Mainos
  • Live

    Ravit: Toto5

    Ti 25.9. 19:00 - 20:50
  • Live

    Tulosruutu

    Ti 25.9. 19:25 - 19:30
  • Live

    La Liga: Espanyol - Eibar

    Ti 25.9. 20:55 - 22:55
  • Live

    La Liga: Real Sociedad - Rayo Vallecano

    Ti 25.9. 21:55 - 00:00
  • Live

    Tulosruutu

    Ti 25.9. 22:25 - 22:35
Mainos
UEFAChampionsLeague

Mestarien liigan 2018-19 ohjelma – kaikki ottelut, lohkot ja tulokset

Jalkapallon Mestarien liiga 2018-2019 käynnistyy tiistaina 18. syyskuuta. Kausi huipentuu Madridissa 1.6.2019 pelattavaan finaaliin.

Pääkuvan videolla Cristiano Ronaldon ulosajoon johtanut tilanne avauskierrokselta.

MAINOS

Mestarien liiga suorana C Moressa

C More näyttää suorana lähetyksenä joka ikisen Mestarien liigan, Eurooppa-liigan ja La Ligan ottelun!

C Moren sivulle pääset tästä

Alkulohkovaiheessa 32 joukkuetta on jaettu kahdeksaan neljän joukkueen lohkoon. Pudotuspeleihin pääsee jokaisen lohkon kaksi parasta.

Viime kaudella mestaruutta juhli Real Madrid kolmannen kerran peräkkäin.

Alla Mestarien liigan otteluohjelma (alkamisajat Suomen aikaa) ja lohkotilanteet.

Syyskuu 2018

AikaTiistai 18.9.LohkoTulos
19.55Inter-TottenhamB2-1
19.99Barcelona-PSVB4-0
22.00Monaco-Atletico MadridA1-2
22.00Club Brugge-DortmundA0-1
22.00Crvena zvezda-NapoliC0-0
22.00Liverpool-PSGC3-2
22.00Schalke-PortoD1-1
22.00Galatasaray-Lokomotiv MoskovaD3-0
Keskiviikko 19.9.
19.55Ajax-AEKE3-0
19.55Shakhtar Donetsk-HoffenheimF2-2
22.00Benfica-Bayern MünchenE0-2
22.00Manchester City-LyonF1-2
22.00Plzen-TsSKA MoskovaG2-2
22.00Real Madrid-RomaG3-0
22.00Valencia-JuventusH0-2
22.00Young Boys-Manchester UnitedH0-3

Lokakuu 2018

AikaTiistai 2.10.LohkoTulos
19.55Hoffenheim-Manchester CityF
19.55Juventus-Young BoysH
22.00AEK-BenficaE
22.00Bayern München-AjaxE
22.00Lyon-Shakhtar DonetskF
22.00Roma-PlzenG
22.00TsSKA Moskova-Real MadridG
22.00Manchester United-ValenciaH
Keskiviikko 3.10.
19.55PSG-Crvena zvezdaC
19.55Lokomotiv Moskova-SchalkeD
22.00Dortmund-MonacoA
22.00Atletico Madrid-Club BruggeA
22.00PSV-InterB
22.00Tottenham-BarcelonaB
22.00Napoli-LiverpoolC
22.00Porto-GalatasarayD
Tiistai 23.10.
19.55AEK-Bayern MünchenE
19.55Young Boys-ValenciaH
22.00Ajax-BenficaE
22.00Shakhtar Donetsk-Manchester CityF
22.00Hoffenheim-LyonF
22.00Real Madrid-PlzenG
22.00Roma-TsSKA MoskovaG
22.00Manchester United-JuventusH
Keskiviikko 24.10.
19.55Club Brugge-MonacoA
19.55PSV-TottenhamB
22.00Dortmund-Atletico MadridA
22.00Barcelona-InterB
22.00Liverpool-Crvena zvezdaC
22.00PSG-NapoliC
22.00Galatasaray-SchalkeD
22.00Lokomotiv Moskova-PortoD

Marraskuu 2018

AikaTiistai 6.11.LohkoTulos
19.55Monaco-Club BruggeA
19.55Crvena zvezda-LiverpoolC
22.00Atletico Madrid-DortmundA
22.00Inter-BarcelonaB
22.00Tottenham-PSVB
22.00Napoli-PSGC
22.00Schalke-GalatasarayD
22.00Porto-Lokomotiv MoskovaD
Keskiviikko 7.11.
19.55TsSKA Moskova-RomaG
19.55Valencia-Young BoysH
22.00Benfica-AjaxE
22.00Bayern München-AEKE
22.00Manchester City-Shakhtar DonetskF
22.00Lyon-HoffenheimF
22.00Plzen-Real MadridG
22.00Juventus-Manchester UnitedH
Tiistai 27.11.
19.55AEK-AjaxE
19.55TsSKA Moskova-PlzenG
22.00Bayern München-BenficaE
22.00Lyon-Manchester CityF
22.00Hoffenheim-Shakhtar DonetskF
22.00Roma-Real MadridG
22.00Juventus-ValenciaH
22.00Manchester United-Young BoysH
Keskiviikko 28.11.
19.55Atletico Madrid-MonacoA
19.55Lokomotiv Moskova-GalatasarayD
22.00Dortmund-Club BruggeA
22.00Tottenham-InterB
22.00PSV-BarcelonaB
22.00Napoli-Crvena zvezdaC
22.00PSG-LiverpoolC
22.00Porto-SchalkeD

Joulukuu 2018

AikaTiistai 11.12.LohkoTulos
19.55Schalke-Lokomotiv MoskovaD
19.55Galatasaray-PortoD
22.00Monaco-DortmundA
22.00Club Brugge-Atletico MadridA
22.00Inter-PSVB
22.00Barcelona-TottenhamB
22.00Crvena zvezda-PSGC
22.00Liverpool-NapoliC
Keskiviikko 12.12.
19.55Plzen-RomaG
19.55Real Madrid-TsSKA MoskovaG
22.00Benfica-AEKE
22.00Ajax-Bayern MünchenE
22.00Manchester City-HoffenheimF
22.00Shakhtar Donetsk-LyonF
22.00Valencia-Manchester UnitedH
22.00Young Boys-JuventuvH

Pudotuspelivaiheen avauskierros pelataan 12.-13. ja 19.-20. helmikuuta sekä 5.-6. ja 12.-13. maaliskuuta, puolivälierät 9.-10. ja 16.-17. huhtikuuta, välierät 30.4.-1.5. ja 7.-8.5. ja finaali 1.6. Pudotuspelien otteluohjelma päivitetään tähän artikkeliin sen julkistamisen jälkeen.

Kommentoi

Tulospalvelu

Uusimmat uutiset

Mainos

Käytämme palveluissamme evästeitä parantaaksemme palveluiden käyttökokemusta. Jatkamalla palvelun käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Tutustu päivitettyyn tietosuojakäytäntöömme