Mainos

Jääkiekko

  • Live

    Ravit: Toto65 Vermo

    Ke 19.9. 18:00 - 21:00
  • Live

    Tulosruutu

    Ke 19.9. 19:25 - 19:30
  • Live

    Jalkapallostudio

    Ke 19.9. 19:30 - 19:50
  • Live

    UEFA Champions League: Shakhtar Donetsk - Hoffenheim

    Ke 19.9. 19:40 - 21:50
  • Live

    UEFA Champions League: Ajax - AEK Ateena

    Ke 19.9. 19:50 - 21:50
Mainos

CHL 2018-19 ohjelma – tässä ottelut, lohkot ja tulokset

Jääkiekon CHL-liiga 2018-2019 käynnistyy torstaina 30. elokuuta. Kausi huipentuu tiistaina 5.2.2019 pelattavaan finaaliin.

Pääkuvan videolla Malmön voittomaali TPS:ää vastaan lauantaina pelatussa ottelussa.

Suomesta mukana on viisi joukkuetta: Kärpät, Tappara, HIFK, JYP ja TPS.

Viime kaudella JYP voitti CHL-mestaruuden ensimmäisenä suomalaisjoukkueena. Aiemmat kolme mestaruutta oli mennyt Ruotsiin (Luulaja ja kahdesti Frölunda). Toiseksi parhaana suomalaissuorituksena CHL:ssä Oulun Kärpät oli hopealla 2016.

CHL-mestari kuittaa itselleen tällä kaudella 365 000 euroa.

Alla CHL:n otteluohjelma (alkamisajat Suomen aikaa).

Elokuu 2018:

Torstai 30.8.Tulos
18.00HC Plzen - HC LuganoLohko H3-2
19.30Växjö - SC BernLohko G1-2
20.30Banska Bystrica - JYPLohko H1-6
20.45Zsc Lions Zurich - Aalborg PiratesLohko A6-5 (JA)
21.20Vienna Capitals - FrölundaLohko A1-4
21.30Cardiff Devils - Red Bull SalzburgLohko G2-5
Perjantai 31.8.
18.00Mountfield HK - Thomas Sabo Ice TigersLohko F1-2
18.30GKS Tychy - HIFKLohko C3-5
18.30Trinec - DjurgårdenLohko E1-6
19.00Neman Grodno - KometaLohko D4-2
19.00Kärpät - RouenLohko F4-0
19.30Malmö - TPSLohko B8-4
20.30Storhamar Hockey - TapparaLohko E3-2 (VL)
20.30Eisbaren Berlin - EV ZugLohko D3-5
20.30EHC Red Bull Munich - Yunost MinskLohko B4-3
20.45Bolzano-Bozen - SkellefteåLohko C4-3 (VL)

Syyskuu 2018:

Lauantai 1.9.Tulos
16.00Växjö - Red Bull SalzburgLohko G5-2
17.30HC Plzen - JYPLohko H4-2
20.00Banska Bystrica - HC LuganoLohko H5-2
20.45Zsc Lions Zurich - FrölundaLohko A3-2 (VL)
21.00Cardiff Devils - SC BernLohko G2-3 (JA)
21.20Vienna Capitals - Aalborg PiratesLohko A2-3 (JA)
Sunnuntai 2.9.
16.00Malmö - Yunost MinskLohko B4-1
16.30GKS Tychy - SkellefteåLohko C1-8
17.00Neman Grodno - EV ZugLohko D2-4
18.00EHC Red Bull Munich - TPSLohko B5-1
18.00Eisbaren Berlin - KometaLohko D2-3
18.30Mountfield HK - RouenLohko F3-2
18.30Trinec - TapparaLohko E2-8
19.00Kärpät - Thomas Sabo Ice TigersLohko F9-3
19.00Storhamar Hockey - DjurgårdenLohko E2-3
19.30Bolzano-Bozen - HIFKLohko C4-1
Torstai 6.9.
19.00Kometa - Neman GrodnoLohko D6-2
19.00HIFK - Bolzano-BozenLohko C1-2 (VL)
19.00TPS - EHC Red Bull MunichLohko B5-3
19.00Yunost Minsk - MalmöLohko B6-2
19.30Frölunda - Zsc Lions ZurichLohko A4-2
19.30Skellefteå - GKS TychyLohko C6-2
20.30Red Bull Salzburg - Cardiff DevilsLohko B4-2
20.30Aalborg Pirates - Vienna CapitalsLohko A1-6
20.45SC Bern - VäxjöLohko G4-3
Perjantai 7.9.
19.00Tappara - Storhamar HockeyLohko E6-1
19.00JYP - PlzenLohko H2-6
19.30Djurgården - TrinecLohko E3-4
20.30Thomas Sabo Ice Tigers - Mountfield HKLohko F4-3 (JA)
20.45HC Lugano - Banska BystricaLohko H4-1
20.45EV Zug - Eisbaren BerlinLohko D6-1
21.00Rouen - KärpätLohko F2-4
Lauantai 8.9.
16.00Skellefteå - Bolzano-BozenLohko C2-1
16.00Frölunda - Vienna CapitalsLohko A1-4
18.00EV Zug - Neman GrodnoLohko D2-3 (JA)
19.00HIFK - GKS TychyLohko C2-1
19.00TPS - MalmöLohko B1-2
20.00Aalborg Pirates - Zsc Lions ZurichLohko A1-2
20.45SC Bern - Cardiff DevilsLohko G3-2
21.20Red Bull Salzburg - VäxjöLohko G4-3
Sunnuntai 9.9.
16.15Rouen - Mountfield HKLohko F2-0
16.30Djurgården - Storhamar HockeyLohko E5-2
17.00Yunost Minsk - EHC Red Bull MunichLohko B​​​​​​​0-3
18.00Kometa - Eisbaren BerlinLohko  D4-3
18.00Thomas Sabo Ice Tigers - KärpätLohko F4-3
19.00JYP - Banska BystricaLohko H6-0
19.00Tappara - TrinecLohko E3-2 (JA)
20.45HC Lugano - PlzenLohko H2-3

Lokakuu 2018:

Tiistai 9.10.Tulos
18.00Plzen - Banska BystricaLohko H
18.30Trinec - Storhamar HockeyLohko E
19.00HIFK - SkellefteåLohko C
19.00Kärpät - Mountfield HKLohko F
19.00TPS - Yunost MinskLohko B
19.30Växjö - Cardiff DevilsLohko G
19.30Djurgården - TapparaLohko E
19.30Frölunda - Aalborg PiratesLohko A
20.30EHC Red Bull Munich - MalmöLohko B
20.45HC Lugano - JYPLohko H
20.45Zsc Lions Zurich - Vienna CapitalsLohko A
Keskiviikko 10.10.
18.30GKS Tychy - Bolzano-BozenLohko C
19.00Kometa - EV ZugLohko D
20.30Eisbaren Berlin - Neman GrodnoLohko D
20.45SC Bern - Red Bull SalzburgLohko B
21.00Rouen - Thomas Sabo Ice TigersLohko F
Tiistai 16.10.
19.00Tappara - DjurgårdenLohko E
19.00JYP - HC LuganoLohko H
19.00Neman Grodno - Eisbaren BerlinLohko D
19.30Malmö - EHC Red Bull MunichLohko B
19.30Skellefteå - HIFKLohko C
20.00Storhamar Hockey - TrinecLohko E
20.30Vienna Capitals - Zsc Lions ZurichLohko A
20.30Aalborg Pirates - FrölundaLohko A
20.30Thomas Sabo Ice Tigers - RouenLohko F
20.45Bolzano-Bozen - GKS TychyLohko C
20.45EV Zug - KometaLohko D
21.30Cardiff Devils - VäxjöLohko G
Keskiviikko 17.10.
18.00Banska Bystrica - PlzenLohko H
19.00Mountfield HK - KärpätLohko F
19.00Yunost Minsk - TPSLohko B
20.30Red Bull Salzburg - SC BernLohko B

CHL:n sarjataulukko

Tulospalvelu

Uusimmat uutiset

Jääkiekon livelähetykset

Mainos

Käytämme palveluissamme evästeitä parantaaksemme palveluiden käyttökokemusta. Jatkamalla palvelun käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Tutustu päivitettyyn tietosuojakäytäntöömme