Mainos
  • Live

    ATP Tennis: Hampuri

    Ma 23.7. 12:00 - 20:30
  • Live

    Ravit: Toto5

    Ma 23.7. 19:00 - 20:50
  • Live

    Tulosruutu

    Ma 23.7. 19:25 - 19:30
  • Live

    Tulosruutu

    Ma 23.7. 22:25 - 22:35
  • Live

    ATP Tennis: Hampuri

    Ti 24.7. 12:00 - 20:30
Mainos
PyeongChang 2018 kansi

Kisaohjelma

Alkamisajat Suomen aikaa. Muutokset mahdollisia.

Keskiviikko 7. helmikuuta


04.00Mäkihyppy
Miesten normaalimäen harjoitukset

12.40Ohjaskelkkailu
Miesten harjoitukset

12.45
AmpumahiihtoNaisten 7,5 km sprinttikisan harjoitukset

Torstai 8. helmikuuta

02.05/13.05Curling
Sekaparipeli, alkulohkot mm:
02.05 Etelä-Korea-Suomi
13.05 Suomi-Sveitsi

04.00AlppihiihtoMiesten syöksyn harjoitukset

07.35OhjaskelkkailuMiesten harjoitukset

13.15MäkihyppyMiesten normaalimäen karsinnan koekierros

14.30
Mäkihyppy
Miesten normaalimäen karsinta

Perjantai 9. helmikuuta


01.35/06.35Curling
Sekaparipeli, alkulohkot, mm:
01.35 Venäjä-Suomi
06.35 Kanada-Suomi

02.00OhjaskelkkailuMiesten harjoitukset

03.00/04.45
Taitoluistelu
Joukkuekilpailun miesten lyhytohjelma ja pariluistelun lyhytohjelma

03.00/04.45Freestyle
Naisten ja miesten kumpareiden karsinnat

04.00AlppihiihtoMiesten syöksylaskun harjoitukset

13.00
Kisojen avajaiset

Lauantai 10. helmikuuta


02.05/13.05CurlingSekaparipeli alkulohkot, mm.:
Norja-Suomi
Suomi-Kiina

03.00Lumilautailu
Miesten slopestylen karsinta

04.00AlppihiihtoMiesten syöksyn harjoitukset
🏅09.15
Maastohiihto
Naisten 7,5+7,5 km yhdistelmähiihto

09.40
14.10
Jääkiekko, naisetJapani-Ruotsi,
Sveitsi-Etelä-Korea
🏅
12.00
Kaukalopikaluistelu

Naisten 3 000 metrin karsinta
Naisten 500 metrin viesti
Miesten 1 500 metrin finaali


12.10
Ohjaskelkkailu
Miesten laskut 1-2
🏅
13.00
Pikaluistelu
Naisten 3 000 metrin finaali
🏅
13.15
Ampumahiihto
Naisten 7,5 km sprinttikisa
🏅
14.35
Mäkihyppy
Miesten normaalimäen kilpailu

Sunnuntai 11. helmikuuta


02.05/13.05 
Curling
Sekaparipeli alkulohkot ja tie-breaker

03.00
Taitoluistelu
Joukkuekilpailu
🏅
03.00/06.30
Lumilautailu
Miesten slopestylen finaali ja naisten slopestylen karsinnat
🛑
04.00
Alppihiihto
Miesten syöksykisa (siirtyi 15.2.)
🏅
08.15
Maastohiihto
Miesten 15+15 km yhdistelmähiihto
🏅
09.00
Pikaluistelu
Miesten 5 000 metriä

09.40
14.10
Jääkiekko,
naiset
USA-Suomi,
Kanada-Venäjä
🏅
12.30/14.00
Freestyle
Naisten kumpareet, karsinta/finaali
🏅
12.50
Ohjaskelkkailu
Miesten lasku 3-4
🏅
13.15
Ampumahiihto
Miesten 10 km sprinttikisa

Maanantai 12. helmikuuta


02.05/14.05
Curling
Sekaparipelin välierät
🏅
03.00
Taitoluistelu
Joukkuekilpailu (Miesten ja naisten vapaaohjelmat, jäätanssin vapaaohjelma)
🏅03.00/06.30
Lumilautailu
Naisten slopestylen finaali, naisten halfpipen karsinta
🛑
03.15/06.45
Alppihiihto
Naisten suurpujottelu (siirtyi 15.2.)

09.40
14.10
Jääkiekko,
naiset
Sveisi-Japani
Ruotsi-Etelä-Korea
🏅
🏅
12.05/
14.00
Ampumahiihto
Naisten (10 km) ja miesten (12,5 km) takaa-ajokilpailut
🏅
12.30/14.00
Freestyle
Miesten kumpareet

12.50
Ohjaskelkkailu
Naisten laskut 1-2
🏅14.30Pikaluistelu
Naisten 1 500 metriä
🏅
14.50
Mäkihyppy
Naisten normaalimäki

Tiistai 13. helmikuuta

🏅
02.05/13.05
Curling
Sekaparipelin mitalipelit
🏅
03.00
06.00
Lumilautailu
Naisten lumikourun finaali,
miesten lumikourun karsinta
🏅
04.30/08.00
Alppihiihto
Miesten alppiyhdistetty (syöksy/pujottelu)

09.40
14.10
Jääkiekko,
naiset
Kanada-Suomi
USA-Venäjä
🏅
10.30/13.00
Maastohiihto
Miesten ja naisten sprintit (alkuerät/finaalit)
🏅
12.00
Kaukalopikaluistelu
Naisten 500 metrin finaali (14.10), miesten 1 000 metrin karsinta, miesten 5000 m viestin karsinta
🏅
12.30
Ohjaskelkkailu
Naisten laskut 3-4
🏅
13.00
Pikaluistelu
Miesten 1 500 metrin finaali

Keskiviikko 14. helmikuuta


02.05/13.05
Curling
Miesten ja naisten alkulohkot

03.00
Taitoluistelu
Parien lyhytohjelma
🏅
03.15/06.45
Alppihiihto
Naisten pujottelu
🏅
03.30
Lumilautailu
Miesten lumikourun finaali

05.10
09.40
Jääkiekko,
naiset
Ruotsi-Sveitsi
Etelä-Korea-Japani

14.10Jääkiekko, miehetSlovakia-Venäjä, USA-Slovakia
🏅
08.00/10.45
Yhdistetty
Miesten mäkiosuus ja 10 km hiihto-osuus
🏅
12.00
Pikaluistelu
Naisten 1 000 metrin finaali
🛑
13.05
Ampumahiihto
Naisten 15 km kilpailu (siirtyi 15.2.)
🏅
13.15
Ohjaskelkkailu
Parien laskut 3-4

Torstai 15. helmikuuta


02.05/13.05
Curling
Miesten ja naisten alkulohkot

03.00
Mahakelkkailu
Miesten laskut 1-2
🏅
03.30
Taitoluistelu
Parien vapaaohjelma
🏅
04.00/06.30
Lumilautailu
Miesten lumilautakrossi, alkuerät ja finaali
🏅
🏅
04.00
02.30/06.15
Alppihiihto
Miesten syöksy
Naisten suurpujottelu

05.10
09.40
Jääkiekko, naiset
USA-Kanada
Venäjä-Suomi
🏅
08.30
Maastohiihto
Naisten 10 km (v)

05.10
09.40
14.10
Jääkiekko, miehet
Suomi-Saksa
Norja-Ruotsi
Tshekki-Korea, Sveitsi-Kanada
🏅
13.00
Pikaluistelu
Miesten 10 000 metriä
🏅
🏅
10.15
13.20
Ampumahiihto
Naisten (15 km) ja
miesten normaalimatkan (20 km) kilpailu

13.00
Freestyle
Naisten hyppyjen karsinta
🏅
14.30
Ohjaskelkkailu
Joukkuekilpailu

Perjantai 16. helmikuuta


02.05/13.05
Curling
Miesten ja naisten alkulohkot
🏅
03.00/05.15
Lumilautailu

Naisten lumilautakrossi, alkuerät ja finaali


03.00
Taitoluistelu
Miesten lyhytohjelma
🏅
04.00AlppihiihtoMiesten supersuurpujottelu

05.10
09.40
14.10
Jääkiekko,
miehet
USA-Slovakia
Venäjä-Slovenia
Suomi-Norja, Ruotsi-Saksa
🏅
08.00
Maastohiihto
Miesten 15km vapaalla
🏅
13.00
Pikaluistelu
Naisten 5 000 metrin loppukilpailu
🏅
13.00
Freestyle
Naisten hyppyjen finaali

14.30
Mäkihyppy
Miesten suurmäen karsinta

Lauantai 17. helmikuuta


02.05/13.05
Curling
Miesten ja naisten alkulohkot
🏅
03.00
Taitoluistelu
Miesten vapaaohjelma
🏅
03.00/13.00
Freestyle

Naisten slopestylen karsinnat ja finaali, miesten hyppyjen karsinta

🏅
04.00
Alppihiihto
Naisten supersuurpujottelu

05.10/09.40
Jääkiekko,
naiset
Puolivälierät

05.10
09.40
14.10
Jääkiekko, miehet
Kanada-Tshekki
Korea-Sveitsi
Venäjä-USA, Slovenia-Slovakia
🏅
11.30
Maastohiihto
Naisten 4x5 km viesti
🏅
🏅
12.00
Kaukalopikaluistelu
Miesten 1 000 metrin ja naisten 1 500 metrin loppukilpailut
🏅
13.15
Ampumahiihto
Naisten 12,5 km yhteislähtö

13.20
Mahakelkkailu
Naisten alkuerät
🏅
14.30
Mäkihyppy
Miesten suurmäen kilpailu

Sunnuntai 18. helmikuuta


02.05/13.05
Curling
Miesten ja naisten alkulohkot
🏅
03.00/13.00
Freestyle
Miesten slopestylen karsinta ja finaali ja miesten hyppyjen loppukilpailu
🏅
03.15/06.45
Alppihiihto
Miesten suurpujottelu

05.10
09.40
14.10
Jääkiekko, miehet
Saksa-Norja
Tshekki-Sveitsi
Ruotsi-Suomi, Kanada-Korea

05.10/09.40
Jääkiekko, naiset
Ottelut sijoista 5-8
🏅
08.15
Maastohiihto
Miesten 4x10 km viesti

13.00
Pikaluistelu
Naisten 500 metriä, miesten joukkuekisan karsinta

13.05
Rattikelkkailu
Miesten parikelkkailu, laskut 1-2
🏅
13.15
Ampumahiihto
Miesten 15 km massalähtö

Maanantai 19. helmikuuta


02.05/13.05
Curling
Miesten ja naisten alkulohkot

02.30
Lumilautailu
Naisten big airin karsinta

03.00
Taitoluistelu
Jäätanssi

03.00
Freestyle
Naisten lumikourun karsinta

06.10/
14.10
Jääkiekko,
naiset
Välierät: USA-Suomi (06.10),
Kanada-Venäjä

🏅
13.00
13.50
Pikaluistelu
Naisten joukkuekisan karsinta
Miesten 500 metriä
🏅
13.15Rattikelkkailu
Miesten parikelkkailu, laskut 3-4
🏅
14.30
Mäkihyppy
Joukkuemäki

Tiistai 20. helmikuuta


02.05/13.05
Curling
Miesten ja naisten alkulohkot

03.00
Taitoluistelu
Jäätanssin vapaaohjelma
🏅

03.30
06.00
Freestyle
Naisten lumikourun finaali
Miesten lumikourun karsinta

05.10
09.40
Jääkiekko,
naiset
Ottelut sijoista 5-8
Ruotsi-Korea
Sveitsi-Japani

05.10
09.40
14.10
14.10
Jääkiekko,
miehet
Neljännesvälierät
USA - Slovakia
Slovenia - Norja
Suomi - Etelä-Korea
Sveitsi - Saksa
🏅
12.00
Kaukalopikaluistelu
Naisten 1 000 metrin karsinta, miesten 500 metrin karsinta, naisten 3 000 metrin viestin finaali
🏅
12.00
14.45
Yhdistetty
Suurmäen mäkiosuus
15 km hiihto-osuus
🏅
13.15
Ampumahiihto

Sekaviesti (naisten 2x6 km + miesten 2x7,5 km)



13.50
Rattikelkkailu
Naisten kisan laskut 1-2

Keskiviikko 21. helmikuuta


02.05/13.05
Curling
Miesten ja naisten alkulohkot

02.30
Lumilautailu
Miesten big airin karsinta

03.00
Taitoluistelu
Naisten lyhytohjelma
🏅
04.00
Alppihiihto
Naisten syöksylasku
🏅
04.30/06.15
Freestyle
Miesten skikrossi

05.10
09.40
14.10
14.10
Jääkiekko,
miehet
Puolivälierät
Tshekki - USA
Venäjä - Norja
Kanada - Suomi
Ruotsi - Saksa
🏅
09.40
Jääkiekko,
naiset
Pronssiottelu Suomi - Venäjän urh.
🏅
10.00/12.00
Maastohiihto
Miesten ja naisten parisprinttien välierät ja finaalit
🏅
13.00
Pikaluistelu
Miesten ja naisten joukkuekisojen loppukilpailut
🏅
13.40
Rattikelkkailu

Naisten kisan laskut 3-4


Torstai 22. helmikuuta


02.05/13.05
Curling
Miesten välierät
🏅
03.15/06.45
Alppihiihto
Miesten pujottelu
🏅
04.30
Freestyle
Miesten lumikourun loppukilpailu

05.00
Lumilautailu
Miesten ja naisten parisuurpujottelun karsinta
🏅
06.10
Jääkiekko,
naiset
Loppuottelu Kanada-USA
🏅
09.30/12.20
Yhdistetty
Joukkuekilpailu: mäkiosuus ja 4x5 km viesti
🏅
🏅
🏅
12.00
Kaukalopikaluistelu
Miesten 500 metrin finaali
Naisten 1000 metrin finaali
Miesten 5000 m viesti
🏅
13.15
Ampumahiihto
Naisten 4x6 km viesti

Perjantai 23. helmikuuta


02.05/13.05
Curling
Miesten ja naisten välierät
🏅
02.30
Lumilautailu
Naisten big airin finaali
🏅
03.00
Taitoluistelu
Naisten vapaaohjelma
🏅
04.00/07.30
Alppihiihto
Naisten alppiyhdistetty
🏅
04.30
Freestyle
Naisten skikrossi

09.40/14.10
Jääkiekko,
miehet
Välierät: Tshekki-Venäjä
​​​​​​​Kanada-Saksa
🏅
12.00
Pikaluistelu
Miesten 1 000 metrin finaali
🏅
13.15
Ampumahiihto
Miesten 4×7,7 km viesti

Lauantai 24. helmikuuta


02.30
Rattikelkkailu

Neljän miehen kisan laskut 1-2

🏅
🏅
🏅
03.00/05.00
Lumilautailu
Miesten big airin finaali, miesten ja naisten parisuurpujottelun finaalit
🏅
04.00
Alppihiihto
Joukkuekilpailu
🏅
07.00
Maastohiihto
Miesten 50 km yhteislähtö
🏅
08.35/13.05
Curling
Miesten loppuottelu, naisten pronssiottelu
🏅
13.00
Pikaluistelu
Miesten ja naisten yhteislähtö
🏅
14.10
Jääkiekko, miehet
Pronssiottelu

Sunnuntai 25. helmikuuta

🏅
02.05
Curling
Naisten loppuottelu
🏅
02.30
Rattikelkkailu
Neljän miehen kisan laskut 3-4

02.30
Taitoluistelu
Loppunäytös
🏅
06.10
Jääkiekko,
miehet
Loppuottelu
🏅
08.15
Maastohiihto
Naisten 30 km yhteislähtö

13.00
Päättäjäiset


Käytämme palveluissamme evästeitä parantaaksemme palveluiden käyttökokemusta. Jatkamalla palvelun käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Tutustu päivitettyyn tietosuojakäytäntöömme