Mainos
  • Live

    La Liga: Eibar - Huesca

    Su 19.8. 19:10 - 21:10
  • Live

    Tulosruutu

    Su 19.8. 19:10 - 19:20
  • Live

    ATP Tennis 1000: Cincinnati / Nelinpelin Finaali

    Su 19.8. 19:15 - 21:00
  • Live

    PGA TOUR Golf: Wyndham Championship

    Su 19.8. 20:00 - 05:43
  • Live

    La Liga: Rayo Vallecano - Sevilla

    Su 19.8. 21:10 - 23:10
Mainos

Jalkapallon MM 2018 ohjelma: Ottelut, pudotuspelit, kaavio, tulokset

Jalkapallon MM-kisat 2018 pelataan kesä-heinäkuussa Venäjällä. 

MM-turnaus käynnistyi torstaina 14. kesäkuuta Venäjän ja Saudi-Arabian kohtaamisella. Suomea lähimmät pelit otellaan Pietarissa ja Kaliningradissa.

MM-lopputurnauksen 32 maata pelaavat kahdeksassa alkulohkossa. Kisaisäntänä Venäjä sijoittui automaattisesti A-lohkoon.

Lohko A: Venäjä, Saudi-Arabia, Egypti, Uruguay
Lohko B: Portugali, Espanja, Marokko, Iran
Lohko C: Ranska, Australia, Peru, Tanska
Lohko D: Argentiina, Islanti, Kroatia, Nigeria
Lohko E: Brasilia, Sveitsi, Costa Rica, Serbia
Lohko F: Saksa, Meksiko, Ruotsi, Etelä-Korea
Lohko G: Belgia, Panama, Tunisia, Englanti
Lohko H: Puola, Senegal, Kolumbia, Japani

Kustakin neljän joukkueen lohkosta etenee kaksi parasta maata neljännesvälieriin. Kisat päättyvät 15. heinäkuuta Moskovassa pelattavaan loppuotteluun. 

Jalkapallon MM 2018 otteluohjelma:

(Kellonajat Suomen aikaa)


Torstai 14.6.Pelipaikka:Tulos
18.00Venäjä - Saudi-ArabiaLohko AMoskova (Luzhniki)5-0

Perjantai 15.6.


15.00Egypti - UruguayLohko AJekaterinburg0-1
18.00Marokko - IranLohko BPietari0-1
21.00Portugali - EspanjaLohko BSotshi3-3

Lauantai 16.6.


13.00Ranska - AustraliaLohko CKazan
2-1
16.00Argentiina - IslantiLohko DMoskova (Otkrytije)1-1
19.00Peru - TanskaLohko CSaransk0-1
22.00Kroatia - NigeriaLohko DKaliningrad2-0

Sunnuntai 17.6.


15.00Costa Rica - SerbiaLohko ESamara0-1
18.00Saksa - MeksikoLohko FMoskova (Luzhniki)
0-1
21.00Brasilia - SveitsiLohko ERostov-na-Donu1-1

Maanantai 18.6.


15.00Ruotsi - Etelä-KoreaLohko FNizhni Novgorod1-0
18.00Belgia - PanamaLohko GSotshi
3-0
21.00Tunisia - EnglantiLohko GVolgograd1-2

Tiistai 19.6.


15.00Kolumbia - JapaniLohko HSaransk1-2
18.00Puola - SenegalLohko HMoskova (Otkrytije)1-2
21.00Venäjä - EgyptiLohko APietari3-1

Keskiviikko 20.6.


15.00Portugali - MarokkoLohko BMoskova (Luzhniki)
1-0
18.00Uruguay - Saudi-ArabiaLohko ARostov-na-Donu1-0
21.00Iran - EspanjaLohko BKazan0-1

Torstai 21.6.


15.00Tanska - AustraliaLohko CSamara1-1
18.00Ranska - PeruLohko CJekaterinburg
1-0
21.00Argentiina - KroatiaLohko DNizhni Novgorod0-3

Perjantai 22.6.


15.00Brasilia - Costa RicaLohko EPietari2-0
18.00Nigeria - IslantiLohko DVolgograd2-0
21.00Serbia - SveitsiLohko EKaliningrad
1-2

Lauantai 23.6.


15.00Belgia - TunisiaLohko GMoskova (Otkrytije)5-2
18.00Etelä-Korea - MeksikoLohko FRostov-na-Donu1-2
21.00Saksa - RuotsiLohko FSotshi
2-1

Sunnuntai 24.6.


15.00Englanti - PanamaLohko GNizhni Novgorod6-1
18.00Japani - SenegalLohko HJekaterinburg
2-2
21.00Puola - KolumbiaLohko HKazan
0-3

Maanantai 25.6.


17.00Saudi-Arabia - EgyptiLohko AVolgograd2-1
17.00Uruguay - VenäjäLohko ASamara3-0
21.00Espanja - MarokkoLohko BKaliningrad
2-2
21.00Iran - PortugaliLohko BSaransk1-1

Tiistai 26.6.


17.00Australia - PeruLohko CSotshi
0-2
17.00Tanska - RanskaLohko CMoskova (Luzhniki)
0-0
21.00Islanti - KroatiaLohko DRostov-na-Donu1-2
21.00Nigeria - ArgentiinaLohko DPietari1-2

Keskiviikko 27.6.


17.00Etelä-Korea - SaksaLohko FKazan
2-0
17.00Meksiko - RuotsiLohko FJekaterinburg
0-3
21.00Serbia - BrasiliaLohko EMoskova (Otkrytije)0-2
21.00Sveitsi - Costa RicaLohko ENizhni Novgorod2-2

Torstai 28.6.


17.00Japani - PuolaLohko HVolgograd0-1
17.00Senegal - KolumbiaLohko HSamara0-1
21.00Englanti - BelgiaLohko GKaliningrad
0-1
21.00Panama - TunisiaLohko GSaransk1-2






Neljännesvälierät



Lauantai 30.6.


17.00Ranska - ArgentiinaOttelu 49Kazan
4-3
21.00Uruguay-Portugali
Ottelu 50Sotshi
2-1

Sunnuntai 1.7.


17.00Espanja-VenäjäOttelu 51Moskova (Luzhniki)1-2 rp.
21.00Kroatia - TanskaOttelu 52Nizhni Novgorod2-1 rp.

Maanantai 2.7.


17.00Brasilia - MeksikoOttelu 53Samara2-0
21.00Belgia - JapaniOttelu 54Rostov-na-Donu3-2

Tiistai 3.7.


17.00Ruotsi - SveitsiOttelu 55Pietari1-0
21.00Kolumbia - EnglantiOttelu 56Moskova (Otkrytije)1-2 rp.






Puolivälierät



Perjantai 6.7.


17.00Ranska - UruguayOttelu 57Nizhni Novgorod2-0
21.00Brasilia - BelgiaOttelu 58Kazan
1-2

Lauantai 7.7.


17.00Ruotsi - EnglantiOttelu 60Samara
0-2
21.00Venäjä - KroatiaOttelu 59Sotshi3-4 rp.






Välierät



Tiistai 10.7.


21.00Ranska - BelgiaOttelu 61Pietari1-0

Keskiviikko 11.7.


21.00Kroatia - EnglantiOttelu 62Moskova (Luzhniki)2-1 ja.






Pronssiottelu




Lauantai 14.7.


17.00Belgia - EnglantiOttelu 63Pietari2-0






Loppuottelu




Sunnuntai 15.7.


18.00Ranska - KroatiaOttelu 64Moskova (Luzhniki)4-2

Kommentoi

Tulospalvelu

Uusimmat uutiset

Mainos

Käytämme palveluissamme evästeitä parantaaksemme palveluiden käyttökokemusta. Jatkamalla palvelun käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Tutustu päivitettyyn tietosuojakäytäntöömme