Anita Margaretha, bankfunktionär, Helsingfors

Johansson, Arja Johanna, kirjanpitäjä, Pori

Johansson, Terttu, ostaja, Espoo

Jokela, Esko Fredrik, kauppias, Toholampi

Jokela, Martti Ilmari, kunnossapitäjä, Espoo

Joki-Korpela, Martti Sakari, laitosvalvoja, Kannus

Jokinen, Anne Saara Marjatta, kirjanpitäjä, Kuhmalahti

Jokinen, Mirja Hannele, toimistosihteeri, Hamina

Jolkkonen, Seppo Johannes, urheilutoimittaja, Porvoo

Jormanainen, Satu Katriina, toimistosihteeri, Helsinki

Juhola, Marko Juhani, vanhempi konstaapeli, Mäntsälä

Julkunen, Arja Leila, työvoimaneuvoja, Juankoski

Jumppanen, Erkki, työnjohtaja, Kitee

Jumppanen, Maire Inkeri, tarkastussihteeri, Helsinki

Junno, Markku Tapio, vanhempi konstaapeli, Espoo

Juntunen, Kari Heikki Tapani, aikataulutoimittaja, Espoo

Juntunen, Pirjo Eija Tellervo, erikoistyövoimaneuvoja, Nurmes

Jussila, Annikki, vanhustenohjaaja, Kankaanpää

Jussila, Arto Ilmari, salaojaurakoitsija, Laihia

Jutila, Tauno Matias, palvelupäällikkö, Pori

Juutistenaho, Aarne Einari, paperikoneen hoitaja, Lappeenranta

Juvonen, Jukka Erkki Sakari, haastemies, Vantaa

Jylhä, Aake Kalevi, maanviljelijä, Toholampi

Jyrkänne, Jorma Kalevi, turvalaiteasentaja, Kouvola

Jämsä, Olli Matias, maanviljelijä, Toholampi

Jäppinen, Mauri Kalervo, putkimies, Pirkkala

Järveläinen, Oiva, maanviljelijä, Somero

Järvenkylä, Sulo, maanviljelijä, Virolahti

Järvenpää, Reima Ensio, vanhempi konstaapeli, Tammela

Järvi, Erkki Heikki Sakari, huoltosuunnittelija, Helsinki

Järvi-Laturi, Hilkka Marjatta, rahoitusasiantuntija, Seinäjoki

Järvinen, Leena Maria, toimistosihteeri, Helsinki

Järvinen, Martti, varastonhoitaja, Pälkäne

Järvinen, Soile Kristiina, palkanlaskija, Espoo

Järvisalo, Irma Sisko, myyntineuvoja, Vantaa

Jäämaa, Leena Tellervo, osastosihteeri, Helsinki

Jääskeläinen, Anna Liisa, suksityöntekijä, Kitee

Jääskeläinen, Anneli Marja, julkaisupäällikkö, Espoo

Jääskeläinen, Ilkka Tapio, virastomestari, Espoo

Jääskeläinen, Olavi, varastomies, Kitee

Kaarela, Juhani Henrikki, luotsikutterinhoitaja, Raahe

Kaarla, Marja-Leena, ostaja, Lahti

Kaarlenkaski, Aimo Johannes, maanviljelijä, Nivala

Kaarna, Sisko Helena, rekisterisihteeri, Mikkeli

Kaartinen, Veikko Antero, vanhempi konstaapeli, Ylistaro

Kaasinen, Seppo Olavi, pyöräkertasorvaaja, Pieksämäki

Kahilainen, Ritva Anneli, maksuliikeneuvoja, Jyväskylän mlk

Kahlos, Annikki Kaarina, vientidokumentoija, Kemi

Kaikkonen, Pentti Aukusti, vartija, Pyhäselkä

Kailio, Martti Eerik, konduktööri, Vainikkala

Kainulainen, Mauri Armas, maanviljelijä, Kivijärvi

Kainulainen, Pirjo Sisko Anita, pääkirjanpitäjä, Espoo

Kaitajärvi, Sirke Hannele, toimistosihteeri, Helsinki

Kaittovuori, Ari Olavi, virastomestari, Helsinki

Kajakoski, Ulla Riitta, tuotevalmistaja, Jyväskylä mlk

Kajan, Antti Tapio, vanhempi konstaapeli, Karttula

Kakko, Marjatta Helinä, asiakassihteeri, Nousiainen

Kakkuri, Sirkka Tuulikki, virastosihteeri, Vaasa

Kaleva, Elli Marjatta, toimistosihteeri, Ii

Kallinen, Juha Ilkka, autonkuljettaja, Espoo

Kallio, Aki Tapio, vanhempi konstaapeli, Kokkola

Kallio, Aura Rakel, yrittäjä, Raahe

Kallio, Inger Marianne, undersökningssekreterare, Vasa

Kallio, Jukka Kimmo Tapio, vanhempi konstaapeli, Järvenpää

Kallio, Pirjo Marja-Leena, toimistosihteeri, Helsinki

Kallio, Timo Antero, vanhempi konstaapeli, Kangasala

Kalliokoski, Aili Annikki, vastaava emäntä, Perho

Kalliokoski, Eija Marketta, toimistosihteeri, Kokkola

Kalliomäki, Leena Sisko, tilastonlaatija, Helsinki

Kallioniemi, Sirkka Liisa, sihteeri, Kuusamo

Kamlin, Jan Peter, hätäkeskuspäivystäjä, Kristinestad

Kananen, Arvo Albert, pankinjohtaja, Viitasaari

Kangas, Airi Margaretta, toimistosihteeri, Helsinki

Kangas, Pentti Mikael, maanviljelijä, Nivala

Kangas, Ritva Anneli, toimitusvalmistelija, Oulu

Kangasniemi, Jari Aarno Olavi, tutkimusavustaja, Oulu

Kangasniemi, Johanna Maria, osastosihteeri, Helsinki

Kangosjärvi, Hille Ernesti, metsuri, Muonio

Kangosjärvi, Matti Aleksander, työkoneenkuljettaja, Muonio

Kankaanpää, Niilo Johannes, maanviljelijä, Jalasjärvi

Kankainen, Elina, rekisterisihteeri, Jyväskylä

Kannala, Sinikka Anja Annikki, verosihteeri, Vantaa

Kantokoski, Sinikka Irmeli, toimistosihteeri, Helsinki

Karalahti, Aino Ilona, osastonsihteeri, Helsinki

Karasavvidis, Saija Birgitta, toimistosihteeri, Nokia

Kareisto, Pentti Johannes, korjaamopäällikkö, Rovaniemi

Karhila, Matti Veli, ylikonemestari, Ulvila

Karhu, Lasse Olavi, kenttämestari, Rauma

Karhu, Marjo-Riitta, avustaja, Helsinki

Karimäki, Päivi Helena, toimistosihteeri, Tampere

Kariniemi, Hannu Jorma, menetelmäsuunnittelija, Ylivieska

Kariniemi, Jaakko Sakari, metsätalousteknikko, Kaarina

Karismo, Eija Hillevi, hallintosihteeri, Kemi

Karjalainen, Erkki Kalevi, vanhempi suunnittelija, Lappeenranta

Karlsson, Leif Harry, palomies, Porvoo

Karlsson, Rainer, työnjohtaja, Eurajoki

Karlsson, Rea Christel Marita, kundansvarig, Sibbo

Karppinen, Merja Anneli, virastosihteeri, Vaala

Karppinen, Vuokko Hannele, toimistosihteeri, Sodankylä

Karsikas, Tuija Margit, osastosihteeri, Jyväskylä

Karttunen, Pentti August, maanviljelijä, Vihanti

Karvonen, Ulla Anneli, kodinhoitaja, Hämeenlinna

Kataikko, Veikko, osastomestari, Hamina

Kataja, Janne Olavi, vanhempi konstaapeli, Loppi

Katajamäki, Tuija Kristiina, rekisterisihteeri, Turku

Katajisto, Sirkka-Liisa, myymäläpäällikkö, Seinäjoki

Kattainen, Marjatta Elisabeth, vartija, Iisalmi

Kattelus, Kaarlo Juho, kunnostustyöntekijä, Tohmajärvi

Kattelus, Lauri Juhani, rakennusinsinööri, Ylihärmä

Kauppinen, Jouko Tapani, jyrsijä, Jyväskylä

Kauppinen, Toivo Valdemar, maanviljelijä, Viitasaari

Keihäs, Erkki Antero, ostoesimies, Kangasala

Keisu, Tapani Matti Aatos, autonasentaja, Hämeenlinna

Kekki, Tarja Annikki, hätäkeskuspäivystäjä, Lappeenranta

Kekkonen, Pirkko Kyllikki, toimistosihteeri, Riihimäki

Kelhä, Terttu, myyntineuvottelija, Kiiminki

Kelottijärvi, Juhani Valter, maanviljelijä, Enontekiö

Kemppainen, Veli-Pekka, mielisairaanhoitaja, Kuopio

Kerttula, Olavi Johannes, maanviljelijä, Toholampi

Keränen, Yrjö Juhani, prosessimies, Lieksa

Keskitalo, Sointu Soilikki, palkanlaskija, Mynämäki

Keskustalo, Eino Adrian, maanviljelijä, Saarijärvi

Kesseli, Valto Armas, työnjohtaja, Jyväskylä

Kestilä, Riitta Aulikki, työvoimaneuvoja, Liminka

Kettunen, Anne Marjut, työvoimaneuvoja, Leppävirta

Kettunen, Kaija Anneli, toimistosihteeri, Joensuu

Kiiskinen, Pirjo Anneli, maitotilaneuvoja, Lieksa

Kiiskinen, Tuula Anneli, toimistosihteeri, Varkaus

Kilpeläinen, Eija Kyllikki, erikoistyövoimaneuvoja, Nurmes

Kimpimäki, Sisko Elina, palkkasihteeri, Nurmo

Kinnunen, Matti Antero, käynninvarmistaja, Äänekoski

Kinnunen, Mikko Tapani, vanhempi konstaapeli, Nurmijärvi

Kinnunen, Osmo, linja-asentaja, Renko

Kinnunen, Ossi Esaias, kunnanrakennusmestari, Kinnula

Kinnunen, Pirkko Annikki, taloushallinnon asiantuntija, Vihti

Kinnunen, Raija Ilona, osastosihteeri, Liperi

Kinnunen, Raili Inkeri, toimistonhoitaja, Kinnula

Kirjavainen, Helena Hannele, johdon assistentti, Espoo

Kirjonen, Maija Hulda Maria, yksityisyrittäjä, Helsinki

Kiuru, Leena Edit, salepäällikkö, Köyliö

Kivelä, Sirkka-Leena, osastosihteeri, Sodankylä

Kiviahde, Lauri Johannes, toimitusjohtaja, Nivala

Kiviharju, Roni Christer, atk-suunnittelija, Helsinki

Kivikangas, Marja Liisa, erikoistyövoimaneuvoja, Oulu

Kivimäki, Antto Set, maanviljelijä, Tarvasjoki

Kivimäki, Marja Lea Maritta, tietopalvelusuunnittelija, Helsinki

Kivimäki, Pirjo Tuulikki, toimistosihteeri, Kankaanpää

Kivinen, Mika Juhani, kokousavustaja, Järvenpää

Kiviniemi, Heikki Juha Tapio, kuljetusjärjestelijä, Luhanka

Kivioja, Arvi Daniel, maanviljelijä, Nivala

Kivioja, Veikko, vastaava kuljetusesimies, Hämeenkyrö

Kivioja, Veikko Matias, maanviljelijä, Vihanti

Kivistö, Mikko, asentaja, Tampere

Kivistö, Tarja Marjanne, taloussihteeri, Vaasa

Knuutinen, Leila Kyllikki, apulaisverosihteeri, Siilinjärvi

Kohal, Eino Olavi, metsätalousinsinööri, Kannus

Kohanevic, Hanna Marjut, osastosihteeri, Espoo

Koho, Yrjö Simeon, suunnittelija, Heinola

Kohonen, Ritva Ellen, palveluneuvoja, Savitaipale

Koivisto, Tuula Annikki, työvoimaneuvoja, Uurainen

Koivula, Paula Helena, osastonhoitaja, Urjala

Koivula, Pekka Ilmari, työvoimaneuvoja, Hyvinkää

Koivula, Pirjo Ulla-Maija, vanhempi konstaapeli, Vantaa

Koivusipilä, Jukka Emmanuel, metsätalousesimies, Kuusamo

Kojo, Martti Alarik, veturinkuljettaja, Riihimäki

Kokko, Timo Olavi, liikkeenjohdon neuvoja, Oulu

Kokkonen, Heimo Tapio, luotsikutterinhoitaja, Savonlinna

Kokkonen, Raili Sinikka, korvauskäsittelijä, Espoo

Kolehmainen, Seppo Ensio, paloesimies, Kirkkonummi

Koljonen, Olli Edvard, maanviljelijä, Viitasaari

Kolppo, Reijo Kalervo, kuorma-autonkuljettaja, Kouvola

Komulainen, Ansa Eliisa, osastosihteeri, Espoo

Konola, Antti Juhani, verkostotyöntekijä, Raahe

Kontturi, Reino Erkki, maanviljelijä, Eno

Koponen, Arto Auvo, vanhempi konstaapeli, Helsinki

Koponen, Mauno Vilho, konduktööri, Kuopio

Koppila, Ritva Marjatta, myyjä, Lohja

Korhonen, Aija Marketta, osastosihteeri, Kuopio

Korhonen, Ilmari Ensio, toimitusjohtaja, Siilinjärvi

Korhonen, Jouni Pellervo, kenttäpäällikkö, Turku

Korhonen, Ritva Maria, virikeohjaaja, Nummi-Pusula

Korhonen, Soili Marketta, erikoistyövoimaneuvoja, Kuusamo

Korkala, Maria-Leena, myyntiassistentti, Vantaa

Korkea-aho, Pirkko Hannele, laboratorionhoitaja, Helsinki

Korkealaakso, Irene Kaarina, kirjanpitäjä, Ylistaro

Korpela, Vesa Jussi Rafael, palomies, Isokyrö

Korpelainen, Lauri, kuorma-autoilija, Kontiolahti

Korpi, Raija Anna Liisa, hätäkeskuspäivystäjä, Kotka

Korpi, Terttu Marjatta, vartija, Helsinki

Korpivuoma, Seppo Tapio, vanhempi konstaapeli, Kuhmo

Korpunen, Eila, johdon sihteeri, Vantaa

Kortekallio, Anna-Liisa, työvoimaneuvoja, Jyväskylä

Kortelainen, Heikki Juhani, linjaesimies, Jyväskylän mlk

Kortemaa, Ari Juhani, ostoesimies, Orivesi

Korvela, Riitta Maarit, tukisihteeri, Ylivieska

Korventausta, Tarmo, levyseppä, Pori

Koskela, Toini Tellervo, emäntä, Virolahti

Koskela, Veijo Juhani, tuotantotyöntekijä, Pori

Koskimaa, Veli Antero, vanhempi konstaapeli, Asikkala

Koskinen, Anna-Liisa, ompelija, Raisio

Koskinen, Anne Eija Elisabet, palkanlaskija, Mynämäki

Koskinen, Jukka Samuli, teknikko, Pori

Koskinen, Marja Helena, palkanlaskija, Kuopio

Koskinen, Marja Sinikka, toimistosihteeri, Kuopio

Koskinen, Ville, metsuri, Viitasaari

Koso, Eino, maanviljelijä, Virolahti

Kosonen, Marjukka Marja Riitta, toimistosihteeri, Ruokolahti

Kosonen, Raili Marketta, kaavavalmistelija, Rovaniemi

Kossila, Mervi Helena, tietopalvelusihteeri, Helsinki

Kostamo, Arvo Ilmari, maanviljelijä, Kitee

Kostamo, Hilkka Vuokko, emäntä, Kitee

Kostamo, Tauno, maanviljelijä, Kitee

Kostiainen, Tarja Maria, kustannuslaskija, Lappeenranta

Kosunen, Timo Juhani, hitsaaja, Imatra

Kotajärvi, Irma Marjatta, toimistosihteeri, Oulu

Kotila, Velu Valtter, yrittäjä, Vihanti

Kotoaro, Armi Anneli, projektisihteeri, Vantaa

Kotonen, Outi Päivikki, osastosihteeri, Espoo

Kouhia, Kauko Frans, koneteknikko, Jyväskylä

Kouvalainen, Raili Orvokki, tilastonlaatija, Sipoo

Kraft, Elvi Tuulikki, päiväkotiapulainen, Urjala

Krohn, Oili Anna, tuottaja, Helsinki

Kronbäck, Maija Annikki, käytöntarkkailija, Kemi

Kuisma, Jarmo Veikko Antero, laitosmies, Hyvinkää

Kuismin, Christina Elisabeth, maksuliikeassistentti, Helsinki

Kuitunen, Kristiina, laboratoriomestari, Helsinki

Kuivala, Pirjo Anneli, laskentasihteeri, Ristiina

Kujala, Mirja Annikki, pankkivirkailija, Anjalankoski

Kujansuu, Jorma Antero, ostoesimies, Kankaanpää

Kukkonen, Seija Tuulikki, toimistosihteeri, Kuopio

Kukkonen, Senni, myyjä, Juuka

Kultanen, Tarja Hannele, virastosihteeri, Joutseno

Kumpulainen, Irja Hellevi, maitotilayritysneuvoja, Sonkajärvi

Kumpulainen, Tuula Anneli, myynnin assistentti, Klaukkala

Kunelius, Aila Irene, assistentti, Helsinki

Kuntsi, Matti Kauno Kalervo, laatuteknikko, Jyväskylä

Kuoppala, Toivo Jaakko, autonkuljettaja, Nivala

Kuosmanen, Raija Inkeri, kartastosihteeri, Oulu

Kuosmanen, Reino Ensio, maanviljelijä, Loppi

Kuparinen, Eero Ilmari, rikastamon hoitaja, Lappeenranta

Kupiainen, Greta Adele, husfru, Pojo

Kupiainen, Marja-Leena, suuhygienisti, Jyväskylän mlk

Kuronen, Erkki Juhani, mielisairaanhoitaja, Kuopio

Kurvinen, Pentti Olavi, osastontyönjohtaja, Anjalankoski

Kutvonen, Ulla Marketta, toimistosihteeri, Savonlinna

Kuusela, Pirkko Marjatta, Sales Coordinator, Dragor Tanska

Kuusisto, Ilmo Johannes, puuvastaava, Kankaanpää

Kuusisto, Martti Mikael, lannoitetuotannon asiantuntija, Uusikaupunki

Kuvaja, Terttu Kaarina, ravitsemistyöntekijä, Urjala

Kyle'n, Markku Tapio, rakennuttajainsinööri, Paimio

Kylmänen, Marja-Leena, pakkaaja, Jyväskylän mlk

Kylmänen, Seppo Eero Antero, vanhempi konstaapeli, Siilinjärvi

Kytömäki, Raimo Yrjö, tuotekehitysinsinööri, Vaasa

Kytönen, Paavo Johannes, kauppias, Jyväskylä

Kyyhkynen, Keijo Tapio, konduktööri, Kerava

Käenmäki, Anneli Marjatta, laboratoriomestari, Parkano

Kähkönen, Matti Olavi, vuorotyönjohtaja, Tornio

Kähkönen, Tero Matti, vartija, Järvenpää

Kähö, Heikki Johannes, työteknikko, Helsinki

Käki, Lahja Maiju, kauppapuutarhuri, Nousiainen

Kärkkäinen, Hanna Kaisa Marketta, toimistosihteeri, Kiuruvesi

Kärkkäinen, Leena Marjatta, kirjanpitopäällikkö, Espoo

Kärkkäinen, Raija Marjatta, maanviljelijä, Pielavesi

Kärkkäinen, Sirkku Helena, toiminnanohjaaja, Rantasalmi

Kärkkäinen, Terttu Liisa, postityöntekijä, Kiuruvesi

Käyhkö, Eeva, osastosihteeri, Valkeala

Käyhkö, Reijo Tapio, luotsikutterinhoitaja, Savonlinna

Laakko, Kaisa Maarit, osastosihteeri, Rovaniemi

Laakso, Veli-Matti Artur, paloesimies, Lohja

Laaksonen, Aija Maria, tilastonlaatija, Helsinki

Laaksonen, Seija Tuulikki, lastenohjaaja, Eurajoki

Laaksonen, Timo Juhani, vanhempi konstaapeli, Paimio

Laari, Sirpa Hannele, kuntohoitaja, Kouvola

Laatikainen, Matti Olavi, mittamies, Muonio

Lagman, Mervi Johanna, apulaiskamreeri, Helsinki

Lahenne, Taimi Mirjam, kotiäiti, Kitee

Lahikainen, Erkki Keijo Tapani, vanhempi konstaapeli, Paimio

Lahti, Leena Anneli, kanslisti, Kuhmoinen

Lahti, Markku Olavi Henrik, levyseppä, Pori

Lahti, Niilo Johannes, kauppias, Jalasjärvi

Lahtinen, Minna Eeva Maria, toimistosihteeri, Turku

Lahtinen, Ritva Marjatta, toimistosihteeri, Rovaniemi

Laine, Aili Maria, keittäjä, Somero

Laine, Markku Antero, vartija, Kaarina

Laine, Matti Sakari, tietoliikenneasentaja, Hyvinkää

Laine, Pauli Sakari, tuotepakkaaja, Riihimäki

Laine, Raimo Juhani, laitosmies, Kuusankoski

Laine, Sisko Annikki, myymäläkassanhoitaja, Huittinen

Lainimo, Risto Juhani, tuotannonohjaaja, Laihia

Lainio, Tauno, tehdastyöläinen, Kuusankoski

Laitala, Merja Kaarina, toimistosihteeri, Tuusula

Laitila, Eero Mikael, maanviljelijä, Jalasjärvi

Laitinen, Eija Hannele, ostaja, Helsinki

Laitinen, Toivo Johannes, Market-päällikkö, Salo

Laitsaari, Kerttu Marjatta, nuoriso-ohjaaja, Mikkeli

Lajunen, Riitta Anna-Maria, lomasihteeri, Kerimäki

Lammi, Raija, myyjä, Pori

Lamminen, Esko Einari, maanviljelijä, Ulvila

Lamminen, Sirkka-Liisa, osastosihteeri, Tampere

Lamminmäki, Kirsti Kaarina, myymäläpäällikkö, Ähtäri

Lamminpelto, Riitta Tuulikki, toimistosihteeri, Lohja

Lampela, Helge Ilmari, hitsaustyönjohtaja, Rauma

Lang, Jörgen Eric Christer, ledande brandinspektör, Vasa

Lang, Maritta, palveluesimies, Helsinki

Lappalainen, Erkki Juhani, vastaava vahtimestari, Helsinki

Lappalainen, Risto Jorma Ensio, konduktööri, Kuopio

Lassila, Arja Tuulikki, kuntoutussihteeri, Uusikaupunki

Latvala, Pekka Matti, linjapäällikkö, Ilmajoki

Laukkarinen, Martti Paavo Juha, sähköasentaja, Lemi

Laulajainen, Arja Liisa, toimistosihteeri, Liminka

Laure'n, Arto Jarmo Uljas, talousmestari, Turku

Laurila, Jouko Juhani, henkilöstöasiainhoitaja, Raahe

Laurila, Marja Kerttuli, henkilökohtainen pankkineuvoja, Sipoo

Laurila, Toivo Feeliks, kirvesmies, Nivala

Lautala, Riikka Annikki, vanhempi konstaapeli, Vantaa

Lavikainen, Jussi Antero, konduktööri, Kangasala

Lavonen-Lehtosaari, Monica, laboratoriomestari, Kerava

Lehenkari, Christina Ulla-Britt, toimistosihteeri, Liminka

Lehikoinen, Janne, maanviljelijä, Eno

Lehmus, Mirja Irene, osastosihteeri, Helsinki

Lehtiaho, Matti Antero, tekninen dokumentoija, Tampere

Lehtinen, Ilta Tuulikki, kotiäiti, Espoo

Lehtinen, Juhani Pekka Olavi, päivätyönjohtaja, Hämeenlinna

Lehtinen, Jukka Antero, työnjohtaja, Heinola

Lehtinen, Taisto Kalevi, asentaja, Mäntyharju

Lehtinen, Tuomo Tapani, haastemies, Lahti

Lehtinen-Paviala, Eila Elisabet, apulaistarkastaja, Kangasala

Lehtiniemi, Anne Marjatta, ostolaskujen käsittelijä, Vaasa

Lehto, Kirsi Marja, toimistosihteeri, Seinäjoki

Lehtomäki, Veikko, maanviljelijä, Anjalankoski

Lehtonen, Kari Antero, metsäneuvoja, Saarijärvi

Lehtonen, Mirva Elise, hätäkeskuspäivystäjä, Tampere

Leijavuori, Paavo Eino Päiviö, yrittäjä, Sammatti

Leino, Anneli Marjatta, osastosihteeri, Riihimäki

Leino, Keijo Ilkka Juha, vanhempi konstaapeli, Yliskulma

Leinonen, Erkki Matti, rakennusmestari, Ristijärvi

Leinonen, Henno Johannes, työnjohtaja, Imatra

Lemmetyinen, Kari Tenho, rakennusmies, Kuopio

Lepistö, Birgitta Kaisa Ilona, hallintosihteeri, Lapua

Lepistö, Orvo Ellen Elisabeth, myyntiryhmävastaava, Hämeenlinna

Leskinen, Eeva-Liisa, perhepäivähoitaja, Leppävirta

Leskinen, Jukka Ensio, sähköasentaja, Varkaus

Lewis, Rameses Samson Horatio, suunnittelija päivämestari, Eura

Lihavainen, Pirkko Anna-Liisa, henkilöstösihteeri, Helsinki

Liikkanen, Taisto Olavi, autonkuljettaja, Virolahti

Liikola, Tuula Anneli, asiakasneuvoja, Jyväskylä

Liimatainen, Eija Irmeli, myymäläpäällikkö, Mänttä

Liimatainen, Pirjo Hannele, toimistosihteeri, Heinola

Liimu, Leila Marita, toimistosihteeri, Kankaanpää

Liitiä, Sirkku Riikka Maria, osastosihteeri, Klaukkala

Liljander, Oiva Juhani, vanhempi konstaapeli, Hamina

Lind, Kristina Margareta, lokalvårdsarbetsledare, Karis

Lindberg, Diana Gunilla Marie, barnskötare, Mariehamn

Lindgren, Anna Elisabeth, expedit, Karis

Lindqvist, Berndt Christian, kock, Karis

Lindroos, Margareta Teresia, husmor, Sjundeå

Lindroth, Leena Kaarina, sosiaalityöntekijä, Turku

Lindström, Leila Marjatta, johdon assistentti, Ikaalinen

Lindström, Maarit Katriina, hätäkeskuspäivystäjä, Turku

Linna, Pertti Juhani, lentokonemekaanikko, Helsinki

Linnakko, Anna-Maija, toimistosihteeri, Asikkala

Linnala, Kari Juhani, automaatioasentaja, Jämsänkoski

Lipponen, Ilpo Johannes, vartija, Kiiminki

Lipponen, Jyri Henrik, virastomestari, Helsinki

Liski, Tauno, palovartija, Kuusankoski

Lohi, Marja-Leena Inkeri, viestintäassistentti, Helsinki

Lukkari, Mauno Aleksanteri, sähköasentaja, Joensuu

Lumiaho, Eeva Seliina, emäntä, Vihanti

Lumiaho, Mauno Henrik, maanviljelijä, Rantsila

Lumme, Pirjo Marjatta, suunnittelija, Espoo

Lundahl, Kaija Tuulikki, palkanlaskija, Lempäälä

Lundell, Sinikka Sisko, toimistosihteeri, Helsinki

Luolamaa, Eeva Aino, myyjä, Turku

Luoma, Hellä Kaarina, toimistosihteeri, Lappajärvi

Luoma, Markus Seppo, piiriagrologi, Kauhava

Luoma, Raili Talvikki, toimistosihteeri, Kokkola

Luostarinen, Teuvo Juhani, projektikoordinaattori, Pyhtää

Luoto, Aila Alina, perushoitaja, Pyhäjoki

Luukkonen, Siiri Ester, emäntä, Kitee

Lydman, Tapio Armas Kalervo, kartoittaja, Mikkeli

Lyijynen, Jari Kalevi, virastomestari, Helsinki

Lähde, Hilkka Hellevi, lähihoitaja, Loppi

Lähde, Pentti Johannes, hitsaaja, Eurajoki

Lähteenmaa, Hannu Heikki, vanhempi konstaapeli, Alavus

Lähtinen, Seppo Sakari, luotsikutterinhoitaja, Uusikaupunki

Länsimäki, Seija Anneli, osastosihteeri, Lohja

Länsiö, Matti Johan, toiminnanjohtaja, Tampere

Läntinen, Raimo Kalevi, isännöitsijä, Lemu

Löfgren, Raija Hannele, hallintosihteeri, Helsinki

Lönnroth, Lea Ragnhild, ravintolapäällikkö, Turku

Lönnroth, Tage, brandinspektör, Sibbo

Lövdahl, Anton Evert, jordbrukare, Korsholm

Löytymäki, Sirpa Anneli, sektoripäällikkö, Vantaa

Maajärvi, Marja Talvikki, perushoitaja, Harjavalta

Maaniemi, Hilkka Liisa, asiakasneuvoja, Espoo

Majander, Kaarlo, maanviljelijä, Anjalankoski

Majanen, Tarja Helena, johdon sihteeri, Kirkkonummi

Majuri, Maria Kaarina, apuhoitaja, Turku

Male'n, Kerttu Helena, liikkeenharjoittaja, Turku

Malinen, Asko Ilari, käytönsuunnitteluteknikko, Rauma

Malinen, Kari Aarre, tietoliikenneohjaaja, Vantaa

Malinen, Pirjo Helena, vastaava palkanlaskija, Iisalmi

Malmström, Hilding, jordbrukare, Kyrkslätt

Manner, Maila, keittiöapulainen, Suomussalmi

Mansikkaniemi, Helena Eeva-Inkeri, kirjanpitäjä, Tammela

Mantila, Sirpa Sari Helena, opintosihteeri, Rovaniemi

Maris, Karl-Gustav, försäljare, Närpes

Marjaranta, Paavo Johannes, korjaamopäällikkö, Kemijärvi

Markkanen, Anne Kristiina, laboratoriomestari, Helsinki

Marklund, Merja Elise, myymäläpäällikkö, Hämeenlinna

Martelin, Ulla-Britt, redovisare, Mariehamn

Martikainen, Kaarlo Olavi, tuotesuunnittelija, Joensuu

Martikainen, Tarja Eeva Helena, toimistosihteeri, Nilsiä

Martiskainen, Maija Liisa, siivooja-talonmies, Kärsämäki

Marttila, Pauli Erkki Uolevi, vartija, Kauhajoki

Matala, Salme Inkeri, emäntä-siivoja, Keminmaa

Matilainen, Hilkka Irmeli, osastosihteeri, Helsinki

Matilainen, Kirsti Annikki, toimistosihteeri, Kiiminki

Matilainen, Markku Tapani, tuotantopäällikkö, Nurmijärvi

Mattila, Aila Inkeri, henkilöstösihteeri, Turku

Mattila, Heikki Ensio, kirvesmies, Rantsila

Mattila, Seppo Veikko, vartija, Huittinen

Maunula, Anna Elisabeth, talonemäntä, Siikajoki

Maunula, Antti Aarne Kullervo, maanviljelijä, Toholampi

Maunumäki, Ernst Vilhelm, maanviljelijä, Laitila

Mecklin, Marja-Liisa, asiakasomistajapalvelija, Pori

Meistamo, Juhani Jouko Johan, palomestari, Raahe

Menna, Marjo Päivi Tuulikki, toimistosihteeri, Nokia

Mentula, Esa Kalevi, sähköasentaja, Kouvola

Meriluoto, Leila Mirjami, operaattori, Vantaa

Merisalo, Jukka Heikki, hätäkeskuspäivystäjä, Tampere

Metsälä, Kaija Maria, virastosihteeri, Riihimäki

Miettinen, Rauno Martti, urheilualueiden esimies, Suonenjoki

Miinalainen, Inari, osastosihteeri, Helsinki

Mikkola, Soili Helena, perhepäivähoitaja, Kustavi

Mikkonen, Maija-Liisa, työvoimaneuvoja, Pielavesi

Mikkonen, Sisko Marjatta, pankkitoimihenkilö, Punkaharju

Moilanen, Anna-Liisa, rahoitusneuvottelija, Kuopio

Moilanen, Marja-Leena, hammashoitaja, Vantaa

Moisio, Tuula Maija-Liisa, projektisihteeri, Kangasala

Mollgren, Tage Emanuel, mätningstekniker, Pargas stad

Mononen, Marjatta Tellervo, toimistosihteeri, Heinävesi

Montonen, Harri Matti, suunnittelukoordinaattori, Turku

Muhli, Rauno Kalevi, vaunuasentaja, Kuusankoski

Muhonen, Alma Maria, laborantti, Jyväskylä

Muhonen, Marja-Liisa, osastosihteeri, Vantaa

Muhonen, Risto Juhani, hitsaaja, Raahe

Muhonen, Tellu Manda Helena, verovalmistelija, Rantasalmi

Muittari, Olavi Antero, vanhempi konstaapeli, Viitasaari

Munter, Tuire Katriina, toimistosihteeri, Lahti

Munukka, Yrjö Veikko, talonrakennusmestari, Tuusula

Murotie, Pirkko Anneli, puhelinkeskuksen esimies, Pirkkala

Murtovaara, Osmo Kalevi, tutkimusmestari, Muhos

Mustonen, Keijo Kalevi, polttoleikkaaja, Siikajoki

Mustonen-Juopperi, Merja Tuulikki, hoitaja, Rovaniemi

Muurinen, Matti Juhani, tuotantomestari, Porvoo

Myllyharju, Gitte Margit, toimistosihteeri, Pori

Myllymäki, Anne Kristiina, hätäkeskuspäivystäjä, Tampere

Myllynen, Rudolf Johannes, asentaja, Viitasaari

Myyryläinen, Yrjö Onni, maanviljelijä, Kitee

Mäkelä, Arto Tapio, palopäällikkö, Joutseno

Mäkelä, Kari Jaakko, vanhempi konstaapeli, Uusikaupunki

Mäkelä, Veikko Juhani, haastemies, Piikkiö

Mäkeläinen, Yrjö Rafael, maanviljelijä, Särkisalo

Mäki, Mirjam, hoitoapulainen, Nousiainen

Mäki-Hakola, Kalevi Antero, maanviljelijä, Seinäjoki

Mäki-Kamppi, Seppo Kalevi Iisakki, mittausteknikko, Laitola

Mäkinen, Jouko Matti Juhani, sähköasentaja, Pori

Mäkinen, Kari Timo Juhani, vanhempi rikoskonstaapeli, Kuru

Mäkinen, Sisko Helmi Tellervo, pysäköinnintarkastaja, Pori

Mäkisalo, Arto Jaakko, työnjohtaja, Vantaa

Mäkitalo, Mauri Eino Johannes, palvelupäällikkö, Vanha-Ulvila

Männistö, Lasse Juhani, virastomestari, Jurva

Mänty, Aino Kaarina, taksiyrittäjä, Jurva

Mäntylä, Mikko Ensio, huoltoteknikko, Pori

Mäntynen, Kari Juhani, vartija, Joensuu

Mäntynen, Timo Juhani, toiminnansuunnittelija, Tampere

Määttä, Eino Viljami, työnjohtaja, Kuusamo

Määttä, Juhani Antero, maanrakennusmestari, Kuusamo

Määttänen, Eino, mittamies, Lahti

Mölkänen, Esa Yrjö Juhani, tutkimusmestari, Suonenjoki

Mölsä, Reijo Kalevi, SST-asentaja, Ruokolahti

Möttönen, Ahti Ilmari, tuotesuunnittelija, Pyhäjoki

Naskali, Seppo Väinö, vanhempi konstaapeli, Vantaa

Natunen, Marja Aino Vilhelmiina, viestintäassistentti, Espoo

Natunen, Tauno, rintamasotilas, Varkaus

Naukkarinen, Tyyne Marjatta, myyjä, Kalajoki

Neitola, Erkki Olavi, kouluttaja, Uusikaupunki

Neuvonen, Anna Helena, työfysioterapeutti, Nilsiä

Nevalainen, Kaija Riitta Marketta, sihteeri, Kerava

Nevalainen, Pertti Unto Akseli, avustava ulosottomies, Tohmajärvi

Nevantausta, Raimo Markku Juhani, tiemestari, Vihti

Nevasaari, Liisa Eevastiina, toimistonhoitaja, Kärsämäki

Niemelä, Aino Alina, työnjohtaja, Ylivieska

Niemi, Antti Elias, vanhempi rikoskonstaapeli, Nurmijärvi

Niemi, Kirsti, osastonsihteeri, Helsinki

Niemi, Mirja Kaarina, palkkakirjanpitäjä, Ylihärmä

Niemi, Olli Pekka Ilmari, vanhempi konstaapeli, Hämeenkyrö

Niemi, Raimo Seppo Kalevi, koulutussuunnittelija, Vihti

Niemi, Reino Olavi, asemoija, Möuhijärvi

Nieminen, Heli Marita, eläkeratkaisija, Lohja

Nieminen, Helka Marjatta, tuoteryhmävastaava, Lahti

Nieminen, Mirja Kaisa, emäntä, Töysä

Nieminen, Pekka Kalervo, ohjelmoija-asettaja, Nokia

Nieminen, Sirkku Marjatta, toimistosihteeri, Jyväskylä

Niemistö, Aila Hilkka Mirjami, kirjanpitäjä, Paimio

Niinimäki, Seija Marjatta, työsuunnittelusihteeri, Loviisa

Niinimäki, Teuvo Kaleva, metsäsuunnittelija, Lappeenranta

Niiranen, Seija Marjatta, myymäläpäällikkö, Tuusula

Niivee, Jyrki Uolevi, automaatioasentaja, Mänttä

Nikander, Onni Vilho Aleksanteri, maanviljelijä, Loppi

Nikula, Aino Mariaana, rouva, Ylivieska

Nilimaa, Aarne Akseli, kirvesmies, Muonio

Niskala, Hilda Katariina Kaija, puhelinvälittäjä, Yli-Ii

Niskala, Pirjo Anneli, palkkakirjanpitäjä, Vantaa

Niskanen, Marja-Leena, henkilöstösihteeri, Turku

Niskanen, Raija Annikki, tiedottaja, Kempele

Niskanen, Veli Taisto Antero, suojausteknikko, Kempele

Nissi, Vilho Ilmari, vartija, Vaala

Nissinen, Jaana Anita, toimistosihteeri, Iisalmi

Nissinen, Karin, kirjanpitäjä, Kerava

Nissinen, Toivo Kalevi, postityöntekijä, Vieremä

Nivunkijärvi, Eino Adolf, kirvesmies, Muonio

Nopanen, Veli-Matti, SST projektinhoitaja, Kotka

Nordman, Yrjö Tapio, työnjohtaja, Heinola

Noro, Sirpa Anneli, työvoimaneuvoja, Vantaa

Noronen, Matti Juhani, tutkimuslaborantti, Oulu

Norotie, Marketta Marja-Leena, suunnittelija, Turku

Nukari, Viljo Erkki, postityöntekijä, Kiuruvesi

Nummi, Eino Johannes, vartija, Muhos

Numminen, Anja Anneli, osastosihteeri, Raisio

Numminen, Erkki Mikael, putkiasentaja, Harjavalta

Nurmi, Olli Kalevi, koneasentaja, Kokemäki

Nurmi, Saimi Tyyne, kotiäiti, Helsinki

Nurmi, Viktor August, maanviljelijä, Laitila

Nurminen, Hannu Juhani, veturinsähköasentaja, Hyvinkää

Nurminen, Mirja, toimitusvalmistelija, Kouvola

Nuutinen, Sirpa Senja Tellervo, tietopalvelusihteeri, Vantaa

Nygård, Göta Kristina, närvårdare, Kimito

Nykopp, Aulis Hannu Juhana, huoltomyyntipäällikkö, Hollola

Nylander, Maija Helena, toimistosihteeri, Pyhäselkä

Nyman, Rose-Marie Elvi Margareta, apulaisverosihteeri, Ingå

Nyman, Tuula Marjatta, maksuliikennesihteeri, Kirkkonummi

Närevaara, Tarja Talvikki, toimistosihteeri, Imatra

Närhi, Aatto Johannes, maanviljelijä, Viitasaari

Närvänen, Reino Allan, yrittäjä, Mikkeli

Oinonen, Hannu Kullervo, kunnonvalvoja, Eno

Oinonen, Keijo Oskari, työnsuunnittelija, Porvoo

Ojala, Agneta Viola, suunnittelija, Tammisaari

Ojala, Pirjo Tellervo, myymäläpäällikkö, Rauma

Ojanperä, Marjut Hannele, tietohuoltosihteeri, Seinäjoki

Ojansivu, Erkki Juhani Olavi, virastomestari, Helsinki

Oksanen, Helvi Maarit Mirjami, osastosihteeri, Vantaa

Oksanen, Irma Mirjami, perhepäivähoitaja, Pirkkala

Oksanen, Leena Katariina, palveluneuvoja, Pertteli

Ollberg, Ole Erik, kiinteistöpalvelun työnjohtaja, Kyrkslätt

Ollila, Veli-Matti, laatuvastaava, Oulu

Oranen, Jorma Kalevi, asentaja, Vantaa

Orava, Sirkka Liisa, ravintolapäällikkö, Nastola

Orrström, Saini, toimistosihteeri, Vantaa

Paananen, Erkki, maanviljelijä, Viitasaari

Paananen, Lauri Matias, maanviljelijä, Viitasaari

Paananen, Veikko Ernesti, maanviljelijä, Viitasaari

Packalen, Aarne Veijo, yrittäjä, Loppi

Packalen, Jyrki Tapio, vartija, Salo

Pajari, Seija Mariita, tietopalvelusihteeri, Helsinki

Pajarinen, Marita Hely, HoReCa-avainasiakaspäällikkö, Muurame

Pakarinen, Aune Annikki, laskuttaja, Nurmijärvi

Pakkanen, Marja-Liisa, osastosihteeri, Kotka

Palolahti, Kaisa Maria, emäntä, Rovaniemi

Palomäki, Raili Inkeri, osastosihteeri, Espoo

Palonen, Helena Kyllikki, kartoittaja, Helsinki

Palosaari, Juho Erkki, kenttämestari, Kuusamo

Palosaari, Pasi Veli, ylikonstaapeli, Nokia

Parkkonen, Veikko, vaihdemies, Iitti

Partanen, Asko Olavi, vartija, Iisalmi

Partinen, Hannes, maanviljelijä, Kitee

Partonen, Raija Kyllikki, palkkasihteeri, Mäntyharju

Parviainen, Tauno, vaatturi, Lahti

Paukku, Helka Helena, kirjanpitäjä, Valkeakoski

Paulaharju, Eino Vihtori, maanviljelijä, Jalasjärvi

Paunonen, Jari Tapani, vanhempi konstaapeli, Järvenpää

Peedu, Anne-Kaarina, toimistosihteeri, Turku

Pehkonen, Anja Liisa Kyllikki, keittiömestari, Iisalmi

Pehkonen, Ritva Anita, saatavien valvoja, Iisalmi

Peiponen, Marja Kyllikki, asiakassihteeri, Kannus

Pekkala, Antti Arvi Kalervo, metsätalousinsinööri, Keuruu

Pekkala, Esko Olavi, työvälineasentaja, Oulu

Pekkanen, Sisko Anneli, asiakirjahallinnon suunnittelija, Mikkeli

Pekkanen, Tarja Hannele, osastosihteeri, Muurame

Pekkarinen, Vilho Tapani, vapaa-ajanohjaaja, Sulkava

Pekonen, Väinö Adolf, autoilija, Muonio

Pellinen, Irkka Helena, tutkimusassistentti, Helsinki

Peltojoki, Petter, konduktööri, Lahti

Peltola, Ari Juhani, järjestelmäsuunnittelija, Helsinki

Peltola, Martti Juhani, laitosmies, Siikajoki

Peltola, Terttu Anneli, markkinointiassistentti, Espoo

Peltonen, Esko Olavi, tuotepakkaaja, Helsinki

Peltonen, Kaija Anneli, laskujen käsittelijä, Turku

Peltonen, Kimmo Harras, palveluvastaava, Raisio

Peltonen, Maija-Liisa, piirtäjä, Helsinki

Peltonen, Ritva Maija Helena, toimistosihteeri, Rautjärvi

Peltonen, Tauno Ilmari, työnjohtaja, Kokemäki

Pennanen, Eila Kaisa, verosihteeri, Espoo

Pennanen, Virpi Hannele, assistentti, Järvenpää

Perikangas, Marja Leena, reskontran hoitaja, Pirkkala

Perkkiö, Jouko Juhani, prosessikäyntiinajaja, Rauma

Perälä, Jouko, metsäneuvoja, Keuruu

Perälä, Tuula Irmeli, toimistosihteeri, Seinäjoki

Pesonen, Lauri Kalervo, maanviljelijä, Liperi

Pessi, Mirja Anneli, kirjanpitäjä, Helsinki

Pettersson, Anja Helena, toimistosihteeri, Nauvo

Pettersson, Ann-Britt Linnea, siivooja, Korppoo

Pietikäinen, Sirkka Kaarina, tutkintasihteeri, Heinola

Pietilä, Esa Tapani, vanhempi konstaapeli, Askainen

Pietilä, Tuomo Antero, asentaja, Jämsä

Pigg, Juho Veikko, metsuri, Viitasaari

Pihlainen, Päivi Helena, mielisairaanhoitaja, Kuopio

Pihlhjerta, Helmi, rouva, Hamina

Piilola, Ritva Anneli, rekisterisihteeri, Hämeenlinna

Piippo, Toivo Juhani, menetelmäkehittäjä, Hyvinkää

Piipponen, Kaija Helena, apulaisverosihteeri, Lappeenranta

Piiramo, Maria Terttu Tellervo, myyjä, Tampere

Pikka, Kauko Vihtori, maanviljelijä, Nivala

Pinola, Kauko Ensio, luotsikutterinhoitaja, Raahe

Pinomäki, Raija Orvokki, myymäläpäällikkö, Yläne

Pirttimäki, Irja Päivikki, kanslisti, Virolahti

Pitkänen, Anja Anitta, tietopalvelusihteeri, Porvoo

Pitkänen, Erkki Kullervo, maanviljelijä, Joroinen

Pitkänen, Heljä Marjatta, asiakaspalveluhenkilö, Nurmijärvi

Pitkäniemi, Markku Olavi, atk-suunnittelija, Helsinki

Pitkäranta, Helly Elisabet, emäntä, Isojoki

Poikela, Veikko Olavi, laitoshuoltaja, Sodankylä

Pollari, Pentti Sakarias, maanviljelijä, Toholampi

Porkka, Aimo Iisakki, työmies, Rantsila

Posillipo, Saara Irmeli, myyjä, Helsinki

Poutiainen, Eero Ilmari, tutkimusavustaja, Oulu

Pouttu, Eija Katariina, osastosihteeri, Nummela

Pratskonen, Hellevi Tuulikki, kodinhoitaja, Hattula

Prepula, Katariina Orvokki, osastosihteeri, Helsinki

Puhakainen, Pirjo Sinikka, rahoitusassistentti, Kuopio

Puhakka, Veikko Pentti, vanhempi suunnittelija, Vantaa

Pulkkinen, Ilmo Juha Tapio, vanhempi konstaapeli, Haapajärvi

Pulkkinen, Tanja Sinikka, myymäläpäällikkö, Kokkola

Pulli, Eija Irmeli, tarkastaja, Oulu

Puolakka, Asta Irene, osastosihteeri, Helsinki

Puputti, Eilo Heikki, merkonomi, Riihimäki

Puranen, Anni Lemmitty, emäntä, Kivijärvi

Puranen, Esko Vilhelmi, maanviljelijä, Muonio

Puranen, Risto Juhani, arkkaamotyöntekijä, Äänekoski

Puronaho, Aarre Johannes, kuorma-autoilija, Petäjävesi

Pusa, Heikki Johannes, maanviljelijä, Petäjävesi

Pusa, Sirkka Maria, kirjanpitäjä, Järvenpää

Puska, Riitta Marja-Leena, lastenvalvoja, Valkeakoski

Putkuri, Toivo Johannes, maanviljelijä, Kitee

Puttonen, Juhani Matias, tuoteinsinööri, Jyväskylä

Puurtinen, Mirva Maarit, toimialasihteeri, Imatra

Pykälä, Kirsi Maarit, toimitusvalmistelija, Velkua

Pynnönen, Reijo Kalevi, sähköasentaja, Kouvola

Pyysalo, Tarja Marketta, sosiaaliterapeutti, Lieto

Päivänen, Kari Ilmari, apulaistarkastaja, Kouvola

Pärssinen, Martti Ilmari, laadunvalvoja, Noormarkku

Pölönen, Erja Anneli, kirjanpitäjä, Kirkkonummi

Pörsti, Marja-Liisa, osastosihteeri, Ylihärmä

Pötrönen, Rauha Amalia, emäntä, Nivala

Pöyhönen Rivera, Eija Kristiina, osastosihteeri, Kerava

Pöyry, Jorma Tapani, varastomies, Mikkeli

Quarnström, Anna Elisabet, redovisare, Mariehamn

Raatikainen, Yrjö, kirvesmies, Viitasaari

Rahikainen, Kaarina, tekstiilityön opettaja, Anjalankoski

Rahkala, Heino Viljam, maanviljelijä, Ylivieska

Rahkonen, Sirpa Tuulikki, assistentti, Pori

Rahkonen, Vilho Anton, rintamasotilas, Varkaus

Raita, Tarja Tuulikki, suoritelaskija, Helsinki

Raitanen, Esko Olavi, liikkeenharjoittaja, Järvenpää

Raitanen, Merja, elintarviketyöntekijä, Jokioinen

Raitavuo, Jukka Olavi, tuotanto-ohjaaja, Lappeenranta

Rajala, Leila Anneli, yksikön sihteeri, Helsinki

Rande'n, Ilkka Uolevi, poosu, Rauma

Ranki, Kristina Marita, palveluneuvoja, Kerava

Ranne, Salme Iida Annikki, toimistosihteeri, Parkano

Ranta, Ilse Johanna, kehittämisassistentti, Vihti

Ranta, Martti Kalervo, maanviljelijä, Muonio

Rantaeskola, Marja Leena, palveluneuvoja, Joensuu

Rantala, Asko Jorma Kalevi, levyseppä, Harjavalta

Rantala, Seppo Juhani, korjaamomestari, Porvoo

Rantala, Tapio Ilari, vanhempi konstaapeli, Turku

Rantalainen, Jukka Eero Juhani, yrittäjyysneuvoja, Jyväskylä

Rantamäki, Airi Helena, toimistosihteeri, Kullaa

Rantanen, Anne Kristiina, apulaiskanslisti, Valkeakoski

Rantanen, Riitta-Kaarina, kartanpiirtäjä, Paimio

Rantanen, Tarja Irmeli, toimistosihteeri, Turku

Rantasalo, Ilpo Päiviö, vanhempi konstaapeli, Raisio

Ranta-Ylitalo, Alvar Ensio, autoilija, Kannus

Rasa, Kari Toivo Juhani, omamyyjä, Lappeenranta

Rasimus, Eila Margit, myymälän esimies, Tornio

Rastas, Liisa Maarit, työvoimaneuvoja, Sauvo

Raudasoja, Ville, maanviljelijä, Ylivieska

Rauhala, Matti Aukusti, kirvesmies, Mänttä

Rauhala, Riitta Helinä, toimistosihteeri, Vimpeli

Raukko, Matti Johannes, järjestelmäpäällikkö, Espoo

Raukola, Siiri, toimistovirkailija, Maaninka

Raunio, Kai Juhani, voimalaitospäivystäjä, Pori

Rauta, Eva Maria, emäntä, Nurmijärvi

Rautanen, Pekka Juhani, palveluesimies, Viiala

Rautiainen, Unto Hemming, teollisuusvirkailija, Jyväskylä

Rautio, Timo Tapani, apulaistarkastaja, Rovaniemi

Rautio, Vilho Rudolf, kauppias, Muonio

Ravi, Jorma Veikko Kullervo, turbiiniteknikko, Loviisa

Reilama, Aino Marita, jäsentietosihteeri, Rauma

Reiman, Maijaliisa, asiakasneuvoja, Helsinki

Reini, Ulla Helena, vastaava ohjaaja, Orivesi

Reinikainen, Pirjo Anneli, myyjä, Nurmes

Remonen, Eino Olavi, järjestelymestari, Kotka

Repo, Aarne Rafael, nuohooja, Varkaus

Repo, Markku Juhani, valikoimaneuvoja, Kuopio

Reponen, Taija Irene, myyntineuvoja, Kerava

Reponen, Terttu Elina, verosihteeri, Haapajärvi

Reunanen, Paul Elias, myyntiedustaja, Vantaa

Reunanen, Sirpa Hellevi, apulaisverosihteeri, Tarvasjoki

Riikonen, Jouko Veikko Tapani, luomuviljelijä, Korpilahti

Riikonen, Riitta Anneli, apulaisverosihteeri, Mikkeli

Rinkinen, Tuula Helena, vastaava sairaanhoitaja, Enonkoski

Rinne, Paula Kirsi, julkaisuassistentti, Vantaa

Rintaniemi, Heleena Marjatta, verosihteeri, Kerava

Rissanen, Matti Antero, talonmies, Outokumpu

Rissanen, Pentti Ensio, vaakaaja, Heinola

Ristimäki, Jaana Kyllikki, toimistosihteeri, Mynämäki

Ristola, Inga Aulikki Margareta, hätäkeskuspäivystäjä, Varkaus

Roivainen, Seppo Olavi, aluemestari, Siilinjärvi

Ronkainen, Vihtori, maanviljelijä, Eno

Rosberg, Tuula Orvokki, viestintäsihteeri, Helsinki

Rosenberg, Gun Carita, barnskötare, Sibbo

Rosenlindt, Jari Kalevi, virastomestari, Vantaa

Roström, Lea Katriina, verosihteeri, Kerava

Roukala, Eino Rainer, esimies, Ilmajoki

Ruokonen, Yrjö Petri, verosihteeri, Helsinki

Ruotsalainen, Maija Kaarina, postityöntekijä, Sonkajärvi

Ruotsalainen, Mirja Annikki, kanslisti, Lapinlahti

Ruottinen, Vilho, maanviljelijä, Mikkeli

Ruuska, Pirjo Anita, koulusihteeri, Karstula

Ruuskanen, Paula Marjatta, konesihteeri, Raisio

Ruuskanen, Reima Pekka, maanviljelijä, Maaninka

Rytkönen, Kaisa Irene, toimistosihteeri, Iisalmi

Rytkönen, Kimmo Olavi, vanhempi rikoskonstaapeli, Keuruu

Ryynänen, Tuula Marjatta, toimistovirkailija, Helsinki

Ryynänen, Veijo Edvart, mittamies, Juuka

Räihä, Kalevi, maanviljelijä, Yli-Ii

Räikkönen, Uuno, maanviljelijä, Somero

Räisä, Martti Sakari, asiantuntija, Siilinjärvi

Räisänen, Niilo, maanviljelijä, Oulainen

Räisänen, Sami Vesa, vanhempi rikoskonstaapeli, Vaasa

Räsänen, Pertti Antero, vanhempi konstaapeli, Joutsa

Römpötti, Tuula Pirjo Marjatta, ryhmämatka-asiantuntija, Helsinki

Saarenpää, Hellevi Tuulikki, taloussihteeri, Jyväskylä

Saaresti, Raija Marjatta, hätäkeskuspäivystäjä, Kotka

Saari, Erkki Juhani, kirjastotoimenjohtaja, Alahärmä

Saari, Hanna Helena, diakonissa, Turku

Saari, Helena Orvokki, tekstinkäsittelijä, Oulu

Saari, Kirsi Irmeli, rekisterisihteeri, Merimasku

Saari, Sulo Ilmari, maanviljelijä, Toholampi

Saarimaa, Matti Kalervo, maanviljelijä, Nivala

Saarinen, Sakari Johannes, vartija, Mikkeli

Saarinen, Sauli, kirvesmies, Kuusankoski

Saarinen, Sirkka Liisa, tuotesihteeri, Vantaa

Saarinen, Unto Erkki, toimitusjohtaja, Seinäjoki

Saarinen, Uuno Antero, laivan päällikkö, Velkua

Saario, Viljo Juhani, haastemies, Kuopio

Saastamoinen, Markku Tapio, työpajan johtaja, Karstula

Sahlberg, Päivi Hellevi, johdon sihteeri, Vantaa

Saikkonen, Terttu Marjatta, toimistosihteeri, Hankasalmi

Sainio, Mauri Santeri, maanviljelijä, Lahti

Sairo, Mika Jaakko Sakari, vanhempi konstaapeli, Tampere

Salin, Heli-Päivi Marianne, hätäkeskuspäivystäjä, Riihimäki

Sallas, Marjo Annikki Katriina, maksuliikepäällikkö, Helsinki

Salmela, Niilo Viljami, kirvesmies, Nivala

Salmi, Jukka Tapio Antero, laitosmestari, Pori

Salmi, Terttu Tuulikki, markkinointisihteeri, Helsinki

Salmijärvi, Kalevi Eevert, rakennusmestari, Kankaanpää

Salminen, Aila Sisko Johanna, lehtori, Lempäälä

Salminen, Ari Juhani, vanhempi konstaapeli, Turku

Salminen, Ulla Leea Kristiina, verovalmistelija, Lahti

Salo, Anna Liisa, postityöntekijä, Iisalmi

Salo, Arvo Untamo, autoilija, Tarvasjoki

Salo, Kaija Marita, ostaja, Helsinki

Salo, Lauri, esimies, Kuopio

Salo, Pentti Johannes, maanviljelijä, Laitila

Salo, Sirkka Irmeli, pankkitoimihenkilö, Pöytyä

Salojärvi, Tapio Antero, myyjä, Helsinki

Salomaa, Irja Elma Esteri, kansakoulunopettaja, Loppi

Salomaa, Kaija-Leena, henkilöstöpalvelun hoitaja, Heinola

Salonen, Helena Marjatta, toimistosihteeri, Luvia

Salonen, Juha Ilmari, konduktööri, Iisalmi

Salonen, Tuula Margareeta, kirjanpitäjä, Kuopio

Salonranta, Tarja Tuulikki, kehitysvammaohjaaja, Jalasjärvi

Sanamäki, Anja Marjatta, myymäläpäällikkö, Kuusankoski

Sandström, Brita Margareta, koulutusassistentti, Vantaa

Sandvik, Tarja Birgitta, toimistosihteeri, Jalasjärvi

Sandvik, Toivo Kalervo, maanviljelijä, Nivala

Sankari, Jarmo Kalevi, vanhempi rikoskonstaapeli, Jyväskylä

Santala, Marja-Liisa, sihteeri, Helsinki

Santala, Raija Annikki, maksuliikennesihteeri, Vantaa

Santamäki, Irma Tuulikki, toimistosihteeri, Pori

Santamäki, Jouni Kullervo, tuotantoteknikko, Tampere

Saranpää, Aatto Ilmari, sähköasentaja, Ilmajoki

Sarin, Bertil Wilhelm, suunnittelija, Vantaa

Saukkoriipi, Eija Tuulikki, arkistonhoitaja, Pello

Savakko, Aino-Tytti, baarimestari, Piikkiö

Savinainen, Helena Inkeri, käyttötavaraosaston esimies, Kouvola

Savolainen, Hannu Tapio, vanhempi konstaapeli, Äänekoski

Savolainen, Jouko Olavi, aluemestari, Rautjärvi

Savolainen, Marja-Liisa, perhepäivähoitaja, Siilinjärvi

Schwartz, Nestori, maanviljelijä, Viitasaari

Sederholm, Kaija Anna-Liisa, sairaanhoitaja, Espoo

Selenius, Vilho Albert, maanviljelijä, Renko

Selkee, Eero Veikko Juhani, vanhempi konstaapeli, Ruovesi

Sepponen, Anssi Petteri, käyttövalvoja, Kirkkonummi

Seppä, Marjo Riitta Tuulikki, konservaattori, Vantaa

Seppä, Sakari Antero, lääkintävahtimestari-sairaankuljettaja, Suomussalmi

Seppälä, Alpo Kalevi, koneenhoitaja, Pyhtää

Seppälä, Anneli Vellamo, osastonsihteeri, Järvenpää

Seppälä, Marja Kristiina, toimistosihteeri, Tornio

Seppälä, Pia Annikki, näyttelyapulainen, Valkeakoski

Seppälä, Sinikka Katariina, vanhempi konstaapeli, Nivala

Seppänen, Anne Kristiina, toimistosihteeri, Oulu

Seppänen, Esa Juhani, tuotepäällikkö, Taipalsaari

Seppänen, Jussi Ilari, tutkimusavustaja, Hyvinkää

Seppänen, Martti, suunnittelumetsuri, Suomussalmi

Seppänen, Paula Anneli, laskentasihteeri, Sodankylä

Siekkinen, Riitta Helena, asiakasomistajapalveluasiantuntija, Oulu

Siikaniva, Markku Juhani, johtomestari, Pyhäjoki

Siili, Aino Marjatta, konttorinhoitaja, Kurikka

Siira, Pertti Juhani, sähköasentaja, Oulu

Siiriäinen, Jouko Olavi, virastomestari, Helsinki

Siitonen, Viljo Olavi, maanviljelijä, Viitasaari

Siivonen, Terttu Tellervo, tuotepakkaaja, Hausjärvi

Sikiö, Timo Sakari, vanhempi rikoskonstaapeli, Parikkala

Silfver, Eila Anna Kaarina, palveluohjaaja, Kerava

Silfverberg, Matti Juhani, neuvoja, Nummi-Pusula

Sillanpää, Eino Erkki, maanviljelijä, Alastaro

Sillanpää, Pirjo Heleena, palkanlaskija, Kauhajoki

Siltanen, Liisa Marjatta, kirjastoassistentti, Espoo

Siltaoja, Anna Maija, kodinhoitaja, Isojoki

Silvan, Seppo Antero, vaihdeasentaja, Karkkila

Silvennoinen, Pirkko Anneli, lastentarhanopettaja, Savonlinna

Simanainen, Maija Maria, kodinhoitaja, Suojärvi

Similä, Anne-Maria, osastosihteeri, Järvenpää

Simola, Soile, kirjanpitäjä, Laitila

Simosas, Åke Einar, lantbrukare, Lappträsk

Simpanen, Paula Helena, taloussihteeri, Lappeenranta

Sinervo, Sakari, maalari, Kotka

Sinisalo, Reijo Rafael, vanhempi konstaapeli, Turku

Sinisalo, Veikko Aulis, työnjohtaja, Lahti

Sinkko, Jouko Tapani, tekninen johtaja, -

Sipinen, Jouko Antero, luotsikutterinhoitaja, Puumala

Siponen, Jarmo Erik Ensio, vanhempi konstaapeli, Piikkiö

Siponen, Tuula Tellervo, kirjanpitäjä, Espoo

Sipponen, Pauli Iivo Sakari, ylivirastomestari, Helsinki

Sirjonen, Irja Hannele, käytöntarkkailija, Juupajoki

Sirviö, Samuli Ensio, maanviljelijä, Juuka

Sjöberg, Ralf Göran, luotsikutterinhoitaja, Bergö

Sjölund, Bror Erik, luotsikutterinhoitaja, Godby

Skaffari, Jaakko Ilmari, operaattori, Porvoo

Skogster, Karl Rolf Mikael, avdelningsförman, Sibbo

Snygg, Kari Tapani, vahtimestari, Vihti

Soini, Eila Marjatta, perushoitaja, Helsinki

Soini, Kaija Marketta, toimitusvalmistelija, Kankaanpää

Soini, Rauni Sinikka, konttoristi, Kouvola

Soininen, Juha Tapio, työvoimaneuvoja, Nurmes

Sokura, Sirpa Maria, myyntineuvottelija, Lappeenranta

Solasaari, Arja Leena Sinikka, toimistosihteeri, Helsinki

Sormunen, Pirjo Anneli, virastosihteeri, Kerava

Sorsa, Pirjo Kaarina, metsäkonttorin sihteeri, Äänekoski

Sorsa, Tuija Tuulikki, viestintäsuunnittelija, Salo

Sorsa, Veli-Matti, virastomestari, Elimäki

Soudunsaari, Helena Katariina, kirjastosihteeri, Rovaniemi

Sten, Maire, opettaja, Kuusankoski

Sten, Riitta Maaria, HR-asiantuntija, Tampere

Stenman, Kari Antero, tuotantoteknikko, Loviisa

Stormi, Maija Kaarina, myymäläpäällikkö, Naantali

Stålhammar, Leena Annikki, toimistosihteeri, Hattula

Suhonen, Kirsti Kaarina, johtava ohjaaja, Alavus

Suntila, Riitta Annikki, hätäkeskuspäivystäjä, Turku

Suojoki, Raili Tellervo, puhelinvaihteenhoitaja, Lahti

Suokas, Eeva Lahja Helena, farmaseutti, Korpilahti

Suokko, Maarit Helena, tutkintasihteeri, Vaasa

Suoknuuti, Anna-Leena, sosiaaliterapeutti, Turku

Suomalainen, Helvi Eila Esteri, rouva, Lempäälä

Suomalainen, Sinikka Irja Helena, virastosihteeri, Vaasa

Suomalainen, Urho Matti Kullervo, laitehuoltaja, Iisalmi

Suomela, Pentti Olavi, maanviljelijä, Virolahti

Suopanki, Terttu Marja-Leena, perushoitaja, Kemijärvi

Suosilmä, Väinö Abiel, kirvesmies, Muonio

Suovala, Saima Sisko, ylihoitaja, Helsinki

Sutinen, Merja Maarit, vårdare, Helsinki

Sutinen, Seija Sinikka, laboratoriomestari, Helsinki

Suuronen, Eija Marie, tukivalmistelija, Kouvola

Suvanto, Kauko Kalervo, tietoliikenneasentaja, Liminka

Suvisuo, Taina Heli Kaarina, osastosihteeri, Hämeenlinna

Syring-Tuori, Iris Margareta, hätäkeskuspäivystäjä, Vasa

Syrjälä, Antti Kalervo, koneistaja, Jyväskylä

Syrjälä, Hilkka Helvi, kotiavustaja, Kiukainen

Syrjälä, Sinikka Anneli, myyjä, Kortesjärvi

Syrjämäki, Aulis Tuure Antero, turbiiniasentaja, Turku

Säkkinen, Jyrki Sakari, vanhempi rikoskonstaapeli, Riihimäki

Säkkinen, Pirkko Irja Tellervo, toimistovirkailija, Turku

Särkkä, Anja Tuulikki, kirjanpitäjä, Jyväskylä

Säteri, Paavo Olavi, maanviljelijä, Tarvasjoki

Söderlund, Rita Viola, avdelningsansvarig, Karis

Södervik, Timo Olli, vanhempi konstaapeli, Kokkola

Taavitsainen, Raija Liisa, työvoimaneuvoja, Siilinjärvi

Taimi, Pekka Kalervo, veturinkuljettaja, Pori

Taipalus, Raija Kaarina, reskontranhoitaja, Kurikka

Takala, Eero Antero, tuotannon kehitysinsinööri, Vaasa

Takaluoma, Sampo Eero, vartija, Lapua

Takkinen, Pirkko Inkeri, toimistosihteeri, Helsinki

Takkunen, Tapani Antero, kunnossapitomestari, Rovaniemi

Tall, Kirsti Anneli, perhepäivähoitaja, Sipoo

Tallberg, Judith, väverska, Kyrkslätt

Talvitie, Ilkka Kalevi, korjausmies, Helsinki

Talvitie, Markku Ilmari, virastomestari, Helsinki

Tamminen, Arja Hannele, hankesihteeri, Nakkila

Tamminen, Hannu Herman, vartija, Jurva

Tamminen, Heikki Johannes, vartija, Vaasa

Tamminen, Markku Juhani, suunnittelija, Vantaa

Tani, Anna-Liisa, emäntä, Anjalankoski

Tani, Eeva, emäntä, Anjalankoski

Tanskanen, Veijo Paavo, kuorma-autoilija, Juuka

Tapanen, Viljo Olavi, maanviljelijä, Kitee

Tapia Olguin, Guillermo Marcelo, sähköasentaja, Oulu

Taponen, Arja Inkeri, toimistosihteeri, Riihimäki

Tarhonen, Pentti Kullervo, työnjohtaja, Helsinki

Tarvainen, Arja Tuula, toimistonhoitaja, Saarijärvi

Tarvainen, Sirpa Orvokki, työvoimaneuvoja, Hankasalmi

Tasa, Aimo Veikko, maanviljelijä, Virolahti

Taskinen, Elna Kaarina, emäntä, Kiihtelysvaara

Taskinen, Mailis Helena, kouluttaja, Tampere

Taskinen, Pirjo Ellen, myyntiassistentti, Helsinki

Tattari, Matti Johannes, vartija, Savitaipale

Tenhunen, Saara Irene, tutkimussihteeri, Helsinki

Terkki, Karl Timo, tarkastusteknikko, Rauma

Tersa, Aira Marjukka, assistant controller, Vantaa

Tervaniemi, Anne Marjatta, toimistosihteeri, Tornio

Tervonen, Aaro Henrik, maanviljelijä, Parikkala

Teräsalo, Kari Aimo Juhani, varastotyöntekijä, Vantaa

Teräväinen, Matti Antero, vanhempi konstaapeli, Mikkeli

Tetri, Hannele Kristiina, kirjanpitäjä, Vantaa

Thamm, Maria Kristina, sihteeri, Espoo

Tiainen, Matti Keijo, vanhempi konstaapeli, Lahti

Tiainen, Sulo Armas, maanviljelijä, Kitee

Tikander, Rolf Sigvard, konduktööri, Pernaja

Tikander, Tuula Tellervo, perushoitaja, Helsinki

Tikka, Tuomo Tapio, ajojärjestelijä, Paimio

Tikkala, Eila Kaarina, kirjastosihteeri, Oulu

Tikkanen, Sirpa Anitta, luottopalvelusihteeri, Helsinki

Tikkanen, Vesa Petteri, vanhempi konstaapeli, Vihti

Timlin, Teuvo Johannes, vanhempi konstaapeli, Siikajoki

Timonen, Essi Eila Esteri, toimistosihteeri, Jyväskylä

Timonen, Onni, maanviljelijä, Kitee

Timonen, Väinö, maanviljelijä, Kitee

Tirkkonen, Väinö Jalmari, asentaja, Varkaus

Toikka, Hilkka Annikki, ravintolapäällikkö, Anjalankoski

Toivanen, Antti Juhani, asiantuntija, Siilinjärvi

Toivanen, Leila Anitta, osastosihteeri, Siilinjärvi

Toivanen, Liisa Marjatta, toimistonhoitaja, Lieksa

Toivanen, Pauli, metsuri, Kitee

Toivonen, Aino Annikki, terveydenhoitaja, Turku

Toivonen, Jukka Ensio, vanhempi konstaapeli, Pirkkala

Toivonen, Margit Hannele, keittäjä-siivooja, Urjala

Toivonen, Pirjo Leena, tilastohaastattelija, Lahti

Tolonen, Maija Liisa, arkistosihteeri, Kemijärvi

Tolppanen, Jussi Ilmari, vartija, Vantaa

Tolvanen, Erkki, kirvesmies, Jyväskylän mlk

Tolvanen, Lea Marjatta, työnjohtaja, Kerava

Tompuri, Ari Jukka, vanhempi konstaapeli, Mikkeli

Toriseva, Kristiina, kanslisti, Nokia

Tornikoski, Kaisi Pauliina, toimitusvalvoja, Kokkola

Tornio, Elsi Sisko, myymäläpäällikkö, Oulunsalo

Torvi, Tuula Margit, tietopalvelusihteeri, Helsinki

Träskelin, Elsbeth Therese, avdelningssekreterare, Vasa

Tuhkanen, Leena Marjatta, laborantti, Turku

Tuikkala, Matti Heikki, sähköasentaja, Kauhajoki

Tulikorpi, Tuula Marjatta, kirjanpitäjä, Espoo

Tuomaala, Vesa Veli, metsätalousesimies, Oulainen

Tuomainen, Kari Aku Ensio, vanhempi rikoskonstaapeli, Leppävirta

Tuomiharju, Erkki Johannes, vanhempi rikoskonstaapeli, Vaasa

Tuomikoski, Osmo Heikki Edvin, kehitysteknikko, Raahe

Tuominen, Aili Inkeri, toimistosihteeri, Lappeenranta

Tuominen, Carina Irmele, hätäkeskuspäivystäjä, Vaasa

Tuominen, Leila Lemmitty, verovirkailija, Turku

Tuominen, Tyyne Lovisa, myyjä, Turku

Tuomisto, Oiva Antero, asetinlaitemies, Hyvinkää

Tuovinen, Risto Tapio, myyjä, Helsinki

Turkkila, Oili Pirkko Kaarina, kanslianhoitaja, Lappeenranta

Turpela, Jorma Sulevi, koestaja, Alajärvi

Turtiainen, Kaija Anneli, asiakaspalvelusihteeri, Savonlinna

Turtinen, Hannu Paavo, metsäsuunnittelija, Yli-Ii

Turunen, Hulda Erika, työnjohtaja, Pudasjärvi

Turunen, Irja Tuulikki, markkinahoitaja, Eno

Turunen, Risto Paavo, liikkeenjohdon neuvoja, Tampere

Turunen, Sulo Emil, maanviljelijä, Varkaus

Turve, Seppo Eerik, vanhempi konstaapeli, Kaarina

Tuulensuu, Raili Marja-Riitta, S-marketpäällikkö, Merikarvia

Tuulimo, Olavi Matti, myyntiteknikko, Parkano

Tuuri, Tuula Tellervo, toimistosihteeri, Hyvinkää

Tyrväinen, Seija Anneli, maalari, Pieksämäki

Ukkola, Birgitta Anne, erikoistyövoimaneuvoja, Raahe

Ulmanen, Esko Juhani, trukinkuljettaja, Askola

Uusitalo, Kaarlo Olavi, rakennusurakoitsija, Uusikaupunki

Uusi-Äijö, Oiva Yrjö Iisakki, urakoitsija, Vaasa

Uuskoski, Seija Anneli, ostohenkilö, Vantaa

Uutela, Merja Kaarina, kodinhoitaja, Jokioinen

Vaalasmaa, Tuija Kristiina, koulutussuunnittelija, Vantaa

Vaalimaa, Heikki Tapani, vartija, Riihimäki

Vaarre, Hilkka-Liisa, myyntineuvottelija, Helsinki

Wahlström, Tarja Kaarina, assistentti, Vantaa

Vaihinen, Inger Christine, byråsekreterare, Åbo

Vainikka, Sinikka Marja-Liisa, tuontihuolitsija, Helsinki

Vainio, Ahti Juhani, päivittäistavaraosaston päällikkö, Hämeenlinna

Vainio, Evi Tuulikki, perheen emäntä, Anjalankoski

Vainio, Leena Anneli, asiakasneuvoja, Suolahti

Vaitiniemi, Ilta Tellervo, emäntä, Haapavesi

Valkama, Eeva Annikki, kansainvälisen vaihdon sihteeri, Vantaa

Valkama, Jorma Olavi, tutkimusavustaja, Rovaniemi

Valkama, Maija-Liisa, pääemäntä, Helsinki

Valkama, Risto Matias, tuotepakkaaja, Jalasjärvi

Valkama, Ritva Mirjami, osastosihteeri, Muurame

Valkama, Tellervo Kyllikki, palkanlaskija, Seinäjoki

Wallen, Jarl Werner, lantbrukare, Lappträsk

Wallenius, Merja Mariitta, kansainvälisen vaihdon sihteeri, Helsinki

Valo, Tuula Marita, esittelijä, Hämeenlinna

Valtonen, Eeva Marjatta, verovalmistelija, Parikkala

Valtonen, Olli Arvi Ilmari, lossinhoitaja, Kustavi

Valtonen, Viljo Gunnar, kieltenopettaja, Vantaa

Vanhala, Hilkka Elisabet, myyntisihteeri, Hamina

Vanhanen, Taimi Tellervo, maanviljelijä, Somero

Varismäki, Sirkka-Liisa, laskuttaja, Nurmo

Varsaluoma, Kosti Ilmari, tuotepakkaaja, Ilmajoki

Vehviläinen, Martti Juhani, vuoromestari, Pornainen

Veijonen, Kauko Juhani, projektiteknikko, Äänekoski

Weman, Leevi Antero, työnjohtaja, Piikkiö

Ventovuori, Pekka Kalevi, verosihteeri, Kouvola

Verhonen, Jukka Kalevi, vanhempi konstaapeli, Rauma

Vesalainen, Irja Sinikka, toimistosihteeri, Heinola

Vesamäki, Kaisa, johdon sihteeri, Kemi

Westerlund, Carola Christina, byråsekreterare, Lumparland

Westerlund, Helene Elisabeth, socialarbetare, Grankulla

Westerlund, Johan Mikael, äldre konstapel, Korsholm

Westerlund, Merja Helena, toimistosihteeri, Helsinki

Wide'n, Päivi Johanna, vanhempi konstaapeli, Salo

Vieltojärvi, Toivo Olavi, työmies, Enontekiö

Vihavainen, Harri Kalervo, markkinointipäällikkö, Hollola

Viianen, Asko Matti Kalervo, metsänparannusyrittäjä, Laihia

Wiik, Birger Bernhard, murare, Sibbo

Viinamäki, Julia Orvokki, arkistosihteeri, Alavus

Viinanen, Reino Johannes, työnjohtaja, Jyväskylä

Viinanen, Riitta, siivooja, Rautjärvi

Viirre, Vesa-Matti, vanhempi konstaapeli, Kannus

Viiru, Sirpa Anita, toimistosihteeri, Tuusula

Viitamäki, Risto Ilmari, kirvesmies, Parkano

Viitanen, Irma Helena Kaarina, myymäläkassa, Kouvola

Viitanen, Olavi Antero, hiertämön hoitaja, Kaipola

Viitaniemi, Ritva Anneli, kotipalveluohjaaja, Ikaalinen

Vik, Axel Johannes, jordbrukare, Korsholm

Vikström, Aune Margareta, sairaanhoitaja, Pudasjärvi

Vikström, Kerttu, puhelunvälittäjä, Pudasjärvi

Wikström, Gunnar, snickare, Kyrkslätt

Wikström, Stina Ingeborg, översättare, Vanda

Wile'n, Kerstin Linne'a, köksföreståndare, Eckerö

Viljakainen, Anne-Maj Margareta, tutkimussihteeri, Helsinki

Vilkki, Erkki Johannes, maanviljelijä, Kitee

Vilkki, Vieno Inkeri, kotirouva, Kitee

Vilkki, Väinö Iivari, koneurakoitsija, Kitee

Vilpo, Eino, operaattori, Merimasku

Vilponen, Elsa Heleena, kirjanpitäjä, Jalasjärvi

Vilppu, Paavo Johannes, maanviljelijä, Ylivieska

Winberg, Tage Per Olof, färjskötare, Ekenäs

Virolainen, Tuula Orvokki, kassanhoitaja, Hyvinkää

Virolainen, Veikko Juhani, kuormitussuunnitteluinsinööri, Kotka

Virtanen, Elsa Eevi, perheenäiti, Renko

Virtanen, Harri Matti, materiaalisuunnittelija, Uusikaupunki

Virtanen, Into Valdemar, maanviljelijä, Tarvasjoki

Virtanen, Markku Juhani, voimalaitosteknikko, Rauma

Virtanen, Merja Sinikka, osastonsihteeri, Kotka

Virtanen, Raija Tuulikki, toimistosihteeri, Elimäki

Virtanen, Teija Birgitta, työvoimaneuvoja, Hyvinkää

Visuri, Jari-Pekka, vanhempi konstaapeli, Kokemäki

Visuri, Kaarlo Jalmari, maanviljelijä, Ylivieska

Vitikainen, Pauli Henrikki, kouluttaja, Nurmijärvi

Vorobjeff, Riitta Elisa, markkinointikoordinaattori, Helsinki

Voutilainen, Helena Annikki, sosiaalityöntekijä, Kontiolahti

Voutilainen, Juho Petter, autonkuljettaja, Mikkeli

Voutilainen, Tapio, maanviljelijä, Liperi

Vuorelainen, Aino Ester, kotiäiti, Espoo

Vuori, Anja Marita, hallintosihteeri, Rauma

Vuori, Maritta Hannele, toimistosihteeri, Helsinki

Vuori, Pekka Veikko, konduktööri, Turku

Vuorinen, Eija Hannele, toimistosihteeri, Ylöjärvi

Vuorinen, Henri, maanviljelijä, Hamina

Vuorinen, Katri, myymälänhoitaja, Tarvasjoki

Vuorinen, Viljo, sähköasentaja, Pälkäne

Vähäsarja, Veikko Johannes, maanviljelijä, Ylivieska

Vähä-Sipilä, Sirkka Anneli, myyntisihteeri, Rauma

Väistö, Antti, maanviljelijä, Kitee

Väisälä, Maria Kristina, johtoryhmän assistentti, Helsinki

Väisänen, Lahja, Rouva, Kiuruvesi

Välimaa, Lauri Pellervo, maanviljelijä, Punkalaidun

Välisaari, Pirjo Marketta, tietopalveluneuvoja, Helsinki

Välivaara, Reino, työmies, Jyväskylä

Välkkilä, Veikko Evert, maanviljelijä, Ilmajoki

Vänttinen, Tuula Tellervo, laskentasihteeri, Helsinki

Värtö, Kaija Margit, kodinhoitaja, Lemi

Väyrynen, Pentti Juhani, puistotyöntekijä, Kajaani

Väänänen, Mirja Helena, työvoimaneuvoja, Siilinjärvi

Wörgren, Lilly Synnöve Birgitta, förtroendevald, Oravais

Ylikorkala, Erkki Juhani, maanviljelijä, Siikajoki

Ylikorpi, Eila Talvikki, tarkastaja, Vihti

Ylitalo, Anna-Kaija, sosiaalityöntekijä, Tyrnävä

Ylitalo, Sinikka Anneli, pankkitilinhoitaja, Orimattila

Ylä-Rautio, Martti Ilmari, työkalusorvaaja, Jyväskylä

Ylätalo, Juhani Alvar, asennuspäällikkö, Uusikaupunki

Ypyä, Aino Maria, perhepäivähoitaja, Kannus

Ypyä, Varpu Katariina, pääkirjanpitäjä, Kokkola

Ådahl, Frans Torvald, metallarbetare, Sibbo

Ågren, Seija Maritta, taloussihteeri, Vihti

Äijälä, Matti, maanviljelijä, Rantsila

Öhman, Birger Karl, jordbrukare, Karis

Örni, Karita Hannele, myyjä, Laihia

Östdahl, Brage Rudhem, chaufför, Lappträsk

Österholm, Bengt Viktor, sähkömestari, Helsinki

Suomen Valkoisen Ruusun mitali

Aalto, Mirja Anneli, elintarvikemyyjä, Naantali

Aaltonen, Hilkka, palveluneuvoja, Hauho

Aarnio, Eija Anneli, painopinnanvalmistaja, Tuusula

Ahlqvist, Leena Tuulikki, siivooja, Rovaniemi

Aho, Jukka Tapani, laitosmies, Raahe

Ahola, Tuula Kaarina, projektisihteeri, Paimio

Ahonen, Erkki Onni, hitsaaja, Vaasa

Airikka, Ossi Einari, sähköasentaja, Lappeenranta

Akselin, Oiva Otto, pulpperiaseman hoitaja, Äänekoski

Alajääski, Anne-May Monica, lukonkokooja, Björkboda

Alavillamo, Tapio Antero, vartija, Kauhajoki

Andersson, Evi Birgit Monika, vårdbiträde, Mariehamn

Anttila, Aija Sisko, toimistosihteeri, Jyväskylä

Antti-Vainionpää, Meeri Marjanna, kurssisihteeri, Rovaniemi

Anyamele, Ursula Mary, siivooja, Helsinki

Aro, Matti Rainer, putkiasentaja, Pietarsaari

Aronmaa, Laila Hellevi, kirjanpitäjä, Klaukkala

Arpiainen, Paavo Juhani, lihanleikkaaja, Mikkeli

Asikainen, Aarre-Pekka, ennakkohuoltoasentaja, Eurajoki

Asikainen, Ritva Kyllikki, laitoshuoltaja, Helsinki

Bergius, Hannele Kristiina, kirjastoavustaja, Turku

Bies, Anneli, käytöntarkkailija, Hamina

Bäckman, Laila Anni Helena, hallintosihteeri, Oulunsalo

Drockila, Aake Vilhelm, operaattori, Porvoo

Ek, Ulla Elisabet, maskinskötare, Pernå

Elgland, Tuula Marjatta, työvoimaneuvoja, Vihti

En, Liisa Hannele, pituusleikkurin hoitaja, Anjalankoski

Erkkilä, Matti Johannes, talonmies, Karstula

Eronen, Kirsi Marjatta, laskentasihteeri, Helsinki

Eskola, Eero Henrik, kunnossapitoasentaja, Oulu

Eskola, Eija Hannele, puistotyöntekijä, Harjavalta

Evakoski, Eija Lempi Mariaana, hoitaja, Hattula

Fager, Pirjo Orvokki, kotiavustaja, Hämeenlinna

Federley, Raimo Juhani, huoltomies, Valkeakoski

Gebala, Inger Karin Elisabet, arbetskraftskonsulent, Jakobstad

Gröhn, Marja-Leena Annikki, kotiavustaja, Hämeenlinna

Grönqvist, Ulpu Tarja Katriina, puhelunvälittäjä, Vantaa

Günther, Sari Ann-Kristine, apulaistarkastaja, Helsinki

Haahkamo, Markku Einari, koneasentaja, Porvoo

Haapakoski, Maarit Hannele, konttoristi, Kokkola

Haapanen, Anne Irmeli, prosessinhoitaja, Uusikaupunki

Haapanen, Tuula Margit, elintarviketyöntekijä, Kangasala

Haapasalo, Salme Annikki, toimistosihteeri, Joensuu

Haikka, Seija Tuulikki, toimistosihteeri, Raisio

Hakala, Aila Kaarina, tekstiilityöntekijä, Tampere

Hakala, Ritva Margareta, työvoimaneuvoja, Vaasa

Hakkarainen, Aila Helinä, kojeasentaja, Espoo

Hakkarainen, Satu Marjut, toimialasihteeri, Helsinki

Hakola, Ari Juhani, virastomestari, Helsinki

Halinen, Riitta Helena, toimistosihteeri, Vihti

Halsas, Paul Edvin Erland, korjausmies, Pyhtää

Halttunen, Markku Juhani, sähköasentaja, Saarijärvi

Hannila, Marke Sisko, keittäjä, Liminka

Hannos, Hannu Aarne, ylivartija, Turku

Happonen, Anna-Kaisa, laitoshuoltaja, Kuopio

Hartikainen, Riitta Anneli, työvoimaneuvoja, Lapinlahti

Hatanpää, Marja Helena, sovellusneuvoja, Helsinki

Hautakangas, Matti Olavi, ammattimies, Taivalkoski

Hautala, Esko Veli, valimotyöntekijä, Jyväskylä

Hautala, Kaija Marja Katriina, lastenohjaaja, Seinäjoki

Hautamäki, Sirpa Helena, liittäjä, Vaasa

Heikkilä, Sirkka Kaarina, projektisihteeri, Lappeenranta

Heikkinen, Pentti Matti Johannes, varastonhoitaja, Kurikka

Heikura, Kerttu Elina, postitusmestari, Tuusula

Heinonen, Anja-Riitta, tarjoilija, Pori

Heinonen, Erkki Johannes, valunpuhdistaja, Saarijärvi

Heinonen, Jukka Tapani, autonkuljettaja, Järvenpää

Heinäjärvi, Asko Martti, keernantekijä, Tampere

Heinämaa, Pirjo Tuula Orvokki, siivooja, Jokioinen

Hele'n, Gitt, kanslist, Jomala

Heliste, Jouko Kalervo, kojeistoasentaja, Vaasa

Helminen, Maarit Hanneli, toimistosihteeri, Muurame

Hietaranta, Matti Pekka, automyyjä, Pori

Hietikko, Kauko Antero, kojeistoasentaja, Vaasa

Hiltunen, Ensio Kalevi, annostelija, Mikkeli

Hiltunen, Pauli Tapani, sähköverkostoasentaja, Heinävesi

Hiulumäki, Reijo Tapani, autonasentaja, Pori

Hoffren, Unto Uolevi, visualisti, Jyväskylä

Hokkanen, Irma Kaarina, myyjä, Muurame

Hokkanen, Virpi Maarit Hannele, tutkintasihteeri, Kangasniemi

Holappa, Raimo Aulis, havaitsija, Puolanka

Hollo, Juha Vilho Kristian, virastomestari, Helsinki

Holopainen, Markku Juhani, varastomies, Kouvola

Honkala, Maija Anneli, keittiöapulainen, Haapajärvi

Honkanen, Marita, palveluvastaava, Siilinjärvi

Hoseus, Pauli Mikael, levyseppä, Parkano

Hovi, Pirjo Marjut, myyjä, Pori

Huovinen, Leena Marjatta, emäntä, Punkaharju

Hurnanen, Pauli Kalevi, pre media operaattori, Vantaa

Huttunen, Ritva Marjatta, ruokapalveluesimies, Espoo

Hyttinen, Ismo Kalervo, tutkimusmestari, Lieksa

Hyytinen, Yrjö Pekka Matti, kojeistoasentaja, Vaasa

Hyytiäinen, Merja Kristiina, työvoimaneuvoja, Iisalmi

Häkkinen, Hilkka Marja-Leena, myyjä, Mikkeli

Hämäläinen, Ismo Ensio, konemyyjä, Jyväskylä

Hämäläinen, Satu Pälvi, ravitsemistyöntekijä, Kuopio

Hänninen, Eila Anneli, laitoshuoltaja, Kuopio

Hänninen, Seppo Juhani, kojeasentaja, Helsinki

Härmä, Marja-Leena, huoltamomyyjä, Valtimo

Härö, Tuulikki, laborantti, Mustasaari

Hölttä, Margit Ellen, laskuttaja, Tuusula

Idman, Toivo Tapio, moottoriasentaja, Klaukkala

Ikonen, Esa Ilmari, käytönvalvoja, Mäntsälä

Ikäheimonen, Pentti Juhani, varastotyöntekijä, Forssa

Ilmonen, Risto Olavi, kunnossapitoasentaja, Laukaa

Immonen, Reijo Kalevi, kartonkikoneen hoitaja, Heinola

Inkinen, Reijo Tapani, prosessimies, Valkeakoski

Jaakkola, Martti Johannes Ilmari, automaatioasentaja, Nokia

Jacobson-Perunka, Lisbeth Satu Helena, osastosihteeri, Rovaniemi

Jerkku, Lilja Astrid Helinä, välinehuoltaja, Helsinki

Jokela, Kalervo Jaakko, kunnossapitoasentaja, Vaasa

Jokela, Mikko Juhani, käyttömies, Rauma

Jokelainen, Bertta Eliisa, siistijä, Riihimäki

Jokiaho, Kari Juhani, havaitsija, Lehtimäki

Jokio, Mirja Helena, hoitaja, Ypäjä

Jokipuu, Antti Ilmari, elementtiasentaja, Piikkiö

Joutsen, Terttu Kaarina, lippupalveluesimies, Helsinki

Jutila, Pirjo Helena, myyjä, Pori

Juurio, Raija Anneli, laskuttaja, Kerava

Juvankoski, Matti Uolevi, korjausmies, Ylöjärvi

Jyränen, Eija Anneli, kokki, Tampere

Jänkälä, Anna Esteri, asuntolanhoitaja, Tornio

Järvenoja, Anja Riikka, maidonkäsittelijä, Janakkala

Järvinen, Anne Marketta, apulaistarkastaja, Helsinki

Järvinen, Pertti Antero, allasmies, Pori

Jääskeläinen, Petri Juhani, apulaistarkastaja, Helsinki

Kaipiainen, Hannu Aulis, pituusleikkurin hoitaja, Hamina

Kaitosaari, Kari Juhani, siirtolaitteenkuljettaja, Helsinki

Kallio, Riitta Aulikki, terveyskeskusavustaja, Kurikka

Kallio, Tero Veikko, huoltoasentaja, Porvoo

Kallionpää, Merja Kristiina, toimistosihteeri, Huittinen

Kangas, Tarja Tuulikki, toimistosihteeri, Lahti

Kangasluoma, Esko Hermanni, sähköasentaja, Laihia

Kankkonen, Mauri Antero, varastotyöntekijä, Helsinki

Kanneloja, Terttu Annikki, vientipakkaaja, Turku

Kannisto, Sisko Anneli, apulaistuotekehittäjä, Huittinen

Kantola-Kölli, Anja Marianne, toimistosihteeri, Lahti

Kareinen, Pirkko Maritta, laborantti, Turku

Karjalainen, Jorma Olavi, tutkimusmestari, Rovaniemi

Karttunen, Martti Henrik, sarjanitomakoneenhoitaja, Helsinki

Kaski, Tuula Marja-Leena, myyjä, Pori

Kaukola, Rauno Armas, liittäjä, Vaasa

Kaukomaa, Hannu Kullervo, terminaalimies, Helsinki

Kautonen, Heikki Veikko Olavi, voimajohtoasentaja, Harjavalta

Keinänen, Nina Margareta, byråsekreterare, Helsingfors

Kemppainen, Anna Esteri, havaitsija, Suomussalmi

Kemppainen, Liisa Marjatta, puutarhatyöntekijä, Kotka

Kemppainen, Pentti Olavi, havaitsija, Suomussalmi

Kenttäaho, Ullamaija, kylvettäjä, Jokioinen

Kesti, Kaarina, siivooja, Hamina

Kestilä, Timo Johannes, metsuri, Rovaniemi

Kettukangas, Jukka Olavi, varastonhoitaja, Raahe

Kettula, Seppo Kalervo, ajoneuvoasentaja, Kuusankoski

Kiiskilä, Timo Tapani, varaosamyyjä, Rauma

Kilkki, Eeva Marketta Kristiina, asiakaspalveluhenkilö, Mikkeli

Kinnunen, Soini Antero, koneenhoitaja, Kangasala

Kiviharju, Mirja Orvokki, vanhempi siivooja, Vantaa

Kivimäki, Juhani Edvard, mittakirvesmies, Vantaa

Kiviniemi, Markku Kalevi, koneenasentaja, Tampere

Kleemola, Sirpa Katriina, kojeistoasentaja, Klaukkala

Knuuttila, Pauli Jaakko, kunnossapitoasentaja, Vaasa

Kohtamäki, Sauli Antero, teurastaja, Ilmajoki

Koivuluoma, Esko, lihan esikäsittelijä, Seinäjoki

Koivuniemi, Seppo Uolevi, talonmies, Vammala

Kokko, Risto Leo Juhani, kemikaalien tarvikemies, Anjalankoski

Kokko, Simo Ahti Kullervo, koneasentaja, Rovaniemi

Kokkonen, Heino Ilmari, piirinuohooja, Rantasalmi

Koponen, Ulla Marjatta, ravitsemispäällikkö, Orimattila

Korhonen, Marja Helena, myyjä, Valkeala

Korpela, Merja Anneli, toimistosihteeri, Nastola

Kortesniemi, Hilkka Anneli, erikoissiivooja, Nuppulinna

Koskela, Elsa Kaarina, kanslisti, Piippola

Koskela, Leila Anneli, toimistosihteeri, Helsinki

Koskelainen, Sirkka Anneli, vientidokumentoija, Anjalankoski

Koskinen, Eila Annikki, kassa, Parkano

Koskinen, Ilona Marianne, sihteeri, Espoo

Koskinen, Pentti Aulis, kojeasentaja, Helsinki

Kostamo, Anu Inkeri, kasvinjalostustyöntekijä, Jokioinen

Kostamo, Reino Juhani, sotilasmestari, Helsinki

Kovalainen, Raili Irene, avustaja, Kajaani

Kovanen, Aimo Kari, laiteasentaja, Eurajoki

Kovasiipi, Maija Tuulikki, laskuttaja, Riihimäki

Kukkohovi, Anja Hannele, toimistosihteeri, Oulunsalo

Kumpula, Keijo Tapio, suunnittelumetsuri, Kolari

Kumpulainen, Väinö Petteri, havaitsija, Suomussalmi

Kuntsi-Kaitainen, Sirkku Airi Hannele, laskuttaja, Porvoo

Kunttu, Erkki Matti, metsuri, Luumäki

Kuoppala, Martti Kaarlo Kustaa, kiinteistönhoitaja, Ähtäri

Kupsanen, Heikki Antero, suojaaja, Lappeenranta

Kurri, Tuula Tuulikki, toimistosihteeri, Kouvola

Kurunsaari, Raimo Juhani, käämijä, Vähäkyrö

Kutila, Juha, tutkimusapulainen, Jokioinen

Kymäläinen, Aune Arja Marjatta, myyjä, Harjavalta

Kähkölä, Keijo Kullervo, tiiminvetäjä, Uusikaupunki

Kähkönen, Tauno, kiinteistönhoitaja, Tervola

Kämäräinen, Seppo Tapio, konemies, Hyvinkää

Käppi, Ritva Marja-Leena, myyjä, Valkeakoski

Käyhkö, Ahti Tapio, sähköasentaja, Joensuu

Laaksoharju, Toivo Arvo Juhani, kojeistoasentaja, Vaasa

Lahnavik, Pirjo Annikki, myyjä, Pomarkku

Lahti, Jouko Jaakko Juhani, mallinvalmistaja, Jyväskylä

Laihonen, Marjut Hannele, ruokapalveluvastaava, Rauma

Laine, Hannu Tapani, laitosmies, Rusko

Laine, Liisa Irmeli, konttoristi, Pori

Laine, Tuovi Tuulikki, avustaja, Tampere

Laitinen, Maija-Liisa, postitilausten yhteyshenkilö, Helsinki

Lamminen, Veikko Olavi, asentaja, Tampere

Lampi, Anu Tuulikki, toimistosihteeri, Porvoo

Lappalainen, Tapio Timo, vahtimestari, Helsinki

Larikka, Merja Irmeli, julkaisumyyjä, Helsinki

Lassi, Mirja Tuulikki, puhelinvaihteenhoitaja, Kouvola

Lastikka, Airi Sinikka Susanna, keittäjä, Kalajoki

Laukkanen, Ritva Liisa, kanslisti, Kerimäki

Lehtinen, Pekka Juhani, operaattori, Naantali

Lehtipää, Leena Susanna, liikennemyymälätyöntekijä, Alavus

Lehtola, Virpi Annikki, tekstinkäsittelijä, Aura

Lehtonen, Markku Tapio, palveluvalmistelija, Lammi

Lehtonen, Tuula, museovalvoja, Helsinki

Leinonen, Onni Vihtori, kunnossapitoasentaja, Vähäkyrö

Leppänen, Aimo Kalevi, uudelleen rullaaja, Hamina

Liimatainen, Antti Oskari, muovihitsaaja, Jyväskylä

Liimatainen, Matti Antero, auto- ja trukkiasentaja, Kirkkonummi

Liman, Raili Sinikka, maskinskötare, Sibbo

Lindblom, Mexine, sjukhusbiträde, Hammarland

Lindell, Pertti Ari Olavi, koneenasentaja, Järvenpää

Lindh, Markku Gunnar, satamavalvoja, Helsinki

Lindroos, Anneli Margareetta, vartija, Hyvinkää

Linnus, Markku Sakari, toimistosihteeri, Kerava

Lipsanen, Vesa Armas Mikael, panostaja, Lappeenranta

Lohtander, Taimi Anneli, huoltamomyyjä, Nurmes

Loponen, Tarja Kaarina, tutkintasihteeri, Järvenpää

Lundell, Sixten Helge Valdemar, palomies, Porvoo

Lunnas, Aila Kaarina, palkkasihteeri, Hausjärvi

Luukkonen, Kaarina Ilta Unelma, myyntisihteeri, Helsinki

Lähteenmäki, Olavi Toivo Armas, arkkileikkurinhoitaja, Lempäälä

Majamaa, Esko Juhani, putkiasentaja, Lempäälä

Majava, Kyösti Antero, sähköasentaja, Ulvila

Malm, Timo Sakari, puistopuutarhuri, Kouvola

Malmberg, Ahti Uolevi, huoltoasentaja, Helsinki

Mantere, Ritva Alisa, laborantti, Rauma

Markkanen, Sari Helena, työvoimaneuvoja, Varkaus

Martikainen, Helena Esteri, toimistosihteeri, Pori

Mattila, Jouko Tapani, polttoainekentän hoitaja, Heinola

Mattila, Jussi Kustaa Matias, käämijä, Vaasa

Mehtälä, Markku Juhani, hitsaaja, Kalajoki

Metsäranta, Elsa Esteri, siivooja, Elimäki

Mielonen, Jukka Pekka, automaatioasentaja, Lohja

Miettinen, Pekka Juhani, vahtimestari, Helsinki

Mikkola, Esa Olavi, automekaanikko, Sodankylä

Mikkonen, Arja-Leena Marita, emäntä, Sulkava

Moilanen, Kalevi Anselmi, kunnossapitotyöntekijä, Paltamo

Mourujärvi, Antti Jalmari, elohopealaitoksen hoitaja, Kokkola

Mukari, Unto Tapani, valmistelija, Tervajoki

Muotka, Ulla Kaarina, viestintäsihteeri, Mikkeli

Murtimo, Teija Päivikki, arkistosihteeri, Helsinki

Mustalahti, Erkki Tapio, käynninvarmistaja, Äänekoski

Mäkelä, Helga Marja Leena, avustaja, Tampere

Mäkinen, Aarre Erik, kunnossapitoasentaja, Vaasa

Mäkinen, Anne Kaarina, toimistosihteeri, Vantaa

Mäkinen, Rea Kaarina, toimistosihteeri, Anjalankoski

Mäyränpää, Seija Inkeri, henkilöstösihteeri, Tampere

Määttä, Kirsi Katariina, avustaja, Kajaani

Määttä, Maarit Irene, käyttötarkkailija, Pori

Mönkkönen, Rita Birgitta, myyjä, Mikkeli

Möykky, Tuula Anja Kaarina, elintarviketyöntekijä, Valkeakoski

Nauska, Hilkka Maaria, laborantti, Kirkkonummi

Niemelä, Marjatta Elisabet, konttorityöntekijä, Nurmo

Niemi, Jukka Einari, sähkölaitosasentaja, Urjala

Niemi, Marja-Leena, työvoimaneuvoja, Kokkola

Niemi, Matti Onni, koneenhoitaja, Hämeenkyrö

Niemi, Riitta-Liisa, varastotyöntekijä, Vantaa

Niemi, Seppo Aleksander, kunnossapitoasentaja, Vaasa

Nieminen, Anna-Mari, toimistonhoitaja, Turku

Nieminen, Markku Ilmari, vahtimestari, Helsinki

Niemistö, Tapani Hermanni, käämijä, Vaasa

Nivell, Kimmo, erotuksen ohjaaja, Kotka

Nordlund, Raimo Erik, sähkölaitosasentaja, Turku

Norola, Pertti Ensio, ilmastointiasentaja, Hollola

Norrgård, Sven Olof, servicemontör, Vasa

Nurmi, Unto Kalervo, korjausmies, Tampere

Nurminen, Raimo Jaakko, vartija, Kauhajoki

Nuutinen, Mirja Marjatta, toimistonhoitaja, Lappeenranta

Nyholm, Ingemaj, sjukhusbiträde, Jomala

Nykänen, Ritva Anneli, toimistovirkailija, Maaninka

Nyyssönen, Tuula Annikki, toimistosihteeri, Lahti

Ojantausta, Hannu Aatos, autonkuljettaja, Espoo

Oksanen, Irma Kyllikki, siivooja, Kirkkonummi

Ollikainen, Pirkko Elisabet, tuoteryhmästä vastaava myyjä, Kuusankoski

Paija, Pirjo Tuula Annikki, toimistovirkailija, Helsinki

Pajula, Kristiina, seminologi, Jurva

Pajunen, Riitta Maria Anneli, toimistosihteeri, Vantaa

Palonen, Eeva Kaarina, käytöntarkkailija, Kotka

Paloperä, Anja Marjatta, leipoja, Kuopio

Palviainen, Elsa Anneli, siivooja, Ilomantsi

Parkkonen, Rauno Heikki Olavi, varastomies, Hyvinkää

Partanen, Heikki Juhani, koneistaja, Siilinjärvi

Parttimaa, Taisto Olavi, voimajohtoasentaja, Kalajoki

Pekkanen, Voitto, hitsaaja, Helsinki

Peltomäki, Martti Rainer, baarimestari, Pori

Peltonen, Rauli Kalevi, kassatarjoilija, Helsinki

Penttinen, Marja Tellervo, tekninen dokumentoija, Rauma

Perunka, Jukka, sähköasentaja, Rovaniemi

Peränen, Pentti Antero, käsinkaavaaja, Jyväskylä

Pesonen, Esko Antero, metsuri, Kuusamo

Petrelius, Ari Johannes, työvoimaneuvoja, Kuusamo

Piepponen, Marja Terttu, siivooja, Anjalankoski

Pietikäinen, Kirsti, työvoimaneuvoja, Oulu

Pihlajamäki, Pirkko, kylmäkkö, Tampere

Pihlajamäki, Pirkko Maija Liisa, tuotteen loppukokoonpanija, Vähäkyrö

Piispanen, Jukka Antero, virastomestari, Vantaa

Piitulainen, Mirja, toimistovirkailija, Kankaanpää

Pilli, Jouni Uolevi, varamies, Anjalankoski

Pinnioja, Seija Tuulikki, järjestelmäasiantuntija, Espoo

Pirhonen, Elina Esteri, kahvilatyöntekijä, Tampere

Pitkänen, Mirja-Liisa, toimistosihteeri, Turku

Pitkänen, Raimo Juhani, sähköasentaja, Joensuu

Pohjola, Matti Tapio, koneenhoitaja, Espoo

Pohjonen, Markku Olavi, massamies, Anjalankoski

Pomppu, Eero Urho Antero, talonmies, Jokioinen

Poutiainen, Rauli Aarre, uunimies, Merijärvi

Pulkkinen, Liisa Annikki, myyjä, Helsinki

Pulkkinen, Sirkka-Liisa, keittäjä-siivooja, Tervola

Pulkkinen, Tenho Simo Rainer, metsäkoneurakoitsija, Mikkeli

Puupponen, Matti Tapio, metsäkoneurakoitsija, Mikkeli

Puustinen, Pirkko Anneli, laskuttaja, Vantaa

Pylkkänen, Osmo Juhani, varastotyöntekijä, Helsinki

Pynnönen, Reino Juhani, konekeernantekijä, Jyväskylä

Pyykkinen, Eija Hannele, työmarkkina-asiainsihteeri, Vantaa

Päiviö, Kimmo, prosessinhoitaja, Riihimäki

Pölkki, Ritva Onerva, tuotteen loppukokoonpanija, Vaasa

Raatikainen, Osmo Kalevi, prosessinohjaaja, Nilsiä

Raevaara, Pentti Olavi, asentaja, Tampere

Rahkonen, Pekka, kunnossapitoasentaja, Pori

Rajala, Elisa Maija Kyllikki, laboratoriohoitaja, Seinäjoki

Rajala, Jari Markus, automaatioasentaja, Rauma

Rajalin, Eila Kaarina, siivooja, Orimattila

Rajanummi, Heikki Antero, koneistaja, Hollola

Raninen, Esko Mikko, kiinteistövalvoja, Seinäjoki

Raninen, Liisa Mirjami, emäntä, Alavus

Rannikko, Seppo Ensio, putkiasentaja-hitsaaja, Rauma

Rantala, Jouni Joel, vesilaitoksenhoitaja, Hamina

Rantanen, Anja Nelli, asiakaspalvelukoordinaattori, Jämsä

Rantanen, Paavo Kalevi, koneenhoitaja, Lappeenranta

Raunio, Kaisa Helena, puhelinvaihteenhoitaja, Vantaa

Rehn, Gunlis Ulla Margaretha, kanslist, Karis

Remes, Maija-Liisa, emäntä, Kempele

Reunanen, Hannu Matti, nestekonttiasemanhoitaja, Kirkkonummi

Rinne, Risto Oskari, varastomies, Espoo

Riski, Juhani, laborantti, Kristiinankaupunki

Ronkainen, Pirkko Anneli, laitoshuoltaja, Tampere

Rouvinen, Kauko Juhani, offsetrotaatiopainaja, Vantaa

Ruohonen, Raimo Kalervo, nosturinkuljettaja, Tampere

Ruokonen, Marjatta Liisa, jälkikäsittelijä, Lappeenranta

Ryynänen, Tuula Mirjam Tuulikki, sitomotyöntekijä, Helsinki

Räisänen, Tarja Tuulikki, museovalvoja, Vantaa

Saarela, Hannu Johannes, elintarviketyöntekijä, Valkeakoski

Saarenpää, Aino Sisko, toimistosihteeri, Oulunsalo

Saari, Tapio Antti Juhani, varastonhoitaja, Kangasala

Saarikko, Timo Allan, koneenhoitaja, Eurajoki

Saaristo, Jaana Hannele, toimistosihteeri, Tampere

Sahlstedt, Jouko Viljo, varastomies, Nurmijärvi

Salmi, Matti, rotaatiopainaja, Helsinki

Salminen, Hannu Armas, puuseppä, Kuusankoski

Salminen, Isto Olavi, automaatioasentaja, Jämsä

Salminen, Riitta Lyydia, ruoanjakaja-siivooja, Harjavalta

Salomäki, Marita Margit, toimistosihteeri, Lempäälä

Salonen, Tuula Hilkka Kaarina, ravitsemispalveluesimies, Tampere

Saraniemi, Jorma Antero, tutkimusmestari, Rovaniemi

Sarjonen, Juhani Matti Ilmari, automyyjä, Pori

Sarviharju, Eira Marjatta, suunnittelusihteeri, Ruovesi

Savo, Osmo Juhani, pituusleikkurin hoitaja, Jämsänkoski

Savolainen, Leena Marjatta, ravitsemistyöntekijä, Sonkajärvi

Savurinne, Veikko Ensio, autonkuljettaja, Kotka

Sederholm, Eira Tellervo, varastotyöntekijä, Oulu

Selonen, Hannu Olavi, sähkökoneenasentaja, Helsinki

Seppä, Vesa Niilo, valmistuksen ohjaaja, Haapavesi

Seppälä, Ilkka Antero, projektinhoitaja, Hamina

Seppälä, Pirjo Kyllikki, laborantti, Jokioinen

Seppänen, Raija Hanneli, laitoshuoltaja, Kuopio

Siikström, Urho Antero, asentaja, Pirkkala

Siira, Pentti Juhani, vartija, Tampere

Siirtola, Raili Kyllikki, myyjä, Kauhajoki

Siljus, Toivo Kalevi, operaattori, Helsinki

Sillanpää, Veli-Matti, varastomies, Helsinki

Sillsten, Eino Ensio, värikokki, Forssa

Sironen, Olli Viljami, CNC-sorvaaja, Tampere

Sjöstedt, Esa Hannu, huoltoasentaja, Hamina

Soidinaho, Kauko Ilmari, koneasentaja, Vaasa

Soini, Tarja Lea, myyjä, Turku

Stenholm, Helena Marja, tuotteen loppukokoonpanija, Vaasa

Still, Rainer Sigfrid, diversearbetare, Pernå

Suhtala, Pertti Ilmari, sulattaja, Vaasa

Sulin, Arja Inkeri, autosihteeri, Pori

Suomalainen, Ari Tapani, kuorma-autonkuljettaja, Kotka

Suominen, Jukka Tapio, varastonhoitaja, Rauma

Suorsa, Kalevi Antero, käytönvalvoja, Iisalmi

Syyskoski, Anna-Kaisa, pakkaaja, Vantaa

Säisä, Anna Kaarina, vahtimestari, Kerava

Sääksniemi, Matti Juhani, prosessihenkilö, Helsinki

Taivalmaa-Korpi, Sirkka-Liisa, seminologi, Jalasjärvi

Tajakka, Leo Veikko, varaosatyöntekijä, Pieksämäki

Takala, Kari Antero, autonkuljettaja, Helsinki

Tallinen, Eero Juhani, automaatioasentaja, Anjalankoski

Tammilaakso, Merja Helena, laborantti, Helsinki

Taponen, Heini Kaarina, toimistosihteeri, Tuusula

Tarhonen, Jouko Ilmari, sähkökoneenasentaja, Vantaa

Tarvula, Aija Kirsi Maritta, työvoimaneuvoja, Pietarsaari

Taussi, Heikki Kalevi, virastomestari, Kotka

Temonen, Tapio Tuomo Antero, operaattori, Porvoo

Tervo, Rauni Anni Sofia, toimistosihteeri, Liminka

Tervoja, Arvo Lauri, varastonhoitaja, Haapavesi

Tielinen, Martti Teuvo, koneenhoitaja, Lappeenranta

Tienhaara, Satu Orvokki, emäntä, Tammela

Tiihonen, Raija Anneli, emäntä, Konnevesi

Toikkanen, Jukka Tapio, varastonhoitaja, Vaasa

Toiminen, Leena Marjatta, palvelutoimihenkilö, Espoo

Toivonen, Pekka Aulis, sähkölaitosasentaja, Kangasala

Tolonen, Tenho Tapani, operaattori, Porvoo

Topo, Juha Heikki, virastomestari, Helsinki

Tuominen, Maarit Hannele, paperinleikkaaja, Vantaa

Tuominen, Sanna Margit, toimistosihteeri, Punkalaidun

Turunen, Pirkko Katri Anita, siivooja, Eno

Tuukkanen, Taina Maarit, työvoimaneuvoja, Espoo

Ukkonen, Seija Margit, piirtäjä, Joutseno

Ukkonen, Seppo Veikko, työnjohtaja, Lappeenranta

Uronen, Timo Valter, kalkinpolttaja, Joutseno

Uschanov, Juhani, vuorottaja, Tampere

Vaarma, Helinä Hilkka Kaarina, avustaja, Tampere

Vaclin, Seija Marjatta, tarkastaja, Forssa

Vahtera, Matti Juhani, kankaan valkaisija, Forssa

Valentin, Arja Annikki, toimistosihteeri, Mikkeli

Valkonen, Jukka Kauko Kalervo, hiekkapuhaltaja, Pieksämäki

Varjoranta, Minna Päivikki, tekstiilityöntekijä, Tampere

Veijalainen, Tuulikki, myyjä, Lahti

Verho, Eeva Tellervo, ravitsemispäällikkö, Orimattila

Vesterinen, Aune Esteri, havaitsija, Kinnula

Vihavainen, Kirsti Kaarina, huollon assistentti, Vantaa

Viljanen, Eira Irmeli, tarkastaja, Isokyrö

Viljanen, Tauno Antero, kirvesmies, Kokemäki

Vimpari, Tarja Hannele, työvoimaneuvoja, Kiuruvesi

Virta, Ritva Orvokki, emäntä, Taivassalo

Virtanen, Airi Inkeri, tuote- ja pakkauskoordinaattori, Espoo

Virtanen, Annikki Maria, valukoneenhoitaja, Aura

Virtanen, Matti Tapio, laitosmies, Heinola

Virtanen, Tuula Tellervo, tuoteassistentti, Helsinki

Vornanen, Eeva-Liisa Sinikka, lastenohjaaja, Kangasala

Vuorinen, Eija Maarit, toimistosihteeri, Uusikaupunki

Väisänen, Maire Anneli, myymäläkassa, Kaarina

Väisänen, Mirja, avustaja, Tampere

Väisänen, Reijo Juhani, vartija, Lahti

Välimaa, Pertti Johannes, asentaja, Tampere

Väre, Timo Juhani, sellunhajottaja, Elimäki

Ylikangas, Alli Anelma, laborantti, Kirkkonummi

Ylitalo, Pauli Arvid, operaattori, Porvoo

Ylitalo-Pulju, Heljä Kirsti, työvoimaneuvoja, Rovaniemi

Osallistu keskusteluun

Palautelomake

ruusuja
risuja
kysymys
ehdotus

*

Kiitos palautteestasi!

Valitettavasti emme ehdi vastata jokaiseen viestiin henkilökohtaisesti.

Palautteen jättäminen ei onnistunut

Yritä hetken päästä uudelleen.