Mainos
  • Live

    Ravit: Toto5

    To 18.10. 19:00 - 20:50
  • Live

    Tulosruutu

    To 18.10. 19:25 - 19:30
  • Live

    SHL: Skellefteå - Djurgården

    To 18.10. 19:50 - 22:20
  • Live

    Tulosruutu

    To 18.10. 22:25 - 22:35
  • Live

    PGA TOUR Golf: CJ CUP @ NINE BRIDGES

    Pe 19.10. 05:00 - 08:58
Mainos

Eurooppa-liiga 2018-19 ohjelma – tässä ottelut, lohkot ja tulokset

Jalkapallon Eurooppa-liiga 2018-2019 käynnistyy torstaina 20. syyskuuta. Kausi huipentuu Bakussa 29.5.2019 pelattavaan finaaliin.

Pääkuvan videolla BATE Borisovin Jasse Tuomisen voittomaali Eurooppa-liigan avauskierrokselta.

MAINOS

Eurooppa-liiga suorana C Moressa

C More näyttää suorana lähetyksenä joka ikisen Mestarien liigan, Eurooppa-liigan ja La Ligan ottelun!

C Moren sivulle pääset tästä

Alkulohkovaiheessa 48 joukkuetta on jaettu kahteentoista neljän joukkueen lohkoon. Pudotuspeleihin pääsee jokaisen lohkon kaksi parasta, ja heidän seurakseen tulee kahdeksan Mestarien liigan pudotuspeleistä ulos jäänyttä joukkuetta.

Suomalaisista kilpailussa ovat mukana Joel Pohjanpalo ja Lukas Hradecky (Bayer Leverkusen), Jesse Joronen (FC Kööpenhamina), Roman Eremenko (Spartak Moskova), Jere Uronen (Genk), Walter Viitala (Malmö) ja Jasse Tuominen (BATE).

Viime kaudella mestaruutta juhli Atletico Madrid.

Alla Eurooppa-liigan otteluohjelma (alkamisajat Suomen aikaa) ja lohkotilanteet.

Syyskuu

AikaTorstai 20.9.LohkoTulos
19.55Rapid Wien-Spartak MoskovaG2-0
19.55Villarreal-RangersG2-2
19.55Lazio-ApollonH2-1
19.55Marseille-FrankfurtH1-2
19.55Genk-MalmöI2-0
19.55Besiktas-SarpsborgI3-1
19.55Akhisar-KrasnodarJ0-1
19.55Sevilla-Standard LiegeJ5-1
19.55Dynamo Kiova-AstanaK2-2
19.55Rennes-JablonecK2-1
19.55Vidi-BATEL0-2
19.55PAOK-ChelseaL0-1
22.00Ludogorets-LeverkusenA2-3
22.00AEK Larnaca-ZürichA0-1
22.00Celtic-RosenborgB1-0
22.00Leipzig-SalzburgB2-3
22.00Slavia Praha-BordeauxC1-0
22.00FC Kööpenhamina-ZenitC1-1
22.00Dinamo Zagreb-FenerbahceD4-1
22.00Spartak Tirana-AnderlechtD1-0
22.00Arsenal-VorsklaE4-2
22.00Sporting CP-QarabagE2-0
22.00Olympiakos-BetisF0-0
22.00Dudelange-AC MilanF0-1

Lokakuu

AikaTorstai 4.10.LohkoTulos
17.50Astana-RennesK2-0
19.55Zürich-LudogoretsA1-0
19.55Leverkusen-AEK LarnacaA4-2
19.55Salzburg-CelticB3-1
19.55Rosenborg-LeipzigB1-3
19.55Zenit-Slavia PrahaC1-0
19.55Bordeaux-FC KööpenhaminaC1-2
19.55Anderlecht-Dinamo ZagrebD0-2
19.55Fenerbahce-Spartak TrnavaD2-0
19.55Qarabag-ArsenalE0-3
19.55Vorskla-Sporting CPE1-2
19.55AC Milan-OlympiakosF3-1
19.55Betis-DudelangeF3-0
22.00Rangers-Rapid WienG3-1
22.00Spartak Moskova-VillarrealG3-3
22.00Frankfurt-LazioH4-1
22.00Apollon-MarseilleH2-2
22.00Sarpsborg-GenkI3-1
22.00Malmö-BesiktasI2-0
22.00Standard Liege-AkhisarJ2-1
22.00Krasnodar-SevillaJ2-1
22.00Jablonec-Dynamo KiovaK2-2
22.00Chelsea-VidiL1-0
22.00BATE-PAOKL1-4
Torstai 25.10.
19.55AEK Larnaca-LudogoretsA
19.55Zürich-LeverkusenA
19.55Leipzig-CelticB
19.55Salzburg-RosenborgB
19.55FC Kööpenhamina-Slavia PrahaC
19.55Zenit-BordeauxC
19.55Spartak Trnava-Dinamo ZagrebD
19.55Anderlecht-FenerbahceD
19.55Sporting CP-ArsenalE
19.55Qarabag-VorsklaE
19.55Dudelange-OlympiakosF
19.55AC Milan-BetisF
22.00Villarreal-Rapid WienG
22.00Rangers-Spartak MoskovaG
22.00Marseille-LazioH
22.00Frankfurt-ApollonH
22.00Besiktas-GenkI
22.00Sarpsborg-MalmöI
22.00Sevilla-AkhisarJ
22.00Standard Liege-KrasnodarJ
22.00Rennes-Dynamo KiovaK
22.00Jablonec-AstanaK
22.00PAOK-VidiL
22.00Chelsea-BATEL

Marraskuu

AikaTorstai 8.11.LohkoTulos
17.50Fenerbahce-AnderlechtD
17.50Astana-JablonecK
19.55Rapid Wien-VillarrealG
19.55Spartak Moskova-RangersG
19.55Lazio-MarseilleH
19.55Apollon-FrankfurtH
19.55Genk-BesiktasI
19.55Malmö-SarpsborgI
19.55Akhisar-SevillaJ
19.55Krasnodar-Standard LiegeJ
19.55Dynamo Kiova-RennesK
19.55Vidi-PAOKL
19.55BATE-ChelseaL
22.00Ludogorets-AEK LarnacaA
22.00Leverkusen-ZürichA
22.00Celtic-LeipzigB
22.00Rosenborg-SalzburgB
22.00Slavia Praha-FC KööpenhaminaC
22.00Bordeaux-ZenitC
22.00Dinamo Zagreb-Spartak TrnavaD
22.00Arsenal-Sporting CPE
22.00Vorskla-QarabagE
22.00Olympiakos-DudelangeF
22.00Betis-AC MilanF
Torstai 29.11.
17.50Spartak Moskova-Rapid WienG
17.50Astana-Dynamo KiovaK
19.55Leverkusen-LudogoretsA
19.55Zürich-AEK LarnacaA
19.55Rosenborg-CelticB
19.55Salzburg-LeipzigB
19.55Bordeaux-Slavia PrahaC
19.55Zenit-FC KööpenhaminaC
19.55Fenerbahce-Dinamo ZagrebD
19.55Anderlecht-Spartak TrnavaD
19.55Vorskla-ArsenalE
19.55Qarabag-Sporting CPE
19.55Betis-OlympiakosF
19.55AC Milan-DudelangeF
19.55Krasnodar-AkhisarJ
19.55BATE-VidiL
22.00Rangers-VillarrealG
22.00Apollon-LazioH
22.00Frankfurt-MarseilleH
22.00Malmö-GenkI
22.00Sarpsborg-BesiktaI
22.00Standard Liege-SevillaJ
22.00Jablonec-RennesK
22.00Chelsea-PAOKL

Joulukuu

AikaTorstai 13.12.LohkoTulos
19.55Rapid Wien-RangersG
19.55Villarreal-Spartak MoskovaG
19.55Lazio-FrankfurtH
19.55Marseille-ApollonH
19.55Genk-SarpsborgI
19.55Besiktas-MalmöI
19.55Akhisar-Standard LiegeJ
19.55Sevilla-KrasnodarJ
19.55Dynamo Kiova-JablonecK
19.55Rennes-AstanaK
19.55Vidi-ChelseaL
19.55PAOK-BATEL
22.00Ludogorets-ZürichA
22.00AEK Larnaca-LeverkusenA
22.00Celtic-SalzburgB
22.00Leipzig-RosenborgB
22.00Slavia Praha-ZenitC
22.00FC Kööpenhamina-BordeauxC
22.00Dinamo Zagreb-AnderlechtD
22.00Spartak Trnava-FenerbahceD
22.00Arsenal-QarabagE
22.00Sporting CP-VorsklaE
22.00Olympiakos-AC MilanF
22.00Dudelange-BetisF

Pudotuspelivaiheen avauskierros pelataan 14. ja 21. helmikuuta, 2. kierros 7. ja 14. maaliskuuta,  puolivälierät 11. ja 18. huhtikuuta, välierät 2. ja 9. toukokuuta ja finaali 29. toukokuuta. Pudotuspelien otteluohjelma päivitetään tähän artikkeliin sen julkistamisen jälkeen.

Eurooppa-liigan sarjataulukko

Kommentoi

Tulospalvelu

Uusimmat uutiset

Mainos

Käytämme palveluissamme evästeitä parantaaksemme palveluiden käyttökokemusta. Jatkamalla palvelun käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Tutustu päivitettyyn tietosuojakäytäntöömme