Mainos
  • Live

    Formula GP3: Ranska / lauantain kilpailu

    La 23.6. 12:25 - 13:25
  • Live

    ATP Tennis: Halle / Välierät

    La 23.6. 12:30 - 17:00
  • Live

    Formula 1: Vapaat harjoitukset 3 / Ranska

    La 23.6. 13:55 - 15:10
  • Live

    ATP Tennis: Queen's Club / Välierät

    La 23.6. 15:00 - 19:30
  • Live

    Formula 1 Ennakkotunnelmat

    La 23.6. 16:00 - 16:30
Mainos

Jalkapallon MM 2018 ohjelma: Ottelut, lohkot, joukkueet, tulokset

Jalkapallon MM-kisat 2018 pelataan kesä-heinäkuussa Venäjällä. 

MM-turnaus käynnistyi torstaina 14. kesäkuuta Venäjän ja Saudi-Arabian kohtaamisella. Suomea lähimmät pelit otellaan Pietarissa ja Kaliningradissa.

MM-lopputurnauksen 32 maata pelaavat kahdeksassa alkulohkossa. Kisaisäntänä Venäjä sijoittui automaattisesti A-lohkoon.

Lohko A: Venäjä, Saudi-Arabia, Egypti, Uruguay
Lohko B: Portugali, Espanja, Marokko, Iran
Lohko C: Ranska, Australia, Peru, Tanska
Lohko D: Argentiina, Islanti, Kroatia, Nigeria
Lohko E: Brasilia, Sveitsi, Costa Rica, Serbia
Lohko F: Saksa, Meksiko, Ruotsi, Etelä-Korea
Lohko G: Belgia, Panama, Tunisia, Englanti
Lohko H: Puola, Senegal, Kolumbia, Japani

Kustakin neljän joukkueen lohkosta etenee kaksi parasta maata neljännesvälieriin. Kisat päättyvät 15. heinäkuuta Moskovassa pelattavaan loppuotteluun. 

Jalkapallon MM 2018 otteluohjelma:

(Kellonajat Suomen aikaa)


Torstai 14.6.Pelipaikka:Tulos
18.00Venäjä - Saudi-ArabiaLohko AMoskova (Luzhniki)5-0

Perjantai 15.6.


15.00Egypti - UruguayLohko AJekaterinburg0-1
18.00Marokko - IranLohko BPietari0-1
21.00Portugali - EspanjaLohko BSotshi3-3

Lauantai 16.6.


13.00Ranska - AustraliaLohko CKazan
2-1
16.00Argentiina - IslantiLohko DMoskova (Otkrytije)1-1
19.00Peru - TanskaLohko CSaransk0-1
22.00Kroatia - NigeriaLohko DKaliningrad2-0

Sunnuntai 17.6.


15.00Costa Rica - SerbiaLohko ESamara0-1
18.00Saksa - MeksikoLohko FMoskova (Luzhniki)
0-1
21.00Brasilia - SveitsiLohko ERostov-na-Donu1-1

Maanantai 18.6.


15.00Ruotsi - Etelä-KoreaLohko FNizhni Novgorod1-0
18.00Belgia - PanamaLohko GSotshi
3-0
21.00Tunisia - EnglantiLohko GVolgograd1-2

Tiistai 19.6.


15.00Kolumbia - JapaniLohko HSaransk1-2
18.00Puola - SenegalLohko HMoskova (Otkrytije)1-2
21.00Venäjä - EgyptiLohko APietari3-1

Keskiviikko 20.6.


15.00Portugali - MarokkoLohko BMoskova (Luzhniki)
1-0
18.00Uruguay - Saudi-ArabiaLohko ARostov-na-Donu1-0
21.00Iran - EspanjaLohko BKazan0-1

Torstai 21.6.


15.00Tanska - AustraliaLohko CSamara1-1
18.00Ranska - PeruLohko CJekaterinburg
1-0
21.00Argentiina - KroatiaLohko DNizhni Novgorod0-3

Perjantai 22.6.


15.00Brasilia - Costa RicaLohko EPietari2-0
18.00Nigeria - IslantiLohko DVolgograd2-0
21.00Serbia - SveitsiLohko EKaliningrad
1-2

Lauantai 23.6.


15.00Belgia - TunisiaLohko GMoskova (Otkrytije)
18.00Etelä-Korea - MeksikoLohko FRostov-na-Donu
21.00Saksa - RuotsiLohko FSotshi


Sunnuntai 24.6.


15.00Englanti - PanamaLohko GNizhni Novgorod
18.00Japani - SenegalLohko HJekaterinburg

21.00Puola - KolumbiaLohko HKazan


Maanantai 25.6.


17.00Saudi-Arabia - EgyptiLohko AVolgograd
17.00Uruguay - VenäjäLohko ASamara
21.00Espanja - MarokkoLohko BKaliningrad

21.00Iran - PortugaliLohko BSaransk

Tiistai 26.6.


17.00Australia - PeruLohko CSotshi

17.00Tanska - RanskaLohko CMoskova (Luzhniki)

21.00Islanti - KroatiaLohko DRostov-na-Donu
21.00Nigeria - ArgentiinaLohko DPietari

Keskiviikko 27.6.


17.00Etelä-Korea - SaksaLohko FKazan

17.00Meksiko - RuotsiLohko FJekaterinburg

21.00Serbia - BrasiliaLohko EMoskova (Otkrytije)
21.00Sveitsi - Costa RicaLohko ENizhni Novgorod

Torstai 28.6.


17.00Japani - PuolaLohko HVolgograd
17.00Senegal - KolumbiaLohko HSamara
21.00Englanti - BelgiaLohko GKaliningrad

21.00Panama - TunisiaLohko GSaransk






Neljännesvälierät



Lauantai 30.6.


21.00Voittaja lohkosta A- Toinen lohkosta BOttelu 49Sotshi

17.00Voittaja lohkosta C - Toinen lohkosta DOttelu 50Kazan


Sunnuntai 1.7.


17.00Voittaja lohkosta B - Toinen lohkosta AOttelu 51Moskova (Luzhniki)
21.00Voittaja lohkosta D - Toinen lohkosta COttelu 52Nizhni Novgorod

Maanantai 2.7.


17.00Voittaja lohkosta E - Toinen lohkosta FOttelu 53Samara
21.00Voittaja lohkosta G - Toinen lohkosta HOttelu 54Rostov-na-Donu

Tiistai 3.7.


17.00Voittaja lohkosta F - Toinen lohkosta EOttelu 55Pietari
21.00Voittaja lohkosta H - Toinen lohkosta GOttelu 56Moskova (Otkrytije)






Puolivälierät



Perjantai 6.7.


17.00Voittaja ottelusta 49 - Voittaja ottelusta 50Ottelu 57Nizhni Novgorod
21.00Voittaja ottelusta 53 - Voittaja ottelusta 54Ottelu 58Kazan


Lauantai 7.7.


17.00Voittaja ottelusta 51 - Voittaja ottelusta 52Ottelu 59Sotshi

21.00Voittaja ottelusta 55 - Voittaja ottelusta 56Ottelu 60Samara






Välierät



Tiistai 10.7.


21.00Voittaja ottelusta 57 - Voittaja ottelusta 58Ottelu 61Pietari

Keskiviikko 11.7.


21.00Voittaja ottelusta 59 - Voittaja ottelusta 60Ottelu 62Moskova (Luzhniki)






Pronssiottelu




Lauantai 14.7.


17.00Häviäjä ottelusta 61 - Häviäjä ottelusta 62Ottelu 63Pietari






Loppuottelu




Sunnuntai 15.7.


18.00Voittaja ottelusta 61 - Voittaja ottelusta 62Ottelu 64Moskova (Luzhniki)


Kommentoi

Tulospalvelu

Uusimmat uutiset

Mainos

Käytämme palveluissamme evästeitä parantaaksemme palveluiden käyttökokemusta. Jatkamalla palvelun käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Tutustu päivitettyyn tietosuojakäytäntöömme